top of page
КОНТРОЛЬ ОСВІТИ

МІСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Міський науково-методичний центр департаменту освіти Маріупольської міської ради пройшов шлях від свого заснування в 1990 році на основі реформування 4-х районних методичних кабінетів до нового статусу ресурсно-сервісного центру об'єднаної територіальної громади міста. Становленням центру опікувалися директори Піткін М.А. та Кустенко Т.І.

Науково-методичний центр у 2003 році став переможцем І Всеукраїнського конкурсу методичних служб «На кращу роботу з педагогічними кадрами», посів почесне І місце серед методичних центрів Донецької області «За кращу підготовку педагогів міста до професійних змагань» у 2014 році, нагороджений 6 Почесними знаками Донецької облдержадміністрації «Ніка» за перемоги у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» та «Кращий працівник».

З 2016 року розвиток центру в інноваційному режимі здійснюється під керівництвом директора Гриньової О.П. З 2015 року заклад реалізує діяльність за темою «Науково-методичний супровід професійного зростання педагогів через впровадження сучасних освітніх технологій» в умовах імплементації випереджувальної післядипломної педагогічної освіти, впровадження Національної стратегії розвитку освіти, концептуальних положень «Нової української школи».

Оновлення сутності, змісту та структури діяльності МНМЦ, створення збагаченого інтерактивно-освітнього середовища методичного сервісу – складна педагогічна задача, яку здатний виконати творчий колектив однодумців, якісний склад якого складає: 14 методистів з вищою категорією та 5 методистів з першою кваліфікаційною категорією.

У 2016 році представлена система організаційно-методичного супроводу українознавчої гри «Соняшник» у Маріуполі на II Конгресі освітян Донеччини «Освіта Донеччини: перезавантаження», презентовано «Концептуально-технологічний підхід до моделювання системи роботи з інтелектуально обдарованими дітьми» в межах роботи наукової секції «Формування єдиного освітньо-інформаційного середовища розвитку творчості та обдарованої особистості. Методологія, технології, методики» на Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді» у Києві.

Сектори МНМЦ забезпечують якість освіти та інноваційних перетворень; методичний супровід державних стандартів освіти та інформаційно-комунікативного забезпечення спрямовані на реалізацію місії центру: забезпечення інноваційного розвитку освітнього простору в умовах модернізації освіти.

Якісна організація методичного сервісу педагогічних працівників базується на інноваційних технологіях безперервної варіативної післядипломної освіти педагогів у відкритому освітньому просторі.

МНМЦ є творчою лабораторією для педагогічної спільноти міста та регіону, культурно-освітнім осередком для громади та батьків, майданчиком відкритих можливостей для учнів. Взаємодія педагогів, учнів та методичної служби, стратегія розвитку освіти міста направлені на нові перемоги шляхом компетентної реалізації творчого потенціалу та освітніх інновацій.

 

Контакти: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Євпаторійська, 56

тел. (0629) 34-54-33, 33-42-06, 53-40-89

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Шевченківський районний методичний кабінет – це творчий колектив однодумців, справжній представник агентів змін у сучасній освіті. Ми намагаємося працювати на випередження і продумати кожен свій крок. Ми забезпечуємо дієвий взаємозв’язок та координацію роботи окремих структурних одиниць щодо визначення їх ресурсних можливостей. Реалізація конкретних завдань науково – методичної проблеми району є однією з найважливіших форм трансформації педагогічної позиції та педагогічного досвіду у шкільну практику шляхом концентрації зусиль усіх педагогічних колективів закладів району.

Саме тому ми й обрали для роботи тему «Здійснення науково – методичного супроводу зростання професійної компетентності вчителів сільської місцевості в умовах реформування освітнього процесу».

Головною метою роботи районного методичного кабінету є науково – методичне забезпечення й інформаційний супровід педагогічного процесу, а також – удосконалення професійної майстерності освітян.

Усі напрямки методичної діяльності нашої установи мають в основі диференційований підхід, щоб максимально забезпечити адресну допомогу і дати поштовх до самоосвіти, самовдосконалення та самореалізації кожного педагога району.

Для створення єдиної й об’єктивної системи підбору, просування, оцінювання й мотивування керівників-менеджерів навчальних закладів, колектив Шевченківського районного методичного кабінету розробив районну освітню платформу «Становлення сучасного менеджера освіти через розвиток управлінської компетентності» на основі диференціації. Вона окреслює не лише перелік професійних якостей з конкретними показниками їх прояву, а й своєрідну «заявку на підбір» — образ того фахівця, який знадобиться в майбутньому. Приміром, якщо у діяльності навчального закладу заплановані зміни, а стратегічне мислення керівника не надто розвинуте, необхідно докласти зусиль, аби сформувати цю його компетенцію.

Діяльність диференційованих груп з числа керівного корпусу закладів освіти району організована за принципом модерації. Очолюють групи модератори, найважливіша функція яких – бути посередником між керівниками навчальних закладів та змістом сучасної, актуальної інформації. Їх задача полягає у встановлені взаємовідносин у групі, розподілі завдання, організації узагальнення та обговорення результатів. Бути модератором – це, перш за все, ініціювати процес та керувати ним на засадах партнерства і за наявності високого рівня професійної та організаторської компетентності. Виконання цієї ролі покладено на методистів Шевченківського районного методичного кабінету.

За допомогою модерації вирішується проблема використання індивідуального управлінського досвіду учасників процесу (керівників навчальних закладів), участь у методичних заходах стає більш цікавою та результативною. Взаємодія та спілкування всіх учасників диференційованих груп здійснюється за допомогою управлінського консультування, як індивідуального так і групового, та проведення методичних заходів відповідно до їх професійної компетенції і особистісних якостей.

Робота, організована саме таким чином, забезпечує проходження сходинок успіху від «керівника-початківця» до «творчого керівника».

Колектив методистів глибоко переконаний, що вони повинні не тільки допомагати вирішувати педагогічні проблеми, а й пропонувати керівникам та педагогам напрямки розвитку «на виріст».

 

63600, Харківська область, смт. Шевченкове, вул. Центральна, 30,  

5-17-78, 5-17-97, rmkshevch@meta.ua

ВІДДІЛ ОСВІТИ ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заснований близько 80 років тому відділ освіти Дергачівської РДА завжди був в авангарді реформ та інноваційних процесів у галузі.

Начальник відділу освіти – Колесникова Оксана Володимирівна – здійснює креативне та ефективне управління усіма процесами в галузі позашкільної, дошкільної, загальної середньої освіти та безпосередньо організацією роботи підрозділу РДА, який очолює з 2016 року.

Так, відповідно до потреб освітян та в контексті сучасних перетворень були внесені зміни в саму структуру відділу освіти. Сервісні послуги надають реформовані підрозділи: «Служба кадрового забезпечення та зв'язків із громадськістю», «Служба з охорони праці та безпеки життєдіяльності», «Служба моніторингу освітнього процесу та маркетингу». 

Районний методичний кабінет реорганізовано у два центри: інформаційно-методичний та навчально-методичний – з метою надання компетентної допомоги та кореляції діяльності менеджерів навчальних закладів, якісної допомоги педагогам у міжкурсовий період щодо підвищення кваліфікації та розвитку їхньої творчої ініціативи, ведення просвітницько-навчальної роботи з кадрами в період впровадження Нової української школи як аспекту реформування освіти України в контексті прийняття нового базового Закону України «Про освіту».

Наразі освітня галузь Дергачівщини – це понад 3 000 дітей дошкільного та 8 500 шкільного віку, з якими працюють більше 1 000 педагогів у 45 навчальних закладах, з яких 16 ДНЗ, 27 ЗНЗ (5 загальноосвітніх шкіл, Дергачівська вечірня (змінна) школа та Дергачівська школа-інтернат «З любов'ю до дітей», 15 НВК), 2 ПНЗ.

Два роки поспіль дошкільна освіта є пріоритетною в районі. В інтересах громад успішно вирішуються питання створення додаткових груп для дошкільнят: відкрито другу різновікову групу на 25 місць у Великопроходівському НВК, 2 дошкільні групи на 50 місць у Прудянському ДНЗ «Ялинка». До кінця осені 2017 року планується відкрити дошкільний підрозділ у Пересічанському НВК (2 групи для 50 дітей), групу для 20 дітей у Слатинському НВК, ще одну – для 25 дітей у Русько-Лозівському НВК, проекти яких реалізуються в межах співпраці з ЮНІСЕФ. Відкрито новий Дошкільний навчальний заклад «Рома+Машка», який з 2016 року утримує і виховує 40 малюків.

Зміни, пов'язані з децентралізацією, формуванням освітніх округів, опорних навчальних закладів є одним із аспектів ефективної модернізації навчальних закладів Дергачівщини в інтересах дітей та їхнього майбутнього. Стратегічною метою відділу освіти є збереження в усіх населених пунктах району закладів освітнього призначення, а також на початок 2018 року закінчення реорганізації та забезпечення повноцінного функціонування 5 опорних шкіл. Вони отримають академічну і фінансово-господарську автономію та стануть центром освітньо-культурного, соціально-педагогічного розвитку територіальних громад.

Активно створюється інклюзивний освітній простір. У 2016 році в Слатинському НВК відкрито клас з інклюзивним навчанням. На початок 2017/2018 н. р. інклюзивні класи відкрилися у 13 навчальних закладах району. Зроблено перші кроки для відкриття трьох інклюзивно-ресурсних центрів, що сприятиме забезпеченню дітей з особливими освітніми потребами психолого-педагогічною підтримкою та допомогою.

Отже, відділ освіти Дергачівської РДА сьогодні переходить на новий рівень відносин з закладами освіти району на виконання нового ЗУ «Про освіту»

62300, Харківська область, м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 6 (вул. Петровського, 6), (05763) 30147, osvita-dergachi.edu.kh.ua  

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Відділ освіти та методичний кабінет цілеспрямовано здійснюють роботу щодо практичної реалізації і реформування освіти відповідно до Закону України «Про освіту».

Відділ освіти та методичний кабінет організовують роботу щодо забезпечення умов для здобуття освіти мешканцями міста всіх категорій, створення системи освіти нового покоління, пошуку та підтримки талановитих дітей і педагогів.

Значна увага приділяється наданню якісних освітніх послуг, а також підтримці обдарованих дітей.

За останні 5 років учні шкіл міста вибороли 134 перемоги в обласних предметних олімпіадах та 160 – у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України, є постійними переможцями обласних, міжнародних і всеукраїнських конкурсів.

Активно долучаються педагогічні колективи до реалізації цільових програм та експериментально-дослідницької роботи.

На виконання рішення Черкаської обласної ради про цільову програму «Інноваційні школи Черкащини на період 2020 року» проведено обласний конкурс і за його результатами гімназія імені С.Д. Скляренка та спеціалізована школа інформаційних технологій № 2 отримали статус інноваційних навчальних закладів.

Відповідно до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності серед 100 кращих шкіл України є дві школи м. Золотоноша – гімназія імені С.Д. Скляренка та СШІТ № 2 здійснюють у 2017/2018 н.р. всеукраїнський експеримент щодо реалізації Державних стандартів початкової загальної середньої освіти. ЗОШ № 3 – учасник всеукраїнського експерименту «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки», гімназія імені С.Д. Скляренка та ЗОШ № 5 – всеукраїнського експерименту «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес на 2012–2019 роки», гімназія імені С.Д. Скляренка, СШІТ № 2, ЗОШ № 6 та загальноосвітня санаторна школа-інтернат – всеукраїнського експерименту «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів». Учасниками обласного експерименту «Організаційно-педагогічні умови використання робототехніки “LEGO” для розвитку обдарованих дітей» на 2016–2021 роки є гімназія імені С.Д. Скляренка та СШІТ № 2.

Педагоги беруть активну участь у конкурсі «Учитель року» та «Класний керівник». За 5 років 7 вчителів стали переможцями обласного рівня.

Досвідом роботи освітяни діляться у ході обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок на сторінках фахової періодичної преси. У міжнародних виставках «Сучасні навчальні заклади» й «Інноваційні навчальні заклади» здобули 13 перемог, в обласній виставці передового педагогічного досвіду «Освіта Черкащини» – 91, у конкурсі цифрових ресурсів – 99.

За результатами участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних педагогічних виставках відділ освіти та методичний кабінет щороку отримують дипломи переможців та відзнаку «Імідж освіти Черкащини».

вулиця Шевченка, 70, Золотоноша, Черкаська область, 19700, 04737 53303 zomvo.ck.ua 

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Освіта повинна бути істинною, повною, ясною і міцною, – вважає директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Братчикова Тетяна Іванівна. Тому пріоритетними напрямками розвитку освіти  визначено розвиток дошкілля, формування оптимальної мережі ЗНЗ, забезпечення доступності і якості освіти, створення умов для здобуття освіти дітям із обмеженими можливостями та для роботи з обдарованими дітьми, забезпечення подальшого методичного супроводу та розширення кола суб'єктів інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в закладах освіти, формування національно свідомого громадянина України, реалізацію міських проектів за підтримки Маріупольської міськради.

Школа сьогодні має знайти оптимальні шляхи подальшого розвитку. Забезпечення умов функціонування і розвитку системи освіти, впровадження освітніх реформ держави – головна стратегія міста.

Основними завданнями та пріоритетними напрямками роботи департаменту залишається здійснення заходів щодо комплектування навчально-виховних закладів міста висококваліфікованими кадрами з сучасною педагогічною освітою, оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогів, стимулювання викладачів до підвищення якості діяльності та безперервного професійного розвитку, наступність освіти шляхом реалізації єдиної перспективної системи розвитку і виховання учнів в умовах освітньої реформи «Нова українська школа», доступність для кожного громадянина міста всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються закладами освіти, інноваційна діяльність у навчальних закладах відповідно до офіційних експериментальних досліджень науковців.

Результати роботи освітян міста – високі досягнення в олімпіадах та конкурсах, складанні ЗНО.

Участь у професійних конкурсах створює сприятливе мотиваційне середовище для професійного розвитку педагогів, розповсюджує інноваційний досвід, сприяє професійному самовизначенню молодих спеціалістів. Серед педагогів міста є переможці Міжнародного проекту GoCamp, а також Міжнародної програми «Teaching variety».

Наразі найпопулярнішим та дієвим методом виявлення та розвитку обдарованих дітей є проведення всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсів. Талановиті діти – це той ресурс, із якого створюється інтелектуальна еліта міста, України. Робота з обдарованими дітьми та учнівською молоддю спрямована на створення умов для розвитку особистісних потреб, інтересів та здібностей учнів, які беруть участь та перемагають у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, всеукраїнських учнівських олімпіадах, а також Міжнародному конкурсі «I–SWEEP» і Міжнародній олімпіаді з фізики.

З метою виконання завдань та реалізації пріоритетних напрямків департамент освіти Маріупольської міської ради ініціював розробку та впровадження міських проектів: «Сучасній школі – сучасний учитель», «Підготовка сучасних лідерів освіти» (підготовка кадрового резерву керівників ЗНЗ, ДНЗ), «Демонстраційно-дискусійний майданчик “Освіта для майбутнього”» (моделювання та реалізація дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності). Протягом багатьох років функціонує дискусійний клуб директорів «Нова школа: простір освітніх можливостей».

Для успішної роботи педагога, розвитку талановитої дитини необхідно дати можливість виявити себе, повірити у свої сили, насолоджуватись процесом навчання.

пр.Мира, 70, г.Мариуполь; индекс 87500, 062954-17-44, mariupolosvita.wixsite.com/0629​ 

ВІДДІЛ ОСВІТИ КРЕМІНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2017 рік увійде в історію, як рік кардинальних змін і, перш за все, змін в освіті. Прийняття Закону України «Про загальну середню освіту» надало поштовх до реального реформування української освіти. Саме це розуміння надихає на створення нової моделі діяльності відділу освіти, орієнтованої на розвиток не тільки районної системи освіти, а й об’єднаних територіальних громад. Успішне виконання районної цільової програми «Освіта на Кремінщині 2012–2016» заклало підґрунтя для реформи освітньої системи району, основу якої складають 35 навчальних закладів дошкільної, загальної, середньої, професійно-технічної та вищої освіти.

Ключову роль у розвитку системи освіти відіграють експериментальні навчальні заклади всеукраїнського та регіонального рівнів, які є інноваційними центрами вирішення актуальних питань: функціонування шкільного освітнього округу (Красноріченська ЗОШ І–ІІІ ст.), формування психологічної культури особистості (Кремінська ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2), функціонування Школи сприяння здоров'ю (Кремінська ЗОШ І–ІІІ ст. № 4), розробка та апробація моделі науково-методичного супроводу експериментальних закладів району в соціально-економічних умовах (Кремінський методкабінет). НВК «Кремінська ЗОШ І–ІІІ ст. №3 – ДНЗ» та Кремінська загальноосвітня школа І–ІІІ ст. №1 у 2017 році отримали статус експериментальних майданчиків всеукраїнського рівня.

Головним чинником забезпечення якості освіти, її доступності для мешканців району є оновлення інфраструктури та модернізація навчальних закладів. За останні 3 роки створено 12 НВК «ЗОШ – ДНЗ». Відкрито Красноріченський ДНЗ «Пролісок», який відповідає сучасним українським національним стандартам, опорну Кремінську ЗОШ І–ІІІ ст. №1.

Відділ освіти ініціює участь у масштабних міжнародних проектах: влітку 2016, 2017 років Кремінська школа-гімназія та Красноріченська ЗОШ І–ІІІ ст. №1  були учасницями пілотного проекту «GoCamp», який передбачає виховання покоління English; участь у міжнародних проектах «Вчимося жити разом», «Культура добросусідства», Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін», яка є першою в Україні спробою системного навчання дітей громадянській освіті, на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP.

Тут формується педагогічна еліта з новим мисленням. Створюється нове креативне освітнє середовище. Якість управління освіти Кремінщини відзначена чисельними дипломами МОН України, НАПН України, педагогічною спільнотою країни, громадою району.

92900 Луганська область м. Кремінна, вул. Банкова, б. 2, (06454) 2-24-78 sites.google.com

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОСВІТИ М. ЛЬВОВА 

Навчально-методичний центр освіти м. Львова (НМЦО) у листопаді 2017 року відзначає своє 25-річчя. НМЦО починав працювати як Інформаційно-методичний центр освіти, основою якого були 6 методичних кабінетів при відділах освіти м. Львова

З 2016 року відбулося «перезавантаження», розроблено нову стратегію розвитку НМЦО м. Львова під керівництвом директора Приставської Олександри Ігорівни

Відповідно до вимог освіти сьогодення, колективом центру спільно з Управлінням освіти ДГП ЛМР м. Львова, Українським католицьким університетом і громадськими організаціями було проведено сесії стратегічного планування щодо формування місії, візії та основ розвитку установи.

Сьогодні місія діяльності НМЦО м. Львова – це створення ефективних засобів методичного супроводу, об'єднаних для здійснення освітньої діяльності, забезпечення освітніх та культурно-освітніх потреб педагогів, учнів, батьків, розробка стратегічних цілей та оперативне планування діяльності освітнього процесу.

Візія – це якісне впровадження завдань освітньої політики на рівні навчального закладу щодо організації навчально-виховного процесу; створення дієвої, ефективної системи роботи, яка формує та стимулює розвиток професійної компетентності педагогів; організація умов для вдосконалення педагогічної майстерності, набуття досвіду, самореалізації та ефективності фахової діяльності; удосконалення і впровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій та інформаційно-комунікаційних засобів навчання; формування позитивного іміджу педагогічної діяльності через конкурсну, проектну, суспільно-громадську діяльність.

Завдання, які ставить перед собою колектив НМЦО м. Львова, полягають у створенні бази освітніх потреб щодо удосконалення системи навчально-методичної діяльності в місті; організації освітньо-навчальних методичних заходів щодо розвитку професійної компетентності вчителів; залучення методичних працівників до створення сучасних освітніх програм, концепцій, кластерів та організації комплексної роботи з вивчення змін у державних освітніх стандартах. Таку діяльність забезпечує дружній колектив НМЦО м. Львова: один методист, кандидат педагогічних наук, 20 методистів вищої та 19 – першої кваліфікаційної категорії. Вони є активними учасниками інноваційних освітніх навчань, що сприяє постійному професійному зростанню.

З 2012 року основним завданням НМЦО м. Львова є організація методичної діяльності через реалізацію низки освітніх проектів, які успішно впроваджуються у навчальних закладах м. Львова: навчальні програми «Маленькі кроки до великого успіху», «Становлення сучасного вчителя», клуб «Батьківська домівка», «Скарбничка заступника директора “Методична взаємодопомога”», «Освіта Львова – курс на ефективне використання інноваційно-педагогічних технологій», навчання роботи на мультибордах, навчання «Впровадження нових контентів, програми “Мозабук”».

НМЦО м. Львова є співорганізатором проведення перших Всеукраїнських конференцій з викладання і впровадження Музейної педагогіки та інклюзивної освіти.

Крім того, центр освіти є платформою для впровадження різноманітних проектів для вчителів та дітей

з метою якісної методичної роботи з педагогічними працівниками міста, забезпечення реалізації інноваційних процесів освіти, системного впровадження якісних сучасних освітніх технологій.

79008 площа. ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО, 4 м. ЛЬВІВ, (032) 297-53-28, 297-53-47, nmco.lviv.sch.in.ua

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВІДДІЛУ ОСВІТИ І НАУКИ НІКОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Сутність проекту «На крилах успіху» у місті Нікополі полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самооцінки, раціональної організації навчальної праці.

Програма розроблена таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й підвищити інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

Урок в експериментальному класі дає змогу розв'язувати завдання, що важко реалізувати в межах традиційних підходів. Ось деякі з них:

1)           Підвищення мотивації навчальної діяльності

за рахунок нестандартної форми уроку. Учні навчають космічних героїв – Лаксиків, але спочатку треба навчитись самим. Дитина краще засвоює матеріал, коли навчає інших. Відбувається самооцінювання учнів, практична діяльність дітей з яскравим дидактичним матеріалом, організація парної та групової роботи.

2)           Розглядання понять, що використовуються у різних предметних галузях. Об’єднано три предмети: «Природознавство», «Основи здоров'я», «Я у світі» –

в один – «Всесвіт». Галузь «Арттехнологія» включає образотворче та музичне мистецтво, хендмейд, театралізацію, мистецтво слова. Така інтеграція дає змогу уникнути повторень, зробити навчання цікавим.

3)           Цілеспрямована робота з розумовими операціями: порівняння, узагальнення, класифікація, аналіз, синтез тощо. Порівняння знань, навичок учня відбувається при вхідному та вихідному селфі-аудиті.

4)           Показ та застосування міжпредметних зв'язків. Це використання одного сюжетного малюнка весь день: на кожному уроці ставляться запитання за цим малюнком відповідно до предмету та його теми.

Кожен тиждень у першокласників починається з толоки – інноваційної форми організації навчальної діяльності учнів, яка передбачає спільне обговорення питань щодо навчально-виховного процесу. Толока створює позитивний настрій і налаштовує на роботу.

На початку вивчення нової теми проводиться вхідний селфі-аудит, метою якого є зріз знань за новою темою, вимір інтелектуальних можливостей учня відносно самого себе, пошук проблеми, системи оцінювання.

Учень самостійно визначає мету та вибирає засоби для її досягнення. Так формуються конкретні здібності аналізу, інтроспекції, вміння логічно і творчо мислити.

Щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи нервового перезбудження та втрати цікавості, щоранку проводяться вправи з нейробіки. Крім обов’язкових уроків фізкультури, на кожному уроці учні кілька разів беруть участь у музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, пальчикову гімнастику, застосовують релаксуючі елементи.

53213, м.Нікополь, пр.Трубників, 3, тел. (05662) 5-16-84, факс: (05662) 5-16-85,nikopol.dnepredu.com

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Освіта Тернополя – це потужне інноваційне середовище, створене командою фахівців найвищого ґатунку.

Безперервний процес творення нової української школи в місті здійснюють 38 дошкільних, 39 загальноосвітніх, 4 позашкільні заклади освіти і Галицький коледж імені В. Чорновола.

Одним із пріоритетів освітньої галузі Тернополя є забезпечення якісної дошкільної освіти. Створено електронну базу дітей дошкільного віку, розширено мережу ДНЗ. Усіх дошкільнят охоплено інклюзивною освітою. Функціонують логопедичні пункти й компенсаторні групи. У ЗНЗ навчаються діти з особливими потребами.

У місті забезпечено рівний доступ до здобуття профільної освіти, проходження початкової допрофесійної підготовки, створено систему підтримки обдарованих дітей та їхніх наставників. Як свідчать статистичні дані, Тернопіль має найвищий у регіоні рейтинг за результатами учнівських предметних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук. З ініціативи управління освіти і науки розроблено положення про преміювання учнів і педагогів за високі здобутки на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Упродовж 2016–2017 років іменні стипендії міського голови (по 300 грн на місяць) отримали 155 учнів. Грошові винагороди учителям за підготовку учнів-переможців передбачені міською програмою «Освіта».

Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу (ТКМЦНОІМ) здійснює трансформацію наукових ідей, апробацію і популяризацію сучасних методик. За 3 роки центр розробив близько 100 інноваційних проектів, виборов 14 призових місць на 3 міжнародних виставках освітніх досягнень «Сучасний заклад освіти», опублікував 3 випуски науково-методичного освітянського альманаху «Освіта Тернополя». Створено інноваційну методичну інфраструктуру, до складу якої увійшла Школа педагогів нової формації, Інтерактивна школа сучасного вчителя, конкурс педагогічної майстерності «Парадигма освітніх інновацій», «Технопарк», «ТехноСоцПоліс» тощо. На базі ТКМЦНОІМ створено лабораторію якості освіти обдарованої дитини і психолого-медико-педагогічну консультацію.

Освітянська спільнота Тернополя сьогодні – це яскраві, творчі вчителі, які демонструють вершини педагогічних здобутків. Серед них переможці регіональних і всеукраїнських фахових змагань, учасники міжнародних проектів, грандів і акцій. Вони –

професіонали, патріоти, відкриті для впровадження педагогічних інновацій, тому впевнено діють у медіа просторі, є активними користувачами інформаційно-комунікаційних технологій, а головне – люблять та поважають своїх вихованців, дбають про їхнє емоційне самопочуття та формують комплекс життєвих компетентностей самодостатньої та щасливої людини-громадянина.

Начальник управління Ольга Похиляк переконана: «Наш успіх – це творча самореалізація кожного учня й педагога в освітньому просторі міста Тернополя, наша місія – виховати покоління людей, здатних відстояти суверенну, незалежну, демократичну, соціальну, правову державу Україну як невід'ємну складову європейського та світового співтовариства».

м.Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 1, 0352525694, osvita.te.ua

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Управління освіти Херсонської міської ради, яке вже 15 років очолює Ніконов Юрій Миколайович, у співпраці з органами місцевої влади, депутатами, профспілками, педагогічною і батьківською громадами здійснює реальні кроки щодо забезпечення стабільної роботи, модернізації й розвитку всіх ланок освітньої галузі.

Діяльність 152 освітніх закладів Херсона забезпечує всі потреби громади міста щодо отримання різних видів освітніх послуг та розвитку дитини відповідно до її особистісних якостей. У тому числі у 28 дошкільних навчальних закладах компенсуючого й комбінованого типу та 10 загальноосвітніх і спеціальному навчальному закладі забезпечено право на якісну освіту дітей із особливими потребами. Розширено межі їх соціальної адаптації через залучення до клубної роботи у системі позашкільної освіти.

У 2 441 гуртках і секціях спортивного, художньо-естетичного напрямів діти дошкільного та шкільного віку мають змогу удосконалювати та розвивати свої здібності. Усього гуртковою роботою в дошкільних закладах охоплено 66 % дітей, а в загальноосвітніх та позашкільних закладах – 79,5 %. Понад 8 тисяч дітей дошкільного віку взяли активну участь у таких міських авторських змаганнях і конкурсах: «Крок до Олімпу», «Крок до зірок», «Світ очима дітей» тощо. Щороку збільшується кількість переможців і залучених учнів до науково-пошукової роботи Малої академії наук України та до участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, різноманітних інтелектуальних олімпіадах, конкурсах та спортивних змаганнях. Досягнуто значних результатів на всеукраїнському та світовому рівнях зі стрибків, дзюдо, з вільної боротьби, легкоатлетичного кросу, настільного тенісу, пауерліфтингу, універсального бою, кіокушин-карате, батуту, з туристсько-краєзнавчого, художньо-естетичного напрямів (34 колективи мають почесне звання «Зразковий художній колектив», 14 – «Народний художній колектив»).

Продовжується робота щодо удосконалення учнівського лідерського руху.

Постійно розвивається система роботи з дітьми дошкільного віку та учнівською молоддю через оновлення змісту, технологій, методів, форм, прийомів і засобів, що ставлять дитину в умови суб'єкта творчої діяльності. Сьогодні шкільні бібліотеки поєднали у своїй роботі як традиційні (друковані) засоби інформації, так і нетрадиційні (медіатеки, відеотеки, фонд електронних підручників, художньої, науково-пізнавальної та довідкової літератури, інтернет-ресурси).

Освітяни міста проводять дослідження за 31 експериментальною педагогічною програмою всеукраїнського та регіонального рівнів. Вчителі-новатори розробили авторські програми з упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому просторі, створили платформи дистанційного навчання, розробили методику інформаційної підтримки обдарованих учнів.

Продовжується робота щодо впровадження енергозберігаючих технологій, облаштування приміщень та територій закладів з метою забезпечення сучасних комфортних та безпечних умов для перебування дітей.

73000, м. Херсон, вул. Комунарів, 15, 0552 423335, www.gorono.ftl.kherson.ua

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Українську освіту очікують кардинальні зміни. Пріоритетне завдання освітньої реформи – осучаснити зміст освіти. Діти мають здобути в школі вміння й компетентності XXI століття, узгоджені країнами ЄС і необхідні сучасному українцю. Це знання рідної, державної і двох іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, проявляти ініціативу, нести відповідальність за прийняті рішення, мати навички фінансової грамотності та підприємництва, активну життєву позицію.

– Реформи, розпочаті в Україні, мають бути підтримані суспільством і владою на місцях, ми не можемо зупинитись на половині дороги, – вважає директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Братчикова Тетяна Іванівна. Системні реформи і рух шляхом модернізації неможливі без зміни української освітньої системи та усіх її складових. Треба визнати, що життя не стоїть на місці, розвиваються нові технології, відкриваються нові знання, й освіта Маріуполя, як флагман розвитку громади, потребує осучаснення, системних змін, адаптованих до потреб сьогодення. Освіта завжди була першою сферою суспільного життя, яка активно включалася в інновації, експерименти. Місія школи – передати учням знання та досвід попередніх поколінь, формувати риси, необхідні сучасному суспільству. Епоха третього тисячоліття диктує свої умови життя. І ми працюємо, відповідаючи умовам сьогодення в напрямі формування освітнього середовища з залученням установ, організацій і фондів, позашкільних закладів і батьківської громадськості, органів місцевого самоврядування і бізнес-структур для співпраці у вирішенні питань з всебічного розвитку учнів та учителів. Саме школа має стати сучасним осередком спілкування, взаємодії, партнерства; виховання справжньої духовності, плекання творчої особистості.

Реалізація Державної національної програми «Освіта» («Україна XXI століття») – це крок уперед, до європейських змін в освітньому просторі України. Освітня стратегія Маріуполя знаходиться на новому етапі становлення та спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку закладів освіти, впровадження освітніх реформ. Ефективність її функціонування залежить від професійної компетентності вчителів, якості підготовки учнівської молоді. Мережа закладів освіти міста Маріуполя сьогодні це: 86 закладів дошкільної освіти, 64 заклади загальної середньої освіти, 11 закладів позашкільної освіти. У 162 закладах працюють понад 3500 педагогів, які навчають і виховують понад 50 тисяч учнів та вихованців. Пріоритетними напрямами роботи департаменту освіти визначено наступність між дошкільною і початковою освітою шляхом реалізації єдиної перспективної системи розвитку і виховання старших дошкільників та молодших школярів в умовах освітньої реформи «Нова українська школа»; інноваційна діяльність закладів освіти: розробка та апробація сучасних методик, технологій, підходів відповідно до офіційних експериментальних досліджень науковців; педагогічних новацій.

Головним критерієм якісної освіти є високий рівень конкурентоспроможності випускника, тому освітяни Маріуполя, за вагомої підтримки міської ради, впевнено рухаються до формування нового освітнього середовища шляхом реалізації Закону України «Про освіту», Концепції «Нова українська школа», регіональної Програми розвитку освіти «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017–2020 роки», а також Програми розвитку міста «Маріуполь: стратегія – 2021», освітньою підпрограмою якої є «Освіта – інвестиція в майбутнє». Програма має на меті підвищення якості освіти всіх рівнів, розширення спектру професійної орієнтації для маріупольської молоді з перспективою підготовки власних фахівців для охоплення всіх сфер життєдіяльності міста. Інтегральними показниками Програми є конкурентна базова освіта, відсоток вступу випускників шкіл у ВНЗ міста, залучення дітей до позашкільної та додаткової освіти, працевлаштування випускників за спеціальністю, оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, рівень задоволеності умовами знаходження в установах освіти дітьми з особливими потребами.

Педагогічною спільнотою Маріуполя створено сучасне освітнє середовище, впроваджуються інноваційні технології навчання і виховання; практична система професійної орієнтації у дошкільній та загальній середній освіті; забезпечено умови для інтелектуального, психологічного і фізичного розвитку дітей; вводять ефективну систему оцінки якості освіти шляхом залучення безпосереднього споживача – замовника послуг – учнів та батьків; обладнують установи з урахуванням потреб дітей з особливими потребами. У рамках реалізації міської Програми «Освіта – інвестиція в майбутнє» освітянами Маріуполя виконуються заходи, направлені на реалізацію національної концепції «Нова українська школа»: створення опорних шкіл – інноваційних центрів освітніх округів; розвиток різних форм і видів навчання (сімейне, дистанційне, екстернатне, індивідуальне, профільне, бізнес-освіта); реалізація програми підтримки обдарованих дітей; відкриття профільних груп, класів для дітей з особливими потребами; оновлення матеріально-технічної бази, оснащення класів і груп сучасним обладнанням; реалізація проектів «Золотий фонд освіти м. Маріуполя» (поширення передового педагогічного досвіду), «Мобільність педагогічних і керівних кадрів» (навчання, стажування); відкриття педагогічних спеціальностей у ВНЗ міста; розміщення різнопрофільних вузів у місті; підготовка педагогів-новаторів, педагогів-фасилітаторів, педагогів-консультантів для роботи з учнями; формування багатопрофільних шкіл з урахуванням запитів ринку праці; реалізація програми соціального партнерства «Професія. Кар'єра. Успіх».

Центральною фігурою у рeфoрмувaнні освітнього процесу, формуванні високого рівня адекватної соціальної готовності дітей до життя в соціумі є конкурентоспроможний вчитель. Функціонування нинішнього суспільства вимагає особистостей, як кажуть, із певною «начинкою», тобто таких, які здатні адаптуватися до надзвичайно складних умов життєдіяльності, ринкової економіки, боротьби за кращий статус у суспільстві, систематично опановувати нові знання, навички і вміння, долати перешкоди, досягаючи поставленої мети, при цьому не зашкоджуючи своєму психічному здоров’ю й зберігаючи психічну стійкість. Робота департаменту освіти спрямована на створення умов для розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи, удосконалення форм і методів підвищення кваліфікації, зокрема з використанням дистанційних форм навчання; визначених державними стандартами початкової та повної загальної середньої освіти; моніторинг якості загальної середньої освіти, рівня навчальних досягнень учнів. Безперечно, йдеться про конкурентоспроможну особистість, тож пріоритетний напрям роботи закладів освіти – робота з обдарованими дітьми та учнівською молоддю. Робота педагогів спрямована на створення належних умов для диференціації навчання та розвитку учнів за індивідуальною освітньою траєкторією відповідно до їхніх особистісних потреб, інтересів та здібностей.

Освітній простір міста Маріуполя є творчою лабораторією для педагогічної спільноти міста та регіону, культурно освітнім осередком для громади та батьків, майданчиком відкритих можливостей для учнів. Розвиток суспільства на сучасному етапі потребує зміни законодавства у сфері освіти, удосконалення мережі закладів, реалізації нових принципів в управлінні освітою, міжнародного співробітництва, розбудови нової української школи, розвантаження шкільних програм, оновлення змісту та запровадження компетентнісного підходу як основи освітньої реформи. Сучасна система освіти потребує докорінного перегляду більшості наших уявлень про традиційну освітню практику та відповідному соціальному замовленню. Потрібні нові моделі, орієнтовані на творчість, діяльнісні знання і високі моральні принципи. Важливою умовою успішної соціалізації особистості в суспільстві є принципово новий підхід до розуміння особистості в сучасному суспільстві. Нова освітня культура школи має орієнтуватися на презентацію особистості, розробку критеріїв і стимулів успішної та ефективної соціалізації особистості в суспільстві. А це можливо лише за умови інтеграції формальних та реальних вимог суспільства. Колектив департаменту освіти Маріупольської міської ради об'єктивно сприймає існуючу необхідність реформаторських перетворень в сучасному освітньому середовищі та направляє всі свої зусилля на високий рівень роботи, бо знає, чого хоче досягти, знає, що успіх залежить від певних зусиль і приходить до тих, хто його прагне.

ВІДДІЛ ОСВІТИ КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Орієнтуючись на реформування освітньої галузі в Україні, відділ освіти Костянтинівської РДА діє відповідно до Закону України «Про освіту», поставлених завдань і визначених напрямків Концепції «Нова українська школа», програми розвитку освіти Костянтинівського району, регіональної програми «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017–2020 рр.».

У зв'язку із процесом децентралізації й відокремленням Іллінівської об'єднаної територіальної громади, кількість закладів дошкільної та загальної середньої освіти в Костянтинівському районі зменшилася, проте це не вплинуло на роботу відділу освіти РДА, який вважає пріоритетним напрямком своєї роботи поліпшення й удосконалення системи надання освітніх послуг. Зокрема, в рамках заходів щодо соціально-економічного розвитку було виділено 6 434,4 тис. грн для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Дошкільна освіта в районі залишається першою та найважливішою ланкою, що ґрунтується на принципі дитиноцентризму, ідейний зміст якого – «дитина замовляє розвиток». Вже на ранньому етапі навчання дитини особливе значення в районі приділяється вивченню іноземних мов. Протягом двох років у 4 дошкільних групах ЗДО введено години для вивчення англійської мови.

Новий 2018 навчальний рік розпочався стартом Нової української школи. З метою наближення освітнього процесу навчання до європейських стандартів з районного бюджету на створення нового освітнього середовища в перших класах Нової української школи виділено 781,5 тис. грн.

У межах Проекту Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» розпочала свою діяльність Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», для якого за рахунок освітньої субвенції на загальну суму 190,6 тис. грн придбано сучасне оснащення.

З 1 вересня 2018 року в п’яти закладах загальної середньої освіти району працюють сім класів, де здобувають освіту діти з особливими потребами.

Система базової і повної загальної середньої освіти є міцним фундаментом розвитку особистості, яка сьогодні забезпечує дитині якісну освіту, а завтра – суспільне життя. Гордістю шкіл та надією району є золоті та срібні медалісти. У цьому році з п’яти претендентів підтвердили свої знання чотири випускники. За результатами цьогорічного ЗНО 8 учнів 11 класів отримали 178 і більше балів.

Одним із засобів підтримки обдарованих та здібних школярів є їх заохочення щорічною одноразовою стипендією. Так, 42 учні відзначено грошовими преміями за високі досягнення в навчанні, перемоги в олімпіадах, конкурсах на загальну суму 29,4 тис. грн.

В єдиному освітньому просторі району вагоме місце займає позашкільна освіта. Справжньою школою формування лідерської обдарованості є районна Рада школярів «Школа лідера». Для участі в Саміті «Бажай. Удосконалюй. Мотивуй», що проходив цього року на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» у Пущі-Водиці, були запрошені й лідери районної ради школярів, а партнерський проект «Відкрита влада» між місцевим та учнівським самоврядуванням району увійшов до

Каталогу освітніх практик з громадянської освіти та національно-патріотичного виховання шкільної молоді, укладеного за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України.

Освіта Костянтинівського району Донецької області – це сфера злагодженої роботи досвідчених однодумців, професіоналів своєї справи заради майбутнього нашої країни. Набутий досвід вирішення освітніх проблем забезпечує успішну практичну реалізацію нових завдань розвитку освіти в районі.

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ВІДДІЛУ ОСВІТИ КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Пріоритетним напрямком діяльності методичного кабінету відділу освіти Костянтинівської РДА є науково-методичний пошук шляхів підвищення якості й ефективності фахової майстерності педагогічних і керівних кадрів закладів освіти.

За підсумками участі методистів та педагогічних працівників закладів освіти в проведенні заходів регіонального, всеукраїнського, міжнародного рівнів районної державної адміністрації згідно із загальним обласним рейтингом результативності методичний кабінет посідає І місце серед дванадцяти районних методичних служб і трьох (ОТГ) області.

За активну участь у роботі ІІІ серпневого Конгресу освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку» в збірнику матеріалів науково-практичної конференції надруковано виступи 12 педагогічних працівників освіти району (м. Краматорськ, 2018 р.).

Подякою Міністерства освіти і науки України творчого об'єднання «Соняшник» нагороджено методичний кабінет за сприяння в організації та проведенні в районі Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник – 2018».

За результатами педагогічних здобутків і професійної майстерності вчителів в очному етапі обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» дипломами лауреатів нагороджено трьох педагогів, а диплом переможця ІІІ ступеня – одного педагога.

На базі відділу освіти райдержадміністрації постійно проводяться обласні семінари-практикуми із представниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з проблем: «Управління інклюзивною та спеціальною освітою. Організація освітнього процесу в інклюзивному класі», «Не словом, а ділом: особистісно-орієнтований підхід у процесі навчання німецької мови», «Дидактичні основи викладання німецької мови як другої іноземної».

Протягом року педагогічні працівники у співпраці з методичним кабінетом стали активними учасниками всеукраїнських науково-практичних конференцій, а саме: «Формування нового освітнього середовища як важлива умова модернізації української школи», м. Житомир і Житомирська область (квітень, 2018); «Формування нового освітнього середовища сучасного навчального закладу: управлінські тренінги та майстер-класи», Івано-Франківська область (червень, 2018).

Участь у Міжнародних конкурсах допомагає педагогічним працівникам Костянтинівського району інтегруватися на світовому рівні. Так, у конкурсі «Українознавчі пріоритети навчально-виховного процесу», організатором якого був Науково-дослідний інститут українознавства, визначено переможцями 7 педагогів ЗЗСО. На Міжнародному форумі дитячої творчості «Золотий мольберт», який проходив у червні 2018 року у Львові, представників району нагороджено дипломами переможців.

У Костянтинівському районі проводиться також ґрунтовна робота щодо участі педагогів та учнів у міжнародних освітніх платформах, таких як: «E-pals», «E-Twinning», які передбачають співробітництво шкіл із різних куточків світу. Налагоджено контакти з учителями-представниками таких країн, як Румунія, Туреччина, Словаччина, Франція, Польща, а також з учителями, які представляють заклади освіти України.

З метою подальшої якісної організації методичної роботи з педагогічними кадрами, надання науково-методичної підтримки керівникам освітніх установ в умовах упровадження нових стандартів освіти, відділ освіти Костянтинівської районної державної адміністрації та його методичний кабінет продовжують наполегливо працювати на результат заради нових досягнень у подальшій діяльності.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ІЛЛІНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Відділ освіти Іллінівської сільської ради очолює людина, яка народилася в с. Ілліча (Іллінівка). Надія Василівна закінчила Іллічівську школу і повернулася після закінчення ДОНУ в рідний заклад учителем математики. Її життя пов'язане з Костянтинівським районом, з дітьми та освітою в рідному краю.

Сьогодення вітає нас великою кількістю реформ, програм, які направлені на розвиток особистості.

Робота відділу освіти здійснюється відповідно до Програми розвитку освіти «Освіта Іллінівської сільської ради в європейському вимірі. 2017–2020 рр.». У складі відділу освіти функціонує методичний кабінет. Проблема, над якою працює методичний кабінет: «Переформатування діяльності методичного кабінету з метою забезпечення якісної роботи з педагогами в контексті децентралізації та ефективного управління освітнім процесом».

В Іллінівській об'єднаній територіальній громаді функціонують 8 закладів загальної середньої освіти. Серед них – 1 опорний заклад та 3 філії, 8 закладів дошкільної освіти та 3 дошкільні групи у складі навчально-виховних комплексів.

Дошкільне виховання в громаді є найважливішою ланкою на шляху безперервної освіти. Розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя. Педагогічні працівники закладів дошкільної освіти є активними учасниками обласних, республіканських та міжнародних освітніх проектів: «Теорія і методика освіти для сталого розвитку», «Психолого-педагогічний супровід особистості у складних життєвих ситуаціях», «Інноваційні механізми створення ігрового простору дитини за допомогою LEGO-конструктора», «Садочок – простір, дружній до дитини», «Психологічна підтримка особистості, яка опинилася в складній життєвій ситуації», «Забезпечення сталого інноваційного розвитку дошкільної освіти регіону» тощо.

Наступною ланкою є заклади загальної середньої освіти. Іллінівський опорний заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов у 2017–2018 навчальному році був учасником Всеукраїнського експерименту, який мав на меті впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти.

В опорному закладі створено умови рівного доступу для здобуття якісної освіти для учнів, що проживають на окупованих територіях за екстернатною формою навчання. Школа співпрацює з Костянтинівською філією ДонНУ імені Василя Стуса, де діє Освітній центр «Донбас-Україна». Також заклад є пілотним для впровадження концепції «Безпечної і дружньої до дитини школи» (учасник проекту «Безпечна школа – нова система якісної освіти для сільських дітей»).

Третій рік освітні заклади поглиблено вивчають іноземні мови. Було впроваджено практику проведення Турніру знавців англійської мови, який започаткував Маринич В.О., голова Іллінівської сільської ради. Вчителі та учні – постійні учасники різноманітних англомовних конкурсів та освітніх проектів: «Гринвіч»; «eTwinning»; FLEX; «Міжнародний іспит PTI», Інтернет-конкурсів та олімпіад.

За досягнення у навчанні діти одержують стипендії. У 2018 році з місцевого бюджету було виділено 46 000 грн для нагородження 36 учнів громади.

З метою надання послуг дітям з особливими потребами в громаді була створена та успішно функціонує Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр». Підписаний договір про співпрацю з Шахівською громадою.

Не все йде гладко, але реформування продовжується. І вже є чіткі результати реформи. За цей невеликий час існування громади зроблено чимало щодо покращення освітніх закладів.

Кожний заклад освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області має свої здобутки та досягнення, які є для них ще більшим стимулом до розвитку та вдосконалення.

bottom of page