Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету – один із найстаріших закладів освіти України, славна історія якого розпочалася у 1811 році. Він пройшов великий шлях становлення та розвитку від акушерської школи до медичного коледжу. Нині це провідний український заклад вищої освіти із сучасною матеріально-технічною базою, що успішно вирішує проблеми кадрового забезпечення медицини.
Про визнання коледжу як високопрофесійного закладу щодо надання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» свідчить проведення на його базі Всеукраїнської конференції для заступників директорів з навчальної роботи медичних училищ і коледжів України (1998 р.), І Всеукраїнського з'їзду молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів України (1999 р.), І Всеукраїнського конгресу з питань реформування медсестринської освіти (2007 р.), щорічних (починаючи з 2013 року) обласних конкурсів «Краща медична сестра ЛПЗ області», Х Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Ескулап-професіонал» (2016 р.).
Одним із головних напрямів діяльності Чернівецького медичного коледжу є наукова робота – невід'ємна складова частина освітнього процесу, наукової творчості викладачів та студентів.
З цією метою освітня система коледжу зорієнтована на взаємодію науково-методичної роботи педагогів з науково-дослідною діяльністю студентів. У цьому напрямі колектив коледжу плідно співпрацює з Вищим державним навчальним закладом України «Буковинський державний медичний університет», Тернопільським медичним університетом імені І. Горбачевського, Чернівецьким національним університетом імені Ю. Федьковича, Прикарпатським національним університетом імені В. Стефаника, Українським інститутом національної пам'яті, Національним педагогічним університетом імені М. Драгоманова.
З року в рік зростає авторитет коледжу як одного з кращих навчальних закладів у підготовці медичних кадрів високої якості та кваліфікації. Безсумнівна роль і вагомий внесок у вихованні молодого покоління належить директору коледжу Кулику Олександру Федоровичу та потужному викладацькому складу (120 штатних викладачів, з них – 9 кандидатів наук).
Науково-дослідну роботу координують заступники директора, кандидати наук Ф.В. Кузик, Т.І. Бойчук, О.С. Стрижаковська, базовий методист Л.М. Авдіковська.
За останні роки 8 викладачів коледжу здобули науковий ступінь кандидата наук: Кузик Фрозіна Василівна, Новицька Ірина Олександрівна, Попович Ганна Борисівна, Стрижаковська Ольга Степанівна, Бойчук Тетяна Іванівна, Галичанська Ольга Миколаївна, Герман Леся Василівна, Мігальчан Ірина Олександрівна.
З кожним роком зростає внесок викладачів Чернівецького медичного коледжу до скарбниці вітчизняних наукових здобутків. Вони беруть активну участь у регіональних, всеукраїнських, міжнародних конференціях та з'їздах, публікують статті у фахових виданнях, затверджених ВАК України, випускають монографії. П’ять викладачів коледжу виконують наукові дослідження:
– Гуменчук Ганна Іванівна – здобувач кафедри математичного аналізу Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (далі – ЧНУ імені Ю. Федьковича);
– Гучко Оксана Іванівна – здобувач кафедри міжнародних відносин ЧНУ імені Ю. Федьковича;
– Захарія Віталій Іванович – здобувач кафедри міжнародних відносин ЧНУ імені Ю. Федьковича;
– Ліснянська Наталя Василівна – здобувач кафедри патологічної фізіології Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського;
– Ушакова Катерина Юріївна – аспірант кафедри психології Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова.
У коледжі створено групи науково-дослідницької роботи студентів. Кращі студентські роботи беруть участь у міжнародних медико-фармацевтичних конференціях студентів і молодих науковців на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», науково-практичних конференціях ВНЗ Чернівецької області та України.
Отже, науково-дослідницька робота є однією з основних складових науково-педагогічного зростання викладачів і молодого покоління майбутніх науковців Чернівецького медичного коледжу.
вулиця Героїв Майдану, 60, Чернівці, Чернівецька, 58000, 03722 32239 www.medkol.cv.ua
КЛІШКОВЕЦЬКА ГІМНАЗІЯ КЛІШКОВЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ХОТИНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Клішковецька гімназія – сучасний навчальний заклад із цікавою історією відродження та розвитку. Це справжній храм науки й творчості.
Педагогічний колектив налічує 22 учителі, серед яких 7 методистів, 3 старші вчителі, 6 відмінників освіти України.
Основне завдання навчального закладу – формування успішної особистості, свідомого громадянина. Пріоритетами в роботі є виявлення і розвиток творчих здібностей, удосконалення фахової майстерності вчителів, упровадження інноваційних технологій. Педагогічний колектив працює в стилі партнерства, свободи вибору, а дитина – центр освітньої моделі.
Клішковецька ОТГ на чолі з сільським головою сприяє розвитку гімназії, зміцнюючи матеріально-технічну базу кабінетів, беручи участь у цікавих заходах, зустрічах із відомими людьми.
Учні беруть участь і перемагають в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, олімпіадах. За 5 років у Клішковецькій гімназії 4 учні стали стипендіатами премій Хотинської РДА і Хотинської районної ради, Чернівецької обласної ради.
У 2016 році колектив гімназії нагороджений Грамотою Міжнародного освітянсько-наукового форуму «За високі професійні здобутки у вихованні та навчанні підростаючого покоління».
Національно-патріотичне виховання – наскрізна тема виховної роботи навчального закладу, яка реалізується через проекти «Україна – це ми», «Учителі моєї школи». Учнівське самоврядування організовує і проводить загальношкільні лінійки, акції милосердя на допомогу захисникам України, онкохворим дітям, людям похилого віку, трудові та екологічні акції.
Клішковецька гімназія взяла участь у проекті «Рушники України», організованому Харківською школою № 1. Започатковано свято «День гімназиста», кульмінацією якого є посвята в гімназисти. У ньому беруть участь усі учні, батьки, громадськість. Серед заходів, що стали улюбленими, – «Малі олімпійські ігри», «Міс гімназії», «Талант-фест», «Учень року», «Посвята в читачі», екскурсії та подорожі. Учні 8 класу з класним керівником Палагнюк С.Д. подорожують визначними місцями України. Талановиті гімназисти відвідують різноманітні гуртки, спортивні секції, навчаються в музичній, художній школах.
Юна еліта, яка навчається й виховується в Клішковецькій гімназії, – це майбутня гордість України.
60014, Чернівецька область, Хотинський район, с.Клішківці, вул. Дмитра Карвацького, 9а, 0373131210. klish-gimnazija@ukr.net
ТУРЯТСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС ТУРЯТСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Турятський навчально-виховний комплекс створений у 1979 році. До складу НВК увійшли школа І–ІІІ ступенів та дитячий садок. На базі комплексу працюють гуртки від ДЮСШ та БТДЮ. Нині тут налічується 19 класів і 3 групи дошкільнят. Всього навчається і виховується 434 дитини з сіл Турятка, Поляна, Станівці, Буківка, Синівці. Середню освіту здобули 718 учнів. Із золотою та срібною медаллю закінчили школу 92 учні.
Педагогічний колектив успішно підвищує якість знань учнів, формує навички і вміння самостійно працювати з підручниками, організовує учнівське самоврядування, здійснює громадянське виховання особистості в умовах розвитку Української держави.
У НВК працюють 36 учителів та 6 вихователів дошкільної ланки. Серед них: 1 вчитель-методист, 12 старших вчителів, 17 спеціалістів вищої категорії, 6 спеціалістів І категорії, 2 спеціалісти ІІ категорії та 10 спеціалістів.
Гордістю педагогічного колективу є Блуй С.Г., Падурару М.М., Залуська М.М., Дуткович О.Г., Троєцька М.О., Дудуц Н.К., Амоші М.Д., Чорней О.С., Гімчинська О.Г., Кіфірюк С.Д., Олару Т.І., Гімчинський В.Г., Суруджіу Л.П. Вони проводять уроки на високому науковому та методичному рівні з використанням інноваційних та інтерактивних технологій, практикують нетрадиційні форми роботи, відзначаються сумлінною працею.
Щороку на районних предметах олімпіадах з історії, математики, інформатики, біології, правознавства, економіки, зарубіжної літератури, української мови, українознавства учні виборюють до 20 призових місць. Школа займає 9–10 місця в районному рейтингу.
У позаурочний час діють спортивні та художні гуртки, клуб «Діалог», дитячі організації «Веселка» та «Країна Барвінкова». Їх робота базується на вихованні загальнолюдських цінностей та духовних, моральних і культурних засад народу України. Це відзначення державних свят, пам’ятних дат з історії України.
Основне в роботі класних керівників – нетрадиційні форми виховання засобами організації творчої діяльності учнів. Проводиться педагогічна діагностика, звертається увага на зміст і форми роботи класного керівника щодо превентивного виховання, роботи з батьками. Класоводи 1–4 класів працюють по станціях: «Твоя дорога до школи», «Світ, в якому ти живеш», «Професія твоїх батьків», «Ввічливість», «Милосердя», «Екологічна», «Родина, України».
Колектив закладу спрямовує свою роботу на те, щоб допомогти дитині мати свою життєву позицію, вирости патріотом своєї Батьківщини, громадянином України.
60433, Чернівецька область, Глибоцький район, с.Турятка, вул. Головна, 27, (8234)53118, tyriatka.com.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВИЖНИЦЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І–ІІІ СТУПЕНІВ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТІВ ТА КУРСІВ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО ЦИКЛУ ІМЕНІ НАЗАРІЯ ЯРЕМЧУКА»
КЗ «Вижницька спеціалізована школа-інтернат І–ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу ім. Назарія Яремчука» є правонаступником Вижницької загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ст. ім. Н. Яремчука.
Від дня заснування школи у 1960 році її закінчили більше 1 500 учнів. Школа гордиться своїм випускником 1967 року – Народним артистом України Назарієм Яремчуком. Для вшанування пам'яті артиста в школі відкрито музейну кімнату, де зібрано документи про життя і творчість нашого славного земляка. У березні 1996 року школі-інтернату присвоєно ім'я Назарія Яремчука (Постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.1996 року №-192).
Заклад створений з метою навчання здібних, обдарованих дітей і молоді, залучення їх до систематичної науково-дослідної, пошукової, творчої роботи.
Головними завданнями школи-інтернату є забезпечення реалізації права громадян на здобуття підвищеного рівня загальної середньої освіти відповідно до навчальних програм; формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду; створення сприятливих умов для самовираження особистості учнів (вихованців) у різних видах діяльності, їхнього повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку; створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину, суспільство, культуру та творчого, індивідуального, духовного і фізичного розвитку учня; задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні і творчій самореалізації; виховання любові до України, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу, а також інших народів і націй; виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності.
З метою реалізації поставлених завдань у варіативній складовій робочого навчального плану передбачено курси за вибором: декоративно-ужиткове мистецтво, художня праця, історія образотворчого мистецтва, дизайн.
У школі функціонують 2 навчальні та 3 спальні корпуси, виробничі майстерні по ткацтву та по дереву, спортивний та боксерський зали.
В освітньому середовищі важливе місце відводиться фізичному, трудовому та військово-патріотичному вихованню учнів, яке здійснюється через уроки фізичної культури, трудового навчання та уроків предмету «Захист Вітчизни». Для проведення уроків та виховних заходів з цих предметів у школі є всі умови. Головне – це бажання учнів та професіоналізм педагогічного колективу.
59200, Чернівецька область, Вижницький район, м.Вижниця, вул. Романа Шухевича, 8, (03730)22144, (03730)21269, 0965958324, Yaremchuk-int.at.ua
КОРОВІЙСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ КОРОВІЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Школа – наш другий дім. І кожен мріє, щоб у цьому домі було тепло і затишно, надійно і спокійно…
Коровійська ЗОШ І–ІІІ ступенів – це заклад, де головною дійовою особою освітнього процесу є учень, де кожна дитина має змогу реалізувати свої здібності.
Школа багата цікавими традиціями, науковими знахідками, талановитими учнями і висококваліфікованими педагогами. Навчально-виховний процес у закладі спрямовано на формування динаміки креативного розвитку учнів у процесі якісного засвоєння знань. У 2017/2018 н. р. Коровійська ЗОШ І–ІІІ ступенів увійшла до 100 пілотних шкіл України, які працюють у рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня.
У Коровійській школі вихованню кожної дитини приділяється неабияка увага, створюються сприятливі умови для вираження талантів, здібностей, вподобань. Обдаровані та здібні учні щороку здобувають перемоги на різних рівнях олімпіад, конкурсів та змагань.
Виховуючи у дітей почуття громадянської відповідальності та морального співчуття, зберігається пріоритет щодо національно-патріотичного виховання. З цією метою постійно активізується волонтерська діяльність у школі. Школярі з великим ентузіазмом долучаються до різноманітних акцій: «Закупимо бронежилети – врятуємо життя», «Гуманітарна допомога жителям Авдіївки», «Замість квітів – допомога армії», «Допомога шпиталю у Волновасі», «Тепло наших сердець – захисникам», «Патріоти-героям», «Я врятував життя» й ін. У результаті такої активної діяльності, школа має відзнаки Координаційного центру з надання матеріально-технічної допомоги військовим, які беруть участь в АТО, обласної школи лідерів учнівського самоврядування Чернівеччини. В рамках акції «Подаруй футболку солдатам», учням школи вручено подяку за доброчинність, співпрацю та активну участь в обласній акції.
Школа – переможець обласного конкурсу на кращу організацію діяльності та результатів навчально-виховного процесу в номінації «Школа успіху». Серед вагомих досягнень – відзнака за високі професійні здобутки Міжнародного форуму «Сучасний стан освіти і науки в Україні. Стратегія розвитку», громадської акції «Флагмани освіти і науки України».
Творча праця педагогів закладу, серед яких відмінники освіти України, учителі-методисти, керівники районних та обласних творчих груп, педагогічних майстерень, призери і фіналісти обласного туру конкурсу «Учитель року», надихає учнів.
60410, Чернівецька область, Глибоцький район, с.Коровія, вул. Шкільна, 1-А, (03734)36298, koroviya.ucoz.ua
ЧАГОРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ЧАГОРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Школа – це багатогранна соціально-педагогічна система, яка відображає життя суспільства і покликана формувати інтелектуальну, творчу та ініціативну особистість, здатну жити і творити в принципово нових умовах економічного й політичного життя країни, забезпечити розвиток суспільства, вивести державу на рівень світової цивілізації. Основне завдання школи – давати глибокі, конкурентноспроможні знання учням, готувати їх до свідомого професійного вибору.
Педагогічний колектив Чагорської школи працює над методичною проблемою «Розвиток творчого потенціалу вчителя та учня шляхом впровадження інноваційних та інформаційних технологій навчання».
У школі працюють 37 педагогів: 20 – вищої кваліфікаційної категорії, 3 вчителі-методисти, 8 старших учителів, 2 відмінники освіти України. Всі вони – талановиті, віддані своїй справі професіонали, які люблять дітей, плекають їхню душу і серце. Скеровує роботу на досягнення високих показників у навчанні та вихованні директор школи – Калараш Вадим Григорович та два його заступники: Козачок Наталя Степанівна та Біла Зінаїда Володимирівна.
Колектив ставить перед собою завдання забезпечити рівний доступ сільських дітей до якісної освіти. Загалом педагоги працюють на кінцевий результат – випускник, творча, вільна, гуманна, духовно зріла, фізично досконала, морально свідома, відповідальна, ініціативна, здатна до вирішення життєвих проблем, готова до самооцінювання, самоосвіти, самовдосконалення та самореалізації особистість.
Учні Чагорської школи беруть участь у районних та обласних предметних олімпіадах, різноманітних спортивних, туристичних, краєзнавчих змаганнях, форумах, конкурсах, є переможцями ІІІ етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна», Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Колектив школи відзначено нагородою НАПН України, грамотами МОН України. Вчителі неодноразово перемагали в обласному конкурсі «Учитель року».
У школі щорічно проводяться тематичні вечори відпочинку, запрошуються гості, односельчани, ветерани війни і праці. Батьки підтримують тісний зв'язок зі школою. Вони разом з учнями відпочивають, беруть активну участь у житті школи.
Педагогічний колектив прагне, щоб Чагорська ЗОШ була школою радості, людяності й гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб діти на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу – розум у голові, честь у серці, здоров'я в тілі!
60412, Чернівецька область, Глибоцький район, с.Чагор, вул. Шевченка, 60, 0373438615, 0373438939, chagorschool.ho.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №25 ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ «МАЛЮК» УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У дошкільному навчальному закладі виховуються 350 дітей в 11 групах: 3 – молодшого дошкільного віку (75 дітей), 7 – дошкільного віку (230 дітей) і різновікова група (15 дітей).
Враховуючи різноманітні потреби дітей та бажання батьків, дошкільний заклад організовує освітній процес за пріоритетними напрямками: інтелектуальним, художньо-естетичним, мовно-лінгвістичним.
Особливістю закладу є багатонаціональність. Інтеграція іноземномовної комунікації в навчальний процес закладу сприяє розвитку пізнавальних процесів, формує соціокультурну компетентність дітей.
Інноваційна діяльність здійснюється за такими технологіями: психолого-педагогічне проектування діяльності дітей Г. Ващенко, нетрадиційні техніки під час художньо-естетичного розвитку, коректурні таблиці Н. Гавриш, кольорові палички Дж. Кюїзенера, «Логіки світу» І. Стеценко, картки-властивості З. Семадені, інтелектуальні ігри Нікітіних, розвивальні ігри В. Воскобовича, логічні блоки З. Дьєнеша, «Ейдетика для малюків» О. Пащенко, що сприяють логіко-математичному та пізнавальному розвитку дошкільника.
ДНЗ № 25 ЦРД «Малюк» є базовим закладом з проблеми «Вивчення іноземних мов, робота груп нацменшин».
У процесі пізнавальної діяльності увага дітей орієнтується на виховання поваги до традицій іудаїзму, польських традицій, відчуття приналежності до народу Ізраїлю, Польщі, разом з тим – толерантності та поваги до історії і традицій українського народу.
ДНЗ є учасником Міжнародної конференції «Мультилінгвальна освіта в Україні: досвід, методологія, перспективи» за підтримки румунського інституту миру Патрір та Міністерства закордонних справ Фінляндії.
З 2015 року розпочато впровадження цього проекту в ДНЗ № 25 ЦРД «Малюк» для забезпечення обов'язкового оволодіння державною мовою та можливістю опанувати національну рідну мову і практично оволодіти хоча б однією іноземною.
У закладі практикується День англійської мови, День івриту, День польської мови. Вивчення іноземних мов починається з молодшого дошкільного віку. Викладачі здійснюють навчання не тільки на заняттях, а й протягом дня на всіх режимних моментах, використовуючи зорову, слухову та рухову пам'ять дітей. Ігри-лічилки, національні ігри, вірші, елементи театралізації, безліч пісень підсилюють емоційність заняття, наближають навчальний процес до природнього сприймання і засвоєння знань.
Атмосфера турботи, дружелюбності, теплоти панує в навчальному закладі, де діти навчаються поважати культурні цінності й традиції один одного, знаходити точки дотику.
58029, м. Чернівці, вул. Достоєвського, 10-а , 037253-63-07 , dnz25cv.inf.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 101 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У великому промисловому місті Кривому Розі, на березі річки Інгулець знаходиться заклад з більш ніж півстолітньою історією, перлина Інгулецького району – ДНЗ № 101. Щороку тут здобувають освіту близько 185 дітей дошкільного віку. Це один із провідних осередків дошкільної освіти міста. Рівень освітніх послуг сегментований з урахуванням запитів батьків. Враховуючи мікросоціальне замовлення, створено розгалужену багатофункціональну мережу груп, гуртків, студій, секцій.
Педагоги закладу – це прогресивні професіонали, які відчувають нові життєві тенденції, тримають руку на пульсі сучасних освітніх досягнень, добре орієнтуються в пріоритетах, спрямовані на майбутні звершення в роботі з дошкільниками.
З 1994 року заклад очолює завідувач Коник Катерина Володимирівна – керівник з високим рівнем творчого потенціалу й креативності, яка працює в постійному пошуку прогресивних методик, технологій, сучасних методів у корекційно-відновлювальній роботі з дітьми, доцільно впроваджує технології інноваційного менеджменту в управлінську діяльність. Особливу увагу приділяє модернізації роботи з педагогічними кадрами та виявленні перспектив самореалізації педагогів. Постійно працює над створенням позитивного іміджу закладу, естетичном оформленням приміщень та території, домагаючись естетично довершеного середовища для організації навчання та виховання дошкільників.
Досвід роботи керівника високо оцінений на міському, регіональному, всеукраїнському рівнях, ім'я Катерини Володимирівни внесено до каталогу «Лідери освіти Дніпропетровщини. 100 кращих завідувачів дошкільними навчальними закладами». Починаючи з 2013 року, заклад під її керівництвом стабільно займає високі показники у міському рейтинговому оцінюванні діяльності дошкільних навчальних закладів.
Пріоритетними напрямами діяльності педагогічного колективу були і залишаються напрями корекційно-реабілітаційної, профілактичної, фізкультурно-оздоровчої роботи. Результатом такої діяльності є високі показники корекції порушень мовленнєвого та психічного розвитку дошкільників. До того ж, заклад дошкільної освіти протягом багатьох років є опорним у районі в напрямку діагностично-консультативної роботи.
Починаючи з 2011 року, заклад є учасником, лауреатом та переможцем Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», різноманітних міських конкурсів та фестивалів. За представлені наукові та методичні матеріали з проблем дошкільної освіти, імена педагогів закладу занесені до дошки пошани Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України. У рейтинговому конкурсі «Наш ДНЗ найкращий» заклад увійшов до 100 кращих ДНЗ України.
КОРОВІЙСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ КОРОВІЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Коровійська ЗОШ І–ІІІ ступенів – це колектив однодумців, де навчатися і працювати престижно й почесно. Школа працює для того, щоб кожен учень міг стати особистістю, а кожен учитель – збудувати успішну кар'єру. Заклад багатий цікавими традиціями, науково-методичними знахідками, талановитими учнями і висококваліфікованими педагогами.
Коровійська ЗОШ І–ІІІ ступенів – громадсько-активна школа, відкрита до спілкування та співпраці. Це базовий заклад щодо викладання окремих предметів та управлінської діяльності, як у Глибоцькому районі, так і в Чернівецькій області.
З 2017/2018 н.р. заклад входить до 100 шкіл України, де проводиться пілотування нового Державного стандарту початкової освіти. Цього ж року взято курс на розбудову інклюзивної освіти.
Власний досвід роботи педагоги школи презентують на заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Серед вагомих досягнень школи – золота медаль на Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2018» (тематична номінація – «Інноваційна діяльність закладу освіти в умовах Концепції Нової української школи»), відзнака «Флагман освіти і науки України – 2010», участь у Міжнародних форумах «Сучасний стан освіти і науки України. Стратегія розвитку» (2016, 2017 рр.).
Головне досягнення закладу, його гордість – це талановиті діти, які своїми здобутками підвищують позитивний імідж школи. Родзинкою у системній роботі з обдарованими та здібними учнями є щорічне відзначення кращого учня школи в рамках проведення заходу «Юна еліта. Шкільний олімп».
Виховний процес спрямований на формування загальнолюдських, національних, громадянських, соціальних, здоров'язбережувальних та сімейних компетентностей, набуття практичних знань для майбутнього життя, забезпечення творчого, інтелектуального і духовного розвитку дітей шляхом формування у них високих духовно-моральних цінностей. Ефективно працює учнівське самоврядування, лідери якого є ініціаторами всіх кращих справ закладу. А система роботи школи щодо волонтерської та благодійної діяльностей поширюється на теренах України.
Наша школа – це осередок творчості, гарного смаку, гармонії. Тут створено атмосферу доброти, взаєморозуміння, злагоди й любові.
СТЕРЧЕНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ СТЕРЧЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Глибоцькому районі, візитівці Буковини, у передгір'ї Карпат розкинулося село Стерче. Тут, в центрі села, на невеличкому пагорбі знаходиться осередок знань – Стерченська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів. Це колиска знань, творчості і талантів, рідний дім для 197 дітей, осередок навчання, виховання та розвитку особистості, в якому переплелися наука і мистецтво, відпочинок і спорт.
Перед школою нині постає завдання виховати компетентну особистість, здатну до життєвої творчої діяльності. Адже тільки така особистість зуміє правильно обрати свій шлях у житті, зважаючи на власні можливості.
Саме над цим працює колектив школи, який складається з 33 вчителів. Це команда однодумців, висококваліфікованих відповідальних спеціалістів з креативним мисленням, які діляться знаннями та досвідом з учнями і готують їх до дорослого життя.
Основою методичної роботи вчителів закладу є орієнтація на педагогічну творчість, на організацію дослідницької, науково-пошукової роботи, на пошуки більш досконалих педагогічних технологій, на самоосвіту, самовдосконалення, саморозвиток і самореалізацію. Ці чотири «само-» є професійним орієнтиром та рушієм інноваційної діяльності, спрямованої на оптимізацію освітнього процесу.
Вчителі закладу активно впроваджують у роботі інформаційно-комунікаційні технології. Всі педагоги використовують на уроках комп'ютерні презентації, буклети, фільми, кросворди, комп'ютерні карти, як літературні, так і географічні, різноманітні види тестування, у тому числі й в режимі онлайн.
З метою формування патріотичної свідомості та національної гідності в процесі дослідження локальних краєзнавчих тем, виховання гармонійно розвинутої особистості шляхом залучення до активної пізнавальної діяльності з вивчення історичної й культурної спадщини, природного різноманіття та особливостей рідного краю, в школі ведеться активна краєзнавча та пошуково-дослідницька діяльність. Вже декілька років поспіль учні разом зі своїми наставниками беруть активну участь у районному форумі юних краєзнавців «До оберегів відродження», що проходить у межах Всеукраїнського руху «Моя земля – земля моїх батьків». Учні також є ініціаторами багатьох акцій та проектів, активними учасниками їх реалізації.
Якісно проводиться позакласна та позашкільна робота. Особливий інтерес викликає підготовка та участь у благодійних ярмарках, концертах, акціях милосердя, флешмобах, днях учнівського самоврядування, вечорах, новорічних святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості тощо.
Протягом 18 років очолює колектив школи Гафу Олена Луківна. Доброта і скромність, жага до знань, самовдосконалення – ось головні принципи управлінської діяльності Олени Луківни. Вона людина-ентузіаст із невичерпним позитивом у душі. Керівник вважає, що справжній адміністратор тоді є лідером, коли зуміє повести за собою, запалити вогник творчості, тому в управлінській діяльності часто виступає режисером усіх науково-методичних заходів, які проводяться на базі школи. Завдяки вмілому керуванню Олени Луківни, школа стала єдиною сім'єю учнів, вчителів, батьків, де панує дух творчості, співпраці, взаєморозуміння.
Сьогодні Стерченська ЗОШ І–ІІІ ст. – заклад, в якому створено сучасний простір для комфортного навчання нового покоління учнів. Тут приємно навчатися і здобувати не тільки знання, а й уміння застосовувати ці знання в житті.
ЧАГОРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ЧАГОРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Зміст і філософія діяльності нової школи полягають в осягненні одного з найважливіших мистецтв – мистецтва жити. У мистецтві жити людина є і творцем, і предметом свого мистецтва; вона – і скульптор, і мармур, і лікар, і пацієнт. Педагогіка нової школи – це педагогіка плекання людини-творця, зодчого власного життя, суб'єкта соціальної творчості. Сучасна школа має виконувати соціальне замовлення: навчити жити молоду особистість у суспільстві з ринковою економікою, вміти визначати стратегію власного життя, орієнтуватися в системі найрізноманітніших суперечливих і неоднозначних цінностей, розуміти своє кредо і стиль. Школа має бути місцем життєдіяльності дитини.
Саме тому в 2018 році Чагорська ЗОШ І–ІІІ ст. почала роботу над новою методичною проблемою «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті НУШ». До вирішення цієї проблеми колектив школи веде директор – Калараш Вадим Григорович і два його заступники: Топольницька Ірина Олексіївна та Біла Зінаїда Володимирівна.
В освітньому закладі працюють 36 педагогів: 17 – вищої кваліфікаційної категорії, 3 вчителі-методисти, 6 старших учителів.
Школа стає найважливішим фактором гуманізації суспільно-економічних відносин, формування нових, сучасних життєвих установок особистості. Українська школа покликана сьогодні створювати умови для розвитку і саморозвитку особистості учня, і директор разом з педагогічним колективом створює умови для адаптації учнів у сучасному динамічному світі інформаційних технологій. Тому всю роботу педагогічний колектив спрямовує на реалізацію основної групи компетентностей: соціальну, полікультурну, комунікативну, інформаційну, саморозвитку і самоосвіти, продуктивної творчої діяльності.
Формуючи позитивний імідж закладу, педагогічний колектив змінив підходи до організації навчально-виховного процесу. З метою підвищення науково-методичного та фахового рівнів учителів адміністрація організовує відвідування шкіл, які працюють в інноваційному режимі. Педагоги є постійними учасниками науково-практичних семінарів району, області, слухачами онлайн курсів, беруть участь у Всеукраїнському науково-педагогічному проекті «Філологічний Олімп», друкуються у фахових журналах. Учні – учасники та переможці олімпіад з базових дисциплін, туристичних, краєзнавчих змагань, форумів, творчих конкурсів, учасники Міжнародних проектів «Кенгуру», «Санфлауер», «Міксіке», «Матіфік». Педагогічний колектив вийшов на вищий рівень рівноправних, доброзичливих відносин усіх учасників навчально-виховного процесу: батьків, учнів, учителів, адміністрації.
Сьогодні думати про Україну означає думати про кожну особистість, про її успішність. Саме тому успішність школи – в успіхах її учнів, вчителів, у високій оцінці батьків, громадськості села і району. Вся Чагорська ЗОШ пронизана духом інтелекту і творчості, духом добра і людяності, що панує над школою, звичаїв та традицій. Заклад покликаний сприяти становленню особистості як творця і формуванню комплексу продуктивних умінь. Головною метою діяльності школи є виявлення і розвиток індивідуальної особистості кожного учня, формування духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо думаючої особистості, що володіє міцними і глибокими знаннями з базових дисциплін, вивчає та впроваджує звичаї та традиції українського народу.
«У кожній людині є сонце, треба тільки дати йому можливість світити». Сократ
ВИЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ «БУКОВИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) є високорейтинговим вищим медичним навчальним закладом європейського типу з ідеологією випереджувального інноваційного розвитку на основі гармонійних і партнерських взаємовідносин між науково-педагогічними працівниками, студентами, суспільством.
Університет включений до загального реєстру Всесвітньої організації охорони здоров'я, є членом Міжнародної асоціації університетів, Асоціації університетів Карпатського регіону та Європейської асоціації університетів «Велика Хартія».
У БДМУ функціонують 48 кафедр у складі 7 факультетів (чотири медичних, стоматологічний, фармацевтичний і факультет післядипломної освіти), коледж та два підготовчих відділення.
Матеріально-технічна база університету дозволяє здійснювати освітній процес, наукову і лікувальну роботу на сучасному рівні відповідно до вимог державних стандартів освіти підготовки фахівців та надання медичної допомоги. Університет має 12 навчальних корпусів, 7 гуртожитків, 2 клініки. Клінічні кафедри базуються у 31 лікувально-профілактичній та аптечній установі Чернівців, забезпечені сучасним обладнанням.
В університеті здійснюється підготовка фахівців освітніх ступенів (освітньо-кваліфікаційних рівнів) магістра, спеціаліста, бакалавра та молодшого спеціаліста за 23 спеціальностями галузі знань «Охорона здоров'я».
У навчальному процесі використовуються інноваційні педагогічні технології, зокрема впроваджено дистанційні інтернет-технології на базі електронної системи управління навчанням студентів «MOODLE» (moodle.bsmu.edu.ua). З метою об'єктивізації оцінювання студентів Буковинський державний медичний університет перший серед вищих медичних навчальних закладів України впровадив «Електронний журнал успішності» (ez.bsmu.edu.ua). Проводяться онлайн лекції провідних науковців як з України, так і з-за кордону.
В університеті створена Рада з якості освіти. З метою сприяння реалізації права студентів і випускників на працю та забезпечення випускників першим робочим місцем функціонує сектор сприяння працевлаштуванню випускників.
Сьогодні в університеті навчаються 5600 студентів, з яких – 1300 іноземних громадян. На післядипломному етапі щорічно навчаються в інтернатурі близько 650 лікарів і провізорів за 25 спеціальностями, підвищують кваліфікацію 2500 лікарів і фармацевтів. Освітній процес забезпечують 89 докторів наук, 75 професорів, 385 кандидатів наук та 235 доцентів.
В університеті функціонує докторантура з 6 спеціальностей та аспірантура з 27 спеціальностей. Функціонують дві спеціалізовані вчені ради. Розробляються 38 наукових тем, у тому числі 4 з пріоритетним фінансуванням Міністерства охорони здоров'я України. Видаються 6 науково-практичних журналів, функціонує цифровий репозиторій «Інтелектуальні фонди БДМУ».
Буковинський державний медичний університет стабільно утримує високі позиції в рейтингах вищих навчальних закладів країни. Університет входить до п'ятірки найкращих медичних вузів України за результатами «Консолідованого рейтингу ВНЗ України». У рейтингу «ТОП-200» за 2015/2016 навчальний рік університет посів 9 місце серед медичних вузів. У галузевому рейтингу Міністерства охорони здоров'я України БДМУ за результатами складання ліцензійних іспитів «Крок» є лідером серед медичних вишів України. Результативність діяльності університету підтверджена визнанням на національному та міжнародному рівнях. БДМУ нагороджений Гран-прі та золотими медалями за розробку та впровадження в освітній процес сучасних систем моніторингу якості освіти на міжнародних освітянських виставках.