РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ – ЛІЦЕЙ» № 19 РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НВК № 19 – школа розвитку громадської свідомості, громадсько-активна школа. Стратегічна мета – навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється.

У навчальному закладі створено умови активної взаємодії педагогічного колективу, психологічної служби, батьківської громадськості, співпраці з позашкільними закладами, науковцями з метою усебічного задоволення потреб школярів у заняттях за нахилами й інтересами. У співпраці з громадськістю реалізовано безліч проектів.

У школі-ліцеї навчаються 1 115 учнів у 39 класах. Є класи профільного навчання в старшій школі (історичний, математичний профіль), створено умови для організації допрофільної підготовки. Працюють класи «Інтелект України». Діють гуртки: хоровий, вокальний, оркестровий, драматичний, екологічний, «Рівний Рівному», вивчення англійської мови, «Захист Вітчизни». Проводиться позакласна робота у спортивних секціях з футболу, баскетболу, волейболу. Учні відвідують заняття із бойового гопака у секції «Спас». Функціонує дозвіллєвий центр. Пріоритетом у виховній діяльності закладу є національно-патріотичне виховання.

Проблемна тема, над якою працює педагогічний колектив: «Екологізація освітнього простору шляхом упровадження інноваційних технологій». Заклад співпрацює з науковцями інституту проблем виховання НАПН України, науковцями кафедри екології НУВГП. Розроблена й реалізується цільова програма «Освіта для сталого розвитку», програма «Технології формування культури екологічної поведінки». НВК № 19 залучено до проведення дослідно-експериментальної роботи: «Апробація моделей особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання в початковій, основній і старшій школі»; «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес»; «Технологія колективного музикування як спосіб самовираження учнів у музичній діяльності». Ми є учасниками спільного проекту Британської ради в Україні та МОН України «Шкільний учитель нового покоління».

Учителі активно впроваджують інноваційні педагогічні технології, методики, інтерактивні форми навчання, реалізують сучасні підходи (компетентнісний, діяльнісний, особистісно зорієнтований).

У закладі розроблено систему роботи з обдарованими учнями, які щороку виборюють призові місця на всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, конкурсі учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої» та є призерами різних рівнів змагань з легкої атлетики, регбі.

Рівненська область, м.Рівне, вул. Макарова, 48, (0362)256305, (0362)682375, www.school19.rv.ua

РІВНЕНСЬКИЙ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИЙ ЛІЦЕЙ «ЕЛІТАР» РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

ПМЛ «Елітар» – заклад нового типу, який було створено у 1994 році з метою реалізації програми «Творча особистість». Нині це один із кращих освітніх закладів Рівненщини: лідер за кількістю переможців олімпіад, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, турнірів юних математиків, фізиків, хіміків, біологів та інших інтелектуальних змагань. Ліцеїсти розуміють, що досягти успіху можна лише наполегливою працею, а високі результати в навчанні – найкращі інвестиції у майбутнє.

У ліцеї «Елітар» здобувачі освіти поглиблено вивчають математику, фізику, хімію, біологію, інформатику. Це заклад із матеріально-технічною базою на основі засобів інформаційних технологій. Тут діє започаткований директором єдиний у Рівненській області Музей інформаційних технологій, якому присвоєно звання зразкового.

Очолює заклад Желюк Олег Миколайович – мудрий наставник, компетентний педагог, який володіє особливим умінням надихати всіх учасників освітнього процесу. Йому вдалося реалізувати свою мрію – організувати у ліцеї новий стиль роботи, що сприяє розвитку інтелекту, творчості і дітей, і педагогів. «Елітар» активно працює над створенням умов для впровадження STEM-освіти.

Ліцей – творче середовище з мультимедійним кабінетом, комп'ютерними класами, фізичною, хімічною, біологічною лабораторіями. Ліцеїсти мають можливість займатися науково-дослідницькою діяльністю, використовувати сучасні цифрові вимірювальні комплекси. Педагоги ліцею перебувають у творчому пошуку і знаходять можливість більше дізнаватись про сучасну науку, щоб пробудити в учня інтерес до пізнання нового, підкріпити це цікавим прикладом із власного життя. Зокрема, директор закладу є учасником багатьох наукових проектів, серед яких – пошукові експерименти у Міжнародному центрі з ядерних досліджень CERN. Розповіді про побачене викликали зацікавлення з боку учнів і колег. Працюючи таким чином, кожен отримує відповіді на свій запит, обирає власну траєкторію руху і прямує до поставленої мети.

Життя у ліцеї «Елітар» – це постійний рух уперед. Педагоги, учні і батьки – команда, яка розуміє значущість справи поступу у майбутнє.

Педагогічний колектив ліцею переконаний, що життя на краще змінюють люди, які по-справжньому люблять свою справу і вірять у позитивний результат. Щоденно педагоги творять-наближають майбутнє – виховують еліту України.