Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ
ПОЛТАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Центр позашкільної освіти, рік заснування 1972, (ЦПО) – найбільший комплексний навчальний заклад в потужній позашкільній системі України, учасник Загальноукраїнської програми «Енциклопедія дитячої творчості» (2010), дипломант Міжнародної академії рейтингових технологій та соціології «Золота фортуна» (2011), учасник Міжнародної освітньої комплексної програми європейського союзу «Ерасмус+» (2014, 2015), учасник Міжнародного німецько-швейцарського проекту «Інтегрований розвиток міст України» (2016).
ЦПО має трьохрівневу систему навчання за напрямами позашкільної освіти (гуманітарний, науково-технічний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, еколого-натуралістичний, туристично-краєзнавчий, оздоровчий, фізкультурно-спортивний), які повністю відповідають навчальним програмам МОН України.
Діяльність педагогічного колективу спрямована на впровадження освітньої комплексної навчально-виховної програми «Позашкілля: пошук, творчість, успіх». Дана програма сприяє розширенню провідних видів діяльності закладу та передбачає тісну співпрацю «Школа – Позашкільна освіта - батьки - ВУЗ».У закладі діє чотири проекти: еколого-туристичний проект «Земля - одна на цілий світ»; культурно-мистецький проект «Пізнай світ серцем»; проект по роботі з талановитими дітьми «Обдарована юність»; творчий проект «Творимо з любов’ю».
З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, підготовки майбутньої наукової еліти держави системі МАН України, в ЦПО з 1995 року було створено наукове об’єднання «Обдарована юність». Члени об’єднання мають змогу поглибити свої знання з основ наук та отримати практичні навики в області наукових досліджень.
Центром позашкільної освіти започатковано проведення міських конкурсів та змагань: відкритий чемпіонат м. Полтави з техніки пішохідного та велосипедного туризму на кубок Міського Голови в залік Спартакіади; міський відкритий конкурс дитячої творчості «Дивосвіт»; відкрита першість ПМЦПО з техніки пішохідного туризму в приміщенні; міський відкритий конкурс юних фотовідеоаматорів «Погляд майстра»; відкритий чемпіонат ПМЦПО з вільної боротьби серед юнаків присвячений пам’яті тренера Олега Давлєтова; відкритий чемпіонат м. Полтави з техніки пішохідного туризму на кубок Міського Голови в залік Спартакіади.
У закладі, у світлі сучасних вимог, створений етнографічний музей «Народні ремесла» та виставкова галерея «Вікнами в дитинство». Вони облаштовані так, щоб викликати зацікавленість зі сторони відвідувачів, як дорослих так і малечі.
Результатом кропіткої роботи педагогічного колективу є щорічна висока результативність участі вихованців Центру у конкурсах, проектах, виставках різних рівнів.
Висока результативність навчання забезпечується належною фаховою підготовкою педагогічних працівників та тісною співпрацею з батьками, органами місцевої виконавчої влади, громадськими організаціями, освітніми навчальними закладами, бібліотеками музеями та ін.
Центр позашкільної освіти забезпечую пошук нових форм роботи з метою залучення до позашкільної освіти дітей та учнівську молодь
вулиця Головка, 20, Полтава, Полтавська, 36000 , 05325 20981 , 380686425632 , 0532520982 , pmcpo.pl.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ПОЛТАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ № 1 імені І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Заклад був створений 25 років тому за ініціативи міської влади для талановитих і обдарованих старшокласників. Його історія – це історія формування молодої української еліти протягом існування незалежної України.
Ліцей очолює когорту навчальних закладів Полтавщини, він перший і за номером, і за рейтингом, і за якістю роботи, і за рівнем знань учнів, і за творчими досягненнями талановитих дітей, виплеканих у стінах alma mater. Щороку заклад займає провідні позиції за кількістю перемог учнів на міських, обласних, всеукраїнських етапах учнівських олімпіад, конкурсі-захисті наукових робіт учнів-членів МАН України.
У ліцеї навчаються 438 учнів 8–11 класів.
Профілізація навчання в закладі відбувається за такими напрямками: суспільно-гуманітарним (історичний профіль із військовою підготовкою); художньо-естетичний (образотворчий профіль); філологічний (іноземна філологія з вивченням трьох іноземних мов: англійської, французької, німецької); природничо-математичний (фізико-математичний профіль); технологічний (інформаційно-технологічний профіль).
Колектив ліцею нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України і пам’ятним знаком за значний внесок у справу навчання та виховання учнівської молоді. Ліцей є лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України» в номінації «Школа педагогічного пошуку». У 2013 році заклад став одним із переможців загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України». У 2014 році ліцей було обрано для участі в міжнародній програмі «eTwinning Plus». У 2017 році за результатами ЗНО з української мови й літератури ліцей посів 13 місце в Україні, з історії України – 55 місце, з усіх предметів – 71 місце серед ЗНЗ України.
Ці успіхи стали можливими завдяки праці високопрофесійного колективу педагогів ліцею, творчих вчителів-однодумців, талановитих людей, справжніх професіоналів, серед яких: Герой України, заслужений працівник освіти України, заслужений учитель України, 2 заслужені працівники культури України, заслужена артистка України, заслужений тренер України;
7 учителів нагороджено знаком «Відмінник освіти України», 10 – мають державні нагороди та відзнаки, 10 – переможці та лауреати міського, обласного та всеукраїнського етапів конкурсу «Учитель року».
Ліцей використовує інноваційні технології: інтерактивні, інформаційні, проектні, технології інтенсивного вивчення іноземних мов, формування комунікативних компетентностей, інтенсифікації навчання на основі опорних схем і знакових моделей, медіа-технології.
Вже традиційними стали щорічний «День ліцею», художні виставки робіт учнів образотворчого профілю, «Парад знань» (40–60 відкритих уроків для батьків ліцеїстів). Таким чином забезпечується публічність роботи ліцею, відкритість для громадськості
36011, м.Полтава, вул. Шевченко, 14 , 0532562632, 0532608554 , liceyn1@gmail.com , www.licey1.pl.ua
ГРАДИЗЬКА ГІМНАЗІЯ ІМЕНІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
На березі Кременчуцького водосховища розкинулося мальовниче селище Градизьк. Його окрасою є двоповерхова споруда, що з ранньої весни до пізньої осені потопає у морі зелені та квітів. Це гімназія імені Героя України Олександра Білаша, ім'я якого з честю носить навчальний заклад. Її не один десяток років очолює Салімон Алла Петрівна. Це мудрий наставник, самовідданий трудівник. Алла Петрівна по-доброму сувора, справедлива та компетентна. Вона людина виняткової порядності, яка відповідає вимогам часу, прагне до незвіданого, відмінний педагог-словесник, ерудована особистість. Її душа – це джерело турбот, а діти – наснага та радість. Своєю дослідницькою діяльністю директор заохочує до творчості не тільки учнів, а й увесь педагогічний колектив, пробуджує відповідальність у кожному. Стиль роботи навчального закладу найкраще характеризують слова: «Від творчого директора через творчого учителя до творчого учня». Її активна життєва позиція, толерантність та високий інтелект підкреслюють незламний дух патріота, який вчить дітей бути справжніми синами та доньками своєї країни. Учні поважають її як надійного друга. Вона охоче відгукується на проблеми колег, допомагає в роботі. Завдяки Аллі Петрівні школа має власний педагогічний почерк. Почуття обов'язку та самовдосконалення – стиль її керівництва
Сьогодні гімназія – це сучасний навчальний заклад, який має багате минуле та творче сучасне, обладнаний необхідними кабінетами, комп'ютерними класами, спортивними залами, майстернями, їдальнею, бібліотекою. Педагоги гімназії – це творчий колектив однодумців. Тут панує любов до учнів, дух співробітництва та підтримки.
Життя учнів гімназії насичене: концерти, вистави, спортивні змагання, виховні години, прийом почесних гостей.
У народі кажуть: «Який господар, такий і дім». Педагогічний колектив на чолі з Аллою Петрівною ефективно втілює сучасні авторські напрацювання та інноваційні знахідки у навчально-виховний процес. Тут дбають про те, щоб діти перебували у комфортних умовах та здобували нові знання.
У Градизькій гімназії є музейний комплекс, який складається з історико-краєзнавчого музею (багаторазового переможця обласного конкурсу музейної справи), літературно-меморіального музею Олександра Білаша, музею «Історія Градизька від заплав Дніпра до Кременчуцького водосховища».
Ці музеї ліцензовані. Є музеї Слави, де міститься інформація про історію навчального закладу, про здобутки гімназії та роботи учнів.
Градизька гімназія – це справжнє містечко майстрів. Тут є своя студія мистецтв. Це результат років щоденної праці, яка вимагає від педагогів таланту віддавати своє серце дітям та творити добро заради майбутнього. Експонати студії органічно поєднують минуле й сучасне школи, селища та району.
Зазвичай кожне століття підкреслює своїх взірців для наслідування. Саме таким є педколектив Градизької гімназії, який по-справжньому володіє мистецтвом навчання та виховання, дає можливість доторкнутися до неоціненних скарбів людської цивілізації, черпнути наснагу з історії рідного краю, його культури, цілющих джерел творчості.
ІВАНОВОСЕЛИЩЕНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Навчально-виховна модель Івановоселищенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. – «Школа творчості, співпраці, успіху». Питання гармонійного розвитку особистості, здібностей та обдарувань учнів, збагачення інтелектуального потенціалу й духовності, формування творчої активності й творчого розвитку учнівської молоді завжди в центрі уваги педагогічного колективу.
Директор Мироненко Ніна Миколаївна вже 25 років очолює педагогічний колектив – креативних, творчих, ініціативних учителів, які розвивають у дітей творчі здібності й обдарування. Саме завдяки її організаторським здібностям, відданості справі навчання й виховання юного покоління в школі сформована система виховання всебічно розвиненої особистості, створено умови для розвитку й підтримки талантів та обдарувань, найповнішого розкриття здібностей і нахилів школярів.
З метою створення моделі сучасного конкурентоздатного навчального закладу, забезпечення умов для всебічного розвитку дитини, в школі діє ціла система позаурочної та позакласної роботи в різних напрямках дослідницької, пошукової й творчої діяльності – «В царині науки», «Екологічний марафон», «Простір творчості».
Адміністрація школи постійно турбується про роль учителя в своєму колективі, створює умови для розкриття творчого потенціалу, мотивує та стимулює до новаторства, постійно працює над удосконаленням якісного складу вчителів. У колективі, що налічує всього 15 педагогів, – 1 відмінник освіти України, 3 старші вчителі, 7 – вищої категорії. Удосконалюючи педагогічну майстерність, два роки поспіль учителі беруть участь у Регіональній (не)конференції «Міні-EdCamp Poltava – 2017, 2018 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю». Школа є учасником Міжнародного освітянсько-наукового форуму «Сучасний стан освіти і науки України. Стратегія розвитку». У Всеукраїнському конкурсі-рейтингу ЗНЗ по роботі з обдарованою молоддю «Школа – джерело талантів», який щорічно проводить Інститут обдарованої дитини, у 2018 році школа займає восьму позицію. Вісім учителів стали лауреатами в різних номінаціях VІ Всеукраїнського конкурсу «Творчий учитель – обдарований учень», що проводить Інститут обдарованої дитини НАПН України.
Розвиток творчого мислення, пізнавальної діяльності, прагнення до пошуків, досліджень – одна з важливих проблем оптимізації навчання і комплексного підходу до навчально-виховної роботи, що впродовж 17 років реалізується в навчально-дослідній діяльності учнів під керівництвом учителя хімії, старшого вчителя Ковнір Г.І. Юні дослідники здобувають численні перемоги у всеукраїнських конкурсах, Міжнародній олімпіаді «DreamEСO», Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань», Всеукраїнському природоохоронному конкурсі-захисті наукових робіт «Дотик природи», стали призерами обласного конкурсу-захисту науково-дослідних робіт. Минулого року маємо 19 призових місць у конкурсах всеукраїнського рівня та 11 обласного. Щороку учнів нагороджують на районному святі «Калейдоскоп талановитих дітей Глобинщини».