Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №1 «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І СТУПЕНЯ» УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Навчально-виховний комплекс № 1 є державним навчальним закладом, що об'єднує дошкільну та початкову ланки освіти: 7 дошкільних груп та 4 класи початкової школи.
Пріоритетними напрямами роботи закладу є всебічний, гармонійний розвиток вихованців, а також виховання фізично, духовно, соціально, психічно здорової особистості. Для їх ефективної реалізації створено сучасне предметно-розвивальне середовище й організовано роботу Школи санітарної просвіти «Здоров'ятко», функціонують гуртки: хореографічний, акробатичний, вокальний, туристичний, іноземної мови, гри на дитячих музичних інструментах, стрибків зі скакалкою, бісероплетіння, настільний теніс.
Працівники закладу беруть активну участь у міських, обласних і всеукраїнських конкурсах.
Навчально-виховний комплекс протягом двох років проводив апробацію Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».
Сьогодні навчально-виховний комплекс це: школа сприяння здоров'ю; експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня з проблеми «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу»; експериментальний майданчик обласного рівня з проблеми «Психолого-педагогічні умови креативного розвитку дошкільників на засадах диференційованого підходу»; опорний заклад Умані із впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.
НВК – нова модель навчального закладу, яка реалізовує принципи безперервності і наступності в освіті, сприяє набуттю вихованцями життєвої компетентності через зв'язок з іншими соціальними інститутами.
20301 Україна, Черкаська область, м.Умань, вул. Тютюнника, 9 А, 0474433865, uman-nvk1.edukit.ck.ua
КОМУНАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЧЕРКАСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»
Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», очолюваний ректором Наталією Миколаївною Чепурною, успішно забезпечує реалізацію завдань державної політики в галузі дошкільної, середньої та позашкільної освіти, а також щорічно здійснює підвищення кваліфікації понад 4 000 педагогічних працівників області.
Науково-педагогічним колективом інституту створено чітку систему розвитку професійної компетентності педагогічних кадрів на курсах підвищення кваліфікації та запроваджено різні форми навчально-методичної роботи в міжкурсовий період. Зокрема, розпочалась активна підготовка вчителів, які у 2018 році будуть навчати першокласників, до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.
Підвищенню якості післядипломної освіти сприяє Черкаський освітянський портал як центр інформаційно-комунікаційного простору для розвитку професійної компетентності педагогічних працівників області, який містить 15 потужних сайтів: «Дистанційне навчання», «Електронна бібліотека ЧОІПОПП», «Педагогічні інтернет-клуби», «Інтернет-школа педагогічної майстерності», «Інтернет-школа психологічної грамотності», «Віртуальна школа молодого педагога», «Творчі майстерні освітян Черкащини» та ін.
З метою підготовки педагогів області до активного впровадження STEM-освіти на базі інституту запрацював перший в Україні Навчально-тренінговий центр «Центр STEM-освіти», оснащений на рівні сучасних вимог. Сьогодні це 2 кабінети робототехніки (центр Lego-education та тренінговий центр), а також ресурсний центр та навчально-тренінгова аудиторія.
У плідній співпраці з науковими інститутами НАПН України налагоджено змістовну й результативну дослідно-експериментальну роботу 126 експериментальних навчальних закладів області.
Дев'ятий рік поспіль проводиться Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій, у ході якого вітчизняні та зарубіжні педагоги та вчені презентують результати власних досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів.
За вагомі досягнення в організації післядипломної педагогічної освіти на Міжнародних виставках-презентаціях «Сучасні навчальні заклади» Інститут тричі нагороджено Гран-прі «Лідер післядипломної освіти України» (2013, 2014, 2017 рр.), «Лідер наукової діяльності» (2012 р.) та «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» (2015, 2016 рр.).
вул.Бидгощська, 38/1, м.Черкаси, 18003, (0472) 64 2178;http://oipopp.ed-sp.net
ШПОЛЯНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2 – ЛІЦЕЙ»ШПОЛЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Шполянському НВК навчаються 523 учні та працюють 56 педагогів. У навчальному закладі створено належні матеріально-технічні можливості для організації навчально-виховного процесу учнів.
Ефективна управлінська діяльність адміністрації сприяє залученню громадськості до роботи закладу, впливає на створення позитивного іміджу НВК серед жителів м. Шполи та освітньої галузі району в цілому.
Заклад вирізняється прагненням до новаторства й активної творчості в роботі. Свідченням цього є ряд соціально значущих та успішних проектів НВК. У 1990 році навчальний заклад уклав договір про співробітництво з американськими друзями з обміну учнями.
В 1996 році розпочато поглиблене вивчення окремих предметів. В 2000 році введено профільне навчання, створено власну виховну систему «Від здібностей, обдарувань до творчої особистості». У 2003–2005 роках заклад брав участь в українсько-канадському проекті «Молодь за здоров'я – 2». У 2004 році переміг у районному конкурсі «Школа року» та увійшов до Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю. З 2004 року в навчальному закладі працює наукове товариство «Обрій». У 2012–2014 роках школа займала ІІІ, IV місця в області з результативності участі учнів у МАН.
З 2005 року НВК реорганізовано в заклад нового типу: школа-ліцей. З 2012 року – дійсний член Всеукраїнської асоціації шкіл майбутнього. З 2016 року школа працює над регіональним експериментом з проблеми «Упровадження модульно-розвивальної системи навчання як чинник підвищення якості освіти».
З 2017 року навчальний заклад є одним із 29 кращих шкіл області, які працюють за обласною цільовою програмою «Інноваційні школи Черкащини».
У травні 2017 року набрано учнів 1-го класу, які у 2017–2018 н.р. будуть працювати за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України».
Навесні 2017 року адміністрація НВК представила концептуальну модель розвитку закладу «Школа якісної освіти», спрямовану на удосконалення якості освіти та прискорений інноваційний розвиток освітнього середовища. Інноваційні ідеї моделі присутні у змісті, формах, методах, технологіях навчання і виховання учнів, управлінні стратегічними змінами, організаційній структурі закладу.
Тож інноваційний навчальний заклад «Школа якісної освіти» орієнтований на забезпечення всебічного розвитку особистості з належним рівнем інтелектуального, естетичного, трудового, фізичного розвитку та ціннісних орієнтацій.
20603, Черкаська область, Шполянський район, м.Шпола, вул. Івана Гончара, 95, (047)4152106, http://mz.com.ua/school-wall/4143
ЖАШКІВСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА №1 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТІВ ЖАШКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Жашківська спеціалізована школа № 1 з поглибленим вивченням окремих предметів має давню історію та сформовані традиції. Але час іде, і сьогодні, як ніколи, гостро постала проблема осмислення нової освітньої філософії, яка орієнтує на пізнання людської душі, її життєвого потенціалу.
Колектив працює над втіленням творчої моделі навчального закладу «Школа Пізнання – Становлення – Успіху» (створенням середовища, де кожна дитина матиме змогу виявити та реалізувати власні можливості і таланти та досягти успіху).
За підтримки батьків, місцевої влади і меценатів вдається реалізувати найрізноманітніші проекти та задуми. У 2017 році на шкільному подвір'ї було встановлено дитячий майданчик та тренажерний комплекс, а також проводиться робота термомодернізації приміщення Жашківської спеціалізованої школи № 1.
У 2016 році заклад взяв участь у конкурсі «Інноваційні школи Черкащини» та увійшов до 29 найкращих навчальних закладів області. У рамках проекту планується покращення матеріально-технічної бази школи та підвищення якості освіти на інноваційній основі.
Команда учнівського самоврядування навчального закладу брала участь у всеукраїнському етапі проекту «Відкривай Україну» (м.Вінниця).
Під час літніх канікул колектив школи постійно працює над організацією якісного дозвілля школярів.
У червні 2017 року діяла літня школа «Інтелект», пришкільний табір «Сонечко», патріотичний табір «Отаман», трудовий та спортивний табори. Цікаво та з користю діти провели час у мовному таборі «GoCamp», який відвідав посол Канади в Україні Роман Ващук.
Учні школи – призери та переможці районних та обласних учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, творчих конкурсів. Учасники фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацьких гарт» двічі достойно представляли Черкаську область на всеукраїнському етапі, здобуто ряд перемог обласного рівня з ігрових видів спорту.
Важливою складовою інноваційною розвитку навчального закладу є цілеспрямований професійний розвиток учителя. Серед педагогів закладу є переможці та лауреати районного конкурсу «Учитель року», автори посібників та творчих розробок, учасники наукових конференцій та форумів.
Педагогічний колектив Жашківської спеціалізованої школи № 1 прагне, щоб про випускника цієї школи можна було сказати, що це цілісна, освічена, всебічно розвинена, здатна до критичного мислення особистість, патріот з активною громадянською позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення.
19200 Черкаська область, Жашківський район, м.Жашків, вул. Миру, 11, 0474762840, 0474762886, http://zhschool1.at.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «ДНІПРЯНОЧКА» ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ СЕЛА ЧЕРВОНА СЛОБОДА ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Навчальний заклад засновано в 1992 році. Його очолює Канівець Віра Володимирівна.
У ДНЗ функціонують 6 груп, які відвідують 167 дітей. За час існування садка його випускниками стали близько 800 вихованців.
Садок розташований у затишному місці біля паркової зони та неподалік мальовничих берегів Дніпра.
Територія дошкільного закладу облаштована працівниками з любов'ю та відповідає сучасним тенденціям. Затишно вихованцям серед каштанів, берез, лип, кущів бузку та спіреї. Милують око своїм різнобарв'ям квітники, додає затишку рукотворна водойма в оточенні вічнозелених рослин. Кожний ігровий майданчик оздоблений поробками з покидькового матеріалу. Доповнюють територію пізнавально-розвивальні зони (фруктовий сад, городи, спортивний майданчик, містечко дорожнього руху).
У ДНЗ створені сприятливі умови для навчання, виховання та розвитку дітей, враховані вікові та індивідуальні особливості, здібності і таланти. Мікроклімат спонукає до гармонійного розвитку дошкільників.
Педагогічний колектив закладу працює за перспективним напрямом «Формування естетичної свідомості дошкільників шляхом розвитку їх фізичних та художніх компетенцій». Відповідно до цього під керівництвом вихователя-методиста Білик Т.А. розроблені та працюють такі творчі лабораторії: «Музичний калейдоскоп», «Образотворча майстерня», «Театральна мозаїка», «Літературна скринька», «Спортивний майданчик». Напрацювання та здобутки вихователі демонструють під час проведення традиційних заходів.
Останні 5 років на базі дитячого садочка проходить районний спортивний фестиваль «Гармонія руху». До співпраці залучаються артисти Черкаського драматичного театру. Окраса фестивалю – національні костюми, оздоблення та атрибутика, пов'язані з народними звичаями та культурою рідного краю.
Понад 10 років у ДНЗ проходить шашковий турнір «Золота дамка».
Вже 23 роки поспіль у стінах дошкільного закладу проводиться традиційний артистичний конкурс «Панич та Паняночка ДНЗ «Дніпряночка». Переможці весь рік носять почесні титули, а наступного року урочисто передають їх іншим талановитим переможцям. Цей конкурс став справжнім святом, якого з нетерпінням чекають кожного року і діти, і батьки.
Працівники садка пишаються своїми вихованцями, віддають їм частинку душі і сердечної любові.
19604, Черкаська область, Черкаський район, с.Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях 125, (0472)304299, Sadoc3@yandex.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РОМАШКА» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У травні 1966 року в екологічно чистій парковій зоні м. Золотоноша гостинно відчинила свої двері новобудова – дитячий садок «Ромашка». Вже минуло більше 50 років з тих пір, як у стінах закладу пролунали перші дитячі голоси, і вже своїх правнуків приводять сюди її вдячні вихованці, а «Ромашка» розцвітає в новій красі знову і знову, забезпечуючи нові потреби кожного покоління, підживлюючись теплом, добром і любов'ю. Тому й сьогодні наш дитячий садок – це невтомна й самобутня країна малечі.
Це той світ, у якому дитина перебуває в найважливіший період свого розвитку.
У 6 групах виховуються 133 дитини від двох до шести років. З 30 працівників закладу 14 – педагоги: по 3 спеціалісти вищої і І категорій, 6 спеціалістів ІІ категорії, 2 вихователі-методисти. Гасло садка: «Виховуємо любов’ю, навчаємо граючись», кредо: «Кожна дитина – маленька перлина».
Очолює ДНЗ Ірина Володимирівна Веремієнко – молодий керівник, сповнений бажання жити і творити, відкритий до всього передового та інноваційного. Своєю активністю й прагненням втілювати новітнє у навчання та виховання дітей дошкільного віку керівник надихає весь колектив, що сприяє створенню сучасного іміджу установи.
Завідувач дошкільного навчального закладу працює в тісному тандемі з досвідченим методистом Удовенко Павліною Вікторівною, яка має 39 років педагогічного стажу, добре володіє методикою сучасного дошкілля. Під їхнім керівництвом педагогічний колектив впроваджує нестандартні форми і методи організації педагогічного процесу за інноваційними методиками педагогів-новаторів. Кожна група в дошкільному закладі – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги і навчальна база, де кожний малюк може вибрати собі заняття до вподоби. Стержнем через весь навчально-виховний процес проходить принцип диференціації, інтеграції, комплексності з єдиною метою цілісного розвитку творчої особистості в умовах організованого дитинства.
Застосовується технологія навчання «Чую, бачу, роблю» за І. Карабаєвою, яка передбачає активну діяльність усіх органів чуття під час пізнавальної діяльності.
Навчально-виховний процес будується на основі функціонування української мови, пропаганди українського літературного мовлення, шанобливого ставлення до національної гідності людини, її культури.
Традиційними стали у садочку родинні свята та розваги, Дні відкритих дверей, Дні добрих справ, де батьки мають змогу брати активну участь у житті дітей.
Дитячий садок для наших дітей – це рідний дім. Тут їх люблять, плекають, навчають і виховують так, щоб діти любили свій садок, своє місто, свою Україну.
19700 Черкаська область, м.Золотоноша, Незалежності 75, 52760. nata.kurchenko@mail.ru
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТРУМОЧОК» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНаВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДНЗ «Струмочок» розпочав функціонування 30 грудня 1977 року. Він найкраще відповідає своїй назві, бо вже багато років зранку до вечора тут лунають дитячі голоси: нестримні, радісні, невгамовні, як весняний струмочок. Завдяки вдало підібраним деревам, кущам і квітам садочок стоїть, ніби на лісовій галявині. Наш заклад – джерело краси, життя і комфорту.
У садочку функціонують 8 груп, в яких виховується 161 дитина від 2 до 6 років. Колектив дружній, згуртований, в ньому працюють 49 працівників, з них 22 педагоги. Вищу освіту мають 19 педагогів, середню-спеціальну – 3, звання «Вихователь-методист» – 3. Вони творчо працюють, шукають нові шляхи у вихованні та навчанні дошкільників, використовують у роботі з дітьми нестандартні форми роботи. Адже кожна дитина – це талант, важливо тільки побачити та розвинути його.
Очолює дошкільний заклад завідувач Дегтяренко Лариса Вікторівна – сучасний керівник, який володіє високою культурою управлінської діяльності. Їй притаманні лідерські та організаційні вміння й навички, гнучкість мислення, вона вміє швидко реагувати на складності та нестандартно вирішувати проблемні питання. Прислухається до думки підлеглих, що сприяє розв'язанню багатьох проблем, та надає можливість колегам професійно розвиватись, удосконалюватись та досягати вагомих результатів.
Результативність роботи педагогів значною мірою залежить від злагодженої роботи керівника з методистом Тобілко Оксаною Михайлівною. Вона має глибокі систематизовані знання щодо управління навчально-виховним процесом, педагогічним колективом, враховує сучасні вимоги до освітнього процесу.
Колектив працює над реалізацією науково-методичної проблеми «Формування інженерного мислення у дошкільників засобами конструктора LEGO».
Активну участь педагоги беруть у професійних конкурсах і виставках обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів, створюють методичні посібники, друкують свої наробки у педагогічній пресі.
Необхідно відзначити наполегливу роботу колективу щодо технічного оснащення закладу, його естетичного оформлення та поповнення навчальними посібниками.
Заклад виборов І місце у Всеукраїнському конкурсі «Краща спортивна зала ДНЗ – 2016», нагороджений грамотою за І місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно». На VІІІ Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2016» здобув диплом лауреата конкурсу та медаль І ступеня.
Дитсадочок наш «Струмочок»
І дзвінкий, і гомінкий,
Радість в ньому аж хлюпоче –
На весь світ один такий!
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Лепсе 18, (04737) 53751, Strumok.ucoz.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 «ЯЛИНКА» ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Дошкільний навчальний заклад «Ялинка» найстаріший у м. Золотоноші. Відкрився він у далекому 1949 році на базі старих господарських приміщень. Сьогодні це сучасний дошкільний заклад з добре обладнаними ігровими кімнатами, спальнями, музично-спортивною залою, комп'ютерним класом і надзвичайно творчим колективом, який, продовжуючи найкращі традиції минулого, працює в інноваційному режимі.
З 1998 року очолює дитсадок Литвиненко Світлана Сергіївна, досвідчений педагог, розумний, талановитий керівник, мудрий наставник педагогів міста Золотоноші.
ДНЗ «Ялинка» має високий рейтинг серед садочків міста завдяки згуртованому, високо кваліфікованому колективу та вмілому керівництву Світлани Сергіївни і методиста Валентини Іванівни Дерев'янко.
Він налічує 20 педагогічних працівників, серед яких є вихователь-методист, практичний психолог, інструктор з фізкультури, музичний керівник та 15 вихователів, троє з них мають вищу кваліфікаційну категорію та звання «Вихователь-методист», четверо – І кваліфікаційну категорію та звання «Старший вихователь».
Пріоритетним напрямком роботи є формування у дітей основ здорового способу життя та виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я. Фізкультурний напрям об'єднує в собі традиційні та нетрадиційні форми роботи: заняття з фізкультури, ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, спортивні свята та розваги, Дні здоров'я, естафети, дихальна гімнастика, піскотерапія, музикотерапія. Традиційними в «Ялинці» стали спортивні фестивалі «Міцний горішок» та «Гармонія руху».
З метою оздоровлення проводяться інгаляції, створено фіто вітальні, де дошкільнята вживають профілактичні та вітамінні напої. Загартовуючі процедури здійснюються кожного дня у відповідності до сезону: обтирання тіла вологою рукавичкою, ходіння босоніж, ходьба по «сольових» доріжках, купання у виносному басейні, а взимку за згодою батьків діти ходять по «снігових килимках».
У дошкільному закладі створено розвивальне предметно-ігрове середовище, в кожній групі є зони рухової активності. Спортивна зала оснащена набором фізкультурного обладнання як промислового виробництва, так і виготовленого власними руками.
ДНЗ «Ялинка» – переможець обласного огляду-конкурсу на кращу організацію фізкультурно-оздоровчої роботи та Всеукраїнського конкурсу-захисту моделі «Навчальний заклад – Школа сприяння здоров'ю», дипломант і лауреат виставки «Освіта Черкащини».
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Шевченка 185, 5-22-63 , elochka.2000@mail.ru
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ «КАЛИНКА» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Дошкільний навчальний заклад загального розвитку «Калинка» функціонує з 1972 року. Це модернізований шестигруповий навчальний заклад, який відвідують 141 вихованець від 1,5 до 6 років.
Педагогічний колектив дбає про забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення кожному вихованцю рівних з однолітками умов для подальшого навчання в школі, успішного особистісного розвитку.
Тут тепло і затишно всім, бо відчувається турбота про дітей, бажання йти в ногу з часом. Створюють цей затишок 32 працівники: 13 педагогів і 19 технічних працівників. Вони завжди піклуються про організацію життєдіяльності вихованців. Усі члени педагогічного колективу мають спеціальну педагогічну освіту. Це ерудовані, згуртовані однодумці, які весь час знаходяться у творчому пошуку нових ідей, аналізу минулих надбань та новаторських методик.
Взаємини між батьками і закладом будуються на взаємодовірі та взаємоповазі. Батьки – активні учасники виховного процесу. ДНЗ є базовим закладом у м. Золотоноша з організації роботи з батьками.
Пріоритетні напрями навчально-виховної роботи – національно-патріотичне, фізкультурно-оздоровче, художньо-естетичне, соціально-моральне виховання.
Очолює згуртований, міцний колектив завідувач Городнича Наталія Миколаївна, яка керує садочком
33 роки. Вона віддала справі виховання дошкільників 43 роки. Це ерудований педагог, знаний не лише в своєму місті.
Завідувач ДНЗ разом із методистом Крохою Надією Іванівною цілеспрямовано організовують педагогічний процес для досягнення позитивних результатів, створення творчої атмосфери, сприятливого соціально-психологічного клімату. Секрет їхнього успіху – компетентність і наполегливість у досягненні мети. Вони багато уваги приділяють згуртуванню колективу, працюють над формуванням конструктивних відносин між молодими і досвідченими педагогами.
Інноваційна діяльність у дошкільному закладі реалізується через зміну поглядів на систему виховання та підходів до організації навчально-виховної роботи, прагнення використовувати нові цікаві ідеї.
Один із напрямків роботи закладу – естетичне виховання. Для формування співочих навичок у дітей музичний керівник закладу Г.В. Біт-Давід впроваджує інноваційну технологію К. Орфа шляхом задіяння зорового, слухового та рухового сприйняття.
Формула успіху ДНЗ «Калинка» – створення умов для радості дітей, творчості вихователів і впевненості та спокою батьків. Педагоги працюють під гаслом: «Партнерство заради дитини!»
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул.Соборна 40, 0473752175, kalinka_zolo@ukr.net
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЯСЛА-САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 25 М. УМАНІ
У дошкільному навчальному закладі виховується 245 дітей, з них 179 дітей дошкільного віку та 66 дітей раннього віку. У своєму складі ДНЗ має 10 груп, з них 3 групи раннього віку, 6 – дошкільного віку та 1 група компенсуюча з фонетико-фонематичним недорозвитком.
У закладі працюють 60 осіб, з них – 28 педагогів, а саме: завідувач, вихователь-методист, 20 вихователів, 2 музичні керівники, інструктор фізичного виховання, 2 вчителі-логопеди, соціальний педагог. Педагогічний колектив має достатньо високий освітній рівень: 4 педагоги з вищою кваліфікаційною категорією, 2 педагоги, що мають звання «Вихователь-методист», і 1 педагог має звання «Старший учитель».
Колектив створює і намагається підтримувати позитивний імідж дошкільного закладу.
Педагоги працюють над розв'язанням проблеми «Створення сприятливих умов для формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості». Саме тому для стабільного неперервного розвитку й самореалізації кожного учасника освітнього процесу – дітей-дошкільників, персоналу та батьків – у закладі створено сучасне інтелектуально-культурне середовище, яке є обов'язковою умовою ефективного виховання і розвитку дітей. Належна увага приділяється виявленню та розвитку творчих здібностей дітей. В закладі функціонують гуртки різного спрямування: художньо-естетичного та морально-етичного, логічного мислення та пошуково-дослідницької діяльності.
Педагогічний колектив ДНЗ бере активну участь у методичних заходах міста й області: є переможцями обласного конкурсу на кращу серію цифрового ресурсу; конкурсу на Інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України «Конкурсна осінь – 2015» та зайняли ІІ місце по області; міського конкурсу на кращий Інтернет-сайт. Також є активними учасниками всеукраїнського науково-методичного семінару, регіональної науково-практичної конференції, міжвузівської науково-практичної конференції науковців, аспірантів, педагогічних працівників та студентів Умані.
Певна робота в ДНЗ проводиться щодо поширення досвіду вихователів, оприлюднення результатів професійної діяльності педагогів закладу шляхом друку матеріалів у періодичних фахових виданнях (журнал «Бібліотечка вихователя дитячого садка»).
Дошкільний навчальний заклад № 25 входить до переліку закладів, затвердженого наказом МОН України від 22.01.2016 р. № 46 «Щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку» та з березня 2016 року розпочав роботу з педагогами, дітьми і їхніми батьками щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти програми «Афлатот».
Отже, сьогодні наш заклад продовжує перебувати у вирі реформ, при цьому динамічно розвивається та постійно вдосконалює свою діяльність.
20304, Черкаська обл. м. Умань, вул. Пролетарська 2а, 04744-3-60-82
МЛІЇВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І–ІІІ СТУПЕНІВ № 2 ІМЕНІ МИКОЛИ МИХАЙЛОВИЧА АРТЕМЕНКА МЛІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГОРОДИЩЕНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Так історично склалося, що ми живемо в мальовничому куточку Черкащини, багатому на славетних людей, які уславили не лише свої імена, а й не дали загубитися на карті області й світу рідному селу Млієву. Родини Симиренків і Хропалів, відомих підприємців-цукровиків, будуючи перший завод у Млієві, створили невеличке містечко, в якому, крім заводу, було зведено будинки для робітників та їхніх сімей, церкву, відкрито лікарню, школу, бібліотеку та театр. Сьогодні ми пишаємося нашими земляками, які створили «вкраїнську Мекку», «диво з див». Нам, їхнім нащадкам, випало розповісти людству про великих підприємців, садівників, титанів, меценатів. Ми впевнені, що любов до природи, до рідного краю, гордість за своїх земляків закладена в наших учнях генетично – від діда-прадіда.
Національно-патріотичне виховання є одним з найголовніших напрямів виховної роботи Мліївського ЗЗСО № 2 та проводиться за трьома напрямками: краєзнавчий («Подорожуємо Україною»), народознавчий (звичаї та традиції рідного краю), національно-патріотичний («В здоровому тілі – здоровий дух!»). Запорука ефективності освітнього процесу – органічне поєднання принципів національно-патріотичного виховання в цілісну систему, яка забезпечує досягнення відповідних результатів.
Пізнати та вивчити свій рідний край, дізнатись його історію, познайомитись з визначними місцями свого села, району, області, України – мета краєзнавчої роботи. Діти з задоволенням подорожують пішки, автобусом чи потягом. Крім того, заклад співпрацює з музеєм-садибою родини Симиренків. Учні є екскурсоводами музею та проводять екскурсії для учнів школи, батьків, гостей та односельчан.
Уже багато років у ЗЗСО активно проводиться народознавча робота. Створена та діє кімната народознавства, яка щороку поповнюється експонатами. Традиційними стали вітання працівників підприємств села щедрувальною групою, до складу якої входять учні та вчителі. Цікавими та змістовними є родинні свята, які охоплюють усіх учасників освітнього процесу, – кожен захід демонструє певні традиції чи обряди української культури, усі дійства готують та показують учні, вчителі, батьки. А приготування традиційних українських страв до святкового столу – це спільна справа батьків і дітей.
Національно-патріотичний напрям спрямований на виховання любові й шани до своєї держави, готовності її захистити, поваги до тих, хто боронить свободу й гідність України. Учні – учасники всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»), турнірів воїнів АТО, спортивних змагань, козацьких турнірів, акцій та флешмобів до Міжнародного Дня миру, до Дня Соборності України, до Дня Гідності та Свободи, загальногромадських заходів до Дня пам'яті та примирення, Голодомору.
Ми виховуємо майбутнє покоління нашої держави та впевнені в тому, що наші учні будуть справжніми козаками, захисниками та патріотами нашої України.
І кожен з нас вносить свою часточку в збереження миру на нашій рідній українській землі!
РОДНИКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ІМЕНІ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА УМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Родниківська ЗОШ І–ІІІ ст. імені Т.Г. Шевченка – інноваційний заклад загальної середньої освіти, працює за моделлю «Школа екологічної культури та планетарного мислення». Місія закладу – створення умов для розвитку інтелігентної, активної, творчої особистості з планетарним мисленням і сформованою екологічною культурою. Діяльність ґрунтується на принципах випереджувального розвитку, гуманізації загальної середньої освіти, системності, відкритості, інноваційності освітнього простору та освітнього процесу, діагностичності, інтеграції науки і освіти.
У закладі навчаються 268 учнів. Педагоги використовують сучасні форми і методи навчання, інформаційно-комунікаційні технології, інтерактивне навчання. Школа працює за природничо-математичним напрямом, біотехнологічним профілем з поглибленим вивченням біології, англійської мови. В рамках співпраці з Корпусом миру США в Україні два роки працює волонтер Емілі Кін.
Родниківська ЗОШ є пілотним закладом щодо впровадження Рамки безперервного професійного розвитку вчителів. У школі організовано позакласну та позашкільну роботу, діють гуртки від ЦДЮТ, ДЮКФП, працює філія музичної школи, школи мистецтв, хореографічна студія «Шарм», гуртки сільського будинку культури. На базі школи проходять районні олімпіади, конкурси, змагання, семінари-практикуми, майстер-класи для вчителів району. Школа щорічно є переможцем у рейтингу навчальних закладів району в роботі з обдарованою молоддю. Учні школи – активні учасники та переможці районних, обласних предметних олімпіад, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, змагань.
З 2013 року щорічно школа бере участь у Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті», нагороджена дипломами Міністерства освіти і науки України за творчу працю з підвищення якості національної освіти, за активну участь та представлення освітніх інноваційних технологій. Школа співпрацює з містом Гнєздно (Польща). Працюємо за науково-педагогічним проектом «Інтелект України», «Розумники». Беремо участь у міжнародних проектах: «GoCamp», «Знай. Умій. Збережи», «Демократична школа», «Майстерня сільських ініціатив», «Відкривай Україну» та інших.
У нашому закладі потужна матеріально-технічна база з мультимедійними комплексами, лінгафонним і комп'ютеризованими навчальними кабінетами з підключенням до мережі Інтернет, цифровим та лабораторним обладнанням кабінетів хімії, фізики, біології, кабінету ЛЕГО та Захисту Вітчизни, оптичний стрілецький тир. У школі створені всі необхідні умови для надання якісної освіти.
Стратегія розвитку школи спрямована на підвищення якості знань учнів, удосконалення навчально-виховного процесу, перехід на вищу ступінь розвитку закладу.