top of page
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ

КОРИСТІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Користівська ЗОШ І–III ступенів розпочала свою історію пізньої осені 1922 року, коли з метою подолання неписьменності населення в старому приміщенні залізничного вокзалу ст. Користівка було відкрито семирічну школу.

Протягом 95-річної історії школа підготувала 1 800 юнаків і дівчат. У 1990–2017 роках 47 випускників було нагороджено золотими і 14 – срібними медалями. Останні 5 років школа посідає перші місця в Олександрійському районі за результатами участі в різних всеукраїнських учнівських олімпіадах і турнірах.

Користівська ЗОШ – лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006» та громадської акції «Флагмани освіти і науки України» за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України. Заклад є базовим щодо питань моніторингу якості освіти, плідно співпрацює з КДПУ імені В. Винниченка та КОІППО імені В. Сухомлинського.

Своїми здобутками школа зобов'язана, передусім, талановитому директору – Віктору Павловичу Правому.

Інноваційний розвиток школи, на тверде переконання директора, здійснюється за такими напрямами: становлення її як багатоваріантної, різнорівневої, особистісно орієнтованої відкритої освітньої системи; створення соціальних і організаційно-педагогічних умов для реалізації у повному обсязі права дітей на освіту; забезпечення якості загальної середньої освіти відповідно до Державних стандартів; гарантування безпечних умов навчання і виховання; формування сучасної матеріально-технічної бази; підтримка талановитих і обдарованих учнів; надання додаткових освітніх послуг; педагогічна, соціально-педагогічна і соціально-психологічна підтримка в процесі навчання і виховання; збереження і зміцнення здоров'я учнів, створення спеціальних умов для здобуття якісної освіти дітьми з особливими потребами; розроблення і реалізація інформаційних і мультимедійних освітніх технологій; ефективне використання педагогічних кадрів; адаптація випускників до сучасного ринку праці; кваліметричний моніторинг навчально-виховного процесу

Колектив школи тривалий час творчо працює над реалізацією освітньо-виховної проблеми «Запровадження інноваційних педагогічних технологій, удосконалення системи психолого-педагогічного супроводу особистості в системі креативної освіти». Головна мета – формування і розвиток соціально-активної, гуманістично спрямованої особистості з громадянською позицією, системою наукових знань, почуттям національної свідомості, любові до рідної землі, народу.

Головне стратегічне завдання – в підтриманні розвитку людини в дитині, закладенні в неї механізму самореалізацїї, а це можливо лише за умов розвитку індивідуальних пізнавальних здібностей, сформованості в особистості культури життєдіяльності, що дає змогу правильно визначати пріоритетні напрями життя.

 

Контакти: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Приютівка, вул. Шкільна, 2, +38 0523564424

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС (ГІМНАЗІЯ-ІНТЕРНАТ – ШКОЛА МИСТЕЦТВ)

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) створений у 1996 році як навчальний заклад нового типу. Сьогодні контингент навчального закладу складає понад 2 700 учнів з обласного центру та з усіх районів Кіровоградської області.

До складу обласного комплексу входять:

– гімназія-інтернат ІІ–ІІІ ступенів (м. Кропивницький) – середній загальноосвітній заклад довузівської підготовки (417 учнів), в тому числі 196 старшокласників з усіх районів Кіровоградської області;

– гімназія-інтернат ІІ–ІІІ ступенів (м. Олександрія) – середній загальноосвітній заклад довузівської підготовки (212 учні), в т.ч. 161 учень з усіх районів Кіровоградської області. У 10–11 класах здійснюється профільне навчання за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним та універсальним напрямами;

– школа мистецтв – позашкільний заклад, де навчається обдарована молодь від 5 до 18 років (650 учнів);

– Мала академія наук учнівської молоді (майже 1 500 слухачів) – профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямком діяльності якого є підготовка молоді Кіровоградської області до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи. Сьогодні МАНУМ складається з 12 відділень та 59 наукових секцій.

Творчою лабораторією для учнів обласного комплексу та студентів хореографічного відділення мистецького факультету ЦДПУ імені В. Винниченка є народний хореографічний ансамбль «Пролісок» – володар численних нагород міжнародних фестивалів і конкурсів.

З обдарованими дітьми в комплексі працює висококваліфікований педагогічний колектив, а саме: народний артист України, професор А.Є. Коротков; народний артист України, професор В.Ф. Похиленко; заслужений діяч мистецтв України В.М. Короткова; заслужений вчитель України О.Н. Якимчук, заслужений вчитель України О.Л. Свириденко; доктор педагогічних наук, професор В.П. Вовкотруб; кандидат біологічних наук, доцент Л.В. Нєворова; кандидат філософських наук С.П. Харченко; 7 кандидатів педагогічних наук; 1 заслужений працівник культури України; 4 майстри спорту, 17 відмінників освіти України, 92 вчителі вищої та першої кваліфікаційної категорії. Заклад має міцну матеріально-технічну базу, необхідну для високоефективного навчально-виховного процесу.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року комплекс увійшов до сотні кращих навчальних закладів держави.

Заклад користується заслуженим авторитетом в Україні та за її межами, нагороджений численними дипломами та відзнаками.

25006, м. Кропивницький, вул.. Тарковського, 16, 0522 240797, ospa2005@ukr.net

КОСТОМАРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ БОБРИНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Наш час – час змін, реформ і нововведень, проблематичний і складний. Він вимагає компетентних, розумних, ділових, творчих особливостей.

Сільська школа – серце громади. Її щодня відвідують учні, які повинні відчувати тут тепло, атмосферу поваги, довіри, радість успіху.

Серед безмежного степу, немов оазис дитячих мрій, стоїть у самому центрі села школа – Костомарівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Бобринецького району Кіровоградської області.Очолює її молодий директор, колишня випускниця, золота медалістка Ільчишина Вікторія Василівна.

Педагоги, учні, батьки справедливо називають її берегинею школи. Бо кожен учень відчуває тут місце, де забезпечується реалізація здібностей дитини, розкриття її талантів, уміння задовольнити потреби свого «Я» у світі.

Педагогічний колектив, очолюваний Вікторією Василівною, спрямовує свої особисті пріоритети у формуванні кращих якостей сучасної людини в творчому потенціалі учнів, залучає їх до наукового і творчого пошуку, оволодіння процесом життєдіяльності в умовах партнерської співпраці.

Гордість школи – її вихованці. Це не тільки учасники і переможці Міжнародних конкурсів, а й активні помічники своїх батьків, які трудяться на полях нашої Батьківщини.

Щастя від творчої праці – це нагорода і батькам, і вчителям за самовіддану працю вихованців.

Педагогічний та учнівський колективи школи – учасники проекту «Майбутнє України – талановиті діти». До речі, донька Вікторії Василівни – Еліна – одна із них.

Сучасна жінка, любляча дружина і мама, молода бабуся Ільчишина Вікторія Василівна, щодня крокує стежкою охайної та затишної Костомарівки до школи. Вона планує день, щоб став він достойним містком між навчанням дітей у дитячому садку і школі, щоб зростали діти справжніми патріотами України, бо історія – предмет, який викладає Вікторія Василівна у школі – передбачає виховання нової людини, адаптованої до життя у маленькому селі і великому місті.

Хобі директора Костомарівської школи – подорожувати найкращими куточками держави.

Керівник навчального закладу вміє переконувати, залучати до роботи у школі молоді кадри.

Школа у селі є осередком мрій маленьких вихованців і молоді та сподівань їхніх батьків. Тож хай ці мрії і сподівання будуть яскравими і здійсненими!

27260, Кіровоградська область, Бобринецький район, с.Костомарівка, вул. Каті Мельничук, 3, (05257)44541, kostomarivka-sc.ucoz.ua

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»

 

Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – це  заклад позашкільної освіти, якому вже понад 87 років.

Позашкільна освіта забезпечує дітям доступ до цінностей, які конкретизують та розширюють, поглиблюють та інтегрують знання й уміння, які діти отримують у школі, орієнтують їх на застосування знань і відпрацювання вмінь у практичній соціальній діяльності.

В 55 групах гуртків науково-технічної творчості гуртковою роботою охоплено 825 вихованців під керівництвом 30 досвідчених педагогів, серед них 2 працівники нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 2 – знаком «Софія Русова».

Мережа гуртків закладу охоплює навчання дітей із сільської місцевості і сприяє збереженню повноцінної ланки позашкільної освіти технічного напряму в області.

Навчання й виховання дітей здійснюється шляхом впровадження педагогічних новацій, сучасних технологій, здатних забезпечити повноцінну підготовку до життя.

Велика увага приділяється впровадженню розвиваючого навчання, поетапності й перспективності в плеканні здібностей кожного вихованця. Педагогічний колектив закладу у своїй роботі реалізує цілісний підхід до формування особистості. Адже головне у позашкільній педагогіці – дитина, її бажання, прагнення, запити.

При закладі з 1995 року створена й успішно працює регіональна організація Українського молодіжного об'єднання «Сузір'я», яка щорічно проводить конкурси «Космічні фантазії» та «Мирний космос».

Окрім різноманітного вибору технічних гуртків, заклад є організатором великої кількості обласних заходів, в яких тільки в цьому році взяли участь більш ніж 700 вихованців та стали призерами понад 200 учасників.

88 вихованців гуртків взяли участь у всеукраїнських змаганнях, конкурсах та виставках, із них 45 стали призерами і були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.

Так, на Всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту (в класі вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні), що відбувалися у червні цього року, команда закладу посіла ІІ місце, а збірна команда судномоделістів Кіровоградської області стала переможцем. Вихованці судномодельного гуртка Сергій Фріч та Руслан Кащук стали Чемпіонами України. Вихованці відеогуртка закладу на Міжнародному дитячому, молодіжному фестивалі аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела» стали лауреатами за два відеокліпи.

Діяльність закладу постійно висвітлюється на його офіційному сайті та сайті управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, у друкованих виданнях і програмах на радіо та телебаченні.

вул. Вокзальна, буд. 14, м. Кіровоград, 25002, (0522) 22-89-01 , krocnttum.at.ua

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНЕ ОБ'ЄДНАННЯ № 33 «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ, ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

 

Цікава та неповторна історія закладу освіти розпочалась у 1910 році, коли була заснована Масляниківська земська школа. З 1921 року школа стала україномовною.

До 100-річчя закладу вийшла книга «Від земської школи до загальноосвітнього навчального закладу». За цей період впроваджено нову систему виховної роботи за КТД; створено символіку закладу – гімн і герб; відкрито хореографічний ансамбль «Арт-студія «Колосок»; відкрито меморіальну дошку І.К. Микитенка; створено сайт закладу.

У 2015 р. на чолі з директором Репецькою Н.А. заклад відзначив 105-річчя, що стало початком на шляху до Нової української школи. Наталія Анатоліївна створила творчий, продуктивний мікроклімат, сформувала команду однодумців, успішно впроваджує ІКТ, зміцнює матеріально-технічну базу закладу.

Сьогодні тут працюють 25 педагогів. Серед них: Єфіменко І.О. – лауреат першого (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» в номінації «Основи здоров'я»; Чумак А.І. – вчитель географії, лауреат Всеукраїнського конкурсу сучасних освітян 2017 року, лауреат першого (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Географія»; Тиненик І.Б. – лауреат першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» в номінації «Математика»; Репецька Н.А. – лауреат першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» в номінації «Директор року»; Репецька Н.А., Чумак А.І. нагороджені Подякою Міністерства освіти і науки України за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління у 2017 році.

Для визначення ініціативних педагогів у 2017 році запроваджено загальношкільний конкурс «Креативний педагог».

Вчителі є активними учасниками міських, обласних, всеукраїнських семінарів, вебінарів, міжнародних інтернет-конференцій, що сприяє постійному зростанню професійної майстерності і творчої ініціативи.

Протягом 2016–2018 років педагоги створюють авторські блоги, сайти, дистанційні курси, друкують методичні матеріали в онлайн журналах та періодичних виданнях.

Відкриття дошкільного відділення в 2013 році стало знаковою подією для міста. З вересня 2016 року у відділенні функціонують дві групи. В дошкільному відділенні проводяться, як традиційні свята та розваги для дітей, так і спільні проекти початкової та дошкільної ланок.

Навчально-виховне об'єднання тісно співпрацює з закладами позашкільної освіти міста. Кожного року організовується робота закладу відпочинку для комплексного оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм роботи.

В освітній процес активно впроваджуються інноваційні методи, розвивається та вдосконалюється освітній простір. Професійний колектив НВО № 33 використовує всі засоби для створення платформи для успішного старту в доросле життя випускників. І досягають у цьому значних результатів.

bottom of page