Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
ХЕРСОНСЬКИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 8 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Спеціальний дитячий садок створений для дітей з когнітивними порушеннями у розвитку з метою їх корекції, навчання та соціалізації в навколишньому середовищі, підготовки до майбутнього шкільного навчання у спеціальних, корекційних чи інклюзивних класах. За роки свого існування заклад здобув визнання як в місті, так і за його межами.
Вже 15 років завідувачем дитячого садка є Алла Леонідівна Чурай, яка закінчила Херсонський державний університет і має великий досвід роботи вихователем.
Весь освітній процес у закладі ґрунтується на засадах особистісно-орієнтованої моделі виховання та на основі комплексного психолого-педагогічного супроводу. Педагоги працюють за адаптованими програмами з урахуванням потенційних можливостей дітей.
У садочку виховуються близько 90 дітей, функціонують 8 груп різноманітної спрямованості: 5 груп для дітей з порушеннями когнітивного розвитку, 1 група – діагностична, для дітей з межовими станами, де малюки перебувають певний час для уточнення діагнозу, а також 2 групи для дітей із затримкою психічного розвитку. Заклад працює на безоплатній основі. Створені необхідні умови для повноцінного життя та розвитку з урахуванням індивідуальних здібностей та інтересів дітей.
Педагогічний колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у тісному тандемі на основі принципів командного менеджменту. Колектив закладу створив і постійно поповнює «банк ідей» для роботи з корекції відхилень у розвитку особистості дітей з порушенням інтелекту, до якого входять театралізовані мініатюри, корекційна ритміка, пісочна терапія, арттерапія, казкотерапія.
Спеціалісти дитячого садка беруть активну участь у різноманітних міських методичних заходах, конкурсах педагогічної творчості, фестивалях та семінарах.
Діти та педагоги неодноразово нагороджувалися грамотами та подяками за участь у конкурсах дитячої творчості, за високий професіоналізм у сфері корекційної освіти, спортивні та творчі досягнення.
Результатом такої сумлінної колективної праці є якість підготовки дітей до школи, їх успішна соціальна адаптація: за висновками психолого-медико-педагогічної комісії багатьом змінюється діагноз, і вони можуть навчатися не тільки у спеціальних школах, а і в інклюзивних класах загальноосвітніх шкіл.
У дитячому садку № 8 дітлахи отримують не тільки корекційну допомогу та навчання, а й повноцінне виховання та соціально-емоційний розвиток, що забезпечує попередження виникнення вторинних відхилень у розвитку особистості.
Контакти: Україна, Херсонська область, м.Херсон, Дніпровський район, вул. Айвазовського 3а, +38 0552 518883
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 2 “БУРАТІНО”» М. БІЛГОРОДА-ДНІСТРОВСЬКОГО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Спеціалізований дошкільний заклад надає освітні послуги навчання і виховання дітям з важкими порушеннями розвитку мови. Своєю головною місією педагогічний колектив вважає формування повноцінної, гармонійно розвинутої особистості, яка може соціалізуватись в суспільстві, досягнувши високих результатів.
За понад 60 років існування ДНЗ здобув позитивний імідж в області, користується популярністю батьків усього району.
Завідувачем дитячого садка вже 22 роки є Попова Віра Юхимівна, яка повністю відповідає вимогам до керівника освітньої установи.
Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до законів, положень та Базового Компоненту дошкільної освіти. Педагоги працюють у комплексному поєднанні, взаємодії та злагодженості між собою та батьками вихованців.
У закладі виховуються 356 дітей, з них 274 дитини мають мовленнєві діагнози, встановлені ПМПК, серед яких є і комбіновані – порушення розвитку мови та психоневрологічні порушення.
Корекційно-логопедичну роботу здійснюють 9 кваліфікованих вчителів-логопедів, які для виправлення мовних порушень обирають як традиційні методи навчання, так і нестандартні, інноваційні прийоми корекції, враховують індивідуальність кожної дитини, підбирають специфічні вправи та ігри для розвитку мовлення. В дошкільному закладі працює колектив дружніх, творчих, ініціативних вихователів, більшість з яких має вищу педагогічну освіту та бажання самовдосконалюватись і навчатись протягом всієї педагогічної діяльності. Спеціалісти дитячого садка систематично беруть участь у міських конкурсах, методичних заходах, тренінгах, семінарах, конференціях і втілюють нові знання на практиці. Для успішної роботи з дітьми вихователі використовують казкову терапію, ігрову діяльність, пісочну анімацію, проводять конкурси на краще інсценування, читання віршів тощо. Особливістю ДНЗ № 2 є проведення масових свят на свіжому повітрі із запрошенням гостей. Так, святкуються День знань, День захисту дітей, Стрітення, День дошкілля, День Перемоги. На таких заходах діти та дорослі отримують величезне задоволення, демонструють свої таланти, підвищують настрій та емоційний стан.
На ігрових майданчиках створені мальовничі пейзажі, територія озеленена й утримується в чистоті та приваблює погляд. Діти на прогулянці закріплюють правила поведінки на природі, вчаться доброті, бережливому ставленню до природи. Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню. Школа, з якою в тісній взаємодії працює ДНЗ № 2, завжди дякує за якісну підготовку дітей із загальним недорозвитком мови до навчання у початковій школі.
Контакти: 67700, м. Білгород - Дністровський, вул. Сонячна, 10, +38 0484964013
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 234 ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА КРИВОГО РОГУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Історія великої держави починається з історії кожної людини, сім'ї, колективу, підприємства чи установи. З 1972 Дошкільний навчальний заклад № 234 є частинкою історії своєї країни, рідного міста, освітянської родини. А творці цієї історії – колектив ДНЗ і діти, його вихованці. У садку – 10 груп, які відвідують понад 210 дітей, працюють 20 досвідчених, творчих, талановитих педагогів. Серед них три династії педагогів: Троценко В.Г., Куртовой І.Ю., Кушнеренко Н.В. 20% працівників є вихованцями ДНЗ.
У закладі створено умови для плідної співпраці педагогів з дітьми, забезпечується емоційний комфорт, підтримується прагнення до саморозвитку і можливість самореалізації в освітньому процесі дитячого садка.
Підвищення професійної майстерності педагогів, організацію та проведення освітнього процесу з дітьми, роботу з батьками вихованців вже багато років забезпечує вихователь-методист Козаченко Н.В. Система методичної роботи спрямована на створення активної творчої співпраці, постійного підвищення професійної майстерності педагогів, їхнього освітнього рівня. На базі закладу працює районне методичне об'єднання для вихователів груп молодшого дошкільного віку.
Одним із пріоритетних напрямів роботи закладу є патріотичне виховання дошкільника. У роботі з дітьми широко використовуються ідеї видатного українського педагога В. Сухомлинського. Створені осередки з українознавства, матеріали яких використовуються під час проведення занять. Формування зачатків патріотичних почуттів у дошкільнят педагоги здійснюють через гру, предметну діяльність, спілкування, працю, навчання. Педагоги застосовують сучасні методи роботи: інтерактивні ігри, пошуково-дослідницьку діяльність, завдання творчого характеру, віртуальні подорожі Україною, колекціонування, екскурсії, прийоми ТРВЗ. У закладі працює гурток «Школа чеснот юного українця», на заняттях якого діти дізнаються про загальнолюдські цінності, відбувається становлення соціальної компетентності дитини. Вихованці дитсадка є учасниками конкурсів «Зігрій серце бійця!», «Петриківка – душа України», «Пісенне коло». Педагоги беруть активну участь у міських методичних заходах, конкурсах педагогічної творчості, семінарах.
Один з найважливіших напрямів роботи психологічної служби ДНЗ – підтримка дітей та родин, що перебувають в особливо складних соціальних умовах.
За роки свого існування дошкільний заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу малят.
А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується…
Контакти: Україна, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. Космонавтів 40
+38 (0564)641027
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 8 «ПРОЛІСОК» М. БІЛГОРОДА-ДНІСТРОВСЬКОГО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Заклад загального розвитку для дітей раннього та дошкільного віку засновано у 1986 році.
Понад 25 років незмінним керівником установи є Лутенко Людмила Іванівна.
У ДНЗ функціонують 11 груп, які відвідують 274 дитини. За весь час існування садка його випускниками стали близько 2 000 вихованців.
Садок розташований у затишку багатоповерхівок, неподалік від мальовничих краєвидів Дністровського лиману. Він потопає в зелені і є своєрідним оазисом, в якому росте різноманітна рослинність, оформлено безліч квіткових композицій, клумб, рабаток. Краса поєднана з функціональністю ігрових майданчиків, наявністю альтанок, осередків для ігор та відпочинку, спрямовані на зміцнення духовного та фізичного здоров’я малюків.
У ДНЗ створено сприятливі умови для здобуття дошкільної освіти кожною дитиною, враховано вікові, індивідуальні особливості, творчі здібності і нахили.
Колектив здійснює свою діяльність на засадах традиційних і новітніх педагогічних методик і технологій, метою впровадження яких є повноцінний розвиток, виховання та яскраве проживання дітьми дошкільного дитинства. Педагоги забезпечують та реалізують різні сфери життєдіяльності дітей, формують основу базової культури кожного вихованця, дбають про всебічний розвиток психічних і фізичних якостей, готують до життя у сучасному суспільстві та навчання у школі.
Важливим аспектом організації навчально-виховної роботи є включення інновацій в освітній простір: технології раннього навчання читання М. Зайцева, розвитку творчої особистості Г. Альтшуллера та програма на основі ідей В. Сухомлинського, яка використовується на заняттях з образотворчої діяльності в старших групах. Впровадження здоров'язбережувальних технологій, в основі яких – казка, музика, пісок, загартування, підвищують опір дитячого організму до несприятливих факторів.
З 2015 року в ДНЗ діє «Музей іграшки», в якому представлено 2 експозиції: лялька-мотанка та авторська іграшка з 47 експонатами. До їх виготовлення долучилися педагоги, мами та бабусі вихованців. Спільна робота сприяла налагодженню взаєморозуміння, підтримки, згуртування та спілкування у колі однодумців, в центрі якого – дитина.
Робота у напрямку інтеграції, перехід на вищий рівень навчально-виховного процесу, отримані позитивні результати, окреслені тенденції до розвитку і ефективної діяльності ДНЗ свідчать про злагоджену роботу всього колективу, діяльність якого покликана віднайти ключик до кожного дитячого сердечка.
МАЛОДАНИЛІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «ДЗВІНОЧОК» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ МАЛОДАНИЛІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ДЕРГАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Заклад заснований у 1958 році Харківським зооветеринарним інститутом (нині – Харківська зооветеринарна академія). З 1 січня 2001 року дитячий садок було передано на фінансування Малоданилівської селищної ради.
Сьогодні у закладі функціонують 7 груп: група раннього віку, 6 груп дошкільного віку, з яких 2 – компенсуючого типу логопедичного напрямку. Всього виховуються близько 180 дітей, середня наповнюваність груп загального розвитку – 27 дітей, а спеціалізованих – 17. За роки свого існування заклад здобув визнання як у селищі, так і за його межами.
Вже 24 роки завідувачем дитячого садка є Надія Тимофіївна Остапенко, вимоглива і принципова, сумлінна і доброзичлива, справедлива і демократична.
Педагогічний колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у тісному контакті з батьками вихованців.
У закладі проводиться чітка систематична робота, яка забезпечує компетентність дитини, здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, на підставі Освітньої програми для дітей віком від 2 до 7 років «Дитина», у логопедичних групах – за спеціалізованими програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
Навчально-виховний процес спрямовується на формування нової ідентичності дітей, готових до особистої відповідальності за власне і суспільне благополуччя.
Впродовж останніх років заклад посідає призові місця в районному конкурсі-огляді щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року.
Чотири роки поспіль садочок бере участь в Обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Майбутнє будуємо разом». За рахунок міні-проекту «Через рух – до здоров'я нації» у 2014 році встановили спортивне обладнання на ігрових майданчиках і обладнали спортивний майданчик. У 2015 році з міні-проектом «Здорова екологія – здорові діти» встановлено локальну очисну споруду з використанням новітніх технологій. У 2016 році завдяки міні-проекту «Тепло – дітям» частково утеплено приміщення ДНЗ. А в 2017 році з міні-проектом «Пів країни обійдеш – краще закладу не знайдеш» завершується утеплення Малоданилівського ДНЗ.
Результат такої сумлінної праці – якісна підготовка дітей до школи, успішна адаптація до життя у соціумі.
Контакти: 62341, Харківська область, Дергачівський район, селище міського типу Мала Данилівка, вулиця Академічна, будинок 35
+38 05763-57-587, 066-76-107-36
Сайт: http://osvita-dergachi.edu.kh.ua/doshkljn_navchaljn_zakladi/dnz/mj_rdnij_dzvnochok/
ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 9 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ВАДАМИ МОВИ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Дошкільний заклад працює з 1979 року. Сьогодні у ясла-садку функціонує 10 груп: 5 груп загального розвитку (одна з них - група раннього віку) та 5 спеціальних груп – 4 групи логопедичного напряму роботи та одна група ЗПР. Середня наповнюваність груп загального розвитку становить – 25 дітей, а спеціальних груп – 15 дітей. Всього у закладі виховується 215 дітей.
Оформлення кожної вікової групи організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям - це різноманітні центри: природничий, ігровий, пошуково-дослідницький.
Педагогічний процес здійснюється українською мовою кваліфікованими та творчими педагогами у закладі їх 31 педагог. Освітній рівень яких становить: 76% повна вища педагогічна освіта, із них 24% повна вища фахова освіта; 24% - базова вища фахова, 7% - профтехучилищ.
Колектив любить працювати бездоганно, творчо, не шкодуючи ні часу, ні енергії. Педагоги мають золоте серце, умілі руки, почуття міри і краси. Особистим прикладом вчать дітей цінувати прекрасне.
У ДНЗ проводиться чітка, систематична робота, яка забезпечує компетентність дитини, планується відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, здійснюється на підставі програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», у логопедичних групах - за спеціалізованими програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
Враховуючи специфіку роботи ясла-садка зусилля педагогічного колективу спрямовані на вирішення таких завдань:
- створення умов щодо ефективного поєднання розвитку зв’язного мовлення з прийомами мнемотехніки;
- проведення спільної роботи педагогічного колективу та батьків щодо формування здоров’язберігаючої компетентності дітей шляхом активізації рухового режиму, забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя;
- удосконалення роботи колективу щодо формування національно-патріотичної свідомості у дошкільників шляхом використання інноваційних технологій.
Педагоги дошкільного закладу не залишаються осторонь інноваційної діяльності. Вони не задовольняються традиційними підходами, а налаштовані на творчість, експериментування, пошук; застосовують незвичні форми роботи, нетрадиційні методи в навчанні, нові поєднання раніше відомих прийомів роботи з дітьми.
Велика увага приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі, особливо вихованню свідомого ставлення до здоров’я. Створена система оздоровчих та фізкультурних заходів здорового способу життя. Здійснюється медико-педагогічний контроль фізкультурних занять. Оцінка оздоровчого тренувального ефекту занять з фізкультури показала 92% очікуваних результатів.
У закладі постійно проводяться загартувальні процедури (повітряні, сонячні, водні), на заняттях з фізичної культури, під час прогулянок підтримується рухова активність дітей. Активно проходять Дні здоров’я, Тижні безпеки. До цих заходів залучались різні фахівці: медсестра, практичний психолог, інструктор з фізкультури, музичні керівники, вихователі. Цікаві для дітей форми роботи (бесіди, тематичні свята, лялькові, театралізовані вистави) дали можливість більш усвідомлено ставитись до процесу зміцнення та збереження здоров’я та перетворити дитину на винахідника, який пізнає таємниці свого організму.
Херсонська область, м.Херсон, Суворовський район, вул. Кутузова 6,
0552338443, http://yasla9.klasna.com
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №1 «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД І СТУПЕНЯ» УМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Навчально-виховний комплекс № 1 є державним навчальним закладом, що об'єднує дошкільну та початкову ланки освіти: 7 дошкільних груп та 4 класи початкової школи.
Пріоритетними напрямами роботи закладу є всебічний, гармонійний розвиток вихованців, а також виховання фізично, духовно, соціально, психічно здорової особистості. Для їх ефективної реалізації створено сучасне предметно-розвивальне середовище й організовано роботу Школи санітарної просвіти «Здоров'ятко», функціонують гуртки: хореографічний, акробатичний, вокальний, туристичний, іноземної мови, гри на дитячих музичних інструментах, стрибків зі скакалкою, бісероплетіння, настільний теніс.
Працівники закладу беруть активну участь у міських, обласних і всеукраїнських конкурсах.
Навчально-виховний комплекс протягом двох років проводив апробацію Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».
Сьогодні навчально-виховний комплекс це: школа сприяння здоров'ю; експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня з проблеми «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу»; експериментальний майданчик обласного рівня з проблеми «Психолого-педагогічні умови креативного розвитку дошкільників на засадах диференційованого підходу»; опорний заклад Умані із впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.
НВК – нова модель навчального закладу, яка реалізовує принципи безперервності і наступності в освіті, сприяє набуттю вихованцями життєвої компетентності через зв'язок з іншими соціальними інститутами.
20301 Україна, Черкаська область, м.Умань, вул. Тютюнника, 9 А, 0474433865, uman-nvk1.edukit.ck.ua
ВІЛЬШАНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СВІТАНОК» (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ВІЛЬШАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ДЕРГАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Перших своїх вихованців освітня установа гостинно зустріла восени 1967 року. З моменту відкриття заклад успішно працює над забезпеченням повноцінного розвитку дітей дошкільного віку.
Очолюваний майже 15 років Надією Іванівною Марусич колектив закладу – це сім'я кваліфікованих працівників-однодумців, які розуміють і підтримують одне одного, цінують і поважають кожного з дітей.
Домашній стиль – імідж садочка. Створений теплий домашній мікроклімат впливає на загальну емоційно-позитивну атмосферу взаємодії у дитячому колективі. У дошкільному закладі панують добрі, довірливі та відкриті партнерські взаємовідносини.
Соціальний розвиток – один із пріоритетних напрямів роботи закладу. Для його успішної реалізації у Вільшанському ДНЗ «Світанок» створені найсприятливіші умови для повноцінного особистісного розвитку вихованців, їх соціалізації. Завдяки поступовому осучасненню предметно-просторового середовища, зміцненню матеріально-технічної бази закладу створено умови для вільної та самостійної діяльності дітей.
Родини дітей активно залучаються до освітньо-виховного процесу для модернізації підходів у роботі з родинами та розвитку партнерських відносин між закладом і сім'єю.
Розвиток Вільшанського дошкільного навчального закладу «Світанок» відбувається за умов засвоєння нововведень, використання сучасних технологій та бачення власних перспектив розвитку в процесі інтеграції в європейський освітній простір, співпраці усіх учасників навчально-виховного процесу.
вул.Радянська, 5 смт Вільшани Дергачівський район Харківська область 62360, 42-143, dnz.svitanok@ukr.net
ВЕЛИКОПРОХОДІВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Історія існування Великопроходівського НВК розпочинається з 2014 року, коли об’єдналися Великопроходівська ЗОШ та Великопроходівський ДНЗ «Світлячок».
Сьогодні у закладі навчаються 90 учнів та 43 вихованці. Переважно мала чисельність учнів дозволяє налагоджувати тісний контакт між ними та педагогом, виявляти та враховувати рівень готовності кожного до навчання, ширше використовувати технології індивідуального та диференційованого навчання.
Останнім часом у мікрорайоні закладу спостерігається збільшення кількості дітей віком від 3 до 6 років. Дошкільний підрозділ НВК має дві різновікові групи. Належна матеріально-технічна база та відповідна фахова освіта вихователів дозволяють створити сприятливі умови для особистісного становлення і творчої реалізації кожної дитини.
Початкова школа, зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства, забезпечує подальший інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток дитини.
У сільській місцевості існують широкі можливості для спілкування дитини з природою, це розширює використання нестандартних форм навчання: проведення екскурсій, уроків під відкритим небом, проектування квітників і догляду за ними.
Учні закладу беруть активну участь у районних і обласних конкурсах, виставках еколого-натуралістичного напряму. Так, учениця 5 класу Блудова Діана стала абсолютним переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з біології та природознавства «Юний дослідник».
Великопроходівський НВК – сучасний освітній заклад, де робота педагогічного колективу спрямована на забезпечення повноцінного особистісного розвитку дитини – майбутнього свідомого громадянина України.
62331 Харківська область, Дергачівський район, с.Великі Проходи, вул. Іллінська, № 32 , (263)45-234 ,
ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 40 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Педагоги садка № 40 певні, що власним прикладом здатні навчити молоде покоління з повагою ставитись не тільки до матінки-природи, батьків та рідної землі. Вихователі за допомогою гуманної педагогіки навчають дошкільнят жити у злагоді з самими собою та довкіллям.
Керівник закладу, Олена Вікторівна Бихалова, надихає вихователів на творчу, результативну роботу з дітьми, є генератором нових ідей щодо розвитку садка у різних напрямах. За свої здобутки вона нагороджена почесними грамотами обласного рівня.
Кожного місяця у садку проводяться Дні здоров'я та спортивні розваги. Тут виховують різнобічно розвинутих та добре підготовлених до шкільного життя особистостей. Колектив закладу усіляко сприяє саморозвитку та самоконтролю кожної дитини. Відкриті тематичні заходи допомагають залучити дітей до національної та світової культури, навчити пристосовуватись до нових умов сучасного життя.
Навчальними програмами ясел-садка передбачено: розвиток здібностей дітей на заняттях з логіки, сенсорики, музики, малювання та різних видів конструювання. Робота різноманітних гуртків дає змогу розкрити нахили дитини з раннього віку.
Життя дитячого садка існує завдяки злагодженим відносинам між педагогами та батьківською громадою, яка із задоволенням підтримує педагогічний колектив у всіх напрямках. Тут завжди раді маленьким гостям та їхнім батькам.
723020 Херсонська область, м.Херсон, Комсомольський район, Лавреньова 27-б , 055292200, dedsad40.in.ua
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №295 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Заклад розпочав свій відлік часу в жовтні 1984 року в місті Кривий Ріг на мікрорайоні Сонячний. Тут функціонують 14 груп: 4 – для дітей раннього віку, 2 – для дітей з особливими потребами, група для дітей з вадами мови та 7 груп загального розвитку. Щороку в садку здобувають дошкільну освіту 250 дітей.
Робота ДНЗ спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти, згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Головною метою та предметом діяльності дошкільного закладу є підвищення якості та реалізація завдань дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку, формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості; збереження і зміцнення фізичного, емоційного та психічного здоров'я дітей, формування особистості; розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; надання корекційної допомоги дітям з порушеннями мови та затримкою психічного розвитку.
У ДНЗ № 295 працюють 35 педагогів, які активно беруть участь у методичній роботі закладу, району, міста.
Очолює колектив сучасний управлінець Семенова Алла Вікторівна, яка володіє технологіями менеджменту та маркетингу в освіті, управляє педагогічною системою, її розвитком, організовує і стимулює професійну діяльність підлеглих.
На базі дошкільного закладу постійно проводяться методичні об'єднання, педагогічні майстерні, семінари, конкурси та творчі зустрічі.
50056, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. м-н Сонячний 3 Б, (0564)905650, kkdnz295.dnepredu.com
ОДЕСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 300 «СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І СТУПЕНЯ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Навчально-виховний комплекс побудований в 1982 році, реорганізований в школу – ДНЗ в 1999 році. В Одеському НВК № 300 – 8 дошкільних груп, 5 класів початкової школи (з ігровими кімнатами), кабінет англійської мови, кабінет образотворчого мистецтва, басейн, планетарій. У закладі виховуються та навчаються 425 дітей віком від 2,5 до 11 років. З вихованцями працюють 26 педагогів: вчителі початкових класів, вихователі дошкільних груп, фізінструктор, інструктор з плавання, музичні керівники, вчитель образотворчого мистецтва, англійської мови. З них: 3 педагоги – вчителі-методисти, 2 педагоги мають звання «Старший учитель», 3 – «Вихователь-методист», 8 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію.
Працівники закладу беруть активну участь у міських, обласних і всеукраїнських конкурсах, є переможцями Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року».
У навчальному закладі успішно реалізуються принципи особистісно-орієнтованого підходу до навчання і виховання. Провідне місце в організації навчально-виховної роботи комплексу займають індивідуальні, парні та групові форми занять, як на уроках, так і в дошкільних групах. Для їх ефективної реалізації створено сучасне предметно-розвивальне середовище, функціонують гуртки: хореографічний, акробатичний, іноземної мови, образотворчого мистецтва, плавання.
Розвинута матеріально-технічна база включає спортивну залу, закритий плавальний басейн, спортивний майданчик, музичну залу.
В 2017 році ОНВК № 300 приєднався до дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкової школи “Розумники” (Smart Kids)», яка проводиться з метою прогнозування моделі використання в початковій школі освітніх електронних ресурсів на комп’ютерних пристроях різного форм-фактору з метою покращення та підтримки навчально-виховного процесу
НВК – нова модель навчального закладу, яка реалізовує принципи безперервності і наступності в освіті, сприяє набуттю вихованцями життєвої компетентності через зв'язок з іншими соціальними інститутами.
65058, Одеська область, м.Одеса, ул. Маршала Говорова, 5, (0482)638414, onvk300@gmail.com
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 2 – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД" М. ХОРОСТКІВ
Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 2 м. Хоростків гостинно відкрила свої двері 1 вересня 1972 року, а в 2016 році установу визначено опорною школою, до якої шляхом приєднання увійшли Карашинська та Хлопівська філії. Це найбільший і найпотужніший заклад загальної середньої освіти у нашій місцевості. Місією закладу є забезпечення рівного доступу учням сільської місцевості до якісної освіти.
Для високого науково-методичного рівня викладання матеріалу у школі створена належна матеріально-технічна база, кабінети оснащено сучасною технікою, обладнанням, підключено до мережі Інтернет, створено внутрішню корпоративну пошту, де кожен педагог може в необмеженій кількості архівувати необхідну інформацію при підготовці до занять, наявні спортивний зал та майданчик, смуга перешкод, їдальня, бібліотека, методичний та медичний кабінети. Логістику між школою та філіями здійснює придбаний шкільний автобус.
Навчально-виховний процес здійснюють висококваліфіковані педагогічні працівники, яких у школі та філіях – 60, з них: 4 мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 7 – звання «Старший вчитель», 6 – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України». За останні роки колектив значно оновився. Молоді вчителі охоче переймають досвід у більш досвідчених колег. Наші педагоги є переможцями і призерами районних і обласних турів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», діляться досвідом на сторінках фахових журналів та ведуть власні блоги.
У початковій школі введено вивчення основ християнської етики, фінансової грамотності, українознавства, стійкого розвитку. В основній школі учні поглиблено вивчають математику, українську мову, історію України, хімію, біологію, географію. Функціонують курси за вибором: родинні фінанси, зелений пакет, факультативи з креслення, історії. У старшій школі учні навчаються за біологічним і географічним профілями.
В освітньому просторі школи функціонують 10 гуртків різних напрямків, які дають можливість кожному учню «знайти себе» й ефективно взаємодіяти в соціумі.
Завдяки добре продуманій стратегії розвитку опорної школи, злагодженій роботі ради школи, батьківського комітету, учнівського самоврядування, педагогічного колективу, а також узгодженій діяльності місцевої влади, відділу освіти, Гусятинської РДА, Тернопільської ОДА, депутата Верховної Ради України Миколи Люшняка заклад реалізує головне стратегічне завдання, яке дає змогу випускнику правильно визначити пріоритетні напрямки життєвого шляху.
48240, Тернопільська область, Гусятинський район, м.Хоростків, вул. Незалежності, 17, (03557)51396, (03557)51410, khorostkiv-school2.edukit.te.ua
ГЛУХІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ) «СВІТЛЯЧОК»
Шукаючи ефективні та сучасні засоби для особистісного розвитку дітей дошкільного віку, педагогічний колектив садка обрав музейну педагогіку та творчо адаптував її основні принципи до освітнього процесу. Міні-музеї, створені у дошкільному закладі, стали центрами національно-патріотичного та художньо-естетичного виховання дошкільників. Тематика музейних осередків різноманітна: українська світлиця, музей казки, картинна галерея, міні-музей скульптури, міні-музеї хліба, вишивки, дерев'яних виробів, ляльки-мотанки, оберегів, писанки, транспорту, курочки, ґудзика.
Міні-музеї стали частиною розвивального середовища дошкільного закладу, істотно урізноманітнили форми та методи роботи з дошкільниками.
Педагоги визначили спрямування, мету діяльності, місце облаштування міні-музеїв, розробили тематику та зміст занять, екскурсій, наповнили ігротеки музейних осередків, розробили перспективний план роботи у міні-музеях.
Вихователі використовують такі результативні форми роботи з дітьми у міні-музеях: комплексні та інтегровані заняття, екскурсії-огляди, бесіди, дидактичні ігри, тематичні виставки, творчі проекти за участі вихованців та їхніх батьків. Практикуються взаємовідвідування музейних осередків інших груп, коли екскурсії проводять самі дошкільнята в ролі екскурсоводів.
На базі міні-музеїв організовуються майстер-класи для батьків: «Виготовлення ляльки-мотанки», «Мистецтво розмальовування писанки», «Ліпимо з солоного тіста» (музей хліба), «Створюємо вироби з ґудзиків».
Батьки беруть активну участь у створенні міні-музеїв, у всіх заходах та творчих пошуках педагогічного колективу. Саме вони приносять експонати, допомагають в оформленні експозицій, виконують з дітьми творчі вироби, збирають колекції.
Створення музейних осередків стало поштовхом для розкриття професіоналізму, творчості, ініціативності наших педагогів та батьків. Педагогічним колективом накопичено чимало практичних матеріалів для роботи з педагогами, дітьми, батьками на ґрунті музейної педагогіки.
Під час відвідування міні-музеїв діти отримують цінний емоційний досвід, який є основою формування національних та загальнолюдських цінностей та духовності. В результаті системної роботи зріс інтерес дітей до музейних експонатів.
Як інтегрована наука, музейна педагогіка цікава передусім своєю варіантністю. Радимо переконатися в дієвості цієї технології, облаштувавши свій міні-музей разом із дошкільнятами.
41400, Сумська область, м.Глухів, вул. Ковпака 4 а, (05444) 72226 svitlyachok_glukhiv@ukr.net
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ) «РОСИНКА» ВИШНЕВОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) «Росинка», заснований 23 лютого 1973 року, люб'язно зустрічає дітей уже понад 40 років.
Вихованці садочка, переступивши поріг закладу, постійно оточені піклуванням та увагою педагогічного колективу, який вдало відкриває кожну дитину та дає їй змогу розкрити свою індивідуальність, допомагаючи збагатити життєвий досвід та щодня пізнавати щось нове.
На педагогічній ниві дошкільного навчального закладу плідно та творчо працюють 33 освітянина: троє педагогів мають педагогічне звання «Вихователь-методист», один – «Старший вихователь», одинадцять педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію. Злагоджена робота колективу – показник високої майстерності керівника. Лашкова Любов Семенівна – талановитий, мудрий, ініціативний управлінець, що вдало впроваджує в роботу садочка новітні методи та сучасні напрями педагогіки. За роки своєї плідної праці, Любов Семенівна неодноразово нагороджена грамотами та подяками, серед яких – почесне звання «Відмінник освіти України», медаль «Софії Русової» та медаль «Ветеран праці». Відданість справі приносить колективу постійні відзнаки та нагороди, серед яких – диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «За вагомий внесок у розвиток науки і освіти України» та відзнака «Флагман освіти і науки України».
У 2009 році ДНЗ (ЦРД) «Росинка» посів ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-огляді на кращий стан фізичного виховання в закладах системи освіти України.
У 2010–2013 роках Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів дитячий навчальний заклад (центр розвитку дитини) «Росинка» був обраний обласним опорним закладом освіти з теми «Еколого-валеологічне виховання та оздоровчо-профілактична робота у дошкільному закладі». За високі показники роботи закладу, у 2013–2016 роках «Росинка» вдруге обрана обласним опорним закладом освіти за темою «Застосування варіативних профілактичних та фізкультурно-оздоровчих технологій в освітньо-виховному процесі дошкільного навчального закладу».
Надбаннями творчої роботи педагогів стали рекомендовані Науково-методичною радою Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» методичні посібники: «Зростаємо дужими» та «Пізнаємо світ і себе в ньому».
З 2016 року дошкільний навчальний заклад «Росинка» бере участь у Всеукраїнській дослідно-експериментальній роботі за темою «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі».
Творча група педагогів закладу є постійним активним членом Всеукраїнської школи гуманної педагогіки; систематично відвідує лекції, тренінги та семінари провідних науковців; вчасно запроваджує у роботу закладу сучасні форми самоосвітньої діяльності: брейнстормінги, колоквіуми і воркшопи; в плідній співпраці з батьками досягає високих результатів у вихованні найважливіших людських чеснот: гуманності, духовності та патріотизму.
Для всебічного гармонійного розвитку особистості дитини, комфортних психологічних умов її перебування та вдалої оздоровчо-профілактичної діяльності у закладі створено усі необхідні умови.
У дошкільному навчальному закладі (центр розвитку дитини) «Росинка» функціонує новітня сенсорна кімната для створення психологічного комфорту та зняття ментального навантаження вихованців.
Для загартування дитячого організму у закладі застосовується спеціальний комплекс оздоровчих процедур, що включає в себе заняття з плавання, відвідування сауни інфрачервоного проміння та соляної кімнати, вживання фіточаїв. Для залучення дітей до проблем захисту навколишнього середовища, створено «Зелену Галерею», яка дає змогу кожному малюку поринути у захоплюючий світ фауни та флори. Особливе захоплення у дітей викликає вдале поєднання традиційного фізкультурного обладнання з новітнім гімнастично-оздоровчим комплексом.
Бездоганне функціонування ДНЗ (ЦРД) «Росинка» – це результат налагодженої та плідної співпраці колективу закладу, громади міста та батьків вихованців, які поставили перед собою єдину мету – виховання гармонійної, всебічно розвиненої, самодостатньої, гуманної та патріотичної особистості.
Не акцентуючи увагу на досягнутому, колектив ДНЗ (ЦРД) «Росинка» впевнено крокує до нових висот та цілей.
вулиця Святошинська, 48, Вишневе, Київська обл., 08132, 04598 72176 vyshneve-rosynka.edukit.kiev.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) «ДНІПРЯНОЧКА» ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ СЕЛА ЧЕРВОНА СЛОБОДА ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Навчальний заклад засновано в 1992 році. Його очолює Канівець Віра Володимирівна.
У ДНЗ функціонують 6 груп, які відвідують 167 дітей. За час існування садка його випускниками стали близько 800 вихованців.
Садок розташований у затишному місці біля паркової зони та неподалік мальовничих берегів Дніпра.
Територія дошкільного закладу облаштована працівниками з любов'ю та відповідає сучасним тенденціям. Затишно вихованцям серед каштанів, берез, лип, кущів бузку та спіреї. Милують око своїм різнобарв'ям квітники, додає затишку рукотворна водойма в оточенні вічнозелених рослин. Кожний ігровий майданчик оздоблений поробками з покидькового матеріалу. Доповнюють територію пізнавально-розвивальні зони (фруктовий сад, городи, спортивний майданчик, містечко дорожнього руху).
У ДНЗ створені сприятливі умови для навчання, виховання та розвитку дітей, враховані вікові та індивідуальні особливості, здібності і таланти. Мікроклімат спонукає до гармонійного розвитку дошкільників.
Педагогічний колектив закладу працює за перспективним напрямом «Формування естетичної свідомості дошкільників шляхом розвитку їх фізичних та художніх компетенцій». Відповідно до цього під керівництвом вихователя-методиста Білик Т.А. розроблені та працюють такі творчі лабораторії: «Музичний калейдоскоп», «Образотворча майстерня», «Театральна мозаїка», «Літературна скринька», «Спортивний майданчик». Напрацювання та здобутки вихователі демонструють під час проведення традиційних заходів.
Останні 5 років на базі дитячого садочка проходить районний спортивний фестиваль «Гармонія руху». До співпраці залучаються артисти Черкаського драматичного театру. Окраса фестивалю – національні костюми, оздоблення та атрибутика, пов'язані з народними звичаями та культурою рідного краю.
Понад 10 років у ДНЗ проходить шашковий турнір «Золота дамка».
Вже 23 роки поспіль у стінах дошкільного закладу проводиться традиційний артистичний конкурс «Панич та Паняночка ДНЗ «Дніпряночка». Переможці весь рік носять почесні титули, а наступного року урочисто передають їх іншим талановитим переможцям. Цей конкурс став справжнім святом, якого з нетерпінням чекають кожного року і діти, і батьки.
Працівники садка пишаються своїми вихованцями, віддають їм частинку душі і сердечної любові.
19604, Черкаська область, Черкаський район, с.Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях 125, (0472)304299, Sadoc3@yandex.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РОМАШКА» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У травні 1966 року в екологічно чистій парковій зоні м. Золотоноша гостинно відчинила свої двері новобудова – дитячий садок «Ромашка». Вже минуло більше 50 років з тих пір, як у стінах закладу пролунали перші дитячі голоси, і вже своїх правнуків приводять сюди її вдячні вихованці, а «Ромашка» розцвітає в новій красі знову і знову, забезпечуючи нові потреби кожного покоління, підживлюючись теплом, добром і любов'ю. Тому й сьогодні наш дитячий садок – це невтомна й самобутня країна малечі.
Це той світ, у якому дитина перебуває в найважливіший період свого розвитку.
У 6 групах виховуються 133 дитини від двох до шести років. З 30 працівників закладу 14 – педагоги: по 3 спеціалісти вищої і І категорій, 6 спеціалістів ІІ категорії, 2 вихователі-методисти. Гасло садка: «Виховуємо любов’ю, навчаємо граючись», кредо: «Кожна дитина – маленька перлина».
Очолює ДНЗ Ірина Володимирівна Веремієнко – молодий керівник, сповнений бажання жити і творити, відкритий до всього передового та інноваційного. Своєю активністю й прагненням втілювати новітнє у навчання та виховання дітей дошкільного віку керівник надихає весь колектив, що сприяє створенню сучасного іміджу установи.
Завідувач дошкільного навчального закладу працює в тісному тандемі з досвідченим методистом Удовенко Павліною Вікторівною, яка має 39 років педагогічного стажу, добре володіє методикою сучасного дошкілля. Під їхнім керівництвом педагогічний колектив впроваджує нестандартні форми і методи організації педагогічного процесу за інноваційними методиками педагогів-новаторів. Кожна група в дошкільному закладі – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги і навчальна база, де кожний малюк може вибрати собі заняття до вподоби. Стержнем через весь навчально-виховний процес проходить принцип диференціації, інтеграції, комплексності з єдиною метою цілісного розвитку творчої особистості в умовах організованого дитинства.
Застосовується технологія навчання «Чую, бачу, роблю» за І. Карабаєвою, яка передбачає активну діяльність усіх органів чуття під час пізнавальної діяльності.
Навчально-виховний процес будується на основі функціонування української мови, пропаганди українського літературного мовлення, шанобливого ставлення до національної гідності людини, її культури.
Традиційними стали у садочку родинні свята та розваги, Дні відкритих дверей, Дні добрих справ, де батьки мають змогу брати активну участь у житті дітей.
Дитячий садок для наших дітей – це рідний дім. Тут їх люблять, плекають, навчають і виховують так, щоб діти любили свій садок, своє місто, свою Україну.
19700 Черкаська область, м.Золотоноша, Незалежності 75, 52760. nata.kurchenko@mail.ru
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТРУМОЧОК» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДНЗ «Струмочок» розпочав функціонування 30 грудня 1977 року. Він найкраще відповідає своїй назві, бо вже багато років зранку до вечора тут лунають дитячі голоси: нестримні, радісні, невгамовні, як весняний струмочок. Завдяки вдало підібраним деревам, кущам і квітам садочок стоїть, ніби на лісовій галявині. Наш заклад – джерело краси, життя і комфорту.
У садочку функціонують 8 груп, в яких виховується 161 дитина від 2 до 6 років. Колектив дружній, згуртований, в ньому працюють 49 працівників, з них 22 педагоги. Вищу освіту мають 19 педагогів, середню-спеціальну – 3, звання «Вихователь-методист» – 3. Вони творчо працюють, шукають нові шляхи у вихованні та навчанні дошкільників, використовують у роботі з дітьми нестандартні форми роботи. Адже кожна дитина – це талант, важливо тільки побачити та розвинути його.
Очолює дошкільний заклад завідувач Дегтяренко Лариса Вікторівна – сучасний керівник, який володіє високою культурою управлінської діяльності. Їй притаманні лідерські та організаційні вміння й навички, гнучкість мислення, вона вміє швидко реагувати на складності та нестандартно вирішувати проблемні питання. Прислухається до думки підлеглих, що сприяє розв'язанню багатьох проблем, та надає можливість колегам професійно розвиватись, удосконалюватись та досягати вагомих результатів.
Результативність роботи педагогів значною мірою залежить від злагодженої роботи керівника з методистом Тобілко Оксаною Михайлівною. Вона має глибокі систематизовані знання щодо управління навчально-виховним процесом, педагогічним колективом, враховує сучасні вимоги до освітнього процесу.
Колектив працює над реалізацією науково-методичної проблеми «Формування інженерного мислення у дошкільників засобами конструктора LEGO».
Активну участь педагоги беруть у професійних конкурсах і виставках обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів, створюють методичні посібники, друкують свої наробки у педагогічній пресі.
Необхідно відзначити наполегливу роботу колективу щодо технічного оснащення закладу, його естетичного оформлення та поповнення навчальними посібниками.
Заклад виборов І місце у Всеукраїнському конкурсі «Краща спортивна зала ДНЗ – 2016», нагороджений грамотою за І місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно». На VІІІ Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2016» здобув диплом лауреата конкурсу та медаль І ступеня.
Дитсадочок наш «Струмочок»
І дзвінкий, і гомінкий,
Радість в ньому аж хлюпоче –
На весь світ один такий!
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Лепсе 18, (04737) 53751, Strumok.ucoz.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 «ЯЛИНКА» ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Дошкільний навчальний заклад «Ялинка» найстаріший у м. Золотоноші. Відкрився він у далекому 1949 році на базі старих господарських приміщень. Сьогодні це сучасний дошкільний заклад з добре обладнаними ігровими кімнатами, спальнями, музично-спортивною залою, комп'ютерним класом і надзвичайно творчим колективом, який, продовжуючи найкращі традиції минулого, працює в інноваційному режимі.
З 1998 року очолює дитсадок Литвиненко Світлана Сергіївна, досвідчений педагог, розумний, талановитий керівник, мудрий наставник педагогів міста Золотоноші.
ДНЗ «Ялинка» має високий рейтинг серед садочків міста завдяки згуртованому, високо кваліфікованому колективу та вмілому керівництву Світлани Сергіївни і методиста Валентини Іванівни Дерев'янко.
Він налічує 20 педагогічних працівників, серед яких є вихователь-методист, практичний психолог, інструктор з фізкультури, музичний керівник та 15 вихователів, троє з них мають вищу кваліфікаційну категорію та звання «Вихователь-методист», четверо – І кваліфікаційну категорію та звання «Старший вихователь».
Пріоритетним напрямком роботи є формування у дітей основ здорового способу життя та виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я. Фізкультурний напрям об'єднує в собі традиційні та нетрадиційні форми роботи: заняття з фізкультури, ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, спортивні свята та розваги, Дні здоров'я, естафети, дихальна гімнастика, піскотерапія, музикотерапія. Традиційними в «Ялинці» стали спортивні фестивалі «Міцний горішок» та «Гармонія руху».
З метою оздоровлення проводяться інгаляції, створено фіто вітальні, де дошкільнята вживають профілактичні та вітамінні напої. Загартовуючі процедури здійснюються кожного дня у відповідності до сезону: обтирання тіла вологою рукавичкою, ходіння босоніж, ходьба по «сольових» доріжках, купання у виносному басейні, а взимку за згодою батьків діти ходять по «снігових килимках».
У дошкільному закладі створено розвивальне предметно-ігрове середовище, в кожній групі є зони рухової активності. Спортивна зала оснащена набором фізкультурного обладнання як промислового виробництва, так і виготовленого власними руками.
ДНЗ «Ялинка» – переможець обласного огляду-конкурсу на кращу організацію фізкультурно-оздоровчої роботи та Всеукраїнського конкурсу-захисту моделі «Навчальний заклад – Школа сприяння здоров'ю», дипломант і лауреат виставки «Освіта Черкащини».
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Шевченка 185, 5-22-63 , elochka.2000@mail.ru
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №25 ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ «МАЛЮК» УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У дошкільному навчальному закладі виховуються 350 дітей в 11 групах: 3 – молодшого дошкільного віку (75 дітей), 7 – дошкільного віку (230 дітей) і різновікова група (15 дітей).
Враховуючи різноманітні потреби дітей та бажання батьків, дошкільний заклад організовує освітній процес за пріоритетними напрямками: інтелектуальним, художньо-естетичним, мовно-лінгвістичним.
Особливістю закладу є багатонаціональність. Інтеграція іноземномовної комунікації в навчальний процес закладу сприяє розвитку пізнавальних процесів, формує соціокультурну компетентність дітей.
Інноваційна діяльність здійснюється за такими технологіями: психолого-педагогічне проектування діяльності дітей Г. Ващенко, нетрадиційні техніки під час художньо-естетичного розвитку, коректурні таблиці Н. Гавриш, кольорові палички Дж. Кюїзенера, «Логіки світу» І. Стеценко, картки-властивості З. Семадені, інтелектуальні ігри Нікітіних, розвивальні ігри В. Воскобовича, логічні блоки З. Дьєнеша, «Ейдетика для малюків» О. Пащенко, що сприяють логіко-математичному та пізнавальному розвитку дошкільника.
ДНЗ № 25 ЦРД «Малюк» є базовим закладом з проблеми «Вивчення іноземних мов, робота груп нацменшин».
У процесі пізнавальної діяльності увага дітей орієнтується на виховання поваги до традицій іудаїзму, польських традицій, відчуття приналежності до народу Ізраїлю, Польщі, разом з тим – толерантності та поваги до історії і традицій українського народу.
ДНЗ є учасником Міжнародної конференції «Мультилінгвальна освіта в Україні: досвід, методологія, перспективи» за підтримки румунського інституту миру Патрір та Міністерства закордонних справ Фінляндії.
З 2015 року розпочато впровадження цього проекту в ДНЗ № 25 ЦРД «Малюк» для забезпечення обов'язкового оволодіння державною мовою та можливістю опанувати національну рідну мову і практично оволодіти хоча б однією іноземною.
У закладі практикується День англійської мови, День івриту, День польської мови. Вивчення іноземних мов починається з молодшого дошкільного віку. Викладачі здійснюють навчання не тільки на заняттях, а й протягом дня на всіх режимних моментах, використовуючи зорову, слухову та рухову пам'ять дітей. Ігри-лічилки, національні ігри, вірші, елементи театралізації, безліч пісень підсилюють емоційність заняття, наближають навчальний процес до природнього сприймання і засвоєння знань.
Атмосфера турботи, дружелюбності, теплоти панує в навчальному закладі, де діти навчаються поважати культурні цінності й традиції один одного, знаходити точки дотику.
58029, м. Чернівці, вул. Достоєвського, 10-а , 037253-63-07 , dnz25cv.inf.ua
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ «КАЛИНКА» ЗОЛОТОНІСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Дошкільний навчальний заклад загального розвитку «Калинка» функціонує з 1972 року. Це модернізований шестигруповий навчальний заклад, який відвідують 141 вихованець від 1,5 до 6 років.
Педагогічний колектив дбає про забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення кожному вихованцю рівних з однолітками умов для подальшого навчання в школі, успішного особистісного розвитку.
Тут тепло і затишно всім, бо відчувається турбота про дітей, бажання йти в ногу з часом. Створюють цей затишок 32 працівники: 13 педагогів і 19 технічних працівників. Вони завжди піклуються про організацію життєдіяльності вихованців. Усі члени педагогічного колективу мають спеціальну педагогічну освіту. Це ерудовані, згуртовані однодумці, які весь час знаходяться у творчому пошуку нових ідей, аналізу минулих надбань та новаторських методик.
Взаємини між батьками і закладом будуються на взаємодовірі та взаємоповазі. Батьки – активні учасники виховного процесу. ДНЗ є базовим закладом у м. Золотоноша з організації роботи з батьками.
Пріоритетні напрями навчально-виховної роботи – національно-патріотичне, фізкультурно-оздоровче, художньо-естетичне, соціально-моральне виховання.
Очолює згуртований, міцний колектив завідувач Городнича Наталія Миколаївна, яка керує садочком
33 роки. Вона віддала справі виховання дошкільників 43 роки. Це ерудований педагог, знаний не лише в своєму місті.
Завідувач ДНЗ разом із методистом Крохою Надією Іванівною цілеспрямовано організовують педагогічний процес для досягнення позитивних результатів, створення творчої атмосфери, сприятливого соціально-психологічного клімату. Секрет їхнього успіху – компетентність і наполегливість у досягненні мети. Вони багато уваги приділяють згуртуванню колективу, працюють над формуванням конструктивних відносин між молодими і досвідченими педагогами.
Інноваційна діяльність у дошкільному закладі реалізується через зміну поглядів на систему виховання та підходів до організації навчально-виховної роботи, прагнення використовувати нові цікаві ідеї.
Один із напрямків роботи закладу – естетичне виховання. Для формування співочих навичок у дітей музичний керівник закладу Г.В. Біт-Давід впроваджує інноваційну технологію К. Орфа шляхом задіяння зорового, слухового та рухового сприйняття.
Формула успіху ДНЗ «Калинка» – створення умов для радості дітей, творчості вихователів і впевненості та спокою батьків. Педагоги працюють під гаслом: «Партнерство заради дитини!»
19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул.Соборна 40, 0473752175, kalinka_zolo@ukr.net
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЯСЛА-САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 25 М. УМАНІ
У дошкільному навчальному закладі виховується 245 дітей, з них 179 дітей дошкільного віку та 66 дітей раннього віку. У своєму складі ДНЗ має 10 груп, з них 3 групи раннього віку, 6 – дошкільного віку та 1 група компенсуюча з фонетико-фонематичним недорозвитком.
У закладі працюють 60 осіб, з них – 28 педагогів, а саме: завідувач, вихователь-методист, 20 вихователів, 2 музичні керівники, інструктор фізичного виховання, 2 вчителі-логопеди, соціальний педагог. Педагогічний колектив має достатньо високий освітній рівень: 4 педагоги з вищою кваліфікаційною категорією, 2 педагоги, що мають звання «Вихователь-методист», і 1 педагог має звання «Старший учитель».
Колектив створює і намагається підтримувати позитивний імідж дошкільного закладу.
Педагоги працюють над розв'язанням проблеми «Створення сприятливих умов для формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості». Саме тому для стабільного неперервного розвитку й самореалізації кожного учасника освітнього процесу – дітей-дошкільників, персоналу та батьків – у закладі створено сучасне інтелектуально-культурне середовище, яке є обов'язковою умовою ефективного виховання і розвитку дітей. Належна увага приділяється виявленню та розвитку творчих здібностей дітей. В закладі функціонують гуртки різного спрямування: художньо-естетичного та морально-етичного, логічного мислення та пошуково-дослідницької діяльності.
Педагогічний колектив ДНЗ бере активну участь у методичних заходах міста й області: є переможцями обласного конкурсу на кращу серію цифрового ресурсу; конкурсу на Інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України «Конкурсна осінь – 2015» та зайняли ІІ місце по області; міського конкурсу на кращий Інтернет-сайт. Також є активними учасниками всеукраїнського науково-методичного семінару, регіональної науково-практичної конференції, міжвузівської науково-практичної конференції науковців, аспірантів, педагогічних працівників та студентів Умані.
Певна робота в ДНЗ проводиться щодо поширення досвіду вихователів, оприлюднення результатів професійної діяльності педагогів закладу шляхом друку матеріалів у періодичних фахових виданнях (журнал «Бібліотечка вихователя дитячого садка»).
Дошкільний навчальний заклад № 25 входить до переліку закладів, затвердженого наказом МОН України від 22.01.2016 р. № 46 «Щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку» та з березня 2016 року розпочав роботу з педагогами, дітьми і їхніми батьками щодо упровадження основ соціальної та фінансової освіти програми «Афлатот».
Отже, сьогодні наш заклад продовжує перебувати у вирі реформ, при цьому динамічно розвивається та постійно вдосконалює свою діяльність.
20304, Черкаська обл. м. Умань, вул. Пролетарська 2а, 04744-3-60-82
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА_САДОК № 150 «РОДЗИНКА» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Є в світі чудова, неповторна країна – Дитинство! Розташована вона не за високими горами, не за глибокими морями, а в казковому ДНЗ «Ясла-садок № 150 «Родзинка». Кожного ранку садок гостинно відчиняє двері для 200 веселих і невгамовних малюків.
Це сучасний заклад, який дбає про забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти, створення кожному малюнкові рівних з його однолітками умов для подальшого навчання у школі, успішного особистісного розвитку. Бо кожна дитина – це «родзинка».
Дошкільний заклад працює над підвищенням національної культури та свідомості батьків і дітей засобами сучасного україномовного освітнього середовища.
Між педагогічним колективом та родинами вихованців налагоджена позитивна взаємодія щодо забезпечення гармонійного виховання та розвитку дошкільнят. Проводиться активна педагогічна просвіта батьків через різні форми роботи. Батьки – активні учасники різноманітних сумісних акцій.
У ДНЗ «Родзинка» можна шукати, мріяти, грати, фантазувати, дружити, вигадувати. Ми робимо все для того, щоб наші вихованці росли здоровими, веселими, кмітливими, розвиненими та інтелектуальними.
87515 , Донецька область, м.Маріуполь, Центральний район, вул. Казанцева 31-а , (0629)34-14-80 , 150dnz@ukr.net
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ЯСЛА-САДОК № 156 «ДЕЛЬФІНЯТКО» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Є в країні маленький куточок, де серед маріупольських «хмарочосів» знаходиться справжній оазис щастя, здоров'я і творчості. В голубих красунях-ялинках та тендітних каштанах розташований ясла-садок, куди щоранку вже 34 роки поспішають діти, на яких чекають цікаві мандрівки, вистави, фольклорні фестивалі тощо.
В яслах-садку діти змалку вивчають рідну мову й виховуються за народними традиціями, а вихователі розповідають їм про звичаї та свята наших пращурів, прилучають до вивчання рідного краю не тільки малят, але й батьків вихованців. Любов до Вітчизни починається з любові до матері, родини, до своєї Малої Батьківщини. Тому велике значення має сім'я та спільне із педагогічним колективом визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей. Любов до сім'ї, дитячого садка, шанобливе ставлення до людини-трударя, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, загальнонародних свят – це невеликий перелік тих тем, яких торкаються педагоги з вихованцями на різних заходах: від тематичної виставки до українського фольклорного фестивалю «Коляда», який щороку проходить в стінах рідного садка, а у січні 2018 року планується ювілейний 25-й фестиваль.
87512 , Донецька область, м.Маріуполь, Центральний район, б-р Шевченко 337, (0629)50-00-75 , delfinyonok_156@ukr.net
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 260» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У Кривому Розі, «залізному серці» України, на вул. Доватора розташований затишний дитячий садочок «Казка», який вперше відчинив свої двері для малят у 1977 році. Сьогодні у закладі функціонують 11 груп: 4 – для дітей раннього віку, 7 – для дітей дошкільного віку. Загалом здобувають дошкільну освіту 240 дітей від 1,5 до 6 р.
З 2005 року дошкільний заклад очолює педагог з 29-річним стажем М.В. Куницька. Компетентний керівник разом з вихователем-методистом Федоренко Н.Г. спрямовує колектив на поліпшення якості освітнього процесу в співдружності з родинами вихованців.
У дошкільному закладі створено належні умови для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку дітей. Особлива увага приділяється організації ігрової діяльності, оснащенню розвивального середовища сучасними меблями, ігровими модулями. Руками вихователів і батьків виготовлено багато різних атрибутів до сюжетно-рольових та театралізованих творчих ігор.
Педагогічний колектив є постійним учасником методичних заходів районного, міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Протягом останніх 5 років на базі ДНЗ № 260 проводились засідання районного методичного об'єднання вихователів старших груп, майстер-клас для фізінструкторів, семінар-практикум для практичних психологів, методичний форум для керівників ДНЗ міста. В 2015 році брали активну участь у підготовці та проведенні обласного семінару «Гендерна соціалізація дошкільника», в 2016 році – у проведенні міського тижня педагогічної майстерності «Педагогічна рада – сучасний формат управління».
ДНЗ № 260 є опорним з питання впровадження міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії». На засадах гуманістичної педагогіки емпауерменту вихователі залучають дітей до участі у природоохоронних акціях, дослідницькій діяльності, створенні екологічного театру. У 2016 році вихователі Голуб Г.В., Паніна Т.В., Пасічник Т.О., Акімочкіна О.Б., Копійка О.М. стали учасниками заочного туру Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір».
Результатами злагодженої роботи колективу стали перемоги у міському галузевому новорічному огляд-конкурсі серед закладів освіти, у міському турі обласного конкурсу «Веселі старти» з елементами футболу серед дитячих команд ДНЗ, у районному огляді-конкурсі з благоустрою у номінації «Творчій підхід до організації та художнього оформлення району». Вихователь-методист ДНЗ посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України» у номінації «Кращий персональний сайт педагога ДНЗ».
Колектив закладу не зупиняється на досягнутому і ставить перед собою нові завдання зі створення ще сприятливіших умов для всебічного розвитку дітей.
50089, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Тернівський район, вул. Доватора 5 А, (0564)380541, kunitskaya2.wix.com/preschool-ru
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК «СОНЕЧКО» БАРАНИКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Ясла-садок «Сонечко» – це сучасний український дошкільний заклад освіти Луганщини, який забезпечує право дітей на здобуття дошкільної освіти та успішне формування гармонійно розвиненої особистості.
Дошкільний заклад загального розвитку, розрахований на 204 місця, був заснований у 1975 році. За час свого функціонування здобув позитивний імідж у Луганській області.
З 2003 року заклад очолює А.В. Кравченко – сучасний менеджер, який понад усе цінує злагоду, дружбу, ділові стосунки у колективі, креативних, ініціативних працівників, небайдужих батьків. Всі свої знання і вміння вона віддає справі виховання і успішного особистісного розвитку дітей.
У закладі створений сучасний освітній простір: «Світлиця», природничо-дослідницька лабораторія, кімната «Космосу», студія образотворчого мистецтва, фізкультурна зала, музична зала, естетично оформлені та відповідно обладнані групові кімнати, нестандартно оснащені ігрові та спортивний майданчики. І це все створено за дієвої підтримки селищної громади.
Педагогічні працівники закладу є основою відродження та створення якісно нової національної системи освіти, у якій дошкільна освіта розглядається як перша сходинка розвитку особистості, і їм не байдуже, з яким багажем умінь та навиків сядуть за парти їхні вихованці. Вихователі наповнюють повсякденне життя дітей цікавими справами, ідеями, включають кожну дитину у змістовну діяльність, сприяють реалізації дитячих інтересів і розвивають у кожної дитини прагнення до прояву ініціативи і самостійності, до пошуку розумного і гідного виходу з різних життєвих ситуацій. Вони постійно підвищують свій професійний рівень, вивчають та впроваджують у свою роботу інноваційні технології, використовують ІКТ. Всі педагоги пройшли навчання, яке проводилось за підтримки ЄС і представництва дитячого фонду ЮНІСЕФ за програмою «Вчимося жити разом», та взяли участь у роботі навчально-практичного семінару «Садочок – простір, дружній до дитини»; випробували себе в проходженні професійних тестів, на інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України, склали їх «на відмінно», посіли І рейтингове місце. ДНЗ «Сонечко» нагороджено медаллю І ступеня за професійну активність педагогів.
Заклад – учасник міжнародних виставок і форумів. Нагороджений дипломом Національної академії педагогічних наук України за активне впровадження інноваційних технологій у процес навчання і виховання та дипломом Міністерства освіти і науки України за творчу працю з підвищення якості національної освіти.
92922, Луганська область, Кремінський район, с.Бараниківка, кв. Гагаріна 13, 9-62-72, dnz.sone4ko.baranikovka@mail.ru
ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 33 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІМЕНІ ФРІДРІХА ФРЕБЕЛЯ
Херсонський ясла-садок № 33 Херсонської міської ради імені Фрідріха Фребеля відновив свою діяльність у грудні 2012 року.
Сьогодні у яслах-садку функціонують 4 групи, де виховуються 120 дітей. У 2013 році закладу було присвоєно ім'я відомого німецького педагога Ф. Фребеля, який запропонував власну систему суспільного виховання дітей дошкільного віку, і відкрив перший заклад для дітей «дитячий садок».
Для реалізації ідей Ф. Фребеля у яслах-садку була створена належна матеріально-технічна база: сучасні дитячі ігрові майданчики, групові кімнати, харчоблок, медичний та методичний кабінети, спортивна зала, яка вмістила в собі всі необхідні матеріали для повноцінного фізичного розвитку малюка. У кожній віковій групі для дітей облаштовані переносні куточки з матеріалами для ігор і занять за методикою Ф. Фребеля. Вже не один рік поспіль у закладі проводиться гурткова робота з малюками, на заняттях яких малюки знайомляться з відомим німецьким педагогом, працюють з дарами, спілкуються з природою, висаджують городи, фізично розвиваються, вчать іноземні мови.
У яслах-садку працюють 10 досвідчених педагогів-новаторів, які активно впроваджують в освітній процес вчення Ф. Фребеля. У травні 2015 року на базі ясел-садка було відкрито музей Ф. Фребеля, який містить історичні матеріали щодо створення першого дитячого садка, дидактичні матеріали – «Дари» та роботи дітей, батьків та вихователів (за методикою Ф. Фребеля).
Ясла-садок № 33 ім. Ф. Фребеля активно співпрацює з факультетом дошкільної та початкової освіти Херсонського державного університету. Студенти та викладачі факультету є частими гостями дошкільного закладу. Під час зустрічей вихователі демонструють свої практичні вміння роботи з «дарами», студенти – теоретичні знання практикують у роботі з дітьми дошкільного віку, користуючись рекомендаціями, розробленими німецьким педагогом.
Педагоги та вихованці дошкільного закладу беруть активну участь у міських творчих та спортивних конкурсах, де неодноразово нагороджувалися грамотами та подяками. Завдяки плідній, активній роботі педагогічного колективу у 2017 році Херсонський ясла-садок № 33 посів І місце у щорічному конкурсі «Крок до зірок».
У цьому році у закладі було відкрито високоякісний спортивний майданчик, на якому діти з батьками, із задоволенням граючись, навчаються.
Досвід роботи ясел-садка «Педагогічні погляди Фрідріха Фребеля у практиці роботи сучасного дитячого садка» узагальнений та опублікований у журналі «Дошкільне виховання» № 9, 2017 р.
73013, м.Херсон, вул. Ладичука, 123, тел. 43-91-75, yasli-sad33ff@ukr.net, sad33.kspu.edu
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 21 «ЛАСТІВКА»
Дошкільний навчальний заклад № 21 «Ластівка» – це маленька Країна Дитинства, звідки бере початок могутня річка людського життя. Це одна із перших дитячих установ у м. Хмельницькому. Дата введення в дію – січень 1964 року.
Сьогодні і кожного дня 282 веселих, допитливих, життєрадісних малюків відчиняють двері нашого закладу, де з турботою та піклуванням їх оточують 50 талановитих, творчих, майстерних, люблячих працівників, серед яких – 27 педагогів. Діти виховуються в 9 групах: 7 груп загального розвитку та 2 групи – спеціальні (з вадами мови), з них 1 – для дітей раннього віку.
У 8 групах надаються додаткові освітні послуги: англійська мова, хореографія та мовленнєво-інтелектуальний розвиток дошкільників. Працюють театральний, хореографічний, спортивний гуртки, дитячий оркестр. Також є групи профільних напрямків: природничо-дослідницького та художньо-естетичного.
Пріоритетними завданнями закладу є створення умов для всебічного розвитку індивідуальності дитини на основі виявлення її здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб. Особлива увага звертається на збереження фізичного та психічного здоров'я дітей, забезпечення духовного і соціального благополуччя. Новим пріоритетним напрямком роботи є забезпечення розвитку інклюзивного освітнього середовища з метою соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами та сприяння максимальній ефективності навчально-виховного процесу для таких дітей. У роботі використовуються інноваційні технології, гуманістичне виховання та ТРВЗ. ДНЗ працює в тісній співдружності з батьками, що є запорукою успіхів і досягнень в його роботі.
В садочку виховується багато дітей з багатодітних сімей. Традицією закладу є проведення родинних зустрічей, вечорів, показ майстер-класів, як батьками, так і вихователями.
Педагоги, батьки та діти беруть активну участь в усіх культурно-масових заходах міста та області.
Заклад тісно співпрацює із загальноосвітньою школою № 18 імені В. Чорновола, Гуманітарно-педагогічною Академією та ХОІППО.
Влітку 2017 року здійснено капітальний ремонт харчоблоку: закуплено повністю нове електрообладнання на кухню, встановлено потужну вентиляцію. Тепер харчоблок набув нового вигляду, сучасного та зразкового.
Девізом ДНЗ № 21 «Ластівка» є наступні слова: «Діти нас не чують, а діти нас наслідують», – тому основним завданням є не просто розказати, що таке любов, а дати її відчути, не тільки показати дружбу, а й навчити спілкуватись і взаємодіяти одне з одним, не проживати день щоденно, а відчувати та дарувати тепло, радість, усмішку.
29000, вулиця Сковороди, 31, Хмельницький, Хмельницька область, 0382 728 072, dnz21.km.sch.in.ua
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 54 «ПІЗНАЙКО»
Вже майже 30 років дошкільний навчальний заклад № 54 «Пізнайко» м.Хмельницького щодня відкриває двері для вихованців та їхніх батьків.
З першого дня існування дошкільного закладу педагогічний колектив налаштований на пошук нових ідей, впровадження сучасних досягнень педагогічної науки в практику взаємодії з дітьми, та надання якісних освітніх послуг.
«Пізнайко» – це ясла-садок комбінованого типу, в якому функціонують 6 груп: 4 групи загального розвитку та 2 – логопедичні, в яких виховуються 210 дітей.
Пріоритетним напрямком діяльності ДНЗ є фізкультурно-оздоровчий.
Педагогічний колектив ставить перед собою завдання зберігати та зміцнювати фізичне, психічне та духовне здоров'я дітей, впроваджуючи інноваційні технології та перспективний досвід; розвивати кожну дитину відповідно до її індивідуального розвитку; формувати основи здорового способу життя. Для реалізації цих завдань дитячий садок має всі умови: басейн, фізкультурний зал, просторі холи.
Педагоги переконані, що дошкільний вік є важливим періодом для формування патріотичних почуттів. Знання та вміння, накопичені в цьому віці, в подальшому стають основою для формування стійких моральних звичок і переконань, життєвих ідеалів.
Дві групи вже другий рік поспіль працюють за програмою «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку». Вихователі намагаються сформувати у дітей активну життєву позицію щодо власного життя та безпеки; привити нові корисні звички і моделі поведінки.
Для розвитку допитливих, впевнених у собі, творчих особистостей у ДНЗ надаються додаткові освітні послуги: англійська мова, ритміка, логіка, сенсорика, комп'ютерна грамота та «Школа м'яча».
Одним із ключових напрямків освітньої діяльності ДНЗ є забезпечення наступності між дитячим садком та школою. Методичні служби цих закладів працюють над створенням моделі неперервної освіти педагогів, підвищенням їхньої професійної майстерності, поєднуючи класичні та інтерактивні форми роботи.
Особлива увага приділяється залученню родин до участі у виставках, конкурсах, святах і розвагах, відкритих переглядах навчальної діяльності, виготовленні поробок, а також психолого-педагогічної просвіти.
Педагоги дошкільного навчального закладу є авторами парціальних програм. Вихователь-методист Кушлак О.Д. та вихователь Таранціца С.В. – постійні дописувачі професійних журналів «Дошкільне виховання» та «Палітра педагога».
Дошкільний навчальний заклад № 54 «Пізнайко» активно живе та постійно розвивається. Весь наш колектив вірить у світлі та радісні зміни і покладає великі надії на майбутнє.
29019, пр. Миру, 51/2 м. Хмельницький, (0382)71-29-54; 3-11-62
БАЛАБИНСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ТЕРЕМОК» БАЛАБИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
У смт Балабине є маленька країна дитинства, що рясніє щирими усмішками – ДНЗ «Теремок». Навчально-виховний процес здійснюється за програмою «Дитина в дошкільні роки» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». У «Теремочку» працюють 6 груп (154 дитини).
Про комфортне перебування дітей у закладі піклуються 38 працівників, з них – 20 педагогів. Це віддані своїй справі професіонали, які зберегли заклад та його традиції. Педагогічний колектив завжди бере участь в обласних конкурсах професійної майстерності педагогічних працівників «Вихователь року», обласному конкурсі «Освіта Запорізького краю», у районних методичних об'єднаннях, конкурсах, виставках педагогічних ідей. Педколектив ДНЗ впроваджує в практику особистісно-орієнтовану технологію шляхом диференціації навчально-виховного процесу відповідно до нахилів, здібностей, інтересів та потреб кожного вихованця. Працівники закладу формують у дітей культурно-гігієнічні навички, основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки, сприяють розумовому, психічному і фізичному розвитку дітей.
Кожна група в дошкільному закладі – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги та навчальна база. Кожний вихователь проявляє майстерність, індивідуальний стиль роботи. Колектив садка працює над створенням такого навчального середовища, завдяки якому дитина вільно розвивалася б відповідно до своїх здібностей, вибору, бажань.
Для зміцнення здоров'я, фізичного розвитку дітей у садочку створений оптимальний руховий режим. Це щоденні заняття з фізкультури, ранкова та гігієнічна гімнастика, рухливі ігри та спортивні розваги, свята, що проводяться на спортивному майданчику та у спортивній залі. В музичній залі проходять музичні заняття, музичні розваги, театралізовані вистави. Вихователі звертаються до української національної скарбниці, використовують на заняттях краєзнавчий матеріал, художню літературу, усну народну творчість, проводять свою роботу так, аби вихованці змогли долучитися до культури свого народу, відчути гордість за рідну країну, усвідомити, що вони українці, виховують у дітях почуття національної гордості.
Вихователі допомагають малюкам справитися з навантаженням. Одним із головних завдань ДНЗ є підготовка дитини до школи. Цьому підпорядковується весь процес навчально-виховної роботи.
Теплі дружні стосунки склалися між колективом дошкільного закладу та батьками. Традиційними стали у садочку родинні свята та розваги, Дні відкритих дверей, Дні добрих справ, де батьки мають змогу брати активну участь у житті дітей, спілкуватися з педагогами та іншими батьками.
Попереду – велика дорога, якою педагоги будуть іти так само гідно, збагачуючи скарбничку добрих справ, виховуючи нове покоління дітей. А «Теремок» завжди залишатиметься в пам'яті кожного випускника як згадка про миле серцю дитинство. А все через те, що в «Теремочку» володіють секретами дитячого щастя!
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №31 «БІЛОСНІЖКА» ІЛЛІНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У мальовничому селі Іллінівка, в затишному куточку Іллінівської ОТГ, серед струнких ялинок і довгокосих берізок є країна казок та мрій, гри та радості, музики і малюнка, краси і фантазії – справжнісінька країна дитинства, що рясніє щирими усмішками, допитливими поглядами, неповторними талантами.
Сюди щоранку поспішають маленькі принци та принцеси, які з нетерпінням чекають незабутніх вражень, яскравих емоцій, цікавих пригод і нових відкриттів. І вся ця диво-краса – заклад дошкільної освіти № 31 «Білосніжка».
Наше педагогічне кредо: «В кожній дитині сонце, тільки дайте йому засяяти». Тут знайдуть ключик до серця кожного малюка. Освітній процес здійснює переважно молодий педагогічний колектив у складі 9 педагогів: директор, практичний психолог, 6 вихователів, музичний керівник. У трьох групах закладу виховують 48 дітей.
Тут малюка не тільки доглянуть, пограються з ним, а ще навчатимуть, розвиватимуть, виховуватимуть. Тут затишно й комфортно – світлі, просторі групові кімнати, затишні спальні, чудові іграшки, сучасні ігрові куточки, гарний музичний зал. Поспілкуйтеся з маленькими вихованцями садочка – і ви відчуєте увесь ритм праці цього чудового колективу.
Особлива заслуга в цьому належить енергійному, досвідченому керівникові Аллі Володимирівні Луненко. Ім’я Алли Володимирівни відоме фахівцям у галузі дошкільної освіти в Костянтинівському районі та Іллінівській ОТГ. Це творчий педагог, талановита людина і гарний організатор.
Педагоги закладу в постійному пошуку шляхів оновлення, вдосконалення педагогічного процесу. Головне завдання дошкільного закладу – допомогти дитині повноцінно, гармонійно і комфортно розвиватися, формувати особистість, забезпечити інклюзивне навчання як систему освітніх послуг. Особлива увага приділяється належному мікроклімату і предметному середовищу.
З метою вдосконалення освітнього процесу педагогічний колектив у своїй роботі використовує альтернативні методики та інноваційні технології: мнемотехніка, пісочна терапія (авт. Грабенко Т.М., Зінкевич-Євстигнеєва Т.Д.), LEGO-конструювання, методика навчання дітей розповіданню за картками-схемами Крутій К., інноваційна технологія «Терапія піском», тістопластика, ізо-терапія.
За роки роботи педагогічний колектив закладу має успіхи і досягнення в галузі здійснення освітньої діяльності, бо це – колектив однодумців, творчих педагогів, робота яких підпорядкована спільній меті. Вони прагнуть створити в садочку такі умови, щоб він був, місцем радості для дітей, місцем творчості для педагогів та місцем впевненості і спокою для батьків.
А любов і турбота педагогів та батьків будуть дітям дорогою у щасливе майбутнє!
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК № 166 “ДІОСКУРІЯ” МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
У багатонаціональному, славному традиціями грецькому селищі Сартана, що у Донецькому краї, поблизу дивовижного міста Маріуполя, є дошкільний навчальний заклад № 166 «Діоскурія», яким керує Єрмоленко Євгенія Олександрівна.
Палац дитинства «Діоскурія» є виховним та культурно-естетичним центром селища Сартана, а також опорним серед навчальних закладів освітнього округу № 8. Тут працюють 45 добрих, творчих, працьовитих, уважних дорослих та навчаються 198 кмітливих, невгамовних, шустрих дошкільнят.
Назва нашого дошкільного закладу має грецьке походження. Любов до культури предків притаманна цьому регіону, оскільки в селищі, згуртовані дружньою родиною, проживають мешканці грецької, української, російської і багатьох інших національностей, які зберігають свою історію, мову, звичаї та традиції.
Робота у дитячому закладі «Діоскурія» будується на вихованні патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до свого та інших народів, збереженні та зміцненні здоров'я дітей. Систематичне втілення здоров'язберігаючих технологій сприяє позитивним змінам усього організму дошкільників. Про це говорять високі результати діагностики рівня фізичного розвитку дітей, зниження показників захворюваності дітей. Результатом злагодженої цілеспрямованої і професійної роботи усіх ланок фізичного виховання є щорічні перемоги у різних змаганнях, спартакіадах і олімпіадах.
Славиться садочок і своїми успіхами у роботі з відродження традицій козацтва. Саме в цей важкий для нас час, коли селище Сартана знаходиться у прифронтовій зоні, де діти не з чуток знають, що таке мінометні обстріли, порушені домівки і втрата близьких, вихователі-берегині Українського Реєстрового Козацтва роблять усе можливе, щоб захистити дитячу психіку. Тому найактуальнішим завданням є створення цілісної системи всебічного розвитку дитини і втілення її в освітньому процесі.
На базі дошкільного закладу створено дитячу Козацьку республіку «Молода Січ», до складу якої увійшли курені, сотні та півсотні навчальних закладів освітнього округу № 8 усіх вікових ланок. Педагоги ростять маленьких козачат на принципах православ'я, толерантності, поваги до національних традицій усіх народів, що є підґрунтям для виховання здорових, сильних, мужніх, вольових козаків – майбутніх захисників своєї Вітчизни.
Діти – паростки нації. Щоб кожна дитина стала відбірним зерном і виросла гармонійною особистістю, потрібно створити для неї всі умови в сім'ї, в дитячому садку, в школі. Треба посіяти в душі кожного з них зернятка народної пам'яті і духовності, здоров'я і працьовитості, культури й істинної краси. Проростуть ці паростки добра – і виросте колосисте поле життя, натхнення, мудрості та самоповаги майбутньої надії нашої держави!
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 78 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
Заклад дошкільної освіти № 78 Холодногірського району міста Харкова «Умка» був заснований у 1968 році підприємством «Південна залізниця». З 2001 року знаходиться у комунальній власності Харківської міської ради. У 2017 році заклад відсвяткував 50-річчя. Сьогодні в ньому працюють дванадцять груп загального розвитку, з них – три групи раннього віку та дев’ять груп дошкільного віку. Всього в садку виховують 336 дітей.
Колектив закладу великий та досвідчений. Серед 60 співробітників – 25 педагогів, 15 з яких мають вищу освіту та 10 – середню спеціальну. З 2001 року завідувач закладу – Вікторія Вікторівна Кізлевич. За роки її керування ДНЗ брав участь у багатьох конкурсах різних рівнів і був відзначений грамотами та нагородами.
Дошкільний заклад неодноразово ставав переможцем в огляді-конкурсі серед дошкільних закладів міста на кращу підготовку до нового навчального року, у 2015 році посів ІІ місце у міському конкурсі-захисті на кращу модель інформатизації закладу освіти «Шкільний інформаційний світ» у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті». З вересня 2013 року дошкільний заклад бере участь у міжнародному проекті благодійної програми «Сприяння освіті», яка була започаткована в Україні з моменту підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Благодійним фондом LEGO Foundation (Данія). Колектив дошкільного закладу впроваджує інновації та нововведення в освітньо-виховний процес: «Інтеграція LEGO-технологій в освітній процес у дошкільному навчальному закладі», «Педагогіка М. Монтессорі («Будинок вільної дитини»)», «Інформаційні технології в дошкільному навчальному закладі», ТРВЗ – технологія формування системного мислення у розв'язанні творчих завдань.
Робота дошкільного закладу спрямована на забезпечення гармонійного, різнобічного розвитку особистості дитини, формування основ здорового способу життя та підготовку їх до подальшого життя у суспільстві. У закладі створений психологічний комфорт для дітей, оптимальні умови для повноцінного розвитку їх особистості, творчого мислення, уяви, фантазії, пізнавальних здібностей. Створені освітньо-виховні осередки, що дають кожній дитині змогу знайти собі справу до душі, відповідно до своїх інтересів, уподобань, індивідуального розвитку. Малеча із задоволенням навчається, граючись.
Заклад є базовим для проведення практики студентів Харківської академії неперервної освіти. Також на базі закладу проходять практику студенти ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Гуманітарно-педагогічної академії.
Вихованці дитячого закладу № 78 відзначаються не тільки своїми знаннями, але й відрізняються вмінням добре відпочивати, розважатися, творити. Тут зростають та виховуються справжні таланти, майбутні зірки! Садок «Умка» пишається своїми маленькими «умками».
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ЯСЛА-САДОК № 160 «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У кожного навчального закладу є своя історія, свій день народження. Заклад дошкільної освіти № 160 «Джерельце» святкує день народження двічі. Для перших вихованців садок гостинно відкрив двері в 1984 році, щоб огорнути їх турботою, стати другою домівкою, де вперше роблять самостійні відкриття, відчувають себе особистостями, громадянами України. Заклад має велику територію, прекрасну зелену зону, ігрові та спортивний майданчики, а головне – плавальний басейн. Основний напрямок роботи закладу – фізкультурно-оздоровчий. Але так було не завжди.
Трагічний день 24 січня 2015 року назавжди залишився чорною сторінкою в історії ДНЗ. Під час артобстрілу два снаряди влучили на територію садочка. Життя немов зупинилося. Справжні друзі не залишились осторонь. Працівники металургійних підприємств міста, волонтери та працівники закладу почали відновлювати зруйновану будівлю садочка. Другий день народження «Джерельце» святкує 1 квітня 2015 р.
Саме в цей непростий час заклад очолила демократичний, сучасний керівник – Варламова Ганна Олександрівна. Вихователі плідно співпрацюють з громадськими організаціями, благодійниками, різноманітними фондами, засобами масової інформації, разом з батьківським загалом беруть участь у міських грантових проектах.
На даний час садочок є найчисельнішим серед закладів дошкільної освіти Маріуполя. Усе, що робиться в садочку – все заради нашого майбутнього, наших дошкільнят, все заради того, щоб вони виросли справжніми патріотами своєї держави, рідного міста та родини.
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК № 119 “СВІТЛЯЧОК” МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Дитячий садочок – складний живий організм. Щодня творчі, фізичні, духовні енергії багатьох людей зливаються разом. Нота кожного: дітей, батьків і колективу однодумців – є складовою загальної мелодії. Тоді вона звучить… А диригентська паличка – в руках завідувача. Саме він комплектує команду, визначає домінанти діяльності, будує імідж закладу. Лариса Олександрівна забезпечує ефективну роботу, бачить перспективи розвитку, потенціал педагогів, сприяє здобуттю освіти і підвищенню кваліфікації вихователів, приділяє увагу роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
Колектив дошкільного закладу «Світлячок» працює над створенням та підтримкою високого іміджу ясел-садка та позитивної громадської думки про діяльність закладу.
Ініціативною групою педагогів закладу під керівництвом завідувача створені творчі проекти «Маріуполь – місто Приазов'я», «Рід, родина, рідне», «Україна, рідний край, про родину все пізнай», якими користуються педагоги міста. У 2016 році вихованці закладу здобули І місце в номінації «Скринька мовленнєвих знахідок» у міській методичній панорамі «Калейдоскоп розвиваючих дидактичних посібників», у 2017 році – І місце в номінації «Родина, родина від батька до сина» у міському фестивалі дитячої творчості «Ми краплинки з криниці роду», діти постійно стають призерами та переможцями щорічних міських дитячих конкурсів і змагань, міської малої спортивної олімпіади.
У ДНЗ «Світлячок» дітям комфортно і затишно. Тут можна все: дружити, мріяти, сумувати, малювати, гратися, творити, радіти, міркувати, помилятися, фантазувати.
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК № 124 «СТРУМОЧОК» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Кожна дитина унікальна, з власним темпом розвитку. І дошкільний заклад має забезпечити малюкам щасливе проживання дитинства – в любові, радості, грі й спілкуванні. Таким закладом є «Струмочок» – маленька країна дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя.
Неординарний керівник нової формації, з високим ступенем соціальної активності, голова освітнього округу № 4 серед ЗДО, секретар Ради керівників міста Гасіч Світлана Анатоліївна генерує і втілює нові ідеї, ініціює участь установи в міській програмі «Відповідальне батьківство», соціальному проекті «Місто нашими руками», міських конкурсах «Наш двір» і «Наше місто – наш дім», Міжнародному проекті соціальної та фінансової освіти дошкільників за програмою «Афлатот».
У межах міжнародного суспільного руху – освіти для сталого розвитку – активно впроваджує педагогіку емпаурменту. Творча група педагогів закладу взяла участь у випуску навчально-методичного посібника «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку. Діємо разом». Садок є базовим у розробці завдань та проведенні міського конкурсу для обдарованих дітей «Розумники і розумниці», видано декілька збірок «Завдання для кмітливих дошкільнят».
Завдяки натхненній, плідній праці всього колективу ДНЗ «Струмочок» створив інтегрований освітній простір для дошкільнят на запит сьогодення. Компетентні педагоги забезпечують високу якість сучасної освіти, є помічниками, друзями, порадниками, співрозмовниками для дітей. А вихованці беруть участь у міських, обласних та всеукраїнських заходах і стають лауреатами та призерами конкурсів.
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК № 125 “ЧЕРВОНА ГВОЗДИКА” МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»
ДНЗ № 125 «Червона гвоздика» – цікавий, пізнавальний, ігровий освітній простір. Вже з першої хвилини, перебування на території закладу вас зустрічає оздоровча фітозона з запашними ялинками, самшитами, соснами, смереками, ялівцями, туями. На ігрових майданчиках ростуть різнобарвні квіти, які позитивно впливають на настрій дітей під час прогулянок. Кожна група оснащена дитячими меблями для сюжетно-рольових ігор, що сприяє розвитку психічних процесів, мовленню і соціалізації дітей.
Творчі, креативні, небайдужі педагоги впроваджують інноваційні технології під час навчально-виховного процесу, які дозволяють перетворити освітній простір у подорожі до різних країн знань: Шахової Королеви або Комп'ютерного генія, потрапити на гостину до Здоров'ячків, які з радістю покажуть цікаві фізичні вправи, двоповерховий автобус довезе до зупинки «Happy English», і ось казковий художньо-естетичний світ, який розкриває таємниці класичної музики, театралізованої вистави, художньої гармонії та хореографічної грації.
В дошкільному навчальному закладі проводиться робота щодо формування духовно-моральних, родинних, національних, особистісних цінностей. Створюється розвивальне середовище для майбутніх науковців, які з задоволенням досліджують навколишній світ. Цілеспрямовані, доброзичливі педагоги створюють умови щодо формування життєвої компетенції дитини, психологічного інтелекту, фізичної та пізнавальної активності, а також позитивної, дружньої атмосфери в закладі.
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯСЛА-САДОК №148 «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ласкаво зустрічає маленьких мешканців міста Маріуполь сучасний та чудовий заклад дошкільної освіти № 148 «Джерельце». Цей садок найкраще відповідає своїй назві, бо вже багато років, з ранку до вечора, тут лунають дитячі голоси: нестримні, радісні, невгамовні, неначе краплинки чистого джерела.
У закладі дошкільної освіти функціонують 12 груп, в яких виховуються 268 дітей. Для своїх вихованців садочок став дійсно другою домівкою. В колективі працюють люди наполегливі, творчі, закохані у свою професію. Двадцять шість педагогів з ранку до вечора заповнюють день вихованців цікавими заходами, оточують турботою і ласкою, навчають бути особливими, індивідуальними, пристосованими до життя.
Всі малята мають можливість навчатися та розвивати свої творчі здібності в гуртках: англійської мови – «Еnglish land», спортивному – «Здоров'ятко», шахів – «Шахова абетка», співів – «До - мі - солька», логіки – «Ерудит».
Колектив закладу ефективно впроваджує оздоровчі технології в роботу з дітьми. На Всеукраїнському конкурсі «На кращий стан фізичного виховання» ДНЗ «Джерельце» посів друге призове місце.
Завдяки якісній роботі всього колективу, садочок користується попитом серед батьків, які бажають, щоб їхні діти виховувались саме в цьому дитячому закладі, де працює команда професіоналів, де створені належні сучасні умови, а дошкільнята отримують якісну дошкільну освіту та почувають себе щасливими.
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ЯСЛА-САДОК № 108 “МАТРЬОШКА” МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»
Кожного ранку, ось вже 45 років поспіль, приходять покоління дошкільнят у дитячий садок «Матрьошка» – чарівну країну, сповнену щастям. Сьогодні це сучасний заклад дошкільної освіти, пріоритетним напрямком роботи якого є створення здоров'язберігаючого освітнього простору відкритого для інноваційних технологій, орієнтованого на індивідуальний розвиток особистості, а допомагають у цьому педагоги, творчі, неординарні, креативні, в яких все іде від серця. Вони створюють умови для реалізації міжнародних проектів «Вчимося жити разом», «Садочок – простір, дружній до дитини». Кожна група – це комфорт і затишок, неповторний куточок краси і природи, казковий світ книг та іграшок, де звучить рідна мова, а вихователі вчать шанувати і поважати народні звичаї та традиції, любити і пишатися Батьківщиною. Традиційні свята «Першого Закосичення» та «Ігри юних козачат» формують національну свідомість маленьких громадян, плекають кращі традиції родинного виховання.
Ми дивимось на освіту як на процес розширення компетентності дитини, підтримку унікальності та талановитості кожного малюка, створюємо умови для саморозвитку, прояву сутнісних властивостей і самореалізації особистості. Педагогічний колектив поступово втілює ідею організації роботи лінгвістичного центру з вивчення дошкільнятами англійської мови. А унікальна група «Космічних мандрівників» надихає малюків на ознайомлення з таємницями Всесвіту.
Завдяки плідній співпраці педагогів і батьків, дитячий садочок забезпечує рівні стартові можливості для подальшого успішного навчання в умовах «Нової української школи».
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ЯСЛА-САДОК № 135 «КРАПЛИНКА» МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В Центральному районі Маріуполя шумить бурхливо озеро дитинства і серед нього – «Краплинка» – дошкільний заклад № 135. Тут кожного ранку на подвір'ї збираються маленькі вихованці з батьками для проведення традиційного музичного флешмобу.
Готовність до змін – необхідна та ефективна складова управлінця сучасного закладу освіти. Активна взаємодія з колегами, батьками, громадськістю покладена в основу власної системи роботи керівника закладу – Бойко Вікторії Володимирівни. Це участь у соціальних грантових проектах, акціях, які забезпечують зміцнення і покращення методичної та технічної бази закладу – постійного учасника міських та всеукраїнських акцій: «Посади дерево», «Голуб миру», «Засвітись-захистись», – та проектів: «Громадський бюджет», «Батьківський фонд». Педагоги та вихованці – неодноразові призери та переможці освітніх та професійних міських та всеукраїнських конкурсів: «Розумники і розумниці», «Національне виховання – майбутнє держави», «Живи в безпеці – не жартуй з вогнем!», «Ми – таланти твої, Україно!». Завдяки активній позиції, досвідченості Вікторія Бойко є керівником освітнього округу № 3, до якого входять 14 дитячих садків району.
Підтримує ініціативу керівника та забезпечує ефективну роботу закладу талановитий творчий колектив. Педагоги працюють над втіленням ідей сталого розвитку, формування фінансової та економічної компетентності дошкільників, беруть участь у реалізації міжнародних проектів та програм Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 101 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
У великому промисловому місті Кривому Розі, на березі річки Інгулець знаходиться заклад з більш ніж півстолітньою історією, перлина Інгулецького району – ДНЗ № 101. Щороку тут здобувають освіту близько 185 дітей дошкільного віку. Це один із провідних осередків дошкільної освіти міста. Рівень освітніх послуг сегментований з урахуванням запитів батьків. Враховуючи мікросоціальне замовлення, створено розгалужену багатофункціональну мережу груп, гуртків, студій, секцій.
Педагоги закладу – це прогресивні професіонали, які відчувають нові життєві тенденції, тримають руку на пульсі сучасних освітніх досягнень, добре орієнтуються в пріоритетах, спрямовані на майбутні звершення в роботі з дошкільниками.
З 1994 року заклад очолює завідувач Коник Катерина Володимирівна – керівник з високим рівнем творчого потенціалу й креативності, яка працює в постійному пошуку прогресивних методик, технологій, сучасних методів у корекційно-відновлювальній роботі з дітьми, доцільно впроваджує технології інноваційного менеджменту в управлінську діяльність. Особливу увагу приділяє модернізації роботи з педагогічними кадрами та виявленні перспектив самореалізації педагогів. Постійно працює над створенням позитивного іміджу закладу, естетичном оформленням приміщень та території, домагаючись естетично довершеного середовища для організації навчання та виховання дошкільників.
Досвід роботи керівника високо оцінений на міському, регіональному, всеукраїнському рівнях, ім'я Катерини Володимирівни внесено до каталогу «Лідери освіти Дніпропетровщини. 100 кращих завідувачів дошкільними навчальними закладами». Починаючи з 2013 року, заклад під її керівництвом стабільно займає високі показники у міському рейтинговому оцінюванні діяльності дошкільних навчальних закладів.
Пріоритетними напрямами діяльності педагогічного колективу були і залишаються напрями корекційно-реабілітаційної, профілактичної, фізкультурно-оздоровчої роботи. Результатом такої діяльності є високі показники корекції порушень мовленнєвого та психічного розвитку дошкільників. До того ж, заклад дошкільної освіти протягом багатьох років є опорним у районі в напрямку діагностично-консультативної роботи.
Починаючи з 2011 року, заклад є учасником, лауреатом та переможцем Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» та Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», різноманітних міських конкурсів та фестивалів. За представлені наукові та методичні матеріали з проблем дошкільної освіти, імена педагогів закладу занесені до дошки пошани Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України. У рейтинговому конкурсі «Наш ДНЗ найкращий» заклад увійшов до 100 кращих ДНЗ України.
МОЛОДІЙСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
У 1981 році в селі Молодія Буковинського краю гостинно відчинив свої двері дитячий садок для гомінливих дітлахів. У закладі функціонують чотири групи: дві середні та дві старші, – усього 125 малюків. Кожна група є фабрикою цікавих іграшок, острівцем настрою для малят та садом здійснення бажань. Виховують дошкільнят 12 педагогів, з яких: 4 спеціалісти з вищою освітою та 8 із середньою спеціальною. Це досвідчені люди, знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів та оновлення дошкільної освіти. Колектив закладу – це однодумці, яких об'єднує найцінніше – дитина. Кредо педагогічного колективу: «Завжди рухатися вперед, бути на високому професійному рівні, сміливо налаштовуватись за програмою нового покоління».
В 1997 році дружний і згуртований колектив очолила Онуфрійчук Оксана Йосипівна, її педагогічний стаж – понад 30 років. Оксана Йосипівна – сучасний керівник, прекрасна людина, яка відповідає вимогам керівника ДНЗ нової формації. Кредо роботи завідувача: «Гарний керівник не той, у кого є яскраві здібності, а той, у кого немає явних слабкостей».
В 2012 році садок був серед закладів району на проведення ремонтних робіт за проектом Кіотського протоколу, що дало свій результат: це економія енергоресурсів на 50 %, сучасний вигляд, кращі умови для дошкільнят. У 2013 році заклад – серед флагманів освіти України, нагороджений грамотою та ювілейною медаллю. В 2014 році за результатом державної атестації заклад атестовано з відзнакою.
Все, що оточує вихованців у закладі, є важливою умовою підготовки до самостійного життя. До послуг малят: кімната «Здоров'ячок», музична зала, кабінет практичного психолога, кабінет медичної сестри.
Садок має гарну матеріально-технічну базу, тут створено належне розвивальне середовище. З першого дня перебування в закладі діти оточені постійним піклуванням та увагою всього педагогічного колективу. Кожна дитина в садочку може знайти себе, збагатити життєвий досвід, навчитися пізнавати невідоме, непізнане та самоствердитися.
Життя дітей у закладі спрямовується не лише на оволодіння певними знаннями, а й на виховання та формування тих якостей, які необхідні в суспільстві.
Завдання, які стоять перед педагогами Молодійського ДНЗ, реалізовуються у всіх видах діяльності, враховуючи, що основною в дошкільному віці є гра, яка збагачує дошкільнят новими враженнями, сприяє формуванню навичок соціальної компетентності, дає їм новий соціальний досвід, який так важливий для становлення особистості. Саме від того, як пройшло дитинство, що увійшло в дитячий розум та серце, залежить, якою людиною стане наш сьогоднішній малюк. Горизонти, побачені дитиною в дошкільному віці, стають сенсом життя у дорослому житті.
ХЕРСОНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 14 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Херсонський дитячий садок № 14 заснований у 1947 році. Приміщення установи розраховано на 4 групи, проектна потужність – 68 місць. Всі чотири групи мають власну назву: «Сонечко», «Казочка», «Квіточка», «Калинка».
У кожній груповій кімнаті є музичний інструмент (фортепіано), що дає можливість проводити музичні та фізкультурні заняття і свята у кожній групі окремо. Обладнання дитячих майданчиків яскраво оформлене, а на подвір'ї багато зелених насаджень і квітників, у кожній віковій групі створені комфортні умови для забезпечення гармонійного всебічного розвитку. Обладнано тематичні (національно-патріотичний, правовий, безпеки життєдіяльності, музичний) та сюжетно-рольові куточки.
Всі вісім педагогів закладу мають повну вищу освіту, з них: 2 спеціалісти вищої категорії, 3 – І категорії, 2 – ІІ категорії, один спеціаліст і один вихователь має педагогічне звання «Вихователь-методист». Педагоги постійно підвищують свою професійну компетентність завдяки самоосвіті та відвідуванню авторських навчальних семінарів.
Виховання відбувається за програмою «Дитина» з використанням інноваційних методик та передового педагогічного досвіду. Основним напрямком у роботі є збереження та зміцнення фізичного, духовного та психічного здоров'я дитини. Освітній процес орієнтовано на особистість дитини, її творчий розвиток, формування життєвої компетентності. Функціонують гуртки з театрального мистецтва, фізкультурно-оздоровчого напряму та з ручної праці.
З метою створення системи безперервної освіти, єдиного освітнього простору, розвитку творчих здібностей дітей шляхом ефективної соціалізації, підготовки до шкільного навчання, виявлення інтересів дітей і сприяння розвитку творчих здібностей дитячий садок активно співпрацює із Херсонською ЗОШ І–ІІ ст. № 14 ХМР, з Херсонським дитячо-юнацьким клубом фізичної підготовки № 4 Херсонської міської ради, з бібліотечної філією № 2 Херсонської центральної бібліотечної системи.
Педагоги й батьки разом із вихованцями є активними учасниками міських конкурсів для дошкільнят «Крок до зірок», «Крок до Олімпу», в яких здобувають призові місця.
У 2018 році успішно реалізовано проект з капітального ремонту у співпраці з Благодійним фондом Ігоря Колихаєва: здійснено ремонт покрівлі головного корпусу, фасаду, на прилеглій до закладу території замінено тротуарну плитку, по всьому периметру висаджено більше 20 дерев, встановлено 4 авторські металеві скульптури, по всьому периметру покрівлі вмонтовано освітлення. Кульмінацією проекту стало залучення групи херсонських художників до розпису фасаду казковими малюнками.
Завдяки таким зусиллям сьогодні ми бачимо яскравий, привабливий, неповторний дитячий садок, який радо зустрічає дошкільнят Херсона.