top of page
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

ГЛУШКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ КУП’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Кожна школа унікальна по-своєму. У сільській місцевості школа, як кажуть у народі, – це серце села. І це далеко не метафоричне перебільшення. З 2007 року Глушківська ЗОШ І–ІІІ ступенів втілює ідеї громадсько-активної школи, виконуючи місію «Забезпечення оптимальних умов для соціалізації кожної дитини, перетворення школи на соціокультурний центр села». Разом з громадою та партнерами школи реалізуються соціально-значущі проекти.

Партнерство школи і громади – один із пріоритетних напрямків роботи школи. Постійний партнер школи – сільськогосподарське товариство «Мрія» (директор – Головко А.М.), яке фінансує гурткову роботу в місцевому будинку культури, сприяючи розвитку творчих здібностей учнів школи.

Одним із показників співпраці з громадою є перемога ініціативної групи села в конкурсі міні-проектів Харківської обласної ради «Разом в майбутнє» по заміні вікон у приміщенні школи.

В 2016 році в рамках проекту «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» навчальний заклад отримав грант на реалізацію міні-проекту «Створення інформаційно-комунікативного центру “Контакт” – крок до розвитку громади» та успішно втілив інноваційну методику «Кола друзів».

Вчителі школи – це творчі сучасні люди, майстри своєї справи, здатні до генерування нових ідей та задумів. Колектив школи здобув диплом лауреата ХVІІ та гран-прі ХХІ Обласної виставки ефективного педагогічного досвіду Харківської академії неперервної освіти «Освіта Харківщини ХХІ століття». Серед вчителів закладу є переможці та лауреати районного конкурсу «Вчитель року», виставки-презентації педагогічних ідей та технологій.

Гордість школи – її учні. Серед них – постійні призери районного та обласного етапів всеукраїнських учнівських олімпіад, творчих та інтелектуальних конкурсів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. Багато років поспіль команди школи перемагають у районних етапах турнірів юних істориків, біологів, журналістів, правознавців та географів, є учасниками обласного та всеукраїнського рівнів. Учні навчального закладу є переможцями та призерами районних фестивалів ДЮП, ЮІР, «Учень року», районного та обласного етапів фестивалю «Молодь обирає здоров’я», КВК.

Педагоги закладу і мешканці села впевнені, що Глушківська ЗОШ завжди буде центром культурного життя села, гарантом його стабільного розвитку, добробуту і соціального добробуту суспільства.

 

Адреса: 63751 Харківська область, Куп’янський район, вул. Миру, 86

E-mail: kup-glush@ukr.net 

Сайт: http://glushkivka-zosh.kupyansk.info

Телефон: +38 05742-3-62-40

ЛОЗІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 4 ЛОЗІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Лозівський ліцей № 4 є найбільшим закладом серед ЗНЗ міста, у якому навчаються 1 085 учнів та працюють 67 педагогів.

Заклад одним із перших взяв участь в експериментальній роботі Харківського та Полтавського обласних управлінь освіти з атестації загальноосвітніх шкіл.

За 27 років існування ліцей відвідали делегації більшості районів області з метою вивчення досвіду з питань управлінської діяльності.

З 2013/2014 навчального року на базі Лозівського ліцею № 4 впроваджено навчання за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Крім того, постійно діє туристичний клуб «Юний еколог», учасники якого здійснюють походи, що супроводжуються екологічними акціями. Учні ліцею беруть активну участь у фестивалях та конкурсах учнівської творчості; вони досягають високих показників на заходах міського та обласного рівнів.

Згідно з проведеними опитуваннями учнів, глибоким аналізом кадрового складу та стану матеріально-технічного забезпечення, визначено математичний та екологічний профілі навчання. Заклад бере участь у дослідно-експериментальній роботі регіонального рівня «Проведення моніторингового дослідження якості поглибленого та профільного навчання».

З метою забезпечення повноцінного розвитку учнів, систематично проводяться різноманітні спортивні змагання на першість міста (І місце – у змаганнях з волейболу, легкоатлетичного чотириборства, футболу, кульової стрільби, ІІ місце – на Малих олімпійських іграх, змаганнях з шахів і у спортивно-патріотичній грі «Джура» та ІІІ місце – у змаганнях з шашок).

Сьогодні навчальний заклад є опорним з питань екологічного виховання. Ліцей нагороджений грамотою Президії Харківської обласної ради Українського товариства охорони природи, грамотою ГУОН за перемогу в конкурсі «Мій рідний край, моя земля»;  удостоєний почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну науково-педагогічну діяльність щодо інноваційного розвитку освіти України. Педагогічний колектив нагороджений грамотою ГУОН за активну участь в обласному конкурсі «Школа року», Почесною грамотою МОНУ та бронзовою медаллю за участь у Всеукраїнській виставці «Лідер освіти ХХІ століття» за створення сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров'ю.

Заклад ставить за мету не просто йти в ногу з часом, а прагне випереджати час. Сьогоднішній випускник Лозівського ліцею № 4 – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації.

Контакти: Харківська область, м.Лозова, мрн. 4, 45, +38 (05745)71813   

Сайт: http://loz-licej-4.ucoz.ua/

МАЛОДАНИЛІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «ДЗВІНОЧОК» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ МАЛОДАНИЛІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ДЕРГАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Заклад заснований у 1958 році Харківським зооветеринарним інститутом (нині – Харківська зооветеринарна академія). З 1 січня 2001 року дитячий садок було передано на фінансування Малоданилівської селищної ради.

Сьогодні у закладі функціонують 7 груп: група раннього віку, 6 груп дошкільного віку, з яких 2 – компенсуючого типу логопедичного напрямку. Всього виховуються близько 180 дітей, середня наповнюваність груп загального розвитку – 27 дітей, а спеціалізованих – 17. За роки свого існування заклад здобув визнання як у селищі, так і за його межами.

Вже 24 роки завідувачем дитячого садка є Надія Тимофіївна Остапенко, вимоглива і принципова, сумлінна і доброзичлива, справедлива і демократична.

Педагогічний колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у тісному контакті з батьками вихованців.

У закладі проводиться чітка систематична робота, яка забезпечує компетентність дитини, здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, на підставі Освітньої програми для дітей віком від 2 до 7 років «Дитина», у логопедичних групах – за спеціалізованими програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Навчально-виховний процес спрямовується на формування нової ідентичності дітей, готових до особистої відповідальності за власне і суспільне благополуччя.

Впродовж останніх років заклад посідає призові місця в районному конкурсі-огляді щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року.

Чотири роки поспіль садочок бере участь в Обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Майбутнє будуємо разом». За рахунок міні-проекту «Через рух – до здоров'я нації» у 2014 році встановили спортивне обладнання на ігрових майданчиках і обладнали спортивний майданчик. У 2015 році з міні-проектом «Здорова екологія – здорові діти» встановлено локальну очисну споруду з використанням новітніх технологій. У 2016 році завдяки міні-проекту «Тепло – дітям» частково утеплено приміщення ДНЗ. А в 2017 році з міні-проектом «Пів країни обійдеш – краще закладу не знайдеш» завершується утеплення Малоданилівського ДНЗ.

Результат такої сумлінної праці – якісна підготовка дітей до школи, успішна адаптація до життя у соціумі.

 

Контакти: 62341, Харківська область, Дергачівський район, селище міського типу Мала Данилівка, вулиця Академічна, будинок 35

+38 05763-57-587, 066-76-107-36

Сайт: http://osvita-dergachi.edu.kh.ua/doshkljn_navchaljn_zakladi/dnz/mj_rdnij_dzvnochok/

ВІЛЬШАНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сільська загальноосвітня школа – це особливий педагогічний феномен, ключова ланка цілісної системи освіти на селі. Вона є базовим етапом допрофесійної підготовки, ініціатором дитячого і молодіжного руху, соціально-педагогічної та культурно-масової роботи з дітьми та дорослими.

Колектив школи складається з 44 творчих педагогів.

З них – 26 спеціалістів вищої категорії, 13 – мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 11 – «Старший вчитель», 4 – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Зростанню професіоналізму педагогічних працівників сприяє система методичної роботи та обмін ефективним педагогічним досвідом. Вчителі школи – активні учасники різноманітних форумів, конференцій, семінарів, методичних студій.

У талановитого вчителя – талановиті діти. Учні школи – переможці ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад, учасники Всеукраїнської науково-шкільної конференції «Крок у науку», І Обласної учнівської науково-практичної конференції Харківського територіального відділення МАН, ХІ Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», відкритої обласної науково-практичної учнівської конференції з питань біології, екології, хімії.

Однією з важливих умов залучення учнів до громадської діяльності є шкільне самоврядування. У 1996 році в школі було створено дитячу Громадську організацію «Країна Юнландія», яка стала центром виховної роботи закладу.

Педагоги й учні школи – це новатори і патріоти з активною життєвою позицією, здатні реалізувати свій творчий потенціал у динамічних умовах розвитку нашого суспільства.

62360  Харківська область, Дергачівський район, смт Вільшани, вул. Центральна, 23 , 05763 42434, mz.com.ua/school-wall/12152

ВІЛЬШАНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СВІТАНОК» (ЯСЛА__САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ВІЛЬШАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ДЕРГАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Перших своїх вихованців освітня установа гостинно зустріла восени 1967 року. З моменту відкриття заклад успішно працює над забезпеченням повноцінного розвитку дітей дошкільного віку.

Очолюваний майже 15 років Надією Іванівною Марусич колектив закладу – це сім'я кваліфікованих працівників-однодумців, які розуміють і підтримують одне одного, цінують і поважають кожного з дітей.

Домашній стиль – імідж садочка. Створений теплий домашній мікроклімат впливає на загальну емоційно-позитивну атмосферу взаємодії у дитячому колективі. У дошкільному закладі панують добрі, довірливі та відкриті партнерські взаємовідносини.

Соціальний розвиток – один із пріоритетних напрямів роботи закладу. Для його успішної реалізації у Вільшанському ДНЗ «Світанок» створені найсприятливіші умови для повноцінного особистісного розвитку вихованців, їх соціалізації. Завдяки поступовому осучасненню предметно-просторового середовища, зміцненню матеріально-технічної бази закладу створено умови для вільної та самостійної діяльності дітей.

Родини дітей активно залучаються до освітньо-виховного процесу для модернізації підходів у роботі з родинами та розвитку партнерських відносин між закладом і сім'єю.

Розвиток Вільшанського дошкільного навчального закладу «Світанок» відбувається за умов засвоєння нововведень, використання сучасних технологій та бачення власних перспектив розвитку в процесі інтеграції в європейський освітній простір, співпраці усіх учасників навчально-виховного процесу.

вул.Радянська, 5 смт Вільшани Дергачівський район Харківська область 62360, 42-143, dnz.svitanok@ukr.net ool-wall/12152

ПІЩАНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ КУП'ЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Школа є сучасним навчальним закладом, який забезпечує здобуття учнями повної загальної середньої освіти, продовжує традиції громадянського, патріотичного, національного, екологічного, фізичного та естетичного виховання. Педагогічний колектив нараховує 15 педагогів, серед яких: 4 спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 2 – першої і 4 – другої. Серед них 2 учителі-методисти, 2 старші учителі, 2 відмінники освіти України, 4-х вчителів нагороджено грамотами Міністерства освіти і науки України. П'ять учителів є випускниками школи.

Місія школи – бути освітнім та культурним центром навчально-виховної роботи на селі, приділяючи найбільшу увагу роботі з обдарованою, талановитою молоддю та розвитку успішної особистості. Заклад створює умови для забезпечення відповідального ставлення дитини до свого життя, розкриває її творчий потенціал, формує всебічно розвиненого громадянина, патріота, творця власного життя і долі.

Учні є активними учасниками всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. Вступ випускників школи до ВНЗ становить в середньому 83 %.

Педагогічний колектив створює сприятливі умови підвищення рівня виховного процесу. Вже багато років у нашому навчальному закладі діє шкільна козацька паланка. Пріоритетними напрямками діяльності учнівського самоврядування є використання потенціалу краєзнавчої педагогіки щодо патріотичного виховання учнів школи; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки, значення особистості у шкільному і громадському житті); передача досвіду організаторської роботи, розробка системи стимулювання та заохочення учнів-лідерів.

Харківська область, Куп'янський район, с.Піщане, вул. Молодіжна, 68 а , (057)4232637,pischane-zosh.kupyansk.info

 

ВЕЛИКОПРОХОДІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Історія існування Великопроходівського НВК розпочинається з 2014 року, коли об’єдналися Великопроходівська ЗОШ та Великопроходівський ДНЗ «Світлячок».

Сьогодні у закладі навчаються 90 учнів та 43 вихованці. Переважно мала чисельність учнів дозволяє налагоджувати тісний контакт між ними та педагогом, виявляти та враховувати рівень готовності кожного до навчання, ширше використовувати технології індивідуального та диференційованого навчання.

Останнім часом у мікрорайоні закладу спостерігається збільшення кількості дітей віком від 3 до 6 років. Дошкільний підрозділ НВК має дві різновікові групи. Належна матеріально-технічна база та відповідна фахова освіта вихователів дозволяють створити сприятливі умови для особистісного становлення і творчої реалізації кожної дитини.

Початкова школа, зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства, забезпечує подальший інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток дитини.

У сільській місцевості існують широкі можливості для спілкування дитини з природою, це розширює використання нестандартних форм навчання: проведення екскурсій, уроків під відкритим небом, проектування квітників і догляду за ними.

Учні закладу беруть активну участь у районних і обласних конкурсах, виставках еколого-натуралістичного напряму. Так, учениця 5 класу Блудова Діана стала абсолютним переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з біології та природознавства «Юний дослідник».

Великопроходівський НВК – сучасний освітній заклад, де робота педагогічного колективу спрямована на забезпечення повноцінного особистісного розвитку дитини – майбутнього свідомого громадянина України.

62331 Харківська область, Дергачівський район, с.Великі Проходи, вул. Іллінська, № 32 , (263)45-234, prohody.edu.kh.ua

 

ДЕРГАЧІВСЬКА ВЕЧІРНЯ (ЗМІННА) ШКОЛА ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Дергачівська вечірня (змінна) школа Дергачівської районної ради Харківської області –   загальноосвітній навчальний заклад, який надає можливість соціально незахищеній молоді здобувати якісну повну загальну середню освіту.

Заклад має свою соціокультурну передісторію, власну логіку розвитку та особливості. Освітній процес вечірньої школи суттєво відрізняється від навчально-виховного процесу ЗНЗ інших типів, у першу чергу, через специфічний контингент учнів. Лише практичний досвід «вчителів-вечірників» допомагає вирішувати проблеми, що виникають.

Традиційно учнями Дергачівської вечірньої (змінної) школи є молодь, що працює, діти, які ростуть у неповних, малозабезпечених, багатодітних сім'ях, ті, що знаходяться у важких життєвих обставинах, з особливими освітніми проблемами, інваліди, юні батьки. Серед учнів школи є також засуджені з Дергачівської виправної колонії № 109 управління Державної пенітенціарної служби України у Харківській області, інші категорії.

У структурі школи восьмий рік працює навчально-консультативний пункт на базі Солоницівського колегіуму Дергачівської районної ради Харківської області.

У закладі організована екстернатна форма навчання для осіб, які знаходяться в місцях позбавлення волі. Екстернатною формою з елементами дистанційного навчання охоплена молодь, яка проживає на окупованих територіях Сходу та Криму.

У 2017 році 2 педагоги закладу нагороджені дипломами ІІ та ІІІ ступенів за підсумками обласного фестивалю-огляду освітніх ресурсів, а ще 2 – за підсумками районного фестивалю-огляду освітніх ресурсів дипломами відділу освіти Дергачівської РДА ІІІ ступеня. Один з учителів посів І місце у районному конкурсі «Вчитель року – 2017».

Учні щороку беруть участь та перемагають у всеукраїнських і міжнародних інтелектуальних конкурсах: «Соняшник», «Кенгуру», «Кришталева сова», «Колосок», «Геліантус». Учень 10 класу посів І місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації «Історія України і державотворення».

Учні девіантної поведінки залучені до участі у міні-проекті «Твоє життя – твій вибір» соціального проекту «Бумеранг добра» в рамках Міжнародного проекту «Соціальна мобільна робота з молоддю ISMO». Цей проект допоміг таким учням переосмислити сенс свого життя, свідомо обрати свій подальший шлях без проблем із законом, зламав ті стереотипи їхньої поведінки, які призвели до скоєння злочинів.

Вечірня школа забезпечила всіх своїх вихованців таким рівнем освіченості, який дав змогу кожному знайти своє місце в житті.

62300 м. Дергачі, вул. 1 Травня, 25., (0263)3-02-56, vshkola@ukr.net

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Богодухівська ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2 – інноваційний навчальний заклад, член Національної мережі Шкіл сприяння здоров'ю, Школа, дружня до дитини. Найбільший заклад у місті та районі: тут навчаються 785 учнів і працює 71 педагог.

Рушійною силою всіх інноваційних змін, новітніх ідей, успіхів закладу є директор школи Ємельяненко Тамара Миколаївна – переможець Всеукраїнського конкурсу «Директор ХХІ століття – 2013», досвідчений керівник, самостійний у прийнятті рішень, творчий у розв'язанні педагогічних завдань, ініціативний у керуванні навчально-виховним процесом, педагог, що завжди поповнює свої професійні уміння новими знаннями, вона шукає, творить і надихає інших. У рамках обміну досвідом з адаптації системи освіти до європейських стандартів Тамара Миколаївна ввійшла до складу делегації Богодухівського району під час поїздки до Польщі у листопаді 2016 року.

У школі працюють досвідчені педагоги, які не просто надають освітні послуги, а щодня самовіддано, творчо готують до майбутнього своїх вихованців.

Важливим елементом методичної роботи є участь педагогів школи в експерименті «Навчання і виховання учнів через природовідповідну (ноосферну) освіту й екологічну безпеку». Учителі школи долучилися до агентів змін, спільноти відповідального вчительства, були учасниками третьої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2017 «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства».

Богодухівська ЗОШ № 2 увійшла до 100 шкіл України з пілотного впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. У 2017/2018 навчальному році відкрито 2 пілотні перші класи, в яких учні навчаються за оновленими програмами.

Учні школи щороку стають переможцями всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, творчих конкурсів.

Виховна робота спрямована на розвиток та самореалізацію кожної дитини. Організована робота гуртків і спортивних секцій, приділяється увага туристсько-краєзнавчій роботі, патріотичному вихованню школярів.

62103, Харківська область, Богодухівський район, м.Богодухів, вул. Шевченка, 33, (05758)33106,mz.com.ua/school-wall/12116

ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ІМЕНІ І.С. БУРЯКА ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школа відкрита 2 вересня 2002 року за ініціативи генерального директора ПСП «Нове життя» Івана Буряка. Найновіша школа району цього року відзначає своє 15-річчя.

З 2015 року заклад очолює Костильова Валентина Вікторівна, за фахом – вчитель початкових класів.

Тут навчаються 66 учнів, які є мешканцями Олександрівки та сусідніх сіл. Навчально-виховний процес у старшій школі здійснюється за математичним профілем.

До послуг учнів 14 навчальних кабінетів, 2 комп'ютерні класи, спортивна та актова зали, музей, їдальня, бібліотека.

Педагогічний колектив налічує 19 педагогів, з них 16 мають вищу освіту, 3 – середню спеціальну, по 4 – вищу та І кваліфікаційну категорії, 2 – ІІ кваліфікаційну категорію, 9 спеціалістів та 2 старші вчителі.

Педагогічний колектив працює над методичною темою «Модернізація освітнього процесу в школі в умовах упровадження нових Державних стандартів загальної середньої освіти та підвищення професійної компетентності педагогів». Деякі вчителі мають персональні сайти, друкують власні розробки у фахових періодичних виданнях, Інтернет-ресурсах, беруть участь у конкурсах професійної педагогічної майстерності.

Виховна робота в школі проводиться відповідно до реалізації проблеми «Виховання громадянина, патріота, сім'янина, професіонала – основа розвитку суспільства». Кожен учень має можливість реалізувати свої здібності шляхом участі у загальношкільних заходах, класних годинах, вечорах відпочинку та гуртках.

Щорічно учні беруть участь у районних олімпіадах з навчальних предметів, виборюють призові місця. Школярі беруть активну участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської і студентської молоді імені Т. Шевченка, конкурсі-захисті дослідницьких робіт МАН, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», Всеукраїнському мовознавчому конкурсі імені П. Яцика, Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», Міжнародних дистанційних освітніх конкурсах для 1–11 класів «Олімпіс», військово-патріотичній акції учнівської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги» та ін.

Девіз спортивного напряму школи Спорт протягом життя втілюється в розвинуту систему спортивно-масової роботи, покращення умов навчально-виховного процесу та здоров'я учнів. Команди з волейболу та футболу – щорічні призери районних та обласних спортивних змагань. У 2017 році команда дівчат школи стала учасником чемпіонату України з волейболу.

Учні беруть активну участь у районних заходах: фестивалях дружин юних пожежників, спартакіадах, оглядах-конкурсах художньої самодіяльності.

63054, Харківська область, Валківський район, с.Олександрівка, вул. Перемоги, 5, (05753)968390, mz.com.ua/school-wall/13690

ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 17 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щаслива дитина – щасливі батьки – здорове та відповідальне за власні події суспільство. Сьогодні перед нами, педагогами, постає задача виховання емоційно-значущої особистості. Тому цінності, що закладені в наших дітях, відіграють вирішальну роль у розвитку суспільства, а максимальне розкриття індивідуальних здібностей, унікальних особливостей психіки та інтелекту стають головною метою всього освітнього процесу. Особлива роль виховання емоційно-значущої особистості відводиться табору відпочинку з денним перебуванням «Сонечко» при Харківській спеціалізованій школі І–ІІІ ступенів № 17 Харківської міської ради Харківської області.
Виховна робота в таборі базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягає в проведенні щодня змістовної, цікавої, активної роботи. 
Високий виховний та навчальний результат забезпечує такий спосіб моделювання емоцій наших учнів, як подив – інтерес – радість. Звичайно, реалізація завдань змісту роботи залежить від педагогічного колективу, його виховного потенціалу та майстерності. 
Усю виховну роботу табору колектив спрямував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, допомогти дітям порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Адже дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити. Кожен день у таборі – насичений, проводились різноманітні екскурсії, походи, конкурси, змагання, бесіди, години спілкування. Готуючись до заходів, діти вчились працювати злагоджено, підтримувати один одного, відноситись з повагою до кожного.
Робота в таборі відпочинку «Сонечко» формується в таких напрямах: спортивно-оздоровчому, художньо-естетичному, патріотичному, краєзнавчому та мовному.
Спортивно-оздоровчий напрям роботи у таборі пов'язаний з процесом виховання особи, набуття учнями відповідних знань та умінь з використання рухової активності, набуттям ними всебічного розвитку й забезпечення готовності до професійної діяльності, активної участі в суспільному житті (спортивно-патріотична Всеукраїнська гра «Сокіл» («Джура»)).

Особливою популярністю користується у вихованців художньо-естетичний напрям роботи. Для дітей проводяться вікторини «В гостях у казки», «А знаєш ти наше місто?», конкурс малюнків на асфальті «Природа очима дітей». Проводяться екскурсії до Ботанічного саду, екопарку імені О. Фельдмана, парку культури та відпочинку, соснового бору, Будинку творчості, морського музею, музею Південної залізниці. Діти табору мали можливість відвідати метеорологічну станцію та Обласну бібліотеку.

Краєзнавчий напрям виховної роботи – це різноманітні екскурсії: на аеродром у селищі Коротичі, екскурсія за маршрутом «Петріківка – Галушківка». Для десятикласників організовано екскурсії до вищих навчальних закладів: ХПІ, ХНАУ «ХПІ», ХНУРЕ (у межах профорієнтаційної роботи).

Популярністю в цьому році серед вихованців табору користувалися квест-кімнати, у яких діти розв’язували різноманітні головоломки, змагалися в умінні знаходити вихід із тієї або іншої ситуації.

Вихователі загонів приділяли велику увагу патріотичному вихованню, проводився конкурс віршів українських поетів «Україно! Пісня твоя солов’їна», гра «Сокіл» («Джура») для учнів 3–4 класів та інше.

Родзинкою табору відпочинку є створення мовних загонів. Основною метою роботи таких загонів є зацікавленість та залучення учнів до процесу опанування іноземних мов, сприяння розвитку навичок та умінь використання мовних форм для реальних комунікативних цілей в ігровій формі. Вихованці розподілені на загони з англійською мовою спілкування і з іспанською мовою спілкування. Програму роботи було розроблено відповідно до методичних рекомендацій та матеріалів Go Camp, Pearson-Dinternal, British Council.

Кожен день у таборі тематичний. День посмішок («Smiling Day») та творче змагання на найкреативніше фото зі своїм другом, День спорту, День здорової їжі («Healthy Eating Choices»), День креативних проектів, «Afoodpyramid», «Healthy Eating Habits», День води, освоєння мистецтва створення композицій із фруктів – «Fruit Art».

Учні загонів, у яких відпочивають діти 14–15 років, ознайомлюються з правилами проведення дебатів, що дає змогу набути власного досвіду щодо їх організації.

Для учасників мовних загонів організовуються інтерактивні ігри, проводяться майстер-класи «Fruit Art», «Орігамі» з коментаріями англійською та іспанською мовами, де вихованці набувають необхідних мовних навичок, непомітно долають мовний бар'єр, поєднують навчання із захопливим відпочинком і, найголовніше, отримують мотивацію для подальшого володіння іноземною мовою.

На урочистій лінійці, присвяченій закінченню табірної зміни, були нагороджені і відзначені найбільш активні учасники табору і переможці спортивних змагань. Визначено кращий мовний загін та «Miss English, Mister English».

Кожний день у таборі був неповторним, несхожим на попередній, і, як результат, школярі з радістю його відвідували й з нетерпінням чекали знову на зустріч.

Табірна зміна закінчилася, але гарний настрій, незабутні враження від проведеного часу разом у таборі, прагнення й далі цікаво провести канікули у дітей, звісно, залишилися.

Табір відпочинку сприяє розвитку цінностей емоційно-значущої особисті як людини, що буде створювати своє майбутнє та майбутнє нашого суспільства. І обов'язок дорослих в усьому світі – давати дітям усе найкраще, захищати їх від усього жорстокого і злого. Саме від того, якими стануть діти, залежить майбутнє кожного з нас.

61168, Харківська область, м.Харків, Київський район, вул. Академіка Павлова, 313-В, (0572)68-72-96, sch17.klasna.com

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 78 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

 

Заклад дошкільної освіти № 78 Холодногірського району міста Харкова «Умка» був заснований у 1968 році підприємством «Південна залізниця». З 2001 року знаходиться у комунальній власності Харківської міської ради. У 2017 році заклад відсвяткував 50-річчя. Сьогодні в ньому працюють дванадцять груп загального розвитку, з них – три групи раннього віку та дев’ять груп дошкільного віку. Всього в садку виховують 336 дітей.

Колектив закладу великий та досвідчений. Серед 60 співробітників – 25 педагогів, 15 з яких мають вищу освіту та 10 – середню спеціальну. З 2001 року завідувач закладу – Вікторія Вікторівна Кізлевич. За роки її керування ДНЗ брав участь у багатьох конкурсах різних рівнів і був відзначений грамотами та нагородами.

Дошкільний заклад неодноразово ставав переможцем в огляді-конкурсі серед дошкільних закладів міста на кращу підготовку до нового навчального року, у 2015 році посів ІІ місце у міському конкурсі-захисті на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ» у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті». З вересня 2013 року дошкільний заклад бере участь у міжнародному проекті благодійної програми «Сприяння освіті», яка була започаткована в Україні з моменту підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Благодійним фондом LEGO Foundation (Данія). Колектив дошкільного закладу впроваджує інновації та нововведення в освітньо-виховний процес: «Інтеграція LEGO-технологій в освітній процес у дошкільному навчальному закладі», «Педагогіка М. Монтессорі («Будинок вільної дитини»)», «Інформаційні технології в дошкільному навчальному закладі», ТРВЗ – технологія формування системного мислення у розв'язанні творчих завдань.

Робота дошкільного закладу спрямована на забезпечення гармонійного, різнобічного розвитку особистості дитини, формування основ здорового способу життя та підготовку їх до подальшого життя у суспільстві. У закладі створений психологічний комфорт для дітей, оптимальні умови для повноцінного розвитку їх особистості, творчого мислення, уяви, фантазії, пізнавальних здібностей. Створені освітньо-виховні осередки, що дають кожній дитині змогу знайти собі справу до душі, відповідно до своїх інтересів, уподобань, індивідуального розвитку. Малеча із задоволенням навчається, граючись.

Заклад є базовим для проведення практики студентів Харківської академії неперервної освіти. Також на базі закладу проходять практику студенти ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Гуманітарно-педагогічної академії.

Вихованці дитячого закладу № 78 відзначаються не тільки своїми знаннями, але й відрізняються вмінням добре відпочивати, розважатися, творити. Тут зростають та виховуються справжні таланти, майбутні зірки! Садок «Умка» пишається своїми маленькими «умками».

bottom of page