Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 234 ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА КРИВОГО РОГУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Історія великої держави починається з історії кожної людини, сім'ї, колективу, підприємства чи установи. З 1972 Дошкільний навчальний заклад № 234 є частинкою історії своєї країни, рідного міста, освітянської родини. А творці цієї історії – колектив ДНЗ і діти, його вихованці. У садку – 10 груп, які відвідують понад 210 дітей, працюють 20 досвідчених, творчих, талановитих педагогів. Серед них три династії педагогів: Троценко В.Г., Куртовой І.Ю., Кушнеренко Н.В. 20% працівників є вихованцями ДНЗ.
У закладі створено умови для плідної співпраці педагогів з дітьми, забезпечується емоційний комфорт, підтримується прагнення до саморозвитку і можливість самореалізації в освітньому процесі дитячого садка.
Підвищення професійної майстерності педагогів, організацію та проведення освітнього процесу з дітьми, роботу з батьками вихованців вже багато років забезпечує вихователь-методист Козаченко Н.В. Система методичної роботи спрямована на створення активної творчої співпраці, постійного підвищення професійної майстерності педагогів, їхнього освітнього рівня. На базі закладу працює районне методичне об'єднання для вихователів груп молодшого дошкільного віку.
Одним із пріоритетних напрямів роботи закладу є патріотичне виховання дошкільника. У роботі з дітьми широко використовуються ідеї видатного українського педагога В. Сухомлинського. Створені осередки з українознавства, матеріали яких використовуються під час проведення занять. Формування зачатків патріотичних почуттів у дошкільнят педагоги здійснюють через гру, предметну діяльність, спілкування, працю, навчання. Педагоги застосовують сучасні методи роботи: інтерактивні ігри, пошуково-дослідницьку діяльність, завдання творчого характеру, віртуальні подорожі Україною, колекціонування, екскурсії, прийоми ТРВЗ. У закладі працює гурток «Школа чеснот юного українця», на заняттях якого діти дізнаються про загальнолюдські цінності, відбувається становлення соціальної компетентності дитини. Вихованці дитсадка є учасниками конкурсів «Зігрій серце бійця!», «Петриківка – душа України», «Пісенне коло». Педагоги беруть активну участь у міських методичних заходах, конкурсах педагогічної творчості, семінарах.
Один з найважливіших напрямів роботи психологічної служби ДНЗ – підтримка дітей та родин, що перебувають в особливо складних соціальних умовах.
За роки свого існування дошкільний заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу малят.
А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується…
Контакти: Україна, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. Космонавтів 40
+38 (0564)641027
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК)№295 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Заклад розпочав свій відлік часу в жовтні 1984 року в місті Кривий Ріг на мікрорайоні Сонячний. Тут функціонують 14 груп: 4 – для дітей раннього віку, 2 – для дітей з особливими потребами, група для дітей з вадами мови та 7 груп загального розвитку. Щороку в садку здобувають дошкільну освіту 250 дітей.
Робота ДНЗ спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти, згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Головною метою та предметом діяльності дошкільного закладу є підвищення якості та реалізація завдань дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку, формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості; збереження і зміцнення фізичного, емоційного та психічного здоров'я дітей, формування особистості; розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; надання корекційної допомоги дітям з порушеннями мови та затримкою психічного розвитку.
У ДНЗ № 295 працюють 35 педагогів, які активно беруть участь у методичній роботі закладу, району, міста.
Очолює колектив сучасний управлінець Семенова Алла Вікторівна, яка володіє технологіями менеджменту та маркетингу в освіті, управляє педагогічною системою, її розвитком, організовує і стимулює професійну діяльність підлеглих.
На базі дошкільного закладу постійно проводяться методичні об'єднання, педагогічні майстерні, семінари, конкурси та творчі зустрічі.
Контакти: 50056, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. м-н Сонячний 3 Б, (0564)905650
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЛІЦЕЙ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Сьогодні лідерство за тими, хто обрав інноваційний шлях розвитку, заснований на сучасних економічних знаннях.
Інноваційна діяльність ліцею, заснованого 1 вересня 2005 року, реалізується у вдосконаленні підходів до планування освітнього процесу, організації науково-дослідницької діяльності та експериментальної роботи за темами: «Впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес ліцею», «Системне узгодження та збалансування економічної, екологічної та соціальної складових сталого розвитку у змісті ліцейської освіти». Розроблено модель випускника, обґрунтовано і реалізовано модель підготовки старшокласників до фінансової діяльності «Середовище профільної ліцейської освіти», яке будується на 3 модулях: адаптації ліцеїстів у спеціалізованому освітньому середовищі, базової ліцейської освіти, економічної ліцейської освіти.
Ефективній реалізації цих компонентів сприяє впровадження професійно орієнтованого навчального плану.
За підсумками участі в предметних олімпіадах та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН ліцей входить у п’ятірку кращих навчальних закладів міста, за результативністю проходження ЗНО – в десятку лідерів. Кожен випускник стає студентом престижного ВНЗ.
Робота з обдарованою молоддю ґрунтується на моделі ліцейського наукового товариства. Щороку ліцеїсти є переможцями різних всеукраїнських конкурсів.
Інноваційні засади навчально-виховної роботи втілюють 24 педагоги. П'ять учителів стали переможцями різних етапів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Директор ліцею – переможець конкурсів «100 кращих лідерів освіти Дніпропетровщини», «Флагмани освіти і науки України», «Директор ХХІ століття», «Директор року». Колектив однодумців активно працює над поширенням передового педагогічного досвіду, презентує свої досягнення на виставках.
У ліцеї успішно діє державно-громадське управління, завдяки якому зміцнюється матеріально-технічна база. Оформлено музейну експозицію «Грошова одиниця України», «Водно-інформаційний центр». Сім з одинадцяти навчальних кабінетів, бібліотека та їдальня є переможцями міських та обласних конкурсів-оглядів.
Всі кабінети комп’ютеризовані, оснащені інтерактивними дошками, плазмовими екранами, забезпечені доступом до Інтернету, що дозволяє ефективно працювати в Єдиному інформаційному середовищі.
Попри значні досягнення колектив ліцею аналізує, проектує, вивчає вітчизняний і світовий досвід, експериментує та досліджує, створює цілісний освітній простір – високодуховний, інтелектуальний, естетичний.
49125, Дніпропетровська область, м. Дніпро, р-н Амур-Нижньодніпровський, вул. Вітчизняна, 93, 0567895085, fel2005.dp.ua.
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ № 3» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Ми живемо в динамічному світі і сучасна школа має відповідати вимогам часу. І гімназія в своїй роботі дотримується принципу «Змінюйтесь, або перестанете існувати». З цією метою педагогічний колектив бере участь у проектній та експериментальній діяльності.
У 2011–2016 роках гімназія була учасником експерименту обласного рівня за темою «Використання Інтернет- та медіаосвітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їхній вплив на становлення інноваційної особистості». З 2012 року ми працюємо в обласному науково-педагогічному проекті «Обласна електронна школа «Школа відкрита для всіх». Родзинкою методичної роботи навчального закладу є щорічна участь усіх педагогів у «Панорамі відкритих уроків», де кожен учитель має можливість презентувати свій рівень професійної майстерності та творчі знахідки. Адже педагог – це теж актор, який прагне визнання своєї майстерності.
Наша гордість – обдарована учнівська молодь. Гімназисти є призерами ІІ і ІІІ етапів всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідницьких робіт школярів «Зоряний шлях». Щороку понад 25% випускників гімназії отримують на ЗНО 190 та більше балів, що є важливим показником якості роботи педагогічного колективу навчального закладу.
Сьогодні ми прагнемо бути справжньою школою інформаційного суспільства. З 2015 року гімназія № 3 приєдналася до Міжнародного проекту «Міксіке». В рамках цього проекту гімназисти змагалися на турнірі з усного рахунку «Прангліміне» і стали призерами регіонального та національного фіналів. 2016–2017 н.р. приніс перемоги учнів у Всеукраїнському конкурсі проектів з інформатики «Весела наука», Всеукраїнському фестивалі скрайбінг-роликів «Покоління мобільного Інтернету». Цікавою для нас є участь у Міжнародному проекті «Глобальна освіта в основній школі», який спрямований на розвиток співпраці в онлайн навчанні для шкіл Естонії та України.
Сучасним дзеркалом життя гімназії є сайт, який у 2013–2014 н.р. посів І місце в міському конкурсі веб-сайтів середніх навчальних закладів та ІІ місце в обласному. Важливою складовою нашого сайту є розділ дистанційного навчання. Саме ця форма реалізує принцип «Навчання всюди, навчання протягом життя». Художньо-словесну та медійну творчість дітей розвиває гімназійне літературно-творче об'єднання «Зелена лампа». Учні активно публікуються у ЗМІ різних рівнів, перемагають у різноманітних творчих конкурсах.
І наостанок. Педагогічний колектив закладу стовідсотково переконаний: «Якщо будемо навчати сьогодні так, як ми навчали вчора, то ми ризикуємо відібрати в наших дітей завтра».\
49051, Дніпропетровська область, м. Дніпро, р-н Індустріальний, вул. Гулі Корольової, 14-Б, 0562270641, 0935384026, 0562272074, gimnazia-3-dp.klasna.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 100 «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І–ІІ СТУПЕНІВ – ЛІЦЕЙ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Заклад є багатопрофільним ліцеєм з 1989 року. Навчання здійснюється за 4 напрямками: математичний, філологічний, інформаційний, економічний.
Основна мета ліцею – виховання успішної, інноваційної, креативної особистості, здатної до свідомої, відповідальної самореалізації на засадах сталого розвитку.
Ліцей співпрацює з Інститутом педагогіки НАПН України, впроваджує систему психолого-педагогічного проектування соціального розвитку особистості, бере участь у експерименті «Соціально-педагогічне проектування розвитку обдарованості учня в системі взаємодії учасників навчально-виховного процесу».
Головним завданням у роботі педагогічного колективу є формування у ліцеїстів світогляду активного творчого дослідника. Створена в ліцеї педагогічна система передбачає гармонійне поєднання інноваційних та традиційних методів навчання, які надають змогу учням розкрити в собі обдарованість, правильно вибрати майбутню професію, стати гідним громадянином.
Пріоритетним є виявлення, подальший розвиток та виховання інтелектуальної обдарованості. На це спрямована науково-експериментальна робота ліцею, яка забезпечує інтелектуальний і духовний розвиток дитини, підготовку до активної самостійної творчої діяльності в галузі науки та сприяє самовизначенню в майбутній професії. Основною метою науково-практичної роботи з учнями є розвиток активної самостійної діяльності в галузі науки та професійної підготовки.
Організовано співпрацю з ВНЗ Дніпра, викладачі яких ведуть у ліцеї спецкурси з математики, української мови, інформатики, англійської мови тощо.
Кожного року в ліцеї відбуваються науково-практичні учнівські конференції за профілями, переможці яких беруть участь у конкурсі-захисті наукових робіт МАН, конференціях молодих учених та студентів.
Кожного року учні ліцею беруть участь і посідають призові місця в міських, обласних, всеукраїнських олімпіадах, турнірах, конкурсах, демонструють високий рівень компетентності при складанні іспитів, тестів і розв'язанні складних завдань.
За 27 років існування ліцею підготовлено 1 154 переможці міських олімпіад, 377 переможців обласних олімпіад, 52 переможці та призери всеукраїнських олімпіад, 12 призерів Соровських олімпіад, 436 золотих і 125 срібних медалістів. Хор, балет та спортивна команда ліцею – щорічні переможці районних, міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.
Ліцей № 100 щороку нагороджується дипломами та медалями виставок «Сучасна освіта в Україні», «Флагман освіти України», «Інноватика освіти в Україні», «Директор XXI століття».
49044, Дніпропетровська область, м.Дніпро, Соборний район, пл. Успенська, 1, (056)745-14-54, (056)370-97-93, nvklycey100.dnepredu.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 131 «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І СТУПЕНЯ – ГІМНАЗІЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Навчально-виховний комплекс № 131 – інноваційний заклад навчання, орієнтований на розвиток кожної дитини. Використовуючи в роботі нові педагогічні технології, забезпечуємо реалізацію нового змісту освіти, виховання активної, національно-патріотичної особистості. Реалізуючи Концепцію Нової української школи, колектив навчального закладу постійно веде пошук нових педагогічних технологій, які сприяють формуванню новітнього освітнього середовища, яке навчає, розвиває та виховує.
Для реалізації можливостей та здібностей кожного учня в закладі освіти впроваджується профільне навчання (математичного профілю та іноземної філології). Здійснення профільного навчання забезпечується співпрацею з вищими навчальними закладами – ДНУ імені Олеся Гончара, Університетом імені Альфреда Нобеля, Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ, участю старшокласників у заходах в рамках міжнародної співпраці з «EUROSTUDENT». Допрофільна освіта забезпечується поглибленим вивченням української мови та математики з 5 класу, впровадженням індивідуально-додаткових занять та гуртків з англійської мови та математики. У початкових класах та класах основної школи здійснюється навчання за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».
Учні закладу – активні учасники інтелектуальних і творчих конкурсів, учнівських олімпіад, конкурсу-захисту робіт у МАН України, спортивних змагань районного, міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Пріоритетними напрямами в роботі є формування національно-патріотичної особистості гімназиста – свідомого громадянина України. Виховна робота спрямована на виховання в учнів високого почуття патріотизму, формування свідомого громадянина України, здатного продовжити історію українського народу.
З 2015 року навчальний заклад долучився до експерименту всеукраїнського рівня за темою «Модель навчального закладу у формуванні національно-патріотичної особистості гімназиста». Основним завданням навчального закладу є впровадження в практику роботи новітніх педагогічних технологій, методик, заходів щодо вдосконалення педагогічної діяльності в напрямку виховання патріотичної особистості. Заклад нагороджений дипломом І ступеня VIII Міжнародної виставки «Інноватика в освіті», срібною медаллю VIII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2017», срібною медаллю IX Міжнародної виставки «Інноватика в освіті».
Місія навчального закладу – бути освітнім і культурним центром для адаптації школяра, майбутнього випускника, до життя в соціумі, виховати бажання вчитися впродовж життя.
49125, Дніпропетровська область, м. Дніпро, р-н Амур-Нижньодніпровський, пров. С.Крушельницької, 10, (056) 724-27-72. www.nvk-131.dp.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 138 «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І СТУПЕНЯ – ГІМНАЗІЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НВК № 138 створено в 2005 році на базі середньої загальноосвітньої школи, яка функціонувала з 1989 року. Зараз у складі комплексу діє ЗНЗ І ступеня та гімназія з фізико-математичним та історичним профілями навчання, де навчаються понад 1 100 учнів у 36 класах. У НВК працюють 61 педагог, 35 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 12 – педагогічне звання «Вчитель-методист», 19 – «Старший вчитель», 7 – «Відмінник освіти України», є лауреат премії Сороса, переможці Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Сучасний урок», міського й обласного етапів конкурсу «Вчитель року». Педагоги НВК – творчі, ініціативні особистості, серед яких – автори 13 навчальних посібників і понад 40 наукових статей.
З 1996 року заклад очолює Олена Михайлівна Івашина – вчитель з педагогічним стажем 39 років. Під її керівництвом педагогічний колектив став колективом однодумців, які завжди знаходяться в творчому пошуку, яких поєднує любов до справи і до учнів.
НВК № 138 – це сучасний заклад навчання, виховання та розвитку життєвокомпетентної особистості, який надає якісні освітні послуги, що відповідають сучасним стандартам освіти, через впровадження інноваційних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. У закладі створено умови для розвитку інтелектуального, творчого потенціалу учнів через систему науково-дослідницької та проектної діяльності.
Щороку учні беруть активну участь у роботі МАН, перемагають у всеукраїнських предметних олімпіадах, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Велика увага приділяється учнівському самоврядуванню, яке дає можливість учням самореалізуватись, відкрити свої здібності, мати активну життєву позицію, бути справжніми громадянами нашого суспільства, патріотами України. Серед пріоритетів – волонтерська діяльність, підтримка українських воїнів у зоні АТО.
Метою діяльності НВК є виховання самодостатньої особистості, свідомого громадянина, конкурентоздатного випускника. Саме тому заклад бере участь у науково-педагогічному проекті «Інтелект України».
Навчальний заклад неодноразово був представлений на конференціях, педагогічних ярмарках, семінарах різних рівнів, є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006» в номінації «Школа громадянського становлення» та громадської акції «Флагмани освіти і науки України» у 2010, 2011 роках, постійним учасником щорічних Міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти», де 2017 року здобув срібну медаль у номінації «Компетентнісний підхід – основа якості змісту навчально-виховного процесу в закладах освіти».
49130, Дніпропетровська область, м. Дніпро, р-н Індустріальний, вул. Березинська, 29, (056)7240230, nvk138.dnepredu.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 57 «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД I СТУПЕНЯ – ГІМНАЗІЯ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НВК № 57 розпочав свою діяльність 1 вересня 1975 року як середня школа, на базі якої 1993 року було створено гімназію, а 2006 року – навчально-виховний комплекс. Мова навчання – українська.
Проектна потужність закладу – 1 176 учнів. Щороку кількість учнів, які бажають навчатися в НВК, збільшується. Високий показник контингенту (у 2017/2018 н.р. – 34 класи, 1 066 учнів) свідчить про високий рівень роботи педагогічного колективу, спрямований на розвиток здібностей дітей, організацію науково-дослідницької роботи вчителів та учнів.
Навчально-виховний процес забезпечують 73 вчителі, з яких 42 – вищої кваліфікаційної категорії, 11 – призери конкурсу «Учитель року». Педагоги постійно діляться досвідом своєї роботи на сторінках науково-методичних посібників «Сучасний урок», «Інноваційні технології розвитку особистості», «Виховання і розвиток обдарованої дитини», сайті «Методичний портал».
З червня 2002 року НВК № 57 – базовий експериментальний навчальний заклад Лабораторії психології творчості Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України за темою «Психолого-педагогічне забезпечення розвитку обдарованого учня».
З 2012/2013 н.р. відкрито класи за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Всього в навчальному закладі 7 класів, які працюють в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».
Завданням навчального закладу є забезпечення інтенсивного пізнавального й інтелектуального розвитку дітей, формування комунікативних навичок, залучення до активної творчої діяльності, створення умов для естетичного та фізичного розвитку, підготовки здібних й обдарованих дітей, розвиток технологічної, інформаційно-комунікаційної компетентностей для реалізації їхнього творчого потенціалу й соціалізації у суспільстві.
Ми формуємо покоління, яке здатне навчатися впродовж життя, розкриваємо та сприяємо реалізації творчих здібностей та обдарувань дітей. Розвиваємо соціально зрілу, творчу особистість з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення.
Щороку інтелектуально обдаровані діти беруть нові рубежі на шляху до свого зростання. За три останні роки у міському етапі всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін здобуто 156 призових місць, в обласному етапі – 26.
За цей період гімназистами було написано 18 науково-дослідницьких робіт у 4 відділеннях МАН України. Учні гімназії – призери Всеукраїнських творчих конкурсів «Собори наших душ», «З Україною в серці», «Казкова країна книжок», «Пасхальні кольори», учасники благодійних акцій «Діти – дітям», «Напиши лист ветерану та подаруй йому посмішку», «Від серця до серця» та ін. НВК № 57 щороку нагороджується дипломами та медалями виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».
49098, Дніпропетровська область, м. Дніпро, р-н Амур-Нижньодніпровський, вул. Прогресивна, 3-А, 23-13-47, school57.dnepredu.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 101» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 101» Дніпровської міської ради – це здоров'язбережувальний центр на мікрорайоні. Школа № 101 – це 22 творчі гуртки, секції, факультативи закладу. Колектив працює під девізом: «Зрозумій, прийми, визнай кожну дитину».
Освітні орієнтири навчання у школі – це підготовка компетентної особистості, якій притаманні мобільність у засвоєнні знань, критичність мислення, готовність діяти; формування здоров'язбережувального середовища, валеологічної культури учасників навчально-виховного процесу; удосконалення змісту науково-методичної роботи, забезпечення її ефективності шляхом цілеспрямованого і неперервного підвищення рівня науково-методичної і професійної майстерності кожного вчителя; формування інформаційної культури всіх учасників навчально-виховного процесу; залучення педагогів до участі в інноваційних і дослідно-експериментальних проектах; поширення педагогічного досвіду працівників навчального закладу шляхом друку у фахових педагогічних виданнях.
Педагогічний колектив школи виховує громадянські якості особистості, осмисленого патріотизму, який поєднує любов до рідного краю, Батьківщини, народу, повагу до законів України, активну громадянську позицію; формує інформаційну компетентність культури особистості; розвиває свідоме ставлення до правил поведінки, суспільних і моральних норм життя; виховує людину з високогуманними особистісними якостями, громадянина-добротворця, патріота рідного краю; забезпечує духовну єдність поколінь, а також зберігає родинні традиції та народні звичаї.
Школа № 101 – це експериментальний навчальний заклад регіонального рівня. На виконання поставлених завдань у навчальному закладі розроблена Модель Школи майбутнього як Школи культури здоров'я, у якій визначено пріоритетні системи, напрямки та форми роботи з формування та збереження здоров'я дітей, створення умов для формування здорової особистості. Навчальний заклад з 2016 року є учасником Міжнародного проекту «Україна – Німеччина – «Open Fun Football Schools».
Наразі у закладі впроваджено музейну педагогіку, науково-педагогічний проект «Інтелект України», організовано інклюзивне навчання. Крім того, покращена спортивна база школи.
Досвід роботи закладу неодноразово презентувався на національних і міжнародних виставках, семінарах.
КЗО СЗШ № 101 постійно перебуває в режимі розвитку, пошуку, активізації науково-педагогічної ініціативи, партнерської взаємодії з батьками і громадськістю.
49048, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Високогірна, 29Д, (093)2827799, school_101.klasna.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА № 67 ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Заклад освіти засновано в 1935 році. Багато знаменних подій було в історії закладу. Школа сьогодні має високий авторитет серед учнів, їхніх батьків, громадськості. Авторитет ґрунтується на вдалому поєднанні багаторічних традицій та активному впровадженні й розвитку інноваційних освітніх технологій, високому професіоналізмі вчителів, високій якості знань випускників.
Колектив школи очолює з 2004 року Ковальова Тамара Миколаївна – сучасний керівник, який вміло управляє школою як соціальною системою шляхом залучення широкого загалу педагогічної громадськості, батьків, громадських організацій.
Результативно спрямовує діяльність колективу на реалізацію концепції розвитку закладу, багато уваги приділяє роботі молодих спеціалістів, готових до змін в освіті, яким працювати в новій українській школі з новими стандартами, змістом, результатами і методиками.
З метою забезпечення доступної та якісної освіти кожному учню, створення умов для самореалізації особистості закладом ефективно використовується наукова, лабораторна база 11 закладів вищої освіти міста, багатьох науково-дослідницьких закладів, музеїв тощо. Багато років педагогічний колектив успішно співпрацює з міжнародними організаціями, фондами, проектами ООН, ЄС, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, що сприяє формуванню в учнів уміння мислити глобально, діяти локально.
Досвід роботи закладу неодноразово висвітлювався на шпальтах альманахів «Флагмани освіти і науки України», «Бути лідером», в роботі міжнародних виставок навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні» тощо.
Досвід школи «Музейні технології як засіб профорієнтаційної роботи в рамках STEM-освіта» було представлено на І Всеукраїнській науково-практичній конференції (жовтень 2017 р.); на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку» представлено досвід «STEM-освіта на уроках хімії та екології» (листопад 2017 р.).
пров. Коновальця, 6, Дніпро, Дніпропетровська область, 056-744-42-40 , school67.dnepredu.com
КРИВОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 37 КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Криворізька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 37 – одна з найстаріших шкіл міста. В навчальному закладі працюють 35 учителів – творчих, талановитих особистостей, які всю свою життєву енергію й любов щедро дарують дітям.
Наша школа – дім на 460 дітей, теплий, надійний, у ньому є свята й будні, робота та відпочинок, добрі традиції та досягнення.
Досвід роботи закладу представлено в Міжнародному проекті «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни», на Міжнародному форумі «Сучасний стан науки і освіти в Україні. Стратегія розвитку», Міжнародних виставках «Сучасні навчальні заклади» та «Інноватика в сучасній освіті», в Загальнонаціональному проекті «Флагмани освіти і науки України», ІІІ Соціальному проекті громадської організації «Міжнародна спілка «Єдиний простір» у програмі «Школа – мій рідний дім», обласній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини».
Заклад активно впроваджує медіаосвітні новації, сприяє формуванню медіаобізнаності, розвитку медіатворчості учасників освітнього процесу. Невід'ємною складовою діяльності школи є сайтмейкерство.
Школа упродовж останніх 10 років забезпечує свою постійну присутність у медіапросторі, створюючи, розвиваючи, підтримуючи і просуваючи свій веб-сайт.
Сайт закладу здобув вагому перемогу в VІ та VІІ Всеукраїнських конкурсах на кращий веб-сайт навчального закладу у номінації «Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів: міські школи», який проводився за підтримки Інтернет Асоціації України, Міністерства освіти і науки України; неодноразово відмічався Департаментом освіти і науки Дніпропетровської ОДА, Управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міськради, громадськими організаціями як найкращий, посідав призові місця у міських і районних конкурсах. Сьогодні заклад має власний веб-сайт, є блоги класних колективів та блоги вчителів.Створення й підтримка офіційного сайту школи є предметом творчої діяльності команди: С. Пивовар – директор школи, І. Кавун – заступник директора з навчально-виховної роботи, М. Кукушкін – вчитель інформатики, С. Попович – інженер-електронник.Персональні сайти класних керівників О. Левченко, І. Лук’яненко – призери обласного конкурсу веб-сайтів у номінації «Блог класного керівника», вчителів М. Кукушкіна, Ю. Пивовар – призери міського конкурсу у номінації «Сайти методичних об'єднань та педагогів».
Втілення медіаосвітньої моделі позитивно змінює устрій школи, формує якісно нове освітнє середовище, наближає учасників освітнього простору до високих стандартів освіти, здатних конкурувати з європейськими.
Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Тернівський район, вул. Таісії Буряченко, 17, (056)4480078, www.kzsh37.dp.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 260» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У Кривому Розі, «залізному серці» України, на вул. Доватора розташований затишний дитячий садочок «Казка», який вперше відчинив свої двері для малят у 1977 році. Сьогодні у закладі функціонують 11 груп: 4 – для дітей раннього віку, 7 – для дітей дошкільного віку. Загалом здобувають дошкільну освіту 240 дітей від 1,5 до 6 р.
З 2005 року дошкільний заклад очолює педагог з 29-річним стажем М.В. Куницька. Компетентний керівник разом з вихователем-методистом Федоренко Н.Г. спрямовує колектив на поліпшення якості освітнього процесу в співдружності з родинами вихованців.
У дошкільному закладі створено належні умови для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку дітей. Особлива увага приділяється організації ігрової діяльності, оснащенню розвивального середовища сучасними меблями, ігровими модулями. Руками вихователів і батьків виготовлено багато різних атрибутів до сюжетно-рольових та театралізованих творчих ігор.
Педагогічний колектив є постійним учасником методичних заходів районного, міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Протягом останніх 5 років на базі ДНЗ № 260 проводились засідання районного методичного об'єднання вихователів старших груп, майстер-клас для фізінструкторів, семінар-практикум для практичних психологів, методичний форум для керівників ДНЗ міста. В 2015 році брали активну участь у підготовці та проведенні обласного семінару «Гендерна соціалізація дошкільника», в 2016 році – у проведенні міського тижня педагогічної майстерності «Педагогічна рада – сучасний формат управління».
ДНЗ № 260 є опорним з питання впровадження міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії». На засадах гуманістичної педагогіки емпауерменту вихователі залучають дітей до участі у природоохоронних акціях, дослідницькій діяльності, створенні екологічного театру. У 2016 році вихователі Голуб Г.В., Паніна Т.В., Пасічник Т.О., Акімочкіна О.Б., Копійка О.М. стали учасниками заочного туру Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір».
Результатами злагодженої роботи колективу стали перемоги у міському галузевому новорічному огляд-конкурсі серед закладів освіти, у міському турі обласного конкурсу «Веселі старти» з елементами футболу серед дитячих команд ДНЗ, у районному огляді-конкурсі з благоустрою у номінації «Творчій підхід до організації та художнього оформлення району». Вихователь-методист ДНЗ посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України» у номінації «Кращий персональний сайт педагога ДНЗ».
Колектив закладу не зупиняється на досягнутому і ставить перед собою нові завдання зі створення ще сприятливіших умов для всебічного розвитку дітей.
50089, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Тернівський район, вул. Доватора 5 А, (0564)380541, kunitskaya2.wix.com/preschool-ru
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ГІМНАЗІЯ № 15» М. НІКОПОЛЯ
У 2002 році школа реорганізована в заклад нового типу – гімназія № 15 з поглибленим вивченням окремих предметів з журналістського, лінгвістичного, юридичного та економічного профілів.
У закладі навчаються 860 учнів у 31 класі.
Діяльність гімназії спрямована на національно-патріотичне, морально-естетичне, екологічне виховання та проектну діяльність. Структура навчального процесу:
1–4 класи – з поглибленим вивченням англійської мови та курсу «Основ здоров’я»;
5–7 класи – з обов’язковим вивченням двох іноземних мов та курсу «Основ психології», «Риторики»;
8–11 класи – профільне навчання за напрямками: журналістський, юридичний, економічний, іноземна філологія, – включаючи вивчення курсу «Медіаосвіта та медіа культура» у 10 класі.
З вересня 2011 року гімназія брала активну участь у Всеукраїнському експерименті з упровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес ЗНЗ України, з 2016 року – учасник Всеукраїнського освітнього проекту «На крилах успіху» і дослідно-експериментальної роботи за темою «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти на 2016–2020 н.р.».
Вчителі гімназії беруть активну участь у роботі міських методичних об'єднань, творчих груп, фахових конкурсах, є переможцями міських та обласних етапів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».
У 2014 році гімназія брала участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та отримала золоту медаль в номінації «Педагогічна майстерність – домінанта професійної дії вчителя, викладача», у 2016 – срібну за роботу «Система керування та організації навчально-виховного процесу на основі моніторингового підходу», з 2014 – школа є активним учасником проекту ЄС «E Twinning Plus» і Міжнародного проекту ePals. Гімназія співпрацює з німецьким культурним центром «Гете-Інститут» при посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні. Група учнів закінчила мовні курси і отримала сертифікати рівня А-2.
Наш заклад став переможцем освітньо-культурного конкурсу, спрямованого на підтримку проекту літніх мовних таборів 2016 із залученням іноземного волонтера з Мексики – Хуана Гонсалеса Фонсека.
У гімназії створено наукове товариство учнів «Інтелектуал», що працює за профільними секціями: журналістика та лінгвістика; економіка і фізико-математична секція; секції історії та права. Члени товариства є слухачами Дніпропетровського відділення МАН України та мають високі досягнення. Крім того, учні гімназії – переможці міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів.
Навчальний заклад сіє добро, любов у дитячі душі, виховує творчу особистість ХХІ століття, здатну критично мислити та гнучко адаптуватися у сучасному світі.
Дніпропетровська область, м.Нікополь, вул. Шульгіна, 2 (05662)2-23-15 gimnazija15.dnepredu.com
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 101 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У великому промисловому місті Кривому Розі, на березі річки Інгулець знаходиться заклад з більш ніж півстолітньою історією, перлина Інгулецького району – ДНЗ № 101. Щороку тут здобувають освіту близько 185 дітей дошкільного віку. Це один із провідних осередків дошкільної освіти міста. Рівень освітніх послуг сегментований з урахуванням запитів батьків. Враховуючи мікросоціальне замовлення, створено розгалужену багатофункціональну мережу груп, гуртків, студій, секцій.
Педагоги закладу – це прогресивні професіонали, які відчувають нові життєві тенденції, тримають руку на пульсі сучасних освітніх досягнень, добре орієнтуються в пріоритетах, спрямовані на майбутні звершення в роботі з дошкільниками.
З 1994 року заклад очолює завідувач Коник Катерина Володимирівна – керівник з високим рівнем творчого потенціалу й креативності, яка працює в постійному пошуку прогресивних методик, технологій, сучасних методів у корекційно-відновлювальній роботі з дітьми, доцільно впроваджує технології інноваційного менеджменту в управлінську діяльність. Особливу увагу приділяє модернізації роботи з педагогічними кадрами та виявленні перспектив самореалізації педагогів. Постійно працює над створенням позитивного іміджу закладу, естетичном оформленням приміщень та території, домагаючись естетично довершеного середовища для організації навчання та виховання дошкільників.
Досвід роботи керівника високо оцінений на міському, регіональному, всеукраїнському рівнях, ім'я Катерини Володимирівни внесено до каталогу «Лідери освіти Дніпропетровщини. 100 кращих завідувачів дошкільними навчальними закладами». Починаючи з 2013 року, заклад під її керівництвом стабільно займає високі показники у міському рейтинговому оцінюванні діяльності дошкільних навчальних закладів.
Пріоритетними напрямами діяльності педагогічного колективу були і залишаються напрями корекційно-реабілітаційної, профілактичної, фізкультурно-оздоровчої роботи. Результатом такої діяльності є високі показники корекції порушень мовленнєвого та психічного розвитку дошкільників. До того ж, заклад дошкільної освіти протягом багатьох років є опорним у районі в напрямку діагностично-консультативної роботи.
Починаючи з 2011 року, заклад є учасником, лауреатом та переможцем Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», різноманітних міських конкурсів та фестивалів. За представлені наукові та методичні матеріали з проблем дошкільної освіти, імена педагогів закладу занесені до дошки пошани Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України. У рейтинговому конкурсі «Наш ДНЗ найкращий» заклад увійшов до 100 кращих ДНЗ України.
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 100 «ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД I–II СТУПЕНІВ – ЛІЦЕЙ» ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Профільне навчання – перша інновація ліцею № 100, яка була впроваджена ще у 1987 році. Це було новаторством у Дніпропетровській області. У 1990 році на базі середньої загальноосвітньої школи № 100 був створений багатопрофільний ліцей. Ліцей має статус експериментального закладу всеукраїнського рівня за темою «Формування моделі багатопрофільного ліцею як школи нового типу на засадах компетентнісного підходу».
Система психолого-педагогічного проектування управління навчальним закладом – інноваційний, сучасний засіб для підвищення ефективності управлінської діяльності за допомогою сучасних комп'ютерних, а також управлінських технологій.
НВК-ліцей № 100 співпрацює з Інститутом обдарованої дитини та впроваджує систему психолого-педагогічного проектування соціального розвитку особистості з 2007 року. Ефективний режим освітнього процесу – інновація, що впроваджується в ліцеї ще з 1990 року. Його метою є розвантаження учнів та створення умов для самовдосконалення. Режим узгоджено з Інститутом педагогіки та Інститутом модернізації змісту освіти НАПН України.
Комп'ютерні технології впроваджуються з моменту створення ліцею – перший комп'ютерний клас з'явився ще у 1989 році. Застосування комп'ютерних технологій створює сучасні умови для навчання.
Підвищення професійного рівня педагога – пріоритетний напрямок розвитку ліцею. Через систему методичних семінарів, тренінгів, майстер-класів, конференцій, самоосвіту, очні та заочні курси підвищення кваліфікації здійснюється розвиток особистості педагога Нової української школи.
Важливою складовою освітнього процесу є партнерські відносини у системі «адміністрація-вчитель-учень-батьки». Реалізуючи всі принципи Нової української школи на засадах педагогіки партнерства, досягаємо ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу через систему заходів, орієнтованих на переосмислення ролі вчителя та оновлення професійного мислення.
Усі ключові компетентності та наскрізні вміння здобувачів освіти, що відповідають закону України «Про освіту» та концепції НУШ, вже багато років формуються в ліцеї № 100. Для забезпечення компетентнісного підходу та створення особистісно-розвиваючого освітнього простору в ліцеї гармонійно поєднуються інноваційні педагогічні технології, використовуються сучасні цікаві методи навчання, підвищується інтерес учнів до вивчення предметів.
Ефективність інноваційної моделі багатопрофільного ліцею підтверджують високі результати учнів під час іспитів, тестів, конкурсів та олімпіад міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Ліцеїсти – учасники міжнародних конференцій молодих учених та студентів та переможці конкурсу-захисту наукових робіт МАН. Щороку ліцей нагороджується дипломами та медалями виставок інноваційної освіти.