top of page
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС І–ІІІ СТУПЕНІВ «ШКОЛА-ІНТЕРНАТ-ГІМНАЗІЯ» ІМЕНІ В.М. ПІДГОРБУНСЬКОГО КОЗЯТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

 

Головною метою освіти в школі-інтернаті-гімназії імені В.М. Підгорбунського є виявлення й розвиток здібностей кожного учня, формування патріотично налаштованої, духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо мислячої особистості, яка володіє міцними базовими знаннями, орієнтована на високі моральні цінності. Завдання кожного вчителя – не просто навчити, а поринути у світ інноваційних технологій для якісної та функціональної нової освіти ХХІ століття. Резерв для досягнення мети та виконання завдань у закладі – це 614 дітей, з них – 559 учнів, 85 – дошкільнят. Учні навчаються у 24 навчальних кабінетах. Навчання проходить за кабінетною системою, яка характеризується високим рівнем матеріально-технічного оснащення.

У всіх навчальних приміщеннях є провідникове сполучення комп'ютера з телевізором, доступ до високошвидкісного Інтернету та зони Wi-Fi. У трьох навчальних кабінетах діють мультимедійні дошки.

Особливістю навчального закладу є сформований склад методичних кафедр, динамічних груп філології і суспільних наук, природничих і точних наук, здоров'я, праці та естетичного виховання, вчителів початкових класів, динамічна група педагогів, що працюють з обдарованими дітьми, творча група «Оптиміст», що дає змогу кожному учневі всебічно розвиватися, а вчителю – змогу конкретизувати знання дитини та допомогти у її навчальному розвитку. Підтвердженням якісної роботи навчального закладу є гімназисти школи – постійні учасники, переможці і призери всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсів, спортивних змагань. Свої наукові дослідження учні презентують під час проведення шкільних заходів: тижня науки та краєзнавчих проектів, конкурсу-захисту проектно-дослідницьких робіт, загальношкільної підсумкової науково-дослідницької конференції.

Кожний урок – це нова історія, а кожний тиждень – це величезна книга захопливих подорожей, віртуальних досліджень за допомогою окулярів віртуальної реальності, як експедиційних, так і туристичних. Сприяє цьому дослідницько-туристичний шкільний клуб «Terra Incognita», який тримається на ланцюгах навчальних предметів. Учень в змозі сам обрати свій ланцюг наукового розвитку. Плідна діяльність вчителя та учня дає перспективні результати, діти стають учасниками, переможцями та призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН, різноманітних конкурсів, проектів у рамках всеукраїнських акцій та експедицій.

Козятинський загальноосвітній навчально-виховний комплекс – це велика освітня родина, 64 педагоги, які передають свої знання учням і готують кожного з них до сучасного дорослого життя.

Найпотужнішим двигуном школи-інтернату-гімназії є її директор – Москалевський Зіновій Петрович, справжній лідер та наставник, учитель історії, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, відмінник освіти України, нагороджений нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», новатор Всеукраїнської асоціації «Відроджені гімназії України».

Вже багато років учні та вчителі навчального закладу стають найкращими в районі та області, а школа вже майже 10 років носить горде звання «Найкраща школа Козятинського району».

Сьогодні загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Школа-інтернат-гімназія» імені В.М. Підгорбунського Козятинської районної ради – це інноваційно-технологічний заклад, який неодноразово брав та продовжує брати участь та перемагати в освітніх програмах та грантах. Це територія успішного вчителя та освіченої дитини.

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КОЗЯТИНСЬКЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ» ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Андрій Олексійович народився 23 вересня 1954 року в с. Мисюрівка Старосинявського району Хмельницької області. Трудову діяльність почав на Вінницькому заводі радіотехнічної апаратури слюсарем-складальником радіоапаратури, згодом призначений майстром виробничої дільниці. У 1980 році закінчив Вінницький технікум електроприладів, в 1995 році – Вінницький державний педінститут. З 1988 року розпочав свій шлях в освіті і поєднав життя з діяльністю Козятинського училища.

Андрій Олексійович, працюючи майстром виробничого навчання, викладачем, заступником директора, виявив найкращі риси, як висококваліфікованого спеціаліста, так і педагога, лідера-організатора: постійне та стрімке прагнення до самовдосконалення, творчий пошук вирішення різноманітних педагогічних проблем, високий професіоналізм та бажання передавати набутий досвід молодому поколінню. У 2000 році Андрія Олексійовича призначено директором ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ».

Він докладає багато зусиль для зміцнення навчально-матеріальної бази, дбає про забезпечення якісної професійної підготовки учнів з метою їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, працевлаштування. Завдяки його перспективному баченню нових шляхів професійної підготовки робітників, перебудови методів педагогічної діяльності і введенню новітніх інформаційних технологій на основі комп'ютеризації навчального процесу обладнання кабінетів, майстерень та лабораторій на 90 % забезпечене сучасними засобами навчання та комп'ютерною технікою.

Сьогодні ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ» – це сучасний заклад, в якому здобувають професійну освіту понад 950 кваліфікованих робітників з 26 професій для залізничної та інших галузей України. Крім того, на базі училища створено навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників за професіями загальнодержавного значення «Помічник машиніста електровоза», «Помічник машиніста тепловоза» та «Монтер колії» (2017 р.).

За ініціативи та сприяння Стецюка А.О. училище є членом Міжнародної асоціації «Освіта без кордонів» та здійснює обмін досвідом з навчальними закладами інших країн. У 2008 році пройдено міжнародну сертифікацію 12 професій і отримано міжнародне визнання якості освітніх послуг від організації International Education Society.

Окрім того, у 2008 році з ініціативи директора з метою тісної співпраці, забезпечення ефективної та якісної підготовки кваліфікованих конкурентоспроможних робітників у відповідності до вимог Укрзалізниці на базі училища зареєстровано Асоціацію державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю, до складу якої увійшли 15 залізничних училищ із різних областей України.

Заклад є переможцем всеукраїнських та міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти» (Золоті медалі 2010, 2011, 2013–2017 рр.), «Інноватика в сучасній освіті» (Золоті медалі 2010, 2012, 2016, 2018 рр.), лауреат конкурсу «Видатні науково-практичні досягнення в освіті» (2017 р.), має почесні звання «Лідер сучасної освіти», «Лідер міжнародної діяльності».

Сьогодні директор разом із колективом висококваліфікованих педагогів не зупиняється на вдосконаленні свого навчального закладу. Стецюк А.О., як ініціативний і сучасний керівник, спрямовує колектив на виконання непростих завдань, в першу чергу, на підвищення якості надання освітніх послуг шляхом упровадження у навчальний процес нових інформаційних технологій, інтерактивних форм і методів навчання згідно з інтеграцією до європейського освітнього простору зі збереженням національних досягнень і власних традицій.

ІЛЛІНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ КОЛЕДЖ

 

Іллінецький державний аграрний коледж – один із найстаріших і найвідоміших на Поділлі. Заснований в 1921 році. За свою історію коледж підготував понад 22 тисячі фахівців для аграрної сфери економіки. Іллінецький коледж здійснює набір студентів за такими спеціальностями: «Агрономія», «Технологія виробництва та переробка продукції тваринництва», «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Харчові технології». До того ж, ліцензовані професії, за якими здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Кваліфікований робітник» за інтегрованими навчальними планами, а саме: «Апаратник стерилізації консервів», «Лісоруб», «Оператор із штучного осіменіння тварин і птиці», «Оператор комп'ютерного набору», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».

Сьогодні навчально-виховний процес коледжу забезпечують 75 викладачів. З них – 2 кандидати сільськогосподарських наук, 34 викладачі вищої категорії, 15 викладачів зі званням «Методист», 17 спеціалістів І категорії, 7 – ІІ категорії.

Іллінецький коледж – це сучасний навчальний корпус та навчально-лабораторний корпус на 1500 чоловік, 32 аудиторії, актова зала на 400 осіб, виставкова зала, потужна бібліотека і читальна зала на 100 осіб, спортивно-оздоровчий комплекс із тренажерними залами, спортмайданчиками, три гуртожитки на 900 чоловік, їдальня на 220 посадочних місць, студентське інтернет-кафе швидкого харчування, медпункт, стоматологічний кабінет, автотрактодром, майданчик та ангар для сільськогосподарської техніки. Теплопостачання навчальних корпусів та гуртожитків забезпечується власними опалювальними пунктами, що сприяє підтриманню теплового режиму протягом всього навчального року. Територія коледжу облагороджена алеями, фонтаном, штучною водоймою.

Для проходження навчально-виробничих практик у коледжі функціонують лабораторії рослинництва та тваринництва, які мають загальну площу с/г угідь 804,4 га, в тому числі 780,4 га ріллі. За новітніми технологіями в лабораторії рослинництва закладений яблуневий сад площею 35 га. Для проходження студентами випускних курсів технологічної та переддипломної практик укладаються договори з господарствами, підприємствами та агроформуваннями області.

При коледжі створено регіональний навчально-практичний центр по вивченню вітчизняної та зарубіжної техніки і прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, який охоплює 9 аграрних технікумів центральних областей України.

Варто зазначити, що Іллінецький коледж став піонером становлення і розвитку органічного руху на Україні. Завдяки тісній співпраці з швейцарськими колегами була створена Асоціація виробників органічного виробництва «Біолан Україна» – центр компетенції в галузі органічного сільського господарства. На базі коледжу проводяться міжнародні конференції, семінари, численні заходи, які сприяють впровадженню органічних технологій.

Важливим кроком у науковій діяльності коледжу є співпраця з ННЦ «Інститут землеробства національної академії аграрних наук»: співробітництво у розробленні та освоєнні інноваційних технологій конкурентоспроможного органічного виробництва продукції рослинництва і наукових основ адаптивних систем землеробства.

Педагогічний колектив Іллінецького коледжу з упевненістю крокує в мирне майбутнє, цінує здобуте та примножує самовідданою працею літопис навчального закладу та країни.

bottom of page