top of page
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 2 “БУРАТІНО”» М. БІЛГОРОДА-ДНІСТРОВСЬКОГО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Спеціалізований дошкільний заклад надає освітні послуги навчання і виховання дітям з важкими порушеннями розвитку мови. Своєю головною місією педагогічний колектив вважає формування повноцінної, гармонійно розвинутої особистості, яка може соціалізуватись в суспільстві, досягнувши високих результатів.

За понад 60 років існування ДНЗ здобув позитивний імідж в області, користується популярністю батьків усього району.

Завідувачем дитячого садка вже 22 роки є Попова Віра Юхимівна, яка повністю відповідає вимогам до керівника освітньої установи.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до законів, положень та Базового Компоненту дошкільної освіти. Педагоги працюють у комплексному поєднанні, взаємодії та злагодженості між собою та батьками вихованців.

У закладі виховуються 356 дітей, з них 274 дитини мають мовленнєві діагнози, встановлені ПМПК, серед яких є і комбіновані – порушення розвитку мови та психоневрологічні порушення.

Корекційно-логопедичну роботу здійснюють 9 кваліфікованих вчителів-логопедів, які для виправлення мовних порушень обирають як традиційні методи навчання, так і нестандартні, інноваційні прийоми корекції, враховують індивідуальність кожної дитини, підбирають специфічні вправи та ігри для розвитку мовлення. В дошкільному закладі працює колектив дружніх, творчих, ініціативних вихователів, більшість з яких має вищу педагогічну освіту та бажання самовдосконалюватись і навчатись протягом всієї педагогічної діяльності. Спеціалісти дитячого садка систематично беруть участь у міських конкурсах, методичних заходах, тренінгах, семінарах, конференціях і втілюють нові знання на практиці. Для успішної роботи з дітьми вихователі використовують казкову терапію, ігрову діяльність, пісочну анімацію, проводять конкурси на краще інсценування, читання віршів тощо. Особливістю ДНЗ № 2 є проведення масових свят на свіжому повітрі із запрошенням гостей. Так, святкуються День знань, День захисту дітей, Стрітення, День дошкілля, День Перемоги. На таких заходах діти та дорослі отримують величезне задоволення, демонструють свої таланти, підвищують настрій та емоційний стан.

На ігрових майданчиках створені мальовничі пейзажі, територія озеленена й утримується в чистоті та приваблює погляд. Діти на прогулянці закріплюють правила поведінки на природі, вчаться доброті, бережливому ставленню до природи. Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню. Школа, з якою в тісній взаємодії працює ДНЗ № 2, завжди дякує за якісну підготовку дітей із загальним недорозвитком мови до навчання у початковій школі.

Контакти: 67700, м. Білгород - Дністровський, вул. Сонячна, 10, +38 0484964013

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 8 «ПРОЛІСОК» М. БІЛГОРОДА-ДНІСТРОВСЬКОГО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

 

Заклад загального розвитку для дітей раннього та дошкільного віку засновано у 1986 році.

Понад 25 років незмінним керівником установи є Лутенко Людмила Іванівна.

У ДНЗ функціонують 11 груп, які відвідують 274 дитини. За весь час існування садка його випускниками стали близько 2 000 вихованців.

Садок розташований у затишку багатоповерхівок, неподалік від мальовничих краєвидів Дністровського лиману. Він потопає в зелені і є своєрідним оазисом, в якому росте різноманітна рослинність, оформлено безліч квіткових композицій, клумб, рабаток. Краса поєднана з функціональністю ігрових майданчиків, наявністю альтанок, осередків для ігор та відпочинку, спрямовані на зміцнення духовного та фізичного здоров’я малюків.

У ДНЗ створено сприятливі умови для здобуття дошкільної освіти кожною дитиною, враховано вікові, індивідуальні особливості, творчі здібності і нахили.

Колектив здійснює свою діяльність на засадах традиційних і новітніх педагогічних методик і технологій, метою впровадження яких є повноцінний розвиток, виховання та яскраве проживання дітьми дошкільного дитинства. Педагоги забезпечують та реалізують різні сфери життєдіяльності дітей, формують основу базової культури кожного вихованця, дбають про всебічний розвиток психічних і фізичних якостей, готують до життя у сучасному суспільстві та навчання у школі.

Важливим аспектом організації навчально-виховної роботи є включення інновацій в освітній простір: технології раннього навчання читання М. Зайцева, розвитку творчої особистості Г. Альтшуллера та програма на основі ідей В. Сухомлинського, яка використовується на заняттях з образотворчої діяльності в старших групах. Впровадження здоров'язбережувальних технологій, в основі яких – казка, музика, пісок, загартування, підвищують опір дитячого організму до несприятливих факторів.

З 2015 року в ДНЗ діє «Музей іграшки», в якому представлено 2 експозиції: лялька-мотанка та авторська іграшка з 47 експонатами. До їх виготовлення долучилися педагоги, мами та бабусі вихованців. Спільна робота сприяла налагодженню взаєморозуміння, підтримки, згуртування та спілкування у колі однодумців, в центрі якого – дитина.

Робота у напрямку інтеграції, перехід на вищий рівень навчально-виховного процесу, отримані позитивні результати, окреслені тенденції до розвитку і ефективної діяльності ДНЗ свідчать про злагоджену роботу всього колективу, діяльність якого покликана віднайти ключик до кожного дитячого сердечка.

ОДЕСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 300 «СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І СТУПЕНЯ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Навчально-виховний комплекс побудований в 1982 році, реорганізований в школу – ДНЗ в 1999 році. В Одеському НВК № 300 – 8 дошкільних груп, 5 класів початкової школи (з ігровими кімнатами), кабінет англійської мови, кабінет образотворчого мистецтва, басейн, планетарій. У закладі виховуються та навчаються 425 дітей віком від 2,5 до 11 років. З вихованцями працюють 26 педагогів: вчителі початкових класів, вихователі дошкільних груп, фізінструктор, інструктор з плавання, музичні керівники, вчитель образотворчого мистецтва, англійської мови. З них: 3 педагоги – вчителі-методисти, 2 педагоги мають звання «Старший учитель», 3 – «Вихователь-методист», 8 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Працівники закладу беруть активну участь у міських, обласних і всеукраїнських конкурсах, є переможцями Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року».

У навчальному закладі успішно реалізуються принципи особистісно-орієнтованого підходу до навчання і виховання. Провідне місце в організації навчально-виховної роботи комплексу займають індивідуальні, парні та групові форми занять, як на уроках, так і в дошкільних групах. Для їх ефективної реалізації створено сучасне предметно-розвивальне середовище, функціонують гуртки: хореографічний, акробатичний, іноземної мови, образотворчого мистецтва, плавання.

Розвинута матеріально-технічна база включає спортивну залу, закритий плавальний басейн, спортивний майданчик, музичну залу.

В 2017 році ОНВК № 300 приєднався до дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи “Розумники” (Smart Kids)», яка проводиться з метою прогнозування моделі використання в початковій школі освітніх електронних ресурсів на комп’ютерних пристроях різного форм-фактору з метою покращення та підтримки навчально-виховного процесу

НВК – нова модель навчального закладу, яка реалізовує принципи безперервності і наступності в освіті, сприяє набуттю вихованцями життєвої компетентності через зв'язок з іншими соціальними інститутами.

65058, Одеська область, м.Одеса, ул. Маршала Говорова, 5, (0482)638414, onvk300@gmail.com

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ ступенІв № 4 БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ЗОШ № 4 є найбільшим закладом серед ЗНЗ міста, у якому навчаються 908 учнів та працюють 63 педагоги.

В основі реалізації моделі школи «Школа громадянського становлення та формування життєвої компетентності учнів» лежить ціннісне ставлення до дитини та ідея відкритості школи.

Педагогічний колектив працює за напрямками: «Допрофільна підготовка», «Профілізація навчання», «Здоровий спосіб життя», «Виховуємо громадянина», «Виховуємо патріота», «Розвиток творчих здібностей», «Школа – єдина родина». Здійснюється допрофільна підготовка у 8–9 класах з української мови та літератури, історії України, правознавства. Відкриті профільні класи суспільно-гуманітарного напрямку: правовий профільний клас та філологічний клас.

28 учнів у 2016–2017 н. р. стали переможцями II (міського) етапу всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів. Учні школи посіли три призові місця в III (обласному) етапі олімпіад: з правознавства, української мови та літератури, біології.

Реалізуючи завдання напрямку «Виховуємо патріота», школа визначила завдання патріотичного виховання і працює за власною моделлю національно-патріотичного виховання за духовно-етичним, культурно-історичним, громадсько-правовим, військово-патріотичним та козацько-лицарським напрямками. В закладі впроваджується система учнівського самоврядування «Козацька республіка», проходять посвяти в молоді козаки та лелі, джури та берегині. З метою забезпечення повноцінного розвитку учнів, систематично проводяться різноманітні конкурси, змагання на першість міста: І місце – у виставці технічної творчості, ІІ місце – у змаганнях з туризму, у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), в конкурсі агітбригад «Молодь обирає здоров'я», в конкурсі екологічних агітбригад. Спортивні досягнення: І місце у змаганні з легкої атлетики «Старти надій», першість міста з шашок, ІІ місце у міській спартакіаді школярів.

Директор школи брала участь в українсько-швейцарському проекті «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Зараз активно відбувається процес імплементації ОДГ/ОПЛ в модель школи.

Заклад стоїть на позиції громадсько-державного управління, активно працює Рада школи.

Колектив навчального закладу нагороджений грамотами міського Управління освіти, міського голови, міської Ради ветеранів.

Бажаючи бути інноваційними, гнучкими та творчими у визначенні нового бачення розвитку школи, колектив розширює коло партнерів і спрямовує розвиток закладу як школи громадянського становлення.

67700, Одеська область, м.Білгород-Дністровський, вул. Ізмаїльська, 130, (04849)35931, b-dschool4@ukr.net

ОДЕСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 16 І–ІІІ СТУПЕНІВ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школа № 16 побудована у 1936 році. До 1961 року відносилась до Одеської залізниці. З 1961 року по теперішній час – це школа І–ІІІ ступенів (430 учнів, 18 класів). За час існування закладу колектив школи випустив  у доросле життя понад 8000 дітей – гідних громадян своєї Вітчизни. Серед них – працівники науки, освіти, медицини, культури та мистецтва.

Сьогодні школу очолює директор Аванесьян-Акобян Еліза Рафаілівна. Тут працюють 40 учителів, серед яких: 22 спеціалісти вищої категорії, 11 вчителів мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 10 вчителів – «Старший учитель», 19 вчителів мають державні нагороди.

Педагогічний колектив школи стабільний, з великими багаторічними традиціями наступності у навчанні та вихованні дітей, що дає можливість впливати на розвиток дитини, враховувати її здібності і особливості її сім'ї з 1 до 12 класу. Накопичено великий педагогічний, методичний, професійний досвід. Для педагогічного колективу характерне оптимальне впровадження інновацій.

Для успішного виховання творчої особистості створені необхідні умови: відкрито комп'ютерний клас, оволодіння комп'ютером з 1 до 12 класу, втілення сучасних технологій навчання на базі комп'ютерного класу; профільне вивчення в 10–11 класах математики, інформатики, фізики; відкрито танцювальну залу, два музеї; обладнана кімната для гурткової роботи; залучення старшокласників до науково-дослідницької діяльності: учні школи є членами науково-дослідницького товариства «Прометей», беруть участь у наукових конференціях, захищають учнівські роботи у МАН; наявність сучасної бібліотеки.

З метою виявлення та розширення у дітей різнобічних здібностей, розвитку художньої самодіяльності, зміцнення здоров'я, вирішення проблеми зайнятості вільного часу та створення умов для подальшого розвитку їхніх здібностей, у школі організовано роботу в позаурочний час:

– художньої студії;

– танцювальної студії;

– вокального ансамблю;

– інструментального ансамблю;

– гуртка «М'яка іграшка» та декоративно-прикладного мистецтва;

– 11 факультативів;

– спортивні секції та гуртки;

– ефективна взаємодія з вищими навчальними закладами, ОНПУ, ОДАПТ, ОСА,ОМА та ін.

Учителі школи будують педагогічний процес з урахуванням унікальності кожного учня, починаючи з першого дня в початковій школі і до 12 класу.

Із стін Одеської ЗОШ № 16 І–ІІІ ступенів виходить всебічно розвинута, гармонійна, творча особистість, яка здатна до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, збагачуючи інтелектуальний  потенціал  українського  народу.

ОДЕСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 38 І–ІІІ СТУПЕНІВ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школу засновано у 1960 році як загальноосвітню. Сьогодні тут навчаються понад 900 неповторних і талановитих учнів, працюють понад 60 педагогів, творчих і відданих своїй справі. Талановиті, ініціативні вчителі для формування ключових компетенцій на уроці застосовують, як традиційні, так і інноваційні технології навчання. Вчителі та учні постійно беруть участь і перемагають у творчих, дослідницьких, спортивних конкурсах, предметних олімпіадах, МАН міського, обласного рівнів.

Для вдосконалення навчально-виховного процесу активно впроваджується інтеграція предметів природничо-математичного та філологічного циклів, що сприяє розкриттю творчих здібностей кожного вчителя, урізноманітненню методів та організаційних форм навчання для посилення інтересу учнів до знань, активізації мислення, оволодіння системою наукових знань та підвищення результативності.

Учні мають змогу займатися у шкільних гуртках, спортивних секціях, вивчати корейську та китайську мови, працюють у студії сучасного і бального танцю.

Одним із головних напрямків позакласної діяльності є шкільний майданчик східних мов, який працює з 2018 року. Школа співпрацює з Південноукраїнським державним педагогічним університетом імені К.Д. Ушинського, Одеською національною юридичною академією, Британською радою, Освітньо-культурним центром Інститут Конфуція, Корейським культурно-освітнім центром.

За останні роки учні відвідали 14 країн Європи, поширили знання з історії, культури, звичаїв та традицій цих країн і народів. З 2018 року школа бере участь у Міжнародних виставках «Інноватика в сучасній освіті», у міжнародних проектах, має дипломи за вагомий внесок у розвиток національної освіти. Директор школи Поцелуєва Яна Юріївна є членом ГО «Спілка освітян України», нагороджена почесними грамотами за особистий внесок у зміцнення освітнього потенціалу України, Одеського міського голови, МОНУ. За свої інноваційні розробки директор школи стала лауреатом І та ІІ ступенів, отримала Золотий знак та Срібну медаль від Національної академії педагогічних наук України.

Одеська ЗОШ № 38 І–ІІІ ступенів входить до складу кращих навчальних закладів Одещини.

ОДЕСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА № 35 І–ІІІ СТУПЕНІВ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школа заснована в 1962 році за спеціалізацією – поглиблене вивчення іноземних мов. Навчальний заклад відразу зайняв значне місце серед освітніх закладів міста. Високу планку педагогічний колектив тримає і сьогодні, здобувши звання «Відмінна школа» та Почесний знак Президента України «За значний внесок в розбудову освіти на честь 10-річчя незалежності України».

В освітянському колективі працюють понад 100 вчителів, з них: 42 мають вищу кваліфікаційну категорію, 18 – першу, 9 – другу, 17 спеціалістів. Серед них: 1 кандидат педагогічних наук, 17 мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 22 – «Старший вчитель», 14 – «Відмінник освіти України».

В 1994 році здійснено добудову приміщення школи на 280 місць, спортивної та актової зали, їдальні, бібліотеки та читальної зали. Це дало можливість обладнати додаткові кабінети для вивчення іноземних мов, відкрити танцювальну залу, їдальню, комплекс психологічного розвантаження тощо. У 2005 році на території школи обладнано 2 спортивні майданчики.

У закладі розвинута позакласна робота: ряд клубів «Ерудит», «Що? Де? Коли?», закладено бузковий гай, березову та вишневу алеї. Напрацьовано досвід з програми «Молодь обирає здоров'я». Щороку понад 100 учнів початкових класів одержують почесні сертифікати за підсумками математичного конкурсу «Кенгуру». Учні школи отримали золоті, срібні, бронзові сертифікати та відзнаки за участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч»; 112 учнів нагороджено дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів конкурсу «Лелека». Роботи переможців конкурсу творчих робіт «Discover English, culture, Ukrainian food» надруковані у Всеукраїнському каталозі видавництва «Pearson». За участь у Міжнародному конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ» роботи старшокласників відмічені сертифікатом. Школа отримала Універсал Гетьмана Чорноморсько-Дністровського козацтва про колективний вступ до цієї організації. На базі закладу впродовж останніх 14 років на підставі договору між Урядом України та Урядом США проходить конкурс за «Програмою обміну майбутніх лідерів» (FLEX). Переможці конкурсу протягом одного року навчались у школах США.

За останні 15 років учні ставали переможцями  республіканських олімпіад, щорічно призові місця здобувають на районних, міських і обласних олімпіадах з різних предметів. У 2018 році учениця школи стала переможцем Всесвітньої олімпіади з географії. Не менше 5–6 призових місць виборюють учні на олімпіадах, конкурсах з іноземних мов. 20 % учнів закінчують школу з медалями. За підсумками незалежного тестування всі претенденти на медалі підтвердили свої оцінки.

Одеська спеціалізована школа № 35 має сучасну матеріальну базу для вивчення іноземних мов: аудіо- та відеоапаратуру, аудіо- та відеотеку, наочність. Використовуються сучасні підручники українських і британських авторів. Учні школи мають можливість оволодіти навичками роботи з комп'ютером, як на уроках, так і в позакласний час. Навчальна база кабінетів сприяла розвитку творчості в педагогічному колективі, запровадженню в навчання та виховання інноваційних підходів. На базі школи проходять педпрактику студенти ОНУ імені І.І. Мечникова.

Школа співпрацює з Одеським національним університетом імені І.І. Мечнікова, Політехнічним університетом, Одеською національною юридичною академією, Одеською національною морською академією, Британською радою, Французьким центром «Альянс», Американською радою з питань міжнародної освіти. У 1992 році школа – учасник Міжнародного дитячого симпозіуму з проблем захисту миру, який проводиться в м. Йокагама (Японія) під егідою ООН. В останні роки набуто досвід співпраці з Освітнім корейським центром, Інститутом Конфуція, Інститутом Ґете і партнерства з Оксфордським університетом.

Одеська СШ № 35 – постійний переможець конкурсів з питань євроінтеграції, активний учасник і переможець Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті».

ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВАТА АРХІТЕКТУРИ

 

Одеська державна академія будівництва та архітектури розташована в історичному центрі Одеси, де майже кожна будівля є пам'яткою архітектури. Це дуже символічно, тому що кому, як не будівельникам і архітекторам, відновлювати місто, особливо таке, як Одеса.

Бурхливий розвиток промисловості на півдні України на початку ХХ ст. зумовив необхідність у вищій технічній освіті, а саме – інженерах-будівельниках. У 1930 році створено Одеський інженерно-будівельний інститут (ОІБІ). У післявоєнні роки для забезпечення будівництва будівельниками і гідробудівельниками були реорганізовані деякі будівельні вищі навчальні заклади країни, зокрема Одеський інженерно-будівельний інститут кілька разів було реорганізовано та перейменовано, а з 1994 року Одеський інженерно-будівельний інститут був ліцензований за вищим IV рівнем акредитації, який вже неодноразово підтверджував. Того ж року навчальний заклад перейменовано в Одеську державну академію будівництва та архітектури (ОДАБА). За ці роки академія за якістю підготовки фахівців стабільно посідає провідні позиції серед вищих навчальних закладів України.

За роки існування в академії підготовлено понад 80 тисяч фахівців, з них більше 3000 громадян країн Азії, Африки, Європи і Латинської Америки. На 42 кафедрах працюють 585 викладачів, із них – 15 % професорів і докторів наук і майже 50 % доцентів і кандидатів наук, є також лауреати державних і міжвідомчих премій та заслужені працівники науки і техніки та вищої школи України. За якістю підготовки фахівців академія в ряді спеціальностей посідає провідні позиції в Україні.

Академія розміщується у 8 навчально-лабораторних корпусах. Навчально-виховний процес і соціально-побутові умови забезпечують бібліотека на півмільйона примірників, спортивний комплекс, п'ять студентських гуртожитків, санаторій-профілакторій, студентські їдальні тощо. Науково-виробнича діяльність в академії координується науково-дослідною частиною, до якої входять 5 науково-дослідних інститутів. Академія здійснює активне міжнародне співробітництво з університетами й інститутами Європи та Азії, що дає можливість здобути часткову підготовку за кордоном або продовжити там навчання тощо. У вищому навчальному закладі створено міжнародний науковий центр.

Студентське самоврядування, профспілковий комітет приділяють велику увагу виховній роботі та організації дозвілля студентів. Функціонує «Студентський клуб».

Випускників ВНЗ можна зустріти зараз усюди, де будуються цивільні та промислові споруди, морські та річкові порти, канали, об'єкти водопостачання, вентиляції та каналізації, де виробляються сучасні будівельні конструкції, у дослідних і будівельних організаціях і фірмах. Випускники академії будуть завжди затребувані нашою суверенною державою

Одеська державна академія будівництва та архітектури з гідністю несе прапор будівничого незалежної України. Академію, педагогів та науковців знають і шанують в Україні та за кордоном.

ЧОРНОМОРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ

 

ЧНУ ім. Петра Могили – єдиний в Південному регіоні український університет класичного типу, в якому широко застосовуються західні педагогічні технології у поєднанні з вітчизняними традиціями (Liberal Arts Education).

Чорноморський національний університет імені Петра Могили, утворений як філія НаУКМА, за короткий термін перетворився на один з провідних навчальних закладів України. Кожного року за Міжнародним рейтингом ЮНЕСКО «Топ-200 Україна» університет визнається найкращим університетом у Миколаївській області.

Потужний науково-педагогічний колектив закладу нараховує понад 60 докторів наук та професорів, понад 170 кандидатів наук і доцентів, 10 академіків та членів-кореспондентів галузевих академій наук, 9 заслужених діячів науки й техніки, працівників освіти та винахідників, тренерів України.

У складі університету функціонують 4 інститути, у тому числі Інститут державного управління, який готує магістрів з державного управління та місцевого самоврядування, та Навчально-науковий інститут післядипломної освіти (ННІПО), який забезпечує підготовку на заочній формі навчання, у тому числі й магістрів, проводить перепідготовку і курсову підготовку безробітних та осіб з особливими потребами, військовослужбовців за міжнародними програмами і програмами адаптації військовослужбовців.

ЧНУ імені Петра Могили з 2009 року проводить набір абітурієнтів з обмеженими фізичними можливостями та вже понад 300 студентів отримали вищу освіту. В університеті створені всі умови для комфортного навчання людей з інвалідністю – є пандуси, спеціальні аудиторії, спеціалізовані кімнати особистої гігієни, надається психологічна підтримка, є можливість взяти участь у різних навчальних проектах і молодіжних ініціативах.

З 2011 року на базі університету впроваджене віртуальне освітнє середовище Moodle з метою надання можливості дистанційного навчання студентам з інвалідністю.

З вересня 2015 року ННІПО приймає на навчання воїнів АТО. Сьогодні в університеті навчаються 74 бійці АТО, у тому числі й на денному відділенні.

Починаючи з січня 2018 року ЧНУ імені Петра Могили (спеціальність 222 «Медицина» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти з ліцензованим обсягом 150 осіб/рік) внесено в Міжнародну базу Medical Council of India.

Станом на 01.09.2018 в Медичному інституті навчаються 457 студентів, серед них – більше ніж 100 іноземців.

За період існування в Медичному інституту створено потужну матеріальну-технічну, наукову базу – студенти мають можливість навчатися, використовуючи унікальний інтерактивний анатомічний стіл, який є найбільш технологічно просунутою системою візуалізації анатомії людини в медичній освіті на сьогодні та повністю пристосований для навчання студентів-медиків та для демонстраційних задач у медичних закладах.

Велика увага в університеті приділяється розвитку винахідницької діяльності, зокрема своєчасній охороні об'єктів інтелектуальної власності, створених у результаті виконання наукових досліджень та роботи над докторськими, кандидатськими дисертаціями тощо.

Станом на 01.09.2018 університет є власником 18 патентів на винахід та 129 патентів на корисну модель. Серед поданих заявок та отриманих патентів – понад 80 % за участю молодих вчених. У подальших планах науково-дослідної частини та відділу аспірантури та докторантури університету – збільшення частки грантового (зокрема закордонного) фінансування наукових досліджень, тісна співпраця з науковими центрами українських та закордонних університетів, розгортання сучасної наукової лабораторної бази, якісне підвищення рівня підготовки наукових кадрів, в тому числі коштом закордонного стажування, розширення напрямків і тематик наукових розвідок.

Наукові напрацювання та дослідження вже зробили університет частиною світової академічної спільноти, саме тому одним з головних завдань є підтримка постійних партнерських відносин з провідними університетами з різних куточків планети. Це можуть підтвердити понад 70 закладів освіти, з якими вже ведеться тісна співпраця.

Саме завдяки цьому університет є безумовним лідером з кількості програм академічного обміну студентами та викладачами. Багато з них отримали дипломи кращих університетів США, Німеччини, Франції, Норвегії, пройшли стажування у відомих університетах світу.

За останні 5 років наукові досягнення ЧНУ ім. Петра Могили відзначено Державними преміями України в галузі науки й техніки, іменними преміями НАН України та іншими нагородами. П'ятнадцять науковців та викладачів відзначені дипломами та медалями Почесної міжнародної спілки вчених Phi Beta Delta, США.

Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів і готує майбутніх фахівців з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Індії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Китаю, Колумбії, Латвії, Молдови, Росії, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, Пакистану.

Кожного року іноземні викладачі з різних країн світу читають лекції, проводять семінари в ЧНУ ім. Петра Могили. За роки існування установу відвідало понад 200 викладачів з Австралії, Великобританії, Китаю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, Польщі, Росії, Румунії, США, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії. Серед запрошених американських професорів були два випускники Гарвардського університету і 12 професорів Фулбрайта з США.

ЧНУ ім. Петра Могили запрошує відомих іноземних дипломатів, науковців, політиків. Серед них слід виокремити надзвичайних та повноважних послів Болгарії, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії та США. Університет виконав значну кількість проектів за підтримки посольств Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Франції, Швейцарії, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо.

Для забезпечення високого рівня освіти, що відповідає міжнародним вимогам, ЧНУ ім. Петра Могили постійно підтримує тісні зв'язки з різними міжнародними організаціями та закордонними університетами, співпрацює з Програмою стипендій імені Фулбрайта, Корпусом Миру США в Україні та німецькою програмою академічних обмінів DAAD, Інститутом ім. Гете, Інститутом Конфуція, Фондом Роберта Боша (Німеччина). Також університет є членом Норвезько-української торгової палати.

bottom of page