top of page
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ З ЗАГАЛЬНООСВІТНІМИ КЛАСАМИ М. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ІМЕНІ АРТЕМА МАЗУРА

Серед багатьох шкіл Хмельниччини Технологічний багатопрофільний ліцей з загальноосвітніми класами м. Хмельницького імені А. Мазура має власне обличчя з притаманними рисами сучасного навчального закладу нового типу. Ліцей співпрацює з Національною академією педагогічних наук України (НАПН), укладено угоди про співпрацю з 5 лабораторіями Інституту педагогіки НАПН України. Рішенням вченої ради Інституту з 2007 року ліцей став експериментальним майданчиком цього закладу з проблеми «Особливості організації допрофільної підготовки та профільного навчання», а з 2012 – з проблеми «Варіативна складова навчального плану». У рамках експериментальної діяльності ліцей щорічно бере участь у семінарах, конференціях, організованих НАПН України.

Мета експериментальної діяльності в ліцеї полягає в створенні сучасної моделі організації допрофільної підготовки та профільного навчання старшокласників.

Суть експерименту полягає в запровадженні міжкласної диференціації: з учнів 10–11 класів сформовано по 5 профільних груп (10–15 учнів): математичну, хіміко-технологічну, історичну групи, а також групи іноземної та української філології. Поглиблене вивчення профільних предметів забезпечує варіативна складова навчального плану.

Основою організації профільного навчання в ліцеї є допрофільна підготовка і профорієнтаційна робота серед учнів 8–9 класів щодо вибору майбутнього профілю. Введено курс «Основи вибору професій».

У ліцеї працює наукове товариство «Евріка», саме тому ліцей посідає ІІ–ІІІ місця серед шкіл нового типу за результатами олімпіад та І місце у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на міському рівні. Щорічно випускники ліцею при складанні зовнішнього незалежного оцінювання отримують 200 балів.

Для ліцеїстів створена мережа гуртків: вокальний, спортивний, художньо-декоративний, гурток флористики і Зразковий ансамбль бального танцю «Едельвейс».

Досвід діяльності ліцею імені Артема Мазура з питань організації допрофільної підготовки і профільного навчання вміщено в науковому збірнику анотованих результатів науково-дослідної роботи Інституту педагогіки НАПН України та в журналі «Директор школи, ліцею та гімназії», «Освіта Хмельниччини», «Золота Хмельниччина», «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр». Технологічний багатопрофільний ліцей імені Артема Мазура – це заклад нового типу, який створює себе сам, накопичує власну компетенцію.

Хмельницька область, м.Хмельницький, вул. Тернопільська, 14/1, (03822)671873, (03822)674323, tbl.km.u

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 21 «ЛАСТІВКА»

 

Дошкільний навчальний заклад № 21 «Ластівка» – це маленька Країна Дитинства, звідки бере початок могутня річка людського життя. Це одна із перших дитячих установ у м. Хмельницькому. Дата введення в дію – січень 1964 року.

Сьогодні і кожного дня 282 веселих, допитливих, життєрадісних малюків відчиняють двері нашого закладу, де з турботою та піклуванням їх оточують 50 талановитих, творчих, майстерних, люблячих працівників, серед яких – 27 педагогів. Діти виховуються в 9 групах: 7 груп загального розвитку та 2 групи – спеціальні (з вадами мови), з них 1 – для дітей раннього віку.

У 8 групах надаються додаткові освітні послуги: англійська мова, хореографія та мовленнєво-інтелектуальний розвиток дошкільників. Працюють театральний, хореографічний, спортивний гуртки, дитячий оркестр. Також є групи профільних напрямків: природничо-дослідницького та художньо-естетичного.

Пріоритетними завданнями закладу є створення умов для всебічного розвитку індивідуальності дитини на основі виявлення її здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб. Особлива увага звертається на збереження фізичного та психічного здоров'я дітей, забезпечення духовного і соціального благополуччя. Новим пріоритетним напрямком роботи є забезпечення розвитку інклюзивного освітнього середовища з метою соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами та сприяння максимальній ефективності навчально-виховного процесу для таких дітей. У роботі використовуються інноваційні технології, гуманістичне виховання та ТРВЗ. ДНЗ працює в тісній співдружності з батьками, що є запорукою успіхів і досягнень в його роботі.

В садочку виховується багато дітей з багатодітних сімей. Традицією закладу є проведення родинних зустрічей, вечорів, показ майстер-класів, як батьками, так і вихователями.

Педагоги, батьки та діти беруть активну участь в усіх культурно-масових заходах міста та області.

Заклад тісно співпрацює із загальноосвітньою школою № 18 імені В. Чорновола, Гуманітарно-педагогічною Академією та ХОІППО.

Влітку 2017 року здійснено капітальний ремонт харчоблоку: закуплено повністю нове електрообладнання на кухню, встановлено потужну вентиляцію. Тепер харчоблок набув нового вигляду, сучасного та зразкового.

Девізом ДНЗ № 21 «Ластівка» є наступні слова: «Діти нас не чують, а діти нас наслідують», – тому основним завданням є не просто розказати, що таке любов, а дати її відчути, не тільки показати дружбу, а й навчити спілкуватись і взаємодіяти одне з одним, не проживати день щоденно, а відчувати та дарувати тепло, радість, усмішку.

29000, вулиця Сковороди, 31, Хмельницький, Хмельницька область, 0382 728 072, dnz21.km.sch.in.ua

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 54 «ПІЗНАЙКО»

 

Вже майже 30 років дошкільний навчальний заклад № 54 «Пізнайко» м.Хмельницького щодня відкриває двері для вихованців та їхніх батьків.

З першого дня існування дошкільного закладу педагогічний колектив налаштований на пошук нових ідей, впровадження сучасних досягнень педагогічної науки в практику взаємодії з дітьми, та надання якісних освітніх послуг.

«Пізнайко» – це ясла-садок комбінованого типу, в якому функціонують 6 груп: 4 групи загального розвитку та 2 – логопедичні, в яких виховуються 210 дітей.

Пріоритетним напрямком діяльності ДНЗ є фізкультурно-оздоровчий.

Педагогічний колектив ставить перед собою завдання зберігати та зміцнювати фізичне, психічне та духовне здоров'я дітей, впроваджуючи інноваційні технології та перспективний досвід; розвивати кожну дитину відповідно до її індивідуального розвитку; формувати основи здорового способу життя. Для реалізації цих завдань дитячий садок має всі умови: басейн, фізкультурний зал, просторі холи.

Педагоги переконані, що дошкільний вік є важливим періодом для формування патріотичних почуттів. Знання та вміння, накопичені в цьому віці, в подальшому стають основою для формування стійких моральних звичок і переконань, життєвих ідеалів.

Дві групи вже другий рік поспіль працюють за програмою «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку». Вихователі намагаються сформувати у дітей активну життєву позицію щодо власного життя та безпеки; привити нові корисні звички і моделі поведінки.

Для розвитку допитливих, впевнених у собі, творчих особистостей у ДНЗ надаються додаткові освітні послуги: англійська мова, ритміка, логіка, сенсорика, комп'ютерна грамота та «Школа м'яча».

Одним із ключових напрямків освітньої діяльності ДНЗ є забезпечення наступності між дитячим садком та школою. Методичні служби цих закладів працюють над створенням моделі неперервної освіти педагогів, підвищенням їхньої професійної майстерності, поєднуючи класичні та інтерактивні форми роботи.

Особлива увага приділяється залученню родин до участі у виставках, конкурсах, святах і розвагах, відкритих переглядах навчальної діяльності, виготовленні поробок, а також психолого-педагогічної просвіти.

Педагоги дошкільного навчального закладу є авторами парціальних програм. Вихователь-методист Кушлак О.Д. та вихователь Таранціца С.В. – постійні дописувачі професійних журналів «Дошкільне виховання» та «Палітра педагога».

Дошкільний навчальний заклад № 54 «Пізнайко» активно живе та постійно розвивається. Весь наш колектив вірить у світлі та радісні зміни і покладає великі надії на майбутнє.

29019, пр. Миру, 51/2 м. Хмельницький, (0382)71-29-54; 3-11-62

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

 

Мета колективу однодумців Хмельницького професійного ліцею – створити сучасну професійну освіту як основу економічного добробуту держави, важливу складову сталого розвитку суспільства, запоруку професійної самореалізації та неперервного професійного розвитку особистості упродовж усього життя відповідно до її інтересів та потреб економіки України. Викладачі разом із керівником продовжують виконувати найважливіше завдання – підготовку не тільки кваліфікованих робітників, а й цілісних особистостей і відповідальних громадян для підприємств Хмельницького та Хмельницької області.

З 1985 року ліцей підготував понад 13 500 кваліфікованих робітників, які працюють у різних галузях народного господарства.

В складі потужного колективу закладу – 65 педагогічних та 30 господарчо-адміністративних працівників. 55 % педпрацівників мають вищі кваліфікаційні категорії і найвищі тарифні розряди, 29 % – педагогічні звання. Сім працівників нагороджені знаком «Відмінник освіти України». Педагоги активно працюють над впровадженням новітніх педагогічних та виробничих технологій в навчально-виробничий процес, займаються науково-методичною роботою, вивчають та впроваджують передовий педагогічний досвід. У 2017–2018 роках педагоги та учні ліцею отримали 45 призових місць на обласних і всеукраїнських виставках, конкурсах і змаганнях. За 2016–2018 рік педагогами ліцею підготовлено, розроблено та опубліковано 45 одиниць методичної навчальної літератури, посібників, рекомендацій.

У ліцеї є всі умови для успішного навчання, проживання, відпочинку учнів. Заклад функціонує в комплексі, до складу якого входять навчальний корпус, гуртожиток, адміністративно-господарський комплекс (їдальня, актова та спортивна зали), майстерні та лабораторії, спорткомплекс зі стадіоном та ігровими майданчиками. Щоб зробити дозвілля учнів змістовним та цікавим є потужна бібліотека з електронним варіантом (31 478 од.) книг, гуртки художньої творчості, спортивні секції.

Ліцей виборов грант на виконання проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС зі створенням потужного сучасного регіонального центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник».

Наразі ліцей здійснює підготовку та перепідготовку кваліфікованих робітників за професіями: кухар, кулінар борошняних виробів, офіціант, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, електрогазозварник, зварник, живописець, оформлювач вітрин, приміщень і будівель, кравець, швачка.

Безпосередньо на базі ліцею учні мають змогу вивчати прогресивні технології, набувати навичок практичного виконання технологічних процесів, здобувати досвід самостійного виконання робіт певної послідовності, формувати професійні навички.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ОГІЄНКА

 

Історія університету починає свій відлік з 17 серпня 1918 року, коли гетьман України Павло Скоропадський підписав Закон про заснування Кам'янець-Подільського державного українського університету. Першим ректором університету було обрано відомого вченого-мовознавця, професора, активного учасника українського державотворення – Івана Огієнка. Станом на 1 липня 1919 року в університеті нараховувалось п’ять факультетів: історико-філологічний, фізико-математичний, правничий, богословський та сільськогосподарський.

Поразка українського національно-визвольного руху восени 1920 року визначила подальшу долю університету: вищий навчальний заклад було реорганізовано спочатку в Академію теоретичних знань, а з 2 лютого 1921 року – в Інститут теоретичних наук у складі трьох автономних інститутів: фізико-математичних, гуманітарних і сільськогосподарських наук. 26 лютого 1921 року Інститут теоретичних наук було реорганізовано у два самостійні навчальні заклади – Інститут народної освіти та Сільськогосподарський інститут.

Упродовж 30–40-х років Інститут народної освіти тричі реорганізовувався, зокрема у 1930 році його реорганізували в Інститут соціального виховання, у 1933–1934 роках – у педагогічний, а з 1939 року – в учительський інститут. Рішенням Ради Міністрів СРСР Кам'янець-Подільський учительський інститут з 1948–1949 навчального року було реорганізовано в педагогічний інститут.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про створення Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету» від 28 червня 1997 року № 628 на базі педагогічного інституту було створено Кам'янець-Подільський державний педагогічний університет. Враховуючи значення національної освітньої традиції у розбудові держави, розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про утворення Кам'янець-Подільського державного університету» від 17 березня 2003 року № 148-р на базі Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету створено Кам'янець-Подільський державний університет.

Указом Президента України «Про присвоєння Кам'янець-Подільському державному університету статусу національного» від 22 січня 2008 року № 44/2008, враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності, вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Кам'янець-Подільському державному університету надано статус національного.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про присвоєння імені Івана Огієнка Кам'янець-Подільському національному університету» від 20 серпня 2008 року № 1119-р Кам'янець-Подільському національному університету присвоєно ім'я Івана Огієнка.

За роки свого існування вищий навчальний заклад підготував близько 60 тисяч фахівців для освітньої та інших галузей національного господарства, понад 350 фахівців вищої кваліфікації – докторів і кандидатів наук. Тисячі вихованців університету стали майстрами педагогічної справи, вченими, відомими своїми науковими здобутками як в Україні, так і за її межами. Чимало з них займали і займають професорські посади в багатьох вищих навчальних закладах країни, працюють у системі державного управління, є відомими громадськими діячами тощо. З-поміж них: директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Смолій В.А.; директор Інституту ядерних досліджень НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки Української РСР, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Вишневський І. М.; професор кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь Київського національного університету імені Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Мартинюк Д.І.; поет-байкар Годованець М.П.; письменник Дмитерко Л.Д.; головний науковий співробітник лабораторії літературної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України – Волошина Н.Й.; ректор Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор історичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України – Завальнюк О.М.; завідувач кафедри диференціальних рівнянь і прикладної математики Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і

техніки – Теплінський Ю.В.; професор кафедри всесвітньої історії Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор історичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки – Степанков В.С.; тренер легендарної гандбольної команди «Спартак», заслужений тренер СРСР, 20-разовий чемпіон СРСР, кандидат педагогічних наук – Турчин І.Є.; заслужений тренер СРСР, заслужений майстер спорту, чемпіон XX Олімпійських ігор, доктор педагогічних наук, професор – Боднарчук А.П.; заслужені майстри спорту, дворазові чемпіони Олімпійських ігор з гандболу Турчина З.М., Бобрусь Л.К., Маноха Г.П., Маршуба М.П.; заслужений майстер спорту, чемпіонка XXII Олімпійських ігор – Ткаченко Н.В.; заслужений майстер спорту, 4-разова чемпіонка світу з боротьби самбо, учасниця XXVI Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка України – Бєляєва Т.І.; заслужений майстер спорту, бронзовий призер XXVI Олімпійських ігор – Зазіров З.Д.; заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка, бронзова призерка XXIX Олімпійських ігор, триразова чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Європи – Мерлені (Микульчин) І.О.; срібний призер XXIX Олімпійських ігор з вільної боротьби Стадник А.В.; заслужений майстер спорту, чемпіон світу з дзюдо – Зантарая Г.М. та інші.

Університет має вагомі спортивні здобутки. Так, з 2007 по 2011 рр. студенти університету вибороли 509 нагород на чемпіонатах й Універсіадах України та 135 медалей на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи. У 2008 та 2010 роках університет посів I місце в I та II Спортивних іграх України з-поміж вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації у II категорії, серед університетів, які мають факультет або інститут фізичного виховання і спорту, та 4 місце з-поміж усіх ВНЗ, які брали участь у змаганнях. Значних успіхів досягли студенти на змаганнях XXVI Всесвітньої літньої Універсіади, де вибороли 5 срібних і 1 бронзову медалі та посіли почесне 5 місце за здобутими на ній медалями з-поміж ВНЗ України III–IV рівнів акредитації.

Успіхів досягли й митці університету. Зокрема, асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кляпетура С.І. отримав Гран-прі на Міжнародному фестивалі льодових скульптур у м. Квебек, відзначений золотою медаллю на Міжнародному фестивалі льодових скульптур «Town on ice 2010»; студент педагогічного факультету Вознюк О. став лауреатом І (2008 р.) та III премій (2010 р.) Всеукраїнського конкурсу вокалістів імені О. Петрусенко, лауреатом III премії IV музичного конкурсу «Солоспів» Х Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «КІНОЛІТОПИС-2011»; студентка педагогічного факультету Крохмаль О. стала лауреатом І премії цього ж конкурсу тощо.

Праця університету гідно пошанована на міжнародному та національному рівнях. Так, зокрема, упродовж останнього десятиріччя університет нагороджений почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Служби безпеки України, відзнаками міжнародних рейтингів «Європейська якість», «Лаври слави», «Нагорода тисячоліття» (Європейська ділова асамблея, м. Оксфорд, Велика Британія), всеукраїнськими відзнаками – «Софія Київська», «Золота фортуна», «Найкращі підприємства України», золотими та срібними медалями щорічних виставок «Сучасна освіта в Україні», «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті», «Освіта та кар'єра» тощо.

bottom of page