Eлектронна енциклопедія освітян України
Online Encyclopedia of Ukrainian Educators (EDUPEDIA)
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА–ІНТЕРНАТ ІІ–ІІІ СТУПЕНІВ «СІЧОВИЙ КОЛЕГІУМ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
«Для України, для добра ти, моя школо, світ відкрила», – перші рядки гімну Запорізького Січового колегіуму.
І сьогоднішні, і вчорашні вихованці–«січовики» знають, люблять і охоче підхоплюють головну пісню рідної школи, де і коли б вона не звучала.
Один із випускників закладу, учасник АТО (позивний Дзвонар) згадує, як саме гімн колегіуму звучав у котромусь із наметів на майдані Незалежності у Києві взимку 2014 року: то співали рідні по духу майданівці – випускники Запорізького Січового колегіуму.
Позаду вже 25 напружених, нелегких, але плідних років.
…Сьогодні в Запорізькому Січовому колегіумі навчаються понад 400 учнів (а починали ж 60!).
Затишні стіни колегіуму, сердечні, щирі, мудрі вчителі, вихователі, керівники гуртків і студій, кухарі радо приймають нових учнів. А зважаючи на особливості комунікації дітей і молоді початку ХХІ ст., швидко чужі ще вчора стіни стають найріднішими, а незнайомі вчора люди стають найдорожчими.
Навчальні аудиторії, кабінети з сучасним обладнанням, спортивний та тренажерний зал з комфортними душовими, затишна їдальня, медичний комплекс, кімнати відпочинку, бібліотека – це далеко не весь перелік світу, до якого потрапляють учні-неофіти.
Розвивають здібності учнів близько 60 педагогів, серед яких переважають молоді, сучасні вчителі, що досконало володіють новітніми методиками навчання. В закладі панує дух знань, дух науки.
Високому рівню знань випускників сприяє навчання в профільних класах старшої школи, де реалізується компетентнісна освіта, що є сьогодні метою життєдіяльності навчальних закладів України й світу і реалізувати яку покликана концепція нової української школи.
Вже учні 5 класів поглиблено вивчають українську та англійську (а невдовзі ще й французьку) мови й математику. Учні ж старших класів мають змогу обирати профільні класи: філологічний, математичний, фізико-математичний, суспільно-гуманітарний.
Кожна особистість у колегіумі значуща: чи то учень, чи то вчитель, чи будь-хто ще з великої родини, де один одного не просто знають, а люблять, бачать у перспективі за рік-п'ять-сім. Де бачать, чують, відчувають і вірять. Вірять в дитину. І часом допомагають і самій дитині, і її батькам повірити в себе.
Хтось скаже: дуже високу планку піднімає колегіум! Але інакше не можна: в колегіумі навчаються діти, гідні висоти, та працюють гідні високої планки вчителі.
Щороку за традицією на святій Хортиці випускники виголошують Обітницю на вірність державі, рідній землі, роду своєму. І йдуть кожен своїм шляхом. Та знають: їх початок тут, у найкращому, у найдорожчому для них домі, ім'я якому – Запорізький Січовий колегіум.
69000 Ювілейний проспект, 19, Запоріжжя, Запорізька область, 0612 249 321 zski.com.ua
БАЛАБИНСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ТЕРЕМОК» БАЛАБИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
У смт Балабине є маленька країна дитинства, що рясніє щирими усмішками – ДНЗ «Теремок». Навчально-виховний процес здійснюється за програмою «Дитина в дошкільні роки» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». У «Теремочку» працюють 6 груп (154 дитини).
Про комфортне перебування дітей у закладі піклуються 38 працівників, з них – 20 педагогів. Це віддані своїй справі професіонали, які зберегли заклад та його традиції. Педагогічний колектив завжди бере участь в обласних конкурсах професійної майстерності педагогічних працівників «Вихователь року», обласному конкурсі «Освіта Запорізького краю», у районних методичних об'єднаннях, конкурсах, виставках педагогічних ідей. Педколектив ДНЗ впроваджує в практику особистісно-орієнтовану технологію шляхом диференціації навчально-виховного процесу відповідно до нахилів, здібностей, інтересів та потреб кожного вихованця. Працівники закладу формують у дітей культурно-гігієнічні навички, основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки, сприяють розумовому, психічному і фізичному розвитку дітей.
Кожна група в дошкільному закладі – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги та навчальна база. Кожний вихователь проявляє майстерність, індивідуальний стиль роботи. Колектив садка працює над створенням такого навчального середовища, завдяки якому дитина вільно розвивалася б відповідно до своїх здібностей, вибору, бажань.
Для зміцнення здоров'я, фізичного розвитку дітей у садочку створений оптимальний руховий режим. Це щоденні заняття з фізкультури, ранкова та гігієнічна гімнастика, рухливі ігри та спортивні розваги, свята, що проводяться на спортивному майданчику та у спортивній залі. В музичній залі проходять музичні заняття, музичні розваги, театралізовані вистави. Вихователі звертаються до української національної скарбниці, використовують на заняттях краєзнавчий матеріал, художню літературу, усну народну творчість, проводять свою роботу так, аби вихованці змогли долучитися до культури свого народу, відчути гордість за рідну країну, усвідомити, що вони українці, виховують у дітях почуття національної гордості.
Вихователі допомагають малюкам справитися з навантаженням. Одним із головних завдань ДНЗ є підготовка дитини до школи. Цьому підпорядковується весь процес навчально-виховної роботи.
Теплі дружні стосунки склалися між колективом дошкільного закладу та батьками. Традиційними стали у садочку родинні свята та розваги, Дні відкритих дверей, Дні добрих справ, де батьки мають змогу брати активну участь у житті дітей, спілкуватися з педагогами та іншими батьками.
Попереду – велика дорога, якою педагоги будуть іти так само гідно, збагачуючи скарбничку добрих справ, виховуючи нове покоління дітей. А «Теремок» завжди залишатиметься в пам'яті кожного випускника як згадка про миле серцю дитинство. А все через те, що в «Теремочку» володіють секретами дитячого щастя!
БАЛАБИНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ – ГІМНАЗІЯ “ПРЕСТИЖ”» ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Балабинський НВК «Престиж» – світлий і затишний, уквітчаний різнобарвними фарбами успіху і перших невдач, радощами і дзвінкими голосами, яскравими квітами і зеленню тополь, сміхом першокласників і сумною сльозою випускників.
Школа завжди була осередком культури та дозвілля. Серед випускників закладу є вчителі, які нині працюють у школі. У 1975 році нове приміщення закладу відкрило двері для учнів селища Балабине. З 2007 року школа змінила статус – стала гімназією. Балабинська гімназія славиться своїми вчительськими династіями. Вчителі підвищують професійний рівень, впроваджують нові технології, самостійно розробляють нові методи навчання, друкують матеріали у фахових виданнях.
У школі декілька років підряд упроваджуються нові освітні програми: «Росток», «1 учень – 1 комп'ютер», «На крилах успіху», «НУШ», учні молодших класів є членами Академії SMARTKIDS, займаються LEGO-конструюванням, робототехнікою.
На уроках української мови та літератури, математики, географії повноцінно працює «Хмарне середовище», освітні процеси реалізуються за допомогою онлайн сервісів, учні під час навчального процесу користуються планшетами, ноутбуками. До кожної дитини реалізується особистісний підхід, виявляються і розвиваються здібності кожного. Саме тому серед 654 учнів школи статус «обдаровані» мають близько 200 дітей. Серед них – переможці районних й обласних олімпіад з різних предметів, переможці конкурсу наукових робіт МАН, переможці та учасники різноманітних конкурсів. Це все є результатом плідної діяльності педагогічного колективу школи.
З 2015 року в гімназії відкрилися інклюзивні класи, що свідчать про високий фаховий рівень навчального закладу. В інклюзивних класах навчаються 16 учнів з особливими освітніми потребами. Це велика відповідальність і водночас великий «кредит довіри» для спеціалістів, які будуть реалізовувати цей Проект. У 2018 році шкільне самоврядування бере участь у програмі соціальних проектів у рамках проекту «План дій». Рівень роботи навчального закладу визначається рівнем професійності його керівника. З червня 2015 року директором Балабинського НВК «Престиж» працює Вінніченко Жанна Вікторівна, яка є дипломантом V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті», лауреатом конкурсу ІІ ступеня «Інновації у діяльності закладів освіти з підтримки молодих науковців, талановитих студентів, учнів», переможцем районного етапу конкурсу «Учитель року». Жанна Вікторівна – постійний учасник міжнародних виставок освіти з 2012 року. В 2015 році інноваційна робота Балабинського навчально-виховного комплексу «Школа І–ІІІ ступенів – гімназія «Престиж» була відзначена дипломом та срібною медаллю.
Директор НВК присвятила себе освітянській справі і з 1987 року працює в стінах цього навчального закладу. Майже 30 років Жанна Вікторівна докладає максимум зусиль для розвитку школи.
ЗАПОРІЗЬКА ГІМНАЗІЯ № 11 ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Запорізька гімназія №11 – це сучасний заклад освіти з поглибленим вивченням англійської мови, який має багаторічну історію, вагомі здобутки та високий рівень навчальних досягнень.
Гімназисти навчаються за такими профілями: поглиблене вивчення англійської мови з першого класу; вивчення німецької мови з третього класу; профільні курси «Література Англії та США», «Країнознавство», «Ділова англійська мова», «Англійська у світі інформаційних технологій». Заклад має сучасну матеріальну базу: три лінгафонних кабінети, аудіо- та відеоапаратуру, інтерактивні дошки, наочність, сучасні підручники британських авторів.
Директор гімназії – Непрядкіна Світлана Юнатівна, управлінська майстерність якої базується на знаннях з акмеології, ейдетики, психології, менеджменту, соціології, філософії, педагогіки. Світлана Юнатівна зробила вагомий внесок у справу розбудови національної освіти, створення духовних цінностей, досягла високої майстерності у професійній діяльності, пропаганді державної мови, культури, історії рідного краю.
Високий рівень навчальних досягнень і компетентності учнів забезпечують 83 педагоги, серед яких – 16 випускників школи, 48 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 16 – звання «Старший вчитель», 32 – «Вчитель-методист», «Заслужений вчитель України», «Заслужений працівник освіти», двоє нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». 11 педагогів є призерами конкурсу українсько-американської премії в галузі викладання англійської мови, запровадженої Американською радою (ACTR-ACCELS), двоє за результатами конкурсу «Партнери в освіті» стажувалися у США.
З 2017 року гімназія отримала офіційний статус «Cambridge University Press Educational Partner», з 2018 – учасник партнерської програми «Express Publishing Digischools».
Впродовж останніх трьох років вчителі працюють у декількох міжнародних проектах: Generation Global, iEARN, Міксіке, «Коло друзів». У 2016–2018 роках учні 10–11 класів та вчителі стали активними учасниками роботи Молодіжного Європарламенту в Україні. З 2018 року – учасники пілотного проекту МОН України «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті».
Навчальний заклад має статус базової школи ЗОІППО з усіх напрямків діяльності освітнього закладу. Зусиллями педагогів та учнів створено музей історії навчального закладу. Під керівництвом досвідчених вчителів гімназисти створюють шкільні міжнародні проекти зі школами Великої Британії, Аргентини, Мексики, Греції. Щорічно учні навчаються в США за програмою «Обмін для майбутніх лідерів», є постійними переможцями та призерами всеукраїнських конкурсів, учнівських олімпіад, науково-дослідних робіт МАНУ.
Гімназія є постійним учасником і переможцем Міжнародних виставок «Сучасні навчальні заклади» та входить до кращих освітніх закладів Запоріжжя.
ЗАПОРІЗЬКА ГІМНАЗІЯ №71 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Запорізька гімназія № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови створена у 1954 році, має свої традиції, але, водночас, це сучасний освітній заклад, який формує особистість з інноваційним мисленням, здатну до конструктивної самореалізації в умовах сьогодення. Протягом 15 років колектив гімназії очолює досвідчений педагог та керівник Терновська Людмила Іванівна. Її першочерговим завданням є розвиток гімназії в рамках реалізації Концепції Нової української школи.
Запорізька гімназія № 71 втілює в практику освіти новітні технології, нову культуру управління та співпраці, є партнером департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в багатьох проектах. Терновська Л.І. – член Ради директорів при мерії.
Профіль навчання – іноземна філологія. Зміст профілю навчання реалізується системою окремих предметів і курсів, які дають широкі можливості для формування соціальних умінь, лідерських якостей та здійснення мультидисциплінарної інтеграції.
У закладі навчаються 1075 учнів у 32 класах, працюють 74 педагоги. У 2017–2018 навчальному році створено клас з інклюзивною формою навчання. У гімназії працюють педагоги з високим творчим потенціалом. Учителі англійської мови є лауреатами Українсько-Американської премії за досягнення у викладанні англійської мови та країнознавства США, беруть участь у роботі науково-практичних конференцій при Британському консульстві. Заклад отримав Грант «У підтримку малих проектів», фінансований урядом США на платформі діяльності волонтерської організації «Корпус миру США в Україні».
Об'єктивною оцінкою роботи педагогів є досягнення учнів, за підсумками рівня навчальних досягнень – 82 % мають високий і достатній рівень. Щороку 20 % випускників здобувають золоті, срібні медалі, 99 % вступають до ВНЗ України та Європи.
У 2017 році за результатами ЗНО 2 учні гімназії отримали 200 балів з англійської мови, щорічно учні стають переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН; III та IV етапів всеукраїнських учнівських олімпіад, у 2018 – переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської, німецької, французької мов – 3 учні; у «Програмі обміну для майбутніх лідерів (FLEX)».
Запорізька гімназія № 71 – це громадсько-активна школа, де значна увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та громадою. Прикладом такої діяльності стала побудова спортивного та ігрового майданчиків на території гімназії, облаштування сучасних комп'ютерних класів, інтернет у кожному класі, нова шкільна їдальня. Школа надає своїм випускникам не тільки необхідний рівень освіти, а й навички громадської активності та самореалізації. Наш девіз «Ти можеш бути кращим» – це виклик собі, своєму потенціалу та амбіціям, віра у власні сили, що мотивує на розвиток та успіх.
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА-ІНТЕРНАТ ІІ–ІІІ СТУПЕНІВ «СІЧОВИЙ КОЛЕГІУМ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
«Сива ластівка, сиве сонечко», – певне, саме такою бачиться вона, директор Запорізького Січового колегіуму, вихованцям закладу – і вчорашнім, і сьогоднішнім, і прийдешнім…
А ще – мудрою, сильною, мужньою громадянкою, сьогоднішнім педагогом із неоціненним досвідом керівника, що дивиться у майбутнє і щодня, щомиті творить його уже сьогодні.
Понад чверть століття разом із вихованцями і педагогами пише славну історію Запорізького Січового колегіуму його директор Валентина Єршова. Власне, не просто пише історію закладу – живе ним. Напевне, це і є високою місією знаної і шанованої у всій Україні Освітянки – творити Україну – інтелектуальну, духовну – в стінах закладу, народженого як один із гідних і значущих символів незалежної України.
Сьогодні в навчальному закладі навчається 471 учень з усіх районів Запорізької області. З учнями спільним життям та інтересами живуть близько 60 педагогів – і молодих, і досвідчених.
У закладі панує дух знань, науки і творчості, прагнення кожного до самореалізації і самоствердження. Колегіум виховує переможців: з козачат-п'ятикласників за 7 років навчання зростають міцні духом і тілом громадяни, які дають на славній Хортиці Обітницю на вірність державі, рідній землі, роду своєму, школі своїй.
Щастям сяють очі директора, коли дізнається про чергову перемогу вихованців: на міжнародних, всеукраїнських, обласних інтелектуальних конкурсах, творчих фестивалях-змаганнях, громадських акціях, ініціативах. У колегіумі працюють профільні класи старшої школи, роботу яких доповнюють майже два десятки студій, секцій, гуртків, у яких вихованці справді знаходять, розвивають, творять себе.
Запорізький Січовий колегіум – це сучасна демократична міні-держава, яка живе за законами козацької педагогіки, за правилами козацького братства, де головною рушійною силою є Козацьке Коло вихованців та педагогів на чолі з Козацькою радою і демократично обраним Кошовим отаманом.
У 2014, під час Революції Гідності, на Майдані Незалежності в одному з наметів лунала пісня – гімн Запорізького Січового колегіуму.
Для України, для добра,
Ти, моя школо, світ відкрила…
Чимало голосів колишніх вихованців Запорізького Січового колегіуму дружно злилися в тій дорогій і високій пісні. Про це згодом розповіли вони директору, яка колись ще п'ятикласниками пригорнула їх до свого серця, до своєї справді високої щирої, справді української душі: «Спасибі вам, мої рідні!»
Найвищою нагородою для себе, для очолюваного колективу Валентина Єршова вважала і вважає активну громадянську позицію та життєві здобутки випускників. Заради цього живе, працює, творить понад чверть століття справді нову українську школу, ім'я якій Запорізький Січовий колегіум, її директор Валентина Омелянівна Єршова.
ПЕТРОПІЛЬСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ШИРОКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сучасний заклад загальної середньої освіти – це місце життєдіяльності дитини, місце, де вона навчається жити, вчиться визначати та розставляти власні пріоритети у житті.
Серед мальовничих сіл Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області є невеличке село Петропіль, в якому знаходиться осередок знань – Петропільський опорний заклад загальної середньої освіти Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області. Наш заклад – це єдина родина для учнів, учителів, вихователів та батьків, це храм науки, де панують дух творчості, співдружності, співпраці та взаєморозуміння, у якому тісно переплелися наука і мистецтво, відпочинок і спорт. Це місце, яке вчить мислити, творити, розкриває потенціал дитини, розвиває її особистість, адаптує до життя в європейському суспільстві, прививає повагу до європейських цінностей.
Петропільський опорний ЗЗСО став опорним закладом нещодавно. До цього йшли довго, але впевнено. Особливістю школи є те, що тут створено умови для рівного доступу до якісного навчання дітей з особливими освітніми потребами. У зв'язку з появою потреби у відкритті таких класів, колектив школи почав працювати над методичною проблемною темою «Організація навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти».
Школа багата цікавими традиціями, науковими знахідками, талановитими учнями і висококваліфікованими вчителями та вихователями, які є серцем та душею освітнього закладу. Тут працюють та створюють затишну творчу атмосферу 24 педагогічні працівники.
Творчі, креативні, сучасні педагоги є активними учасниками семінарів, конференцій, як обласного, так і міжнародного рівнів. До різноманітних проектів вчителі долучають також школярів (створення анімацій на соціальну тематику, проект «План дій: від соціальних проектів до громадянської активності» тощо).
З вересня 2013 року осередок знань та розвитку культури очолює добра, чуйна, розважлива, креативна менеджер освіти – Суткова Лариса Миколаївна. Вона має великий досвід роботи на адміністративних посадах. Лариса Миколаївна володіє такими якостями сучасного керівника, як модератор, інноватор, стратег, лідер, агент змін, дипломат, фасилітатор. Окрім цього, їй притаманні ініціативність, відповідальність, наполегливість, толерантність тощо. Їй не байдуже майбутнє дітей, тому основною метою директора є створення сучасного, успішного, європейського освітнього простору, де допомагатимуть дітям реалізовувати свої здібності та задовольняти вікові потреби. І ми віримо, що саме таким місцем буде Петропільський опорний заклад загальної середньої освіти.