ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

ГАЛИЦЬКИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Галицький коледж ім. В. Чорновола – сучасний та успішний ВНЗ територіальної громади Тернополя, що забезпечує підготовку затребуваних фахівців з високими академічними, професійними, соціально-особистісними компетенціями.

Візія закладу – створення умов для навчання, розвитку особистості, творчої самореалізації кожного, виховання покоління людей, здатних ефективно працювати та навчатися протягом життя, оберігати і примножувати цінності національної культури, громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід'ємну складову європейської та світової спільноти.

Започаткувавши освітню діяльність у 1997 році під патронатом Національного університету «Києво-Могилянська академія», сьогодні Галицький коледж ім. В. Чорновола – це багатопрофільний вищий навчальний заклад, що готує у поєднанні з 

наданням повної загальної середньої освіти фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста. З 2017 року у коледжі розпочато підготовку фахівців освітнього ступеня бакалавр.

Уже впродовж 20 років коледж позиціонує себе як інноваційний навчальний заклад, в центрі діяльності якого – впровадження та постійне підвищення результативності системи менеджменту якості освітніх послуг, створення єдиного освітнього простору, комфортних умов для студентів і персоналу. У складі коледжу успішно функціонують юридичне відділення, відділення інформаційних технологій та видавничої справи, економіки та туризму, дизайну, відділ професійно-технічної освіти та гімназія «Гармонія». Впроваджуючи у навчальний процес основні ідеї сучасної освіти, коледж модернізує власну освітню діяльність згідно з новітніми вимогами. Потенціал навчального закладу дозволяє поступово формувати майбутніх фахівців, закладаючи основи багатоступеневої підготовки наших студентів.

Коледж є активним учасником і організатором просвітницьких фестивалів, молодіжних акцій та заходів, регіональних, всеукраїнських та міжнародних проектів, активно співпрацює з Тернопільським відділенням МАН. Започатковані у 2012 році з ініціативи навчального закладу «Тернопільські дні моди» щороку дають можливість тернополянам та гостям міста тримати руку на пульсі модної індустрії та бути свідками народження майбутніх кутюр'є. А такі заходи як «Західноукраїнська туристична виставка-фестиваль», гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», всеукраїнський книжковий фестиваль «Джура-фест» жодного разу не обходилися без участі студентів та викладачів коледжу.

Сьогодні велика коледжна родина об'єднує понад 1,5 тис. учнів та студентів, 190 педагогів та співробітників, які творять прийдешню історію Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола з повагою до минулого цього закладу та вірою у його майбутнє.

46000, вулиця Богдана Хмельницького, 15, Тернопіль, 0352 257 649, gi.edu.ua

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 2 – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД" М. ХОРОСТКІВ 

Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 2 м. Хоростків гостинно відкрила свої двері 1 вересня 1972 року, а в 2016 році установу визначено опорною школою, до якої шляхом приєднання увійшли Карашинська та Хлопівська філії. Це найбільший і найпотужніший заклад загальної середньої освіти у нашій місцевості. Місією закладу є забезпечення рівного доступу учням сільської місцевості до якісної освіти.

Для високого науково-методичного рівня викладання матеріалу у школі створена належна матеріально-технічна база, кабінети оснащено сучасною технікою, обладнанням, підключено до мережі Інтернет, створено внутрішню корпоративну пошту, де кожен педагог може в необмеженій кількості архівувати необхідну інформацію при підготовці до занять, наявні спортивний зал та майданчик, смуга перешкод, їдальня, бібліотека, методичний та медичний кабінети. Логістику між школою та філіями здійснює придбаний шкільний автобус.

Навчально-виховний процес здійснюють висококваліфіковані педагогічні працівники, яких у школі та філіях – 60, з них: 4 мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 7 – звання «Старший вчитель», 6 – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України». За останні роки колектив значно оновився. Молоді вчителі охоче переймають досвід у більш досвідчених колег. Наші педагоги є переможцями і призерами районних і обласних турів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», діляться досвідом на сторінках фахових журналів та ведуть власні блоги.

У початковій школі введено вивчення основ християнської етики, фінансової грамотності, українознавства, стійкого розвитку. В основній школі учні поглиблено вивчають математику, українську мову, історію України, хімію, біологію, географію. Функціонують курси за вибором: родинні фінанси, зелений пакет, факультативи з креслення, історії. У старшій школі учні навчаються за біологічним і географічним профілями.

В освітньому просторі школи функціонують 10 гуртків різних напрямків, які дають можливість кожному учню «знайти себе» й ефективно взаємодіяти в соціумі.

Завдяки добре продуманій стратегії розвитку опорної школи, злагодженій роботі ради школи, батьківського комітету, учнівського самоврядування, педагогічного колективу, а також узгодженій діяльності місцевої влади, відділу освіти, Гусятинської РДА, Тернопільської ОДА, депутата Верховної Ради України Миколи Люшняка заклад реалізує головне стратегічне завдання, яке дає змогу випускнику правильно визначити пріоритетні напрямки життєвого шляху.

48240, Тернопільська область, Гусятинський район, м.Хоростків, вул. Незалежності, 17, (03557)51396, (03557)51410, khorostkiv-school2.edukit.te.ua

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІ СТУПЕНІВ С. ДЗВИНЯЧ ЗАЛІЩИЦЬКИЙ РАЙОН ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

 

Сільська школа – це найсвятіше місце у селі, де вчать не тільки добру, миру, різним наукам, але й тому, як зміцнювати і підтримувати власне здоров'я все життя.

У ЗОШ І–ІІ ст. с. Дзвиняч працюють 18 вчителів: 12 спеціалістів вищої категорії, спеціаліст І категорії, спеціаліст ІІ категорії, 4 спеціалісти, 3 вчителі-методисти, 6 старших вчителів.

Школа нагороджена дипломом МОН України за вагомий внесок у розвиток освіти України ІІІ Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України», почесною медаллю «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки», книгами пошани «Науковці та освітяни України – 2015, 2016».

Поряд із навчальним процесом у школі проводились заходи щодо збереження і покращення здоров'я дітей. Школа – учасник Всеукраїнського конкурсу сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров'ю» (ІІ місце в області); національного туру Міжнародного конкурсу учнівських проектів з енергоефективності «Енергія та середовище». Екологічна бригада «Веселка» – дипломант обласного конкурсу за високий художньо-естетичний рівень у висвітленні екологічних проблем. Учні-учасники МАН в районі захищали роботи на теми: «Хімічне забруднення повітря – наслідок згоряння палива. Розрахунок економії паливних ресурсів», «Вода – джерело життя» (екологічні проблеми Світового океану, водні системи України, місцевої річки Дзвінка). Учнівська бригада «Соколята» – переможець обласного етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» у номінації «Літературно-музично-спортивна міні-композиція» за найяскравіше вокальне розкриття теми. Агітбригада школи зайняла ІІІ місце в огляді-конкурсі агітбригад «Ми – за здоровий спосіб життя», І місце Національного туру ІV Міжнародного екологічного конкурсу «Світ, зачарований тишею», робота направлена до Польщі. Юні художники – учасники і переможці всеукраїнських, міжнародних, обласних і районних конкурсів дитячих малюнків: конкурси малюнків, організовані ПриватБанком «Банк моєї мрії», службою соціального захисту населення «Моя майбутня професія», Заліщицьким МВС «Міліція очима дітей», – за що нагороджені грамотами, дипломами, цінними подарунками.

Турбота про здоров'я – це найважливіша праця педагога. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань та віра у свої сили.

48650, Тернопільська область, Заліщицький район, с.Дзвиняч, вул. Нагірянка, 8 , (03554)24485 DZWscool@gmail.com

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ СЕЛИЩА МІСЬКОГО ТИПУ ТОВСТЕ  ЗАЛІЩИЦЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школа… У кожного із нас вона своя, одна, найкраща у світі, адже, навчаючись у ній, ми пізнавали світ науки, ставали добрими, працьовитими, духовно багатими людьми. 

Наша загальноосвітня школа має давню і цікаву історію, вона була заснована в 1852 році.

Гортаючи сторінки історії навчального закладу, слід зазначити, що у 1944–1945 н.р. його відвідувало 200 дітей. У 1946 році школа отримала статус середньої.

2017 рік ювілейний для нашої шкільної родини, адже у 1957 році було закінчено будівництво корпусу школи на 550 місць, а через 10 років з'явився другий корпус на 300 учнівських місць. Сьогодні тут навчаються 419 учнів, працюють 45 досвідчених педа-гогів, 23 технічні працівники. Учителі дають міцні знання, які сприяють розвитку морально-духовних цінностей і національно-патріотичних почуттів молодого покоління. Адміністрація навчального закладу спільно з педагогічним та батьківським колективами створює творчий, доброзичливий клімат для учасників освітнього процесу. Працюємо під гаслом «Школа для учнів, а не учні для школи». У школі добре налагоджена робота учнівського парламенту, робота з батьками та громадськістю.

Педагогічний колектив навчального закладу неодноразово нагороджувався грамотами відділу з питань освіти, молоді та спорту Заліщицької РДА за добросовісну роботу й активну участь у громадському огляді-конкурсі стану умов та охорони праці; за вагомий внесок у підвищення обізнаності школярів щодо питань енергоефективного освітлення в межах «Всеукраїнської освітньої кампанії в школах з енергоефективного освітлення», яка реалізовувалась Проектом «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні та глобального екологічного фонду.

Навчальний заклад брав участь у V Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе» і був нагороджений грамотою.

Ряд учителів публікує свої роботи у різних виданнях, випускає свої книги. Заступник директора з виховної роботи, практичний психолог школи С.З. Леськів видала поетичну збірку «Вереснева прозорінь», друкує вірші в альманасі педагогів Тернопільщини «Освітянська скриня», вона автор методичної розробки «Осанна лине із небес, Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». Д.П. Онищук, перебуваючи на заслуженому відпочинку, переклав із польської мови книгу Яна Саса Зубжицького «Товсте» (2017 рік), творчу працю Богуміли Бердиховської «Реквієм для Антона Навольського». Учитель української мови та літератури Л.І. Ваврик публікувалася на сторінках педагогічного журналу канадських українців «Відгукніться», учитель-методист, досвідчений вчитель математики М.П. Онищук – автор численних статей у газеті «Математика», інформаційно-методичному бюлетені «Все для вчителя».

Наша школа завжди славилася талановитими вчителями, які були і залишилися в серцях вихованців справжніми майстрами своєї справи. Сьогодні педагоги школи теж проявляють високу педагогічну майстерність. Кожен учитель закладу – досвідчений, креативний спеціаліст, який дає учням якісні знання. Свідченням цього є підсумки ЗНО. За 2016–2017 н.р. учні зайняли 71 місце за результатами ЗНО з історії (учитель В.В. Полевий) серед випускників усіх навчальних закладів України і 15 місце серед навчальних закладів області.

Ми пишаємося своїми учнями, які з року в рік прославляють рідну школу. Учень І. Кріль зайняв ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, М. Тракало – ІІІ місце з історії, Т. Луник – ІІІ місце з хімії та фізики, А. Іванів – ІІІ місце з хімії, В. Тустановський – ІІІ місце з біології. Вихованка вчителя математики Л.М. Вільховецької Т. Луник (2015, 2016 рр.) виборювала І місця на обласному рівні за результатами захисту робіт МАН України і брала участь у Всеукраїнському етапі конкурсу. М. Тракало зайняв ІІ місце на обласному рівні за результатами захисту робіт МАН України (2017 р.).

Гордістю закладу є кімната-криївка «Підпільна друкарня» імені Я. Старуха. 

Команда учнів школи неодноразово була переможцем районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» та учасником обласного етапу цієї гри (2015–2017 рр.).

Традиційними стали для учнів загальношкільний фестиваль «Школа має таланти», який започаткований у 2013 році, Свято вишивки, Шевченківські читання, Андріївські вечорниці.

Школа тісно співпрацює із батьками, настоятелями храмів селища: о. І. Леськівим, о. О. Паляничкою, села Головчинці о. П. Стефанишиним, селищним головою І. Продаником, депутатом райради С. Опольським.

Велику роль у покращенні матеріальної бази закладу та вирішенні побутових проблем відіграє співпраця з ПП «НВАП Ель Гаучо» (кер. С.В. Нашкольний), ПП «Фортуна» (кер. І.В. Фрич), приватними підприємцями: родиною Городинських (м. Заліщики), Я. Шведом, Михайлом та Володимиром Коханюками та іншими.

Школа впевнено крокує до знань, до світла.

48630, Тернопільська область, Заліщицький район, смт Товсте, вул. Шкільна, 2 , (03554)35331, tsschool74@gmail.com

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 16 ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ЛЕВИЦЬКОГО ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Тернопільська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицього вже 45 років надає освітні послуги учням, забезпечуючи реалізацію права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

Головними завданнями навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту та виховання громадянина України.

Школа бере на себе місію створення нового освітнього середовища, де панує атмосфера педагогічної творчості вчителів-однодумців, учнів та їхніх батьків.

У ТЗОШ І–ІІІ ст. № 16 ім. В. Левицького навчаються 1 045 учнів у 36 класах, функціонують класи профільного навчання: математичний, філологічний, універсальний.

Навчальний процес забезпечують 84 педагогічні працівники, з них – 24 учителі мають звання «Учитель-методист», 16 – «Старший учитель».

Творчі педагоги «плекають» талановитих учнів. У 2016/2017 н. р. призерами та переможцями ІІ етапу всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стали 8 учнів, 2 з них є призерами ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки.

Високою є і результативність учнів у різноманітних творчих конкурсах (10 призерів і переможців міських та обласних етапів творчих конкурсів).

У навчальному закладі забезпечено акмеологічний супровід учасників навчально-виховного процесу через реалізацію ряду проектів, оскільки концепція розвитку школи передбачає необхідність якісного становлення та розвитку творчої особистості учня.

Педагогами школи успішно втілюється в життя проект «Школа сприяння здоров'ю». Навчальний заклад визнано кращим серед шкіл міста в цьому напрямку. У 2003 році школа увійшла до Європейської мережі «Школа сприяння здоров'ю». Досягнення колективу відзначено Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Цікавим і неповторним є проект «Секрети творчого вчителя», змістом якого є проведення циклу семінарів-тренінгів вчителями з високою творчою активністю, із власним розумінням навчально-виховного процесу та високою результативністю практичної діяльності.

Своїми надбаннями педагогічний колектив ділиться в рамках проекту «Україна єдина» із педагогами Криворізької ЗОШ № 114, Маріупольської ЗОШ № 20, гімназії № 1 імені І. В'єтора (м. Любомеж, Республіка Польща).

Навчальний заклад успішно реалізує концепцію створення нового освітнього середовища, де панує атмосфера педагогічної творчості вчителів-однодумців, учнів та батьків.

46027, Тернопільська область, м.Тернопіль, вул. В. Винниченка, 2,  (0352)436069, (0352)436105, (0352)435863, school16.te.ua

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 24 ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Школа створена у 1988 році як школа-лабораторія при Тернопільському педагогічному інституті з правом проведення дослідно-експериментальної роботи. 

На виконання Державної цільової соціальної програми «Школа майбутнього», з метою створення та випробування інноваційних моделей новітніх навчальних закладів, у школі проводилась дослідно-експериментальна робота за темою «Формування розвивального соціально-педагогічного простору загальноосвітнього навчального закладу “Школа-місто” в умовах регіональної освіти» (2008–2015 роки).

Навчально-виховний процес у школі спрямований на створення умов для виявлення та розвитку природного таланту дітей.

Для практичної реалізації та прогресивного розвитку відповідного типу природного таланту дитини створено 6 навчально-виховних освітніх центрів, які працюють на 3 рівнях у тісній співпраці з відповідними структурними управліннями Тернопільської міської ради, а саме: Центром розвитку академічних здібностей дітей спільно з управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради (загальноосвітня школа, поглиблене вивчення предметів, співпраця з вищими навчальними закладами); Центром розвитку художньо-естетичних здібностей дітей спільно з управлінням культури і мистецтв Тернопільської міської ради (гурткова робота, школа мистецтв, мистецькі майстерні); Центром розвитку спортивних здібностей учнів спільно з відділом спорту Тернопільської міської ради (спортивно-оздоровча школа, спортивна школа, школа високих спортивних досягнень); Центром розвитку соціального та духовного типу здібностей дітей спільно з управлінням у справах сім'ї та молоді Тернопільської міської ради (громадські клуби та волонтерська робота, громадські організації, співпраця з Християнським колегіумом); Центром розвитку трудових здібностей дітей спільно з управлінням житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради (гурткова робота, виробничі майстерні, співпраця з вищими професійно-технічними училищами та вищими навчальними закладами); Центром розвитку комунікативно-лідерського таланту дітей спільно з виконавчим комітетом Тернопільської міської ради (школа лідерів, міський табір лідерів, проектна робота).

Пріоритетним напрямом діяльності закладу також є освіта для сталого розвитку – залучення учасників навчально-виховного процесу до активної діяльності, спрямованої на сталий розвиток школи і місцевої громади.

Тернопільська ЗОШ № 24 – одна з чотирьох українських шкіл-учасниць Міжнародного проекту WWF «Європейські школи за живу планету», має звання «Школа сприяння сталому розвитку».

46008, Тернопільська область, м.Тернопіль, вул. Живова, 30,  (0352)524014, school24igor@ukr.net