top of page
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

РАДОМИШЛЬСЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 1 ІМЕНІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заснований 1913 року ліцей забезпечує особистісне зростання всіх учасників педагогічного процесу, формування особистості, яка розуміє й усвідомлює себе, здатна реалізуватися в сучасних умовах. Одним із пріоритетних напрямків у системі роботи закладу є забезпечення самореалізації особистості в різних видах інтегративної діяльності.

«Успіх приходить до того, хто його прагне», – таким є девіз закладу, його учні і вчителі об'єднані спільними цінностями, науково-освітніми і духовно-культурними інтересами та потребами. Тут панує атмосфера творчості, стимулюється освітня і науково-методична діяльність.

Академією педагогічних наук ліцей визнано лауреатом громадської акції «Флагман сучасної освіти України 2009» за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України. У 2013 році організаторами ХVІ Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні» заклад нагороджений дипломом за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України. Український фонд культури до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка нагородив ліцей ювілейною медаллю «За вірність заповітам Кобзаря». У 2016 році навчальний заклад отримав від Інституту обдарованої дитини НАПН України Сертифікат лауреата Всеукраїнського конкурсу-рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів за роботу з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів».

Педагоги плідно співпрацюють з ВНЗ Києва, Дніпра, Рівного, Житомира, Херсона з питань науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу.

З 2003 року ліцей є базовим для кафедр ботаніки та зоології Житомирського державного університету імені І. Франка, а в 2004 році увійшов до навчально-науково-виробничого комплексу «Полісся». 2016 року укладено угоду з Корпусом Миру США в Україні про співпрацю в рамках Проекту навчання англійської мови.

Потужний потенціал викладачів (23 вчителі вищої категорії, 12 вчителів-методистів, 5 старших учителів) зробили ліцей одним із престижних закладів Полісся.

Ліцеїсти є призерами ІІ та ІІІ етапів всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін, посідають призові місця на районному та обласному етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Роботи ліцеїстів друкуються у збірниках «Сходинки до Великої науки», «Крок у науку». Педагогічний колектив активно співпрацює з видавництвом науково-методичного журналу «Освіта та розвиток обдарованої особистості» Інституту обдарованої дитини НАПН України.

Використовуючи різні прийоми й способи активізації творчого мислення, учителі ліцею створюють сприятливі умови для розвитку дітей. Адже саме вони – інтелектуальний потенціал країни, її надія та майбутнє.

12201 ,  Житомирська область, Радомишльський район, м.Радомишль, вул. Горького, 1, (04132)4-25-35 http://liceum-rd.ho.ua

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І–ІІІ СТУПЕНІВ № 8 М. ЖИТОМИРА

 

Загальноосвітня школа № 8 м. Житомира – конкурентоспроможний сучасний навчальний заклад, який налічує 28 класів, де навчаються близько 900 учнів та працюють 70 педагогів, серед яких – 3 відмінники освіти, 16 учителів-методистів, 8 старших учителів, 39 учителів вищої категорії, 10 спеціалістів І категорії, 15 спеціалістів ІІ категорії та 14 молодих спеціалістів. 13 педагогів є випускниками школи.

Місія школи полягає в організації навчально-виховного процесу, зорієнтованого на всебічне виховання освіченої, творчо активної особистості, створення умов для підвищення пізнавальної активності учнів, формування навичок самостійної творчої роботи.

Структура школи складається із загальноосвітніх класів, класів із поглибленим вивченням окремих предметів та профільних класів. У школі вивчаються 5 мов: українська, російська, англійська, німецька, а також польська (факультативно).

Педагоги закладу – це висококомпетентні, досвідчені, творчі, талановиті фахівці, справжні майстри своєї справи, носії освітніх суспільних змін. Учителі є постійними учасниками та дипломантами конкурсу «Учитель року», Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті» тощо.

Інструментом становлення нової освіти у школі є інноваційна діяльність, яка полягає у внесенні якісно нових елементів у навчально-виховний процес: нових технологій, нового педагогічного менталітету.

У школі впроваджується система розвивального навчання Д.Б. Ельконіна - В.В. Давидова – інноваційна педагогічна технологія випереджувального психологічного та інтелектуального розвитку особистості дитини, коли метою навчання є сам процес, у якому створюються умови для розвитку, і головний результат діяльності школи – створення цього живого процесу.

Цьому ж сприяє і робота в дослідницько-експериментальному проекті «Психолого-педагогічні умови становлення ціннісних орієнтацій дітей в ігровій та навчальній діяльності освітньої системи «Радість розвитку» – освітньої технології комплексного розвитку особистості для забезпечення балансу між ігровою та навчальною діяльністю дітей в умовах роботи загальноосвітньої школи.

У закладі побудовано єдину в Україні надсучасну шкільну науково-дослідницьку учнівську обсерваторію, обладнану високоякісною технікою, яка дає практичну можливість пізнати будову Всесвіту. 

Загальноосвітня школа № 8 м. Житомира – це майстерня, де формується думка молодого покоління; колектив, зорієнтований на всебічне виховання освіченої, творчо активної особистості школяра.

1005 Житомирська область, м.Житомир, майдан Згоди, 5, (0412)414614, http://8zt.at.ua

ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА РАЗУМКОВА МІСТА БЕРДИЧЕВА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Наш Центр – це багатопрофільна позашкільна установа з широким спектром напрямів діяльності, це також  потужний творчий колектив та особливий світ з власними фантазіями і неповторним баченням навколишнього світу, де немає нічого неможливого і мрії обов'язково збуваються!

Щодня 74 працівники закладу гостинно відчиняють двері для більше 2 тис. юних бердичівлян. Центр позашкілля – це 43 різноманітні гуртки, особливе освітнє середовище, де вирує творчий пошук, невичерпна фантазія та прагнення до перемог!

Організацію навчально-виховного процесу здійснюють 50 педагогів (4 відмінники освіти України, 6 – з педагогічним званням «Керівник гуртка-методист»).

Колектив ЦПО пишається перемогами педагогів у всеукраїнських фахових конкурсах та у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості».

Методичні матеріали педагогів були представлені на ІІ Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади 2011» у Києві. І як блискучий результат – бронзова медаль та диплом виставки в номінації «Удосконалення розвитку позашкільної освіти». У 2013 році за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України колектив нагороджений дипломом ХVІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013» та дипломом V Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті» за активну участь та представлення освітніх інноваційних технологій.

Педагогічний колектив Центру позашкільної освіти імені О. Разумкова став переможцем (2013 р.) та абсолютним переможцем (2015 р.) Всеукраїнського рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкілля» та отримав звання «Флагман позашкільної освіти».

У 2016–2017 н.р. колективом організовано, підготовлено та проведено 283 масові заходи, в яких було задіяно 19 780 учасників і глядачів.

Яскравим доказом ефективної діяльності закладу є численні перемоги вихованців на конкурсах, фестивалях, виставках. 8 творчих колективів носять звання «Зразковий художній колектив системи Міністерства освіти і науки України». У 2016–2017 н.р. дітьми здобуто 135 командних та 308 особистих перемог. За останні 7 років 83 вихованці Центру обрали навчальний заклад, а в подальшому і професію відповідно до профілю гуртка, в якому вони здобували додаткову освіту.

Саме тому наш Центр завжди молодий – дитячим сміхом, що лунає в його стінах, дитячими надіями і оптимізмом, енергією і творчістю вихованців, які приходять сюди пізнавати себе і світ, зробити його кращим! І ми, педагоги, їм обов'язково у цьому допомагаємо!

13301 м. Бердичів, вул. Вінницька, 21 ,тел.2-11-89

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «МАЛИНСЬКИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ»

 

Малинський лісотехнічний коледж – багатопрофільний навчальний заклад, який понад 90 років готує молодших спеціалістів відповідно до вимог сучасного виробництва.

За високі досягнення у справі підготовки фахівців у 2017 році трудовий колектив закладу нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Коледж неодноразово був відзначений на міжнародних і всеукраїнських виставках досягнень освіти, зокрема дипломами і почесними званнями «Лідер вищої освіти», «Лідер професійно-технічної освіти», відзначений золотими медалями в номінаціях «Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології», «Компетентнісний підхід в освітній діяльності вищої школи», «Розвиток студентського самоврядування у вищому навчальному закладі», срібною медаллю у номінації «Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення» та бронзовою – у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання».

Освітній процес здійснює кваліфікований педагогічний колектив, що об'єднує 75 педагогічних працівників, із яких 53 % – викладачі з вищою кваліфікаційною категорією, зокрема 3 доктори та кандидати наук, 13 викладачів-методистів, 14 старших викладачів. Два педагогічні працівники коледжу удостоєні почесних звань «Заслужений працівник освіти України» та «Заслужений лісівник України».

Коледж веде підготовку фахівців у галузі знань «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю «Лісове господарство» за освітнім ступенем «Бакалавр» та освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» за денною та заочною формами здобуття освіти, а також за спеціальностями «Садово-паркове господарство» та «Агроінженерія». Здійснюється підготовка молодших спеціалістів у галузі знань «Архітектура та будівництво» за спеціальністю «Геодезія та землеустрій», в галузі знань «Управління та адміністрування» за спеціальністю «Облік і оподаткування», а також підготовка кваліфікованих робітників за професіями «Лісник», «Лісоруб», «Верстатник деревообробних верстатів», «Озеленювач», «Слюсар-ремонтник», «Офісний службовець (бухгалтерія)», «Водій транспортних засобів категорії “В” та “С”», «Оператор комп'ютерного набору». За період діяльності коледжу в його стінах були підготовлені понад 22 тисячі спеціалістів. Чисельність студентів та учнів різних форм здобуття освіти становить понад 1000 осіб. Щорічно лави коледжу поповнюють близько 300 студентів та учнів.

Для забезпечення освітнього процесу функціонують 58 сучасно обладнаних аудиторій, комп'ютерних класів, лабораторій, виробничо-навчальних майстерень. До послуг студентів – їдальня, бібліотека, спортивний комплекс, сауна, молодіжний клуб, гуртожитки. Функціонує Шевченківська світлиця – центр національно-патріотичного та духовного виховання. З 2015 року діє історико-краєзнавчий меморіальний музейний комплекс Малинського лісотехнічного коледжу, до складу якого входить 5 музейних експозицій: музей М.М. Миклухо-Маклая; родина Миклух і Малинщина; історико-краєзнавча; історії коледжу; історії лісівничої справи. Для наближення навчальних умов до виробничих у колежі відкрита Лісова аудиторія просто неба.

Студенти мають можливість постійно набувати практичні навички із майбутньої спеціальності в реальних виробничих умовах у державних лісових підприємствах та приватних підприємствах відповідних напрямів діяльності. Створено умови для реалізації здібностей обдарованої молоді. Студенти – учасники предметних і фахових олімпіад, конкурсів, науково-практичних конференцій різних рівнів.

Коледж у взаємодії з іншими закладами освіти регіону є співзасновником Поліського екологічного кластера, в рамках якого здійснює наукову-дослідну, еколого-просвітницьку, природоохоронну діяльність.

Протягом останніх років налагоджено співпрацю із навчальними закладами Польщі, Литви, Грузії з питань організації розробки спільної методики навчання, засобів діагностики набутих знань, спільного використання наявних баз для проведення практичного навчання та обміну студентами.

Висококваліфікований колектив однодумців продовжує та розвиває багаті традиції закладу, навчає конкурентоспроможних та грамотних фахівців.

bottom of page