ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ

ХЕРСОНСЬКИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 8 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Спеціальний дитячий садок створений для дітей з когнітивними порушеннями у розвитку з метою їх корекції, навчання та соціалізації в навколишньому середовищі, підготовки до майбутнього шкільного навчання у спеціальних, корекційних чи інклюзивних класах. За роки свого існування заклад здобув визнання як в місті, так і за його межами.

Вже 15 років завідувачем дитячого садка є Алла Леонідівна Чурай, яка закінчила Херсонський державний університет і має великий досвід роботи вихователем.

Весь освітній процес у закладі ґрунтується на засадах особистісно-орієнтованої моделі виховання та на основі комплексного психолого-педагогічного супроводу. Педагоги працюють за адаптованими програмами з урахуванням потенційних можливостей дітей.

У садочку виховуються близько 90 дітей, функціонують 8 груп різноманітної спрямованості: 5 груп для дітей з порушеннями когнітивного розвитку, 1 група – діагностична, для дітей з межовими станами, де малюки перебувають певний час для уточнення діагнозу, а також 2 групи для дітей із затримкою психічного розвитку. Заклад працює на безоплатній основі. Створені необхідні умови для повноцінного життя та розвитку з урахуванням індивідуальних здібностей та інтересів дітей.

Педагогічний колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у тісному тандемі на основі принципів командного менеджменту. Колектив закладу створив і постійно поповнює «банк ідей» для роботи з корекції відхилень у розвитку особистості дітей з порушенням інтелекту, до якого входять театралізовані мініатюри, корекційна ритміка, пісочна терапія, арттерапія, казкотерапія.

Спеціалісти дитячого садка беруть активну участь у різноманітних міських методичних заходах, конкурсах педагогічної творчості, фестивалях та семінарах.

Діти та педагоги неодноразово нагороджувалися грамотами та подяками за участь у конкурсах дитячої творчості, за високий професіоналізм у сфері корекційної освіти, спортивні та творчі досягнення.

Результатом такої сумлінної колективної праці є  якість підготовки дітей до школи, їх успішна соціальна адаптація: за висновками психолого-медико-педагогічної комісії багатьом змінюється діагноз, і вони можуть навчатися не тільки у спеціальних школах, а і в інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл.

У дитячому садку № 8 дітлахи отримують не тільки корекційну допомогу та навчання, а й повноцінне виховання та соціально-емоційний розвиток, що забезпечує попередження виникнення вторинних відхилень  у  розвитку  особистості.

Контакти: Україна, Херсонська область, м.Херсон, Дніпровський район, вул. Айвазовського 3а, +38 0552 518883

Сайт: http://corr.ks.ua/detsad_8.htm

ХЕРСОНСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 27 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНФОРМАТИКИ ТА ІНОЗЕМНИХ МОВ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

У Херсонській школі № 27 створено найсприятливіші умови для всебічного розвитку дітей – майбутніх громадян України, бо дитина – головна цінність суспільства, вище за яку нічого не може бути.

Директор школи Мітковська Ірина Анатоліївна – творча, неординарна особистість, яка є і адміністратором, і економістом, і менеджером, і методистом, і психологом, і вчителем, і господарем. Вона створила школу зі своїми традиціями. Успішна, талановита, любить іти на ризик, шукати, досліджувати нове та запроваджувати його у життя. За час її керівництва стратегічною лінією закладу став розвиток кожної особистості, виховання патріота, який слугуватиме зміцненню авторитета держави на міжнародній арені.

Ефективну роботу закладу забезпечує талановитий творчий колектив однодумців, який володіє достатнім рівнем професійної компетентності для вирішення завдань, поставлених перед сучасною системою освіти. В основі концепції успішності учнів і педагогів закладу є визнання усіх дітей талановитими, усвідомлення педагогами навчального процесу як мистецтва, що дарує радість. Учні школи – переможці ІІ та ІІІ етапів всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких проектів МАН України, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, Всеукраїнського конкурсу імені Т.Г. Шевченка. Понад 10 років учні беруть участь у «Програмі обміну майбутніх лідерів» (FLEX). 3 вчителі та група учнів закінчили англійські мовні курси в Оксфордській школі і отримали сертифікати рівня А2, В1, С1.

Система виховної роботи школи спрямована на розвиток дитини через роботу органів учнівського самоврядування. Провідним напрямом виховної роботи є патріотичне виховання. Будні сповнені активною діяльністю, розкриттям здібностей, обдарувань і талантів, спрямованих на виховання стійких громадянсько-патріотичних якостей. Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність. Реалії сьогодення визначили новий напрям цієї роботи – підтримку Збройних сил України.

2016 року Міжнародним правозахисним центром «Ла Страда – Украйна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні в співпраці з МОН України на базі школи розпочав свою роботу «Центр медіації», мета якого – попередження та мирне вирішення конфліктів серед учасників навчально-виховного процесу і громади.

За видатні професійні досягнення, лідерство в освоєнні та запровадженні сучасних методик навчання, вагомий внесок у інтелектуальний розвиток української нації колектив школи відзначено Почесним дипломом «100 кращих підприємств України». На обласному конкурсі «Школа Херсонщини – 2010» заклад виборов І місце у номінації «Школа сучасних освітніх технологій». Серед вагомих досягнень школи – відзнаки «Флагмани освіти і науки України» і «Бути лідером. Україна».

Контакти: Херсонська область, м.Херсон, Суворовський район, вул. полковника Кедровського (Будьонного), 8а       (0552)33-72-50, (0552)33-77-72, (0552)33-74-82

Сайт: http://school27.ks.ua

ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 9 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ВАДАМИ МОВИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Дошкільний заклад працює з 1979 року. Сьогодні у ясла-садку  функціонує  10 груп: 5 груп загального розвитку (одна з них - група раннього віку) та 5 спеціальних груп – 4 групи логопедичного напряму роботи та одна група ЗПР. Середня наповнюваність груп  загального розвитку становить – 25 дітей, а спеціальних груп – 15 дітей. Всього у закладі виховується 215 дітей.

Оформлення кожної вікової групи організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям - це різноманітні центри: природничий, ігровий, пошуково-дослідницький.

Педагогічний процес здійснюється українською мовою кваліфікованими та творчими педагогами у закладі їх 31 педагог. Освітній рівень яких становить: 76% повна вища педагогічна освіта, із них 24%  повна  вища фахова освіта; 24% - базова вища фахова, 7% - профтехучилищ.

Колектив любить працювати бездоганно, творчо, не шкодуючи ні часу, ні енергії. Педагоги мають золоте серце, умілі руки, почуття міри і краси. Особистим прикладом вчать дітей цінувати прекрасне.

У ДНЗ проводиться  чітка, систематична робота, яка забезпечує компетентність дитини, планується відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, здійснюється на підставі програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», у логопедичних групах - за спеціалізованими програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Враховуючи специфіку роботи ясла-садка зусилля педагогічного колективу  спрямовані на вирішення таких завдань:

- створення умов щодо ефективного поєднання розвитку зв’язного мовлення з прийомами мнемотехніки;

- проведення спільної роботи педагогічного колективу та батьків щодо формування здоров’язберігаючої компетентності дітей шляхом активізації рухового режиму, забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя;

- удосконалення роботи колективу щодо формування національно-патріотичної свідомості у дошкільників шляхом використання інноваційних технологій.

Педагоги дошкільного закладу не залишаються осторонь інноваційної діяльності. Вони не задовольняються традиційними підходами, а налаштовані на творчість, експериментування, пошук; застосовують незвичні форми роботи, нетрадиційні методи в навчанні, нові поєднання раніше відомих прийомів роботи з дітьми.

Велика увага приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі, особливо вихованню свідомого ставлення до здоров’я. Створена система оздоровчих та фізкультурних заходів здорового способу життя. Здійснюється медико-педагогічний контроль фізкультурних занять. Оцінка оздоровчого тренувального ефекту занять з фізкультури показала 92% очікуваних результатів.

У закладі постійно проводяться загартувальні процедури (повітряні, сонячні, водні), на заняттях з фізичної культури, під час прогулянок підтримується рухова активність дітей. Активно проходять Дні здоров’я, Тижні безпеки. До цих заходів залучались різні фахівці: медсестра, практичний психолог, інструктор з фізкультури, музичні керівники, вихователі. Цікаві для дітей форми роботи (бесіди, тематичні свята, лялькові, театралізовані вистави) дали можливість більш усвідомлено ставитись до процесу зміцнення та збереження здоров’я та перетворити дитину на винахідника, який пізнає таємниці свого організму.

Херсонська область, м.Херсон, Суворовський район, вул. Кутузова 6, 0552338443, http://yasla9.klasna.com

ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 40 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Педагоги садка № 40 певні, що власним прикладом здатні навчити молоде покоління з повагою ставитись не тільки до матінки-природи, батьків та рідної землі. Вихователі за допомогою гуманної педагогіки навчають дошкільнят жити у злагоді з самими собою та довкіллям.

Керівник закладу, Олена Вікторівна Бихалова, надихає вихователів на творчу, результативну роботу з дітьми, є генератором нових ідей щодо розвитку садка у різних напрямах. За свої здобутки вона нагороджена почесними грамотами обласного рівня.

Кожного місяця у садку проводяться Дні здоров'я та спортивні розваги. Тут виховують різнобічно розвинутих та добре підготовлених до шкільного життя особистостей. Колектив закладу усіляко сприяє саморозвитку та самоконтролю кожної дитини. Відкриті тематичні заходи допомагають залучити дітей до національної та світової культури, навчити пристосовуватись до нових умов сучасного життя.

Навчальними програмами ясел-садка передбачено: розвиток здібностей дітей на заняттях з логіки, сенсорики, музики, малювання та різних видів конструювання. Робота різноманітних гуртків дає змогу розкрити нахили дитини з раннього віку.

Життя дитячого садка існує завдяки злагодженим відносинам між педагогами та батьківською громадою, яка із задоволенням підтримує педагогічний колектив у всіх напрямках. Тут завжди раді маленьким гостям та їхнім батькам.

723020   Херсонська область, м.Херсон, Комсомольський район, Лавреньова 27-б , 055292200 dedsad40.in.un

ХЕРСОНСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ О.В. МІШУКОВА ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРИ ХЕРСОНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Необхідною умовою успішної роботи Академічного ліцею є наполеглива творча праця педагогічного колективу, наявність спільної мети. Згуртована команда професіоналів є основою закладу. Які ідеї будуть пріоритетними в цій команді, такою й буде вся діяльність ліцею. Це вже не просто вислів, це – аксіома.

Під керівництвом досвідчених педагогів закладу та викладачів Херсонського державного університету ліцеїсти займаються дослідницькою і науковою роботою, поширюють й поглиблюють свої знання у певній науковій області завдяки введеним у навчальний процес різноманітним профільним спецкурсам.

Євроінтеграційна політика держави ставить перед українською освітою одне з ключових завдань – оволодіння іноземними мовами. Навчання ліцеїстів з будь-якого профілю передбачає поглиблене вивчення іноземної мови. Ця робота у закладі набула системності й масштабності. Уже другий рік Академічний ліцей є опорною школою міста з вивчення англійської, іспанської та німецької мов.

Учні ліцею 196 разів ставали призерами ІV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад та 113 разів посідали призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Серед випускників ліцею –

10 призерів міжнародних інтелектуальних змагань.

Виховання в навчальному закладі забезпечує гармонію всіх напрямів національно-патріотичного виховання та спрямоване на формування ціннісного ставлення особистості ліцеїста до українського народу, Батьківщини, нації. Вивчаючи славні сторінки історії України, учні ліцею здійснюють пошукову діяльність у межах проекту «Пам'ятаємо минуле з вірою у майбутнє», реалізація якого відбувається у співпраці з громадськими організаціями та волонтерами Херсона.

Сьогодні науково-педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова не зупиняється на досягненні «вчорашніх» здобутків та перемог, а вибудовує стратегію розвитку навчального закладу на найближчі роки.

73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, (0552)326777, (0552)321634, (0552)321021, lyceum.com.ua

КОМИШАНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 26 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Школа – тонкий і чутливий інструмент, який творить лише тоді, коли добре налаштований. Таким навчальним закладом є Комишанська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 26 Херсонської міської ради. Переможець загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Школа – джерело талантів».

За останні роки школою реалізовані проекти: «ПрофіСтарт: Юні обирають майбутнє»; «Енергоефективність будівлі Комишанської школи», представлений на конкурс НЕФКО. З 2016 року колектив школи є учасником україно-швейцарського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Школа має 120-річну історію. Сьогодні це сучасний навчальний заклад, який є соціальним, економічним, політичним суб'єктом життя селища. Тут навчаються 824 учні, яким надаються освітні послуги зі здобуття повної загальної середньої освіти, включаючи осіб, які не можуть навчатися за денною формою, дітям із особливими освітніми потребами за інклюзивною формою навчання.

Забезпечують освітній процес 50 учителів: 64 % – вчителі вищої та І категорій, вчителі, які мають педагогічні звання і вчений ступінь.

Показником розвитку і професійного зростання учителів є участь і перемоги у фахових конкурсах: «Вчитель-новатор – 2015», «Вчитель року – 2017» у різних номінаціях.

Щоб забезпечити шлях від успішного вчителя до успішного учня, у закладі створені всі умови. Атестовано 16 кабінетів, 4 з яких – на високому рівні. Усі кабінети комп'ютеризовані, підключені до мережі Інтернет, забезпечені мультимедіа, мають сучасний інтер'єр і матеріальну базу. Обрано інформаційно-технологічний профіль. Про результативність обраного профілю й інформатизації освітнього процесу свідчать перемоги учнів у Всеукраїнському дистанційному турнірі з інформаційних технологій при Національному університеті імені Т.Г. Шевченка, у ІІ, ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з ІКТ, Всеукраїнському конкурсі за програмою Microsoft «Партнерство в навчанні». Інформаційні технології сприяють розвитку інтелектуальних здібностей учнів, які разом з учителями створюють електронні підручники, розробляють інформаційні портали.

Навчальний заклад забезпечує умови для здобуття якісної освіти підвищеного рівня здібним і талановитим дітям відповідно до їхніх нахилів та інтересів. Про результативність пізнавальної активності свідчать перемоги в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України, у ІІ, ІІІ етапах всеукраїнських предметних олімпіад.

Досягнення Комишанської школи – це результат співпраці учителів, батьків, громади і влади на користь дітей, що дасть можливість досягти ще вищих результатів.

79490, м. Херсон, смт.Комишани, вул.Радянська, 60. т.(0552) 43-87-19 www.sch-26.ks.ua

ХЕРСОНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІ СТУПЕНІВ №5 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Заклад розпочав свою освітню діяльність у 1927 році. Школа гармонійно поєднує традиції з новаторством, забезпечує різнобічний особистісний розвиток школярів.

Освітній простір побудовано на принципах партнерської взаємодії учнів, батьків, педагогів та науковців КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, Херсонського обласного краєзнавчого, музею природи, художнього музею імені Шовкуненка, планетарію, міських бібліотек, спортивних шкіл, інших державних і громадських організацій.

Ця взаємодія направлена на досягнення основної мети – соціалізацію особистості, формування життєвої позиції учня, який володітиме навичками критичного мислення, комунікабельністю, творчим підходом.

З 2014 р. школу очолює Драчова Олена Миколаївна, яка створила творчий, результативний мікроклімат, сформувала команду однодумців, працює над зміцненням матеріальної бази школи, упроваджує ІКТ в освітній процес. Педагоги постійно підвищують якість знань учнів, розвивають їхні творчі здібності, впроваджують здоров'язберігаючі технології, створюють умови для розвитку інтелектуально і духовно розвиненої, орієнтованої на свідомий вибір професії, успішної особистості.
Розвитку творчого потенціалу школярів сприяє робота спортивних секцій. Учні школи – переможці обласної військово-патріотичної гри «Джура», лауреати та переможці спортивних конкурсів, «Юні екскурсоводи», «Моя Батьківщина – Україна», КВК, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетів системи реалізації освітньої політики на сучасному етапі її реформування. Колектив школи плідно співпрацює з військовою частиною 3056 Національної гвардії України. З 2015 року в закладі діє загін «Юних помічників Нацгвардійців». Проводиться результативна волонтерська робота, догляд за Меморіалом визволителям. Впровадження елементів національного виховання допомагає виростити справжнього громадянина своєї держави, патріота України. За активну роботу волонтерського руху колектив школи нагороджений грамотою губернатора. За плідну педагогічну діяльність, високу результативність у роботі оголошено подяку міського голови.
В 2017 році педагогічний колектив школи посів І місце в міському конкурсі художньої творчості працівників освіти міста Херсона «Весняна мозаїка».
Планується реорганізація закладу в НВК: вже розроблено проект будівництва дитячого садка на території школи. Тож, колектив навчального закладу не зупиняється на досягнутому.

73011, Херсонська область, м.Херсон, Комсомольський район, вул. Сухарна, 9/4, (0552)465212, school5.ks@ukr.net
 

ХЕРСОНСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 57 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Свою історію навчальний заклад розпочав 1 вересня 1991 року коли народжувалася нова українська держава. Тому сьогодні ми з гордістю говоримо, що наша школа – ровесниця незалежної України. Сьогодні це є один із найкращих навчальних закладів міста, в якому учні мають можливість поглиблено вивчати англійську чи німецьку мову з першого класу, а з п'ятого – обирати іспанську або польську.

«З любов'ю до дитини», – педагогічне кредо вчителів школи, а головним завданням педагогічного колективу є виховання учнів у дусі національно-патріотичного спрямування і створення умов для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, для реалізації індивідуальних творчих потреб.

Педагоги активно впроваджують інноваційні освітні технології, проводять тематичні семінари, майстеркласи, показові уроки для вчителів міста й області. У рамках національної кампанії «Україна Speaking» під егідою Британської ради та ініціативи Go Global на базі школи стартувала програма «Вчителі англійської мови – агенти змін», пройшли каскадні тренінги для вчителів.

У навчальному закладі намагаються розкрити здібності учнів, виплекати талановиту молодь. Результатом плідної праці педагогів є участь та перемоги учнів у II, III та IV етапах всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, Малої академії наук України.

Результативно проходить експериментальна робота, в рамках якої було укладено контракти з Британською Радою в Україні, Гете Інститутом та сертифіковано 95% вчителів іноземних мов, а діти школи є активними учасниками конкурсів та курсів від провідних міжнародних просвітницьких організацій. Укладено договір з компанією «Лінгвіст», яка є офіційним представником британських видавництв, що дало змогу проводити семінари та майстер-класи з сертифікацією вчителів.

Щороку організовується робота літнього мовного табору, де школярі в цікавих, комунікативних формах поглиблюють свої знання з іноземних мов, створюють власні проекти та спілкуються з носіями мови, непомітно долаючи мовний бар'єр та удосконалюючи свою розмовну мову. Досвід проведення мовних таборів узагальнено у двох методичних посібниках.

На базі школи функціонують різноманітні гуртки і секції, серед яких такі потужні колективи, як студія естрадного вокалу «Candies», танцювальний колектив «Dance Life» та зразковий дитячий театр «Веселята».

Спільними зусиллями адміністрації закладу, педагогічного та учнівського колективів школа здобула перемогу у конкурсі на зменшення споживання електроенергії, що проводився серед шкіл у містах-партнерах Проекту USAID. Пульсом школи є газета «Шкільний світ». У її випусках висвітлюється все різноманіття подій дитячого життя у закладі.

73021, м. Херсон, вул. Шенгелія, 9, (0552)27-58-54, 27-58-45, sh57kherson.at.ua

ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 33 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІМЕНІ ФРІДРІХА ФРЕБЕЛЯ

 

Херсонський ясла-садок № 33 Херсонської міської ради імені Фрідріха Фребеля відновив свою діяльність у грудні 2012 року.

Сьогодні у яслах-садку функціонують 4 групи, де виховуються 120 дітей. У 2013 році закладу було присвоєно ім'я відомого німецького педагога Ф. Фребеля, який запропонував власну систему суспільного виховання дітей дошкільного віку, і відкрив перший заклад для дітей «дитячий садок».

Для реалізації ідей Ф. Фребеля у яслах-садку була створена належна матеріально-технічна база: сучасні дитячі ігрові майданчики, групові кімнати, харчоблок, медичний та методичний кабінети, спортивна зала, яка вмістила в собі всі необхідні матеріали для повноцінного фізичного розвитку малюка. У кожній віковій групі для дітей облаштовані переносні куточки з матеріалами для ігор і занять за методикою Ф. Фребеля. Вже не один рік поспіль у закладі проводиться гурткова робота з малюками, на заняттях яких малюки знайомляться з відомим німецьким педагогом, працюють з дарами, спілкуються з природою, висаджують городи, фізично розвиваються, вчать іноземні мови.

У яслах-садку працюють 10 досвідчених педагогів-новаторів, які активно впроваджують в освітній процес вчення Ф. Фребеля. У травні 2015 року на базі ясел-садка було відкрито музей Ф. Фребеля, який містить історичні матеріали щодо створення першого дитячого садка, дидактичні матеріали – «Дари» та роботи дітей, батьків та вихователів (за методикою Ф. Фребеля).

Ясла-садок № 33 ім. Ф. Фребеля активно співпрацює з факультетом дошкільної та початкової освіти Херсонського державного університету. Студенти та викладачі факультету є частими гостями дошкільного закладу. Під час зустрічей вихователі демонструють свої практичні вміння роботи з «дарами», студенти – теоретичні знання практикують у роботі з дітьми дошкільного віку, користуючись рекомендаціями, розробленими німецьким педагогом.

Педагоги та вихованці дошкільного закладу беруть активну участь у міських творчих та спортивних конкурсах, де неодноразово нагороджувалися грамотами та подяками. Завдяки плідній, активній роботі педагогічного колективу у 2017 році Херсонський ясла-садок № 33 посів І місце у щорічному конкурсі «Крок до зірок».

У цьому році у закладі було відкрито високоякісний спортивний майданчик, на якому діти з батьками, із задоволенням граючись, навчаються.

Досвід роботи ясел-садка «Педагогічні погляди Фрідріха Фребеля у практиці роботи сучасного дитячого садка» узагальнений та опублікований у журналі «Дошкільне виховання» № 9, 2017 р.

73013, м.Херсон, вул. Ладичука, 123, тел. 43-91-75, yasli-sad33ff@ukr.net, sad33.kspu.edu

ХЕРСОНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 14 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Херсонський дитячий садок № 14 заснований у 1947 році. Приміщення установи розраховано на 4 групи, проектна потужність – 68 місць. Всі чотири групи мають власну назву: «Сонечко», «Казочка», «Квіточка», «Калинка».

У кожній груповій кімнаті є музичний інструмент (фортепіано), що дає можливість проводити музичні та фізкультурні заняття і свята у кожній групі окремо. Обладнання дитячих майданчиків яскраво оформлене, а на подвір'ї багато зелених насаджень і квітників, у кожній віковій групі створені комфортні умови для забезпечення гармонійного всебічного розвитку. Обладнано тематичні (національно-патріотичний, правовий, безпеки життєдіяльності, музичний) та сюжетно-рольові куточки.

Всі вісім педагогів закладу мають повну вищу освіту, з них: 2 спеціалісти вищої категорії, 3 – І категорії, 2 – ІІ категорії, один спеціаліст і один вихователь має педагогічне звання «Вихователь-методист». Педагоги постійно підвищують свою професійну компетентність завдяки самоосвіті та відвідуванню авторських навчальних семінарів.

Виховання відбувається за програмою «Дитина» з використанням інноваційних методик та передового педагогічного досвіду. Основним напрямком у роботі є збереження та зміцнення фізичного, духовного та психічного здоров'я дитини. Освітній процес орієнтовано на особистість дитини, її творчий розвиток, формування життєвої компетентності. Функціонують гуртки з театрального мистецтва, фізкультурно-оздоровчого напряму та з ручної праці.

З метою створення системи безперервної освіти, єдиного освітнього простору, розвитку творчих здібностей дітей шляхом ефективної соціалізації, підготовки до шкільного навчання, виявлення інтересів дітей і сприяння розвитку творчих здібностей дитячий садок активно співпрацює із Херсонською ЗОШ І–ІІ ст. № 14 ХМР, з Херсонським дитячо-юнацьким клубом фізичної підготовки № 4 Херсонської міської ради, з бібліотечної філією № 2 Херсонської центральної бібліотечної системи.

Педагоги й батьки разом із вихованцями є активними учасниками міських конкурсів для дошкільнят «Крок до зірок», «Крок до Олімпу», в яких здобувають призові місця.

У 2018 році успішно реалізовано проект з капітального ремонту у співпраці з Благодійним фондом Ігоря Колихаєва: здійснено ремонт покрівлі головного корпусу, фасаду, на прилеглій до закладу території замінено тротуарну плитку, по всьому периметру висаджено більше 20 дерев, встановлено 4 авторські металеві скульптури, по всьому периметру покрівлі вмонтовано освітлення. Кульмінацією проекту стало залучення групи херсонських художників до розпису фасаду казковими малюнками.

Завдяки таким зусиллям сьогодні ми бачимо яскравий, привабливий, неповторний дитячий садок, який радо зустрічає дошкільнят Херсона.