Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА
ПОЛТАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Центр позашкільної освіти, рік заснування 1972, (ЦПО) – найбільший комплексний навчальний заклад в потужній позашкільній системі України, учасник Загальноукраїнської програми «Енциклопедія дитячої творчості» (2010), дипломант Міжнародної академії рейтингових технологій та соціології «Золота фортуна» (2011), учасник Міжнародної освітньої комплексної програми європейського союзу «Ерасмус+» (2014, 2015), учасник Міжнародного німецько-швейцарського проекту «Інтегрований розвиток міст України» (2016).
ЦПО має трьохрівневу систему навчання за напрямами позашкільної освіти (гуманітарний, науково-технічний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, еколого-натуралістичний, туристично-краєзнавчий, оздоровчий, фізкультурно-спортивний), які повністю відповідають навчальним програмам МОН України.
Діяльність педагогічного колективу спрямована на впровадження освітньої комплексної навчально-виховної програми «Позашкілля: пошук, творчість, успіх». Дана програма сприяє розширенню провідних видів діяльності закладу та передбачає тісну співпрацю «Школа – Позашкільна освіта - батьки - ВУЗ».У закладі діє чотири проекти: еколого-туристичний проект «Земля - одна на цілий світ»; культурно-мистецький проект «Пізнай світ серцем»; проект по роботі з талановитими дітьми «Обдарована юність»; творчий проект «Творимо з любов’ю».
З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, підготовки майбутньої наукової еліти держави системі МАН України, в ЦПО з 1995 року було створено наукове об’єднання «Обдарована юність». Члени об’єднання мають змогу поглибити свої знання з основ наук та отримати практичні навики в області наукових досліджень.
Центром позашкільної освіти започатковано проведення міських конкурсів та змагань: відкритий чемпіонат м. Полтави з техніки пішохідного та велосипедного туризму на кубок Міського Голови в залік Спартакіади; міський відкритий конкурс дитячої творчості «Дивосвіт»; відкрита першість ПМЦПО з техніки пішохідного туризму в приміщенні; міський відкритий конкурс юних фотовідеоаматорів «Погляд майстра»; відкритий чемпіонат ПМЦПО з вільної боротьби серед юнаків присвячений пам’яті тренера Олега Давлєтова; відкритий чемпіонат м. Полтави з техніки пішохідного туризму на кубок Міського Голови в залік Спартакіади.
У закладі, у світлі сучасних вимог, створений етнографічний музей «Народні ремесла» та виставкова галерея «Вікнами в дитинство». Вони облаштовані так, щоб викликати зацікавленість зі сторони відвідувачів, як дорослих так і малечі.
Результатом кропіткої роботи педагогічного колективу є щорічна висока результативність участі вихованців Центру у конкурсах, проектах, виставках різних рівнів.
Висока результативність навчання забезпечується належною фаховою підготовкою педагогічних працівників та тісною співпрацею з батьками, органами місцевої виконавчої влади, громадськими організаціями, освітніми навчальними закладами, бібліотеками музеями та ін.
Центр позашкільної освіти забезпечую пошук нових форм роботи з метою залучення до позашкільної освіти дітей та учнівську молодь
вулиця Головка, 20, Полтава, Полтавська, 36000 , 05325 20981 , 380686425632 , 0532520982 , pmcpo.pl.ua
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС (ГІМНАЗІЯ-ІНТЕРНАТ – ШКОЛА МИСТЕЦТВ)
Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) створений у 1996 році як навчальний заклад нового типу. Сьогодні контингент навчального закладу складає понад 2 700 учнів з обласного центру та з усіх районів Кіровоградської області.
До складу обласного комплексу входять:
– гімназія-інтернат ІІ–ІІІ ступенів (м. Кропивницький) – середній загальноосвітній заклад довузівської підготовки (417 учнів), в тому числі 196 старшокласників з усіх районів Кіровоградської області;
– гімназія-інтернат ІІ–ІІІ ступенів (м. Олександрія) – середній загальноосвітній заклад довузівської підготовки (212 учні), в т.ч. 161 учень з усіх районів Кіровоградської області. У 10–11 класах здійснюється профільне навчання за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним та універсальним напрямами;
– школа мистецтв – позашкільний заклад, де навчається обдарована молодь від 5 до 18 років (650 учнів);
– Мала академія наук учнівської молоді (майже 1 500 слухачів) – профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямком діяльності якого є підготовка молоді Кіровоградської області до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи. Сьогодні МАНУМ складається з 12 відділень та 59 наукових секцій.
Творчою лабораторією для учнів обласного комплексу та студентів хореографічного відділення мистецького факультету ЦДПУ імені В. Винниченка є народний хореографічний ансамбль «Пролісок» – володар численних нагород міжнародних фестивалів і конкурсів.
З обдарованими дітьми в комплексі працює висококваліфікований педагогічний колектив, а саме: народний артист України, професор А.Є. Коротков; народний артист України, професор В.Ф. Похиленко; заслужений діяч мистецтв України В.М. Короткова; заслужений вчитель України О.Н. Якимчук, заслужений вчитель України О.Л. Свириденко; доктор педагогічних наук, професор В.П. Вовкотруб; кандидат біологічних наук, доцент Л.В. Нєворова; кандидат філософських наук С.П. Харченко; 7 кандидатів педагогічних наук; 1 заслужений працівник культури України; 4 майстри спорту, 17 відмінників освіти України, 92 вчителі вищої та першої кваліфікаційної категорії. Заклад має міцну матеріально-технічну базу, необхідну для високоефективного навчально-виховного процесу.
За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року комплекс увійшов до сотні кращих навчальних закладів держави.
Заклад користується заслуженим авторитетом в Україні та за її межами, нагороджений численними дипломами та відзнаками.
25006, м. Кропивницький, вул.. Тарковського, 16, 0522 240797, ospa2005@ukr.net
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»
Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – це заклад позашкільної освіти, якому вже понад 87 років.
Позашкільна освіта забезпечує дітям доступ до цінностей, які конкретизують та розширюють, поглиблюють та інтегрують знання й уміння, які діти отримують у школі, орієнтують їх на застосування знань і відпрацювання вмінь у практичній соціальній діяльності.
В 55 групах гуртків науково-технічної творчості гуртковою роботою охоплено 825 вихованців під керівництвом 30 досвідчених педагогів, серед них 2 працівники нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 2 – знаком «Софія Русова».
Мережа гуртків закладу охоплює навчання дітей із сільської місцевості і сприяє збереженню повноцінної ланки позашкільної освіти технічного напряму в області.
Навчання й виховання дітей здійснюється шляхом впровадження педагогічних новацій, сучасних технологій, здатних забезпечити повноцінну підготовку до життя.
Велика увага приділяється впровадженню розвиваючого навчання, поетапності й перспективності в плеканні здібностей кожного вихованця. Педагогічний колектив закладу у своїй роботі реалізує цілісний підхід до формування особистості. Адже головне у позашкільній педагогіці – дитина, її бажання, прагнення, запити.
При закладі з 1995 року створена й успішно працює регіональна організація Українського молодіжного об'єднання «Сузір'я», яка щорічно проводить конкурси «Космічні фантазії» та «Мирний космос».
Окрім різноманітного вибору технічних гуртків, заклад є організатором великої кількості обласних заходів, в яких тільки в цьому році взяли участь більш ніж 700 вихованців та стали призерами понад 200 учасників.
88 вихованців гуртків взяли участь у всеукраїнських змаганнях, конкурсах та виставках, із них 45 стали призерами і були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.
Так, на Всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту (в класі вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні), що відбувалися у червні цього року, команда закладу посіла ІІ місце, а збірна команда судномоделістів Кіровоградської області стала переможцем. Вихованці судномодельного гуртка Сергій Фріч та Руслан Кащук стали Чемпіонами України. Вихованці відеогуртка закладу на Міжнародному дитячому, молодіжному фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» стали лауреатами за два відеокліпи.
Діяльність закладу постійно висвітлюється на його офіційному сайті та сайті управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, у друкованих виданнях і програмах на радіо та телебаченні.
вул. Вокзальна, буд. 14, м. Кіровоград, 25002, (0522) 22-89-01 , krocnttum.at.ua
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України – це сучасний заклад позашкільної освіти, який надає знання в галузі біології, екології та агрономії сотням учнів та студентів, поглиблює уявлення про навколишній світ, формує екологічну культуру особистості.
НЕНЦ координує роботу 130 профільних позашкільних навчальних закладів (станцій юних натуралістів, еколого-натуралістичних центрів), 5 філій, 3 дитячі ботанічні сади, а також роботу профільних відділень палаців та будинків творчості дітей та юнацтва, дитячі ботанічні сади. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді організовує роботу понад 7,6 тис. творчих учнівських об'єднань за 69 профілями, які працюють на базі обласних, районних та міських еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів).
Допрофільна підготовка і профільне навчання, формування допрофесійної компетентності учнівської молоді здійснюється через організацію:
– роботи Природничої школи учнівської молоді;
– роботи наукового товариства учнів «Ерудит»;
– роботи Позашкільного природничого ліцею;
– роботи Всеукраїнської літньої Стартап Школи
«StartChemist»;
– STEM-освіти з агробіологічного профілю;
– дослідницьких практик.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України – установа, яка афілійована у восьми міжнародних конкурсах та одній міжнародній програмі (Міжнародна науково-освітня програми GLOBE). Серед міжнародних конкурсів заслуговують на увагу Міжнародний конкурс науково-технічної творчості для школярів Intel ISEF, Білоруська конференція учнів, Міжнародний конкурс I-SWEEEP, Міжнародний конкурс екологічних проектів учнів GENIUS Olympiad, Міжнародний конкурс «INFOMATRIX» тощо.
На підставі ліцензії (Серія АЕ № 270777, наказ МОН України від 01.07.2013 № 2494л.) кафедра методики позакласної та позашкільної роботи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проводить:
– курси підвищення кваліфікації педагогічних
кадрів закладів позашкільної освіти;
– Всеукраїнську школу методиста позашкільного
навчального закладу;
– університет природничих знань для керівників
учнівських делегацій на базі галузевих інсти-
тутів НАН України та НААН України;
– тренінгову діяльність:
• навчальний тренінг з питань пла-
нування діяльності позашкільного навчального
закладу, організації фандрайзингу та підготовки
грантів;
• спільно з Інститутом проблем вихо-
вання НАПН України проводиться цикл тре-
нінгів з національно-патріотичного виховання
за програмою «З Україною в серці»; підготов-
лено лігу тренерів із національно-патріотичного
виховання;
• цикл екологічних тренінгів з моніто-
рингу навколишнього природного середовища.
Підготовлено лігу тренерів з екологічної освіти
та виховання;
• навчальний тренінг з питань організації
роботи з охорони праці та безпеки життєдіяль-
ності в позашкільному та загальноосвітньому
навчальному закладі (спільно з ТОВ НВЦ «Про-
фесійна безпека»).
З метою впровадження результатів наукових досліджень проблем позашкільної освіти, наукового супроводу і реалізації методичних ініціатив у позашкільній освіті України у 2015 році НЕНЦ спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України заснував Науково-дослідний віртуальний інститут позашкільної освіти. Основою діяльності Інституту є сучасні інформаційно-телекомунікаційні технології, що дозволяють взаємодіяти на відстані, без прямого, особистого контакту.
З 2017 року НЕНЦ ініціював підготовку до професійної сертифікації педагогічних працівників за напрямом «Біологія».
На сайті НЕНЦ створено віртуальний проект «Мобільна еколого-біологічна освіта», який пропонує учням, педагогам і всім бажаючим пройти онлайн-курси з біології та екології.
Відкрито електронний ресурс навчально-інформаційного призначення «Е-аудиторіум», спрямований на впровадження нових форм соціальної взаємодії педагогів, вихованців та їхніх батьків на основі оперативного доступу до практично всіх даних, що можуть бути корисними для всіх учасників навчального процесу.
Національний еколого-натуралістичний центр має власні видання: науково-художній журнал для дітей та юнацтва «Паросток» (видається з 1994 року); газета «Юний натураліст» (видається з 2016 року); науково-методичний вісник «Позашкільна освіта» (два рази на рік); щомісячний електронний «Інформаційний бюлетень НЕНЦ» (видається з 2016 року).
вулиця Вишгородська, 19, Київ, 04074 044 430 0260 nenc.gov.ua
ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА РАЗУМКОВА МІСТА БЕРДИЧЕВА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Наш Центр – це багатопрофільна позашкільна установа з широким спектром напрямів діяльності, це також потужний творчий колектив та особливий світ з власними фантазіями і неповторним баченням навколишнього світу, де немає нічого неможливого і мрії обов'язково збуваються!
Щодня 74 працівники закладу гостинно відчиняють двері для більше 2 тис. юних бердичівлян. Центр позашкілля – це 43 різноманітні гуртки, особливе освітнє середовище, де вирує творчий пошук, невичерпна фантазія та прагнення до перемог!
Організацію навчально-виховного процесу здійснюють 50 педагогів (4 відмінники освіти України, 6 – з педагогічним званням «Керівник гуртка-методист»).
Колектив ЦПО пишається перемогами педагогів у всеукраїнських фахових конкурсах та у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».
Методичні матеріали педагогів були представлені на ІІ Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади 2011» у Києві. І як блискучий результат – бронзова медаль та диплом виставки в номінації «Удосконалення розвитку позашкільної освіти». У 2013 році за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України колектив нагороджений дипломом ХVІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013» та дипломом V Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті» за активну участь та представлення освітніх інноваційних технологій.
Педагогічний колектив Центру позашкільної освіти імені О. Разумкова став переможцем (2013 р.) та абсолютним переможцем (2015 р.) Всеукраїнського рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкілля» та отримав звання «Флагман позашкільної освіти».
У 2016–2017 н.р. колективом організовано, підготовлено та проведено 283 масові заходи, в яких було задіяно 19 780 учасників і глядачів.
Яскравим доказом ефективної діяльності закладу є численні перемоги вихованців на конкурсах, фестивалях, виставках. 8 творчих колективів носять звання «Зразковий художній колектив системи Міністерства освіти і науки України». У 2016–2017 н.р. дітьми здобуто 135 командних та 308 особистих перемог. За останні 7 років 83 вихованці Центру обрали навчальний заклад, а в подальшому і професію відповідно до профілю гуртка, в якому вони здобували додаткову освіту.
Саме тому наш Центр завжди молодий – дитячим сміхом, що лунає в його стінах, дитячими надіями і оптимізмом, енергією і творчістю вихованців, які приходять сюди пізнавати себе і світ, зробити його кращим! І ми, педагоги, їм обов'язково у цьому допомагаємо!
13301 м. Бердичів, вул. Вінницька, 21 ,тел.2-11-89