МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

ПЕРША УКРАЇНСЬКА ГІМНАЗІЯ ІМЕНІ МИКОЛИ АРКАСА МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Головне завдання гімназії, створеної у 1993 році, – це плекання майбутньої національної еліти України. Освітній заклад забезпечує науково-теоретичну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей та готує міцний фундамент для здобуття професій у гуманітарно-педагогічній і філологічній сферах. Гімназія успішно працює над реалізацією проблемної теми «Формування акмеологічного навчально-виховного простору гімназії засобами інноваційних технологій».

В умовах розбудови системи освіти України педагогічний колектив Першої української гімназії імені Миколи Аркаса створює інноваційну модель освітнього закладу, яка враховувала б потреби сучасного українського суспільства, умови його інтеграції в європейське та світове товариство.

У гімназії в 14 класах навчаються 406 учнів, працюють 40 педагогів-новаторів. З 10 класу здійснюється навчання за профілями: гуманітарно-педагогічним і філологічним, – з 8 класу поглиблено вивчають українську (англійську) мову. Введені спеціальні курси з основ журналістики, педагогіки, психології тощо. Створено сучасний ІК-простір із локальними мережами Інтернет та супутникового телебачення, реалізується проект «Крок до інформаційного суспільства», використовуються хмарні, ICQ, квест-технології. Бібліотека має читальну залу і є інформаційним центром-медіатекою, де формуються електронні ресурси на базі АБІС «ІРБІС».

Гімназія успішно брала участь в експерименті всеукраїнського рівня зі створення моделі художньо-естетичної освіти і виховання учнів, а з 2017 року є учасником дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Стандартизація моделі масового впровадження наскрізної медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» (НАПН України). З 2012 року колектив закладу є учасником Міжнародного освітнього проекту Британської ради в Україні «Навчаємось разом», а з 2013 року – Міжнародної програми ЄС «eTwіnning Plus».

Учні гімназії є переможцями міжнародних, всеукраїнських учнівських олімпіад, обласних конкурсів, проектів, акцій, щорічно отримують стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України.

Для вшанування пам'яті видатного земляка Аркаса М.М. встановлено його скульптурну фігуру та барельєф. У музеї історії гімназії створено тематичну експозицію, присвячену діяльності родини Аркаса М.М. Проводяться Аркасівські читання за підсумками пошуково-дослідницької діяльності учнів. Старшокласники нагороджуються благодійною грошовою премією імені Миколи Аркаса.

Гімназія є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006», удостоєна Почесного звання «Лідер сучасної освіти», має 6 золотих медалей Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті», V International Exhibition World Edu.