top of page

ОСОБИСТОСТІ

Аббасова Тетяна Олександрівна

Аванесьян-Акобян Еліза Рафаілівна

Андрієць Людмила Іванівна

Артеменко Марія Олександрівна

Бичівник Альона Вікторівна

Брижань Ірина Анатоліївна

Бударова Альона Станіславівна

Булгакова Тетяна Михайлівна

Василишин Лариса Миколаївна

Васильчук Анатолій Леонідович

Вельчинська Олена Василівна

Вербицький Володимир Валентинович

Вожегова Раїса Анатоліївна

 

Гринишина Лариса Миколаївна

Гудкова Надія Петрівна

Демчишина Олена Станіславівна

Дзюбинська Лариса Миколаївна

Довгань Олексій Валентинович

Дубрівна Антоніна Петрівна

Дударєва Тетяна Анатоліївна

Дяченко Аліна Михайлівна

Житомирська Тетяна Михайлівна

Жукова Галина Вікторівна

Задоя Світлана Юріївна

Запорожець Володимир Петрович

Запорожець Галина Миколаївна

Іванюк Катерина Анатоліївна

Ісмаілова Світлана Валеріївна

Карпова Тетяна Олексіївна

Касеко Ірина Ігорівна

Катіна Ірина Володимирівна

Кисла Тетяна Володимирівна

Кіт Наталія Василівна

Кічук Ярослав Валерійович

Коварц Тетяна Валеріївна

Козлюк Олена Григорівна

Козубенко Олена Степанівна

Коломієць Ганна Василівна

Кондратенко Ганна Олександрівна

Костюченко Вікторія Іллівна

Коцюк Світлана Миколаївна

Кременчуцький Анатолій Михайлович

Кузнецов Віталій Вікторович

Кучугурна Тетяна Григорівна

Лобанова Світлана Василівна

Лужанська Аліна Петрівна

Люріна Таніта Іванівна

Мартиненко Світлана Миколаївна

Марценко Галина Олегівна

Матвєєва Ольга Олександрівна

Мельник Тетяна Сергіївна

Миронюк Тетяна Петрівна

Мігунова Інна Анатоліївна

Молодиченко Валентин Вікторович

Молодиченко Наталія Алімджанівна

Москаленко Алла Миколаївна

Москаленко Наталія Миколаївна

Нагній Алла Володимирівна

Нагорна Галина Олексіївна

Ніженковська Ірина Володимирівна

Ніколаєнко Валентина Миколаївна

 

Онищенко Галина Іванівна

Остапець Ірина Костянтинівна

Палагнюк Світлана Дмитрівна

Палій Вікторія Миколаївна

Пінчук Тетяна Анатоліївна

Плашей Наталія Василівна

Плівачук Катерина Володимирівна

Погорєлова Анастасія Андріївна

Покуса Ірина Глебівна

Поліщук Надія Вікторівна

Пономарьов Володимир Іванович

Поцелуєва Яна Юріївна

Прокопенко Людмила Олексіївна

Руда Надія Володимирівна

Савіцька Оксана Вікторівна

Савіцький Олег Миколайович

Саглаєва Оксана Петрівна

Салімон Алла Петрівна

Свищ Наталя Михайлівна

Сембрат Алла Леонтіївна

Сипченко Валерій Іванович

Слюсар Віктор Васильович

Смирнова Ірина Михайлівна

Стешенко Наталія Миколаївна

Строгуш Галина Романівна

Стукалова Ірина Володимирівна

Табачніков Станіслав Ісакович

Теравська Ольга Володимирівна

Тодорова Світлана Зінов'ївна

Топчій Ірина Вікторівна

Федченко Тетяна Миколаївна

Фесенко Любов Вікторівна

Хараїм Тетяна Олександрівна

Харатон Галина Михайлівна

Циганенко Лілія Федорівна

​​

Чеберко Інна Вікторівна

Чекмарьова Лариса Володимирівна

Чередниченко Оксана Володимирівна

Шевчук Андрій Володимирович

Шматченко Людмила Анатоліївна

Шуліко Олена Олександрівна

Шуміловська Олеся Василівна

Юхимович Оксана Антонівна

Яровик Олена Михайлівна

Вербицький В.В.

Вербицький

Володимир Валентинович

Директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України.

Вербицький Володимир Валентинович має почесне звання “Заслужений працівник народної освіти України” та орден “За заслуги”.

Вербицький В.В. фахівець в галузі педагогічної освіти. До наукових здобутків Вербицького В.В. можна віднести:  дослідження в напрямі позашкільної педагогіки, удосконалення організації навчально-виховного процесу у загальноосвітньому та вищому навчальних закладах, узагальнення методів управління інноваційною діяльністю студентів, глибокий аналіз історичних аспектів зародження і розвитку юннатівського руху в Україні, визначення етапів ефективного становлення нетрадиційних форм еколого-натуралістичного напрямку роботи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та мережі позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування; окреслення методологічних основ розвитку практичного розуму школяра; шляхи удосконалення профорієнтаційної роботи з юннатами в позашкільній установі в контексті профільних гуртків; експериментальна апробація підготовки юних натуралістів вищого рівня до професійного самовизначення та впровадження її в практику роботи позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування.

Працює в науково-методичних комісіях, радах Міністерства освіти і науки України тощо. З 2005 року – член ради ботанічних садів та дендропарків України. З 2010 року – член товариства лісового та мисливського господарства України при Державній агенції  лісових ресурсів України. З 2012 року – член громадської ради Державної екологічної інспекції у м. Києві. З 2012 року – член науково-експертної ради Державної інспекції навчальних закладів України. З 2017 року – голова ГО «Спілка освітян України». https://nenc.gov.ua/spilka/

З 2007 р. по теперішній час – член Всеукраїнської ради Українського товариства охорони природи.

Головний редактор науково-художнього журналу для дітей та юнацтва біолого-натуралістичного спрямування «Паросток».

Член редакційної ради журналу «Рідна школа» та журналу «Біологія та хімія в сучасній школі».

Член редакційної ради журналу «Світ особистості».

Член піклувальної ради GREENCROS UKRAINE.

Довгань О.В.

Довгань

Олексій

Валентинович

Заступник директора Наукової бібліотеки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, кандидат філологічних наук, член-кореспондент Міжнародної академії освіти і науки

Олексій Валентинович народився 11 лютого 1986 року в Києві. Навчався у загальноосвітній школі-лабораторії при Національній академії педагогічних наук України № 24, після успішного закінчення якої вступив до Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова на факультет української філології.

Паралельно з навчанням працював у Державній науково-педагогічній бібліотеці імені В.О. Сухомлинського, писав наукові статті з бібліотечної справи, огляди, рецензії тощо. Був бібліографом-оператором «Віртуальної бібліографічної довідки».

У 2008 році Олексій Довгань здобув кваліфікацію магістра української філології. Того ж року вступив до аспірантури НПУ імені М.П. Драгоманова Інституту української філології, на кафедру стилістики української мови.

Продовжуючи роботу в ДНПБУ, у 2010–2011 роках працював на кафедрі молодшим науковим співробітником. Достроково закінчив аспірантуру, захистивши дисертацію під назвою «Мовотворчість українських перекладачів дитячої літератури другої половини ХХ – першої половини ХХІ століть». Продовжував роботу на кафедрі стилістики української мови до кінця 2011 року, а згодом перейшов на повну ставку до ДНПБУ.

З жовтня 2012 року Олексій Валентинович почав працювати у редакційному відділі Науково-виробничого приватного підприємства «Форум», де редагував та організовував випуск журналів. Паралельно із цим, з грудня 2013 року, працював начальником відділу бібліотечно-інформаційних систем ТОВ «Український інститут нормативної інформації», а у вересні-грудні 2014 року – виконуючим обов'язки головного редактора журналу «Бібліотечна робота». За час роботи в УкрІНІ О.В. Довганем був написаний проект «Шкільна електронна бібліотека “ШБІЦ-інфо”», що був поданий до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Його результатом стали гриф МОН України «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ІІТЗО № 14.1/12-Г-142 від 19.02.14) і розгортання всеукраїнського експерименту за згаданим проектом (наказ МОН України № 900 від 05.08.14).

З березня 2015 року працював на посаді начальника відділу міжнародних зв'язків Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, де виконував доручення ректора й проректора з наукової роботи та міжнародних зв'язків, готував міжнародні наукові конференції тощо. З травня 2015 року працював на посаді провідного бібліографа, а з березня 2017 року – працює на посаді заступника директора у Науковій бібліотеці НАКККіМ, де готує віртуальні виставки, розвиває сторінки Бібліотеки, організовує заходи, займається науково-дослідною роботою. Паралельно (з серпня по листопад 2015 року) Олексій Довгань працював на посаді редактора в типографії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. З жовтня 2016 року за сумісництвом працює на посаді бібліографа в Науковій бібліотеці Дипломатичної академії України при МЗС України. У грудні 2016 року О. Довганя обрано членом-кореспондентом відділення філології Міжнародної академії освіти і науки.

Олексій Валентинович – міждисциплінарний вчений, який займається дослідженнями у сфері філософії, культурології, бібліотекознавства, лінгвістики; автор понад 95 наукових праць, а також книги «Смысл на грани. Язык как средство опознания и распознания реальности» (2014 рік), присвяченої природі мови.

Аванесьян-Акобян Е.Р.

Аванесьян-Акобян

Еліза

Рафаілівна

Завідувач Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

За 9 років роботи на посаді завідувача Еліза Рафаілівна сформувала професійний педагогічний колектив – дружню команду однодумців, у якій панує творча атмосфера та доброзичливий продуктивний психологічний мікроклімат.
Їй притаманна здатність приймати конструктивні управлінські рішення, здійснювати моніторинг якості управління навчальним закладом, стратегічне мислення, готовність до змін та інновацій.
Завідувач особистим прикладом заохочує педагогів оволодівати мистецтвом комунікації, навчання та виховання, впроваджувати в роботу перспективний педагогічний досвід, підвищувати власний професійний рівень, охоче ділиться досвідом роботи зі всіма, хто дотичний до справи навчання і виховання молодого покоління.
Завдяки організаторським здібностям та високому професійному рівню керівника в колективі ДНЗ відпрацьована чітка схема виховання дітей, що дає змогу розкрити здібності і таланти кожного вихованця.
Вихованці дошкільного закладу є постійними учасниками та призерами міських і обласних конкурсів, фестивалів, виставок.
Та найбільша нагорода – це усміхнені обличчя вихованців і вдячність їхніх батьків за щоденну працю.

Поцелуєва Я.Ю.

Поцелуєва

Яна

Юріївна

Заступник директора з навчально-виховної роботи Одеської спеціалізованої школи № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, вчитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, нагороджена почесною грамотою та сертифікатами Міністерства освіти і науки України, орденом «Берегиня України»

Яна Юріївна працює в Одеській спеціалізованій школі № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи вже 5 років, має педагогічний стаж майже 24 роки. Вона є керівником проекту з вивчення китайської мови та їхніх традицій на базі школи разом із Південноукраїнським національним педагогічним університетом ім. К.Д. Ушинського у межах реалізації Міжнародного проекту «Освітньо-культурний центр “Інститут Конфуція”». За свою діяльність відзначена грамотами та подяками департаменту освіти Одеської міської ради. Лауреат конкурсу першого ступеня у номінації «Розробка та впровадження в освітню практику інноваційних технологій, технічних засобів навчання, проектів, програм і рішень» на Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2015». Яна Юріївна також відзначена Сертифікатом від Національної академії педагогічних наук України за презентацію методичної розробки «Педагогічна технологія розвитку творчих здібностей учнів на уроках англійської мови за допомогою технології співробітництва». Її школа нагороджена Дипломом та Срібною медаллю Національної академії педагогічних наук України та Міністерством освіти і науки України за її розробки у номінації «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу» на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015».

Вона має високий рівень професіоналізму, ініціативи, досконало володіє ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу, методичної роботи в школі. Має високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє прийомами і методами управлінської діяльності та педагогічної роботи з дітьми. Для її роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалення організації навчально-виховного процесу в школі. При вивченні системи роботи вчителів школи звертає особливу увагу на ефективність праці педагога.

Яна Юріївна дуже любить свою роботу та пишається нею. Під її керівництвом діти ставлять вистави українських письменників англійською мовою. Уроки німецької та англійської мов, які проводить директор школи, дуже цікаві та сучасні, тому діти із задоволенням відвідують їх. За останні чотири роки учні з Яною Юріївною відвідали 14 країн Європи: практикували мови, були в іноземних таборах, відвідували найвідоміші пам'ятки європейських міст, поширили знання з історії, культури, звичаїв та традицій цих країн і народів.

Постійно бере активну участь у міжнародних педагогічних та наукових виставках-форумах. Педагог здобула срібну медаль та два золотих знаки, стала лауреатом другого та перших ступенів від Національної академії педагогічних наук України за її методичні розробки у галузі педагогічної майстерності та підвищення якості освіти.

Яна – любляча дружина і мама. В атмосфері взаєморозуміння, поваги, довіри виховали з чоловіком 2 синів.

Її професійне кредо: «Вчитель повинен бути сонцем, яке випромінює людське тепло, бути благодатним підґрунтям для розвитку дитячих почуттів, та сіяти знання у їхніх душах та серцях».

Андрієць Л.І.

Андрієць

Людмила

Іванівна

Заступник директора з навчально-виховної роботи Малокопанівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів с. Малі Копані Голопристанського району Херсонської області, вчитель хімії вищої категорії, старший вчитель

Людмила Іванівна народилася 5 лютого 1959 року в Запорізькій області.
У 1977–1982 рр. навчалася в Мелітопольському державному педагогічному інституті на факультеті хімії та біології.
З 1982 року працює в Малокопанівській ЗОШ І–ІІІ ступенів
Професійну діяльність поєднує із громадськими дорученнями: багато років є членом профсоюзного комітету школи, декілька років очолювала жіночу раду села, перебуваючи при цьому членом виконкому селищної ради, була депутатом минулого скликання і зараз депутат селищної ради – очолює соціальну комісію, а також помічник районного депутата. Є членом методичної ради району, членом творчої групи заступників директорів із навчально-виховної роботи району.
За 36 років педагогічної діяльності Людмила Іванівна має безліч нагород:
–    районного відділу освіти, почесні грамоти районної та Херсонської обласної державної адміністрації (нагородження на церемонії «Флагмани шкіл Херсонщини») – «За сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління»;
–    управління освіти і науки Черкаської облас-
ної державної адміністрації, Херсонської академії неперервної освіти Херсонської обласної ради – Диплом «За перемогу в ІІ Всеукраїнському фестивалі педагогічної майстерності “Гуманізація освітнього простору: з Україною в серці” (номінація «Стежками моєї малої Батьківщини») і творчий підхід до реалізації ідей патріотичного та громадянського виховання в сучасному навчальному закладі»;
–    почесна грамота облуправління лісового та мисливського господарства – «За активну і плідну роботу в організації учнівського лісництва»;
–    грамоти Херсонського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
–    неодноразові подяки від НЕНЦ «За роботу з дітьми по вивченню сучасних технологій вирощування лісових культур та втіленню своїх знань на практиці»;
–    почесна грамота Інституту педагогіки НАПН України – «За вагомий внесок у розвиток педагогічної науки, творчу співпрацю з Інститутом педагогіки НАПН України» та «За активну участь у апробації та впровадженні педагогічних інновацій»;
–    орден «Берегиня України» Міжнародного проекту «Я – Українка»;
–    медаль «Патріот Херсонщини».
Людмила Іванівна неодноразово обмінювалась досвідом на районних, міжрайонних, обласних семінарах, на засіданнях районних методичних радах, засіданні обласної координаційної ради, виступала на педагогічних читаннях під час Всеукраїнських зльотів шкільних лісництв.
Тридцять шість років Л.І. Андрієць працює в школі. Це роки пошуку, відкриттів, роздумів, перемог, які супроводжували все її життя, протягом якого вчилася, загартовувалася. Щоб працювати у школі – треба любити дітей, бачити у кожній дитині її призначення, щоб розвивати його.
Незмінне педагогічне кредо Людмили Іванівни: «Відкрити у кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися й розквітнути».
У житті дотримується девізу: «Творити, розвиватися, бути у постійному пошуку».

Артеменко М.О.

Артеменко

Марія

Олександрівна

Вихователь Одеського дошкільного навчального  закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Марія Олександрівна зарекомендувала себе як досвідчений та відповідальний працівник. Сприяє розвитку творчих здібностей вихованців. Досягла вагомих результатів у розвитку пізнавальної активності дітей і вихованні їхньої самостійності. Використовує особистісно-орієнтований підхід до організації освітнього процесу. Багато уваги приділяє розвитку активного мовлення дітей: її вихованці гарно володіють монологічним та пояснювальним мовленням. У своїй діяльності вихователь активно застосовує інноваційні форми роботи з дітьми. Вміє зацікавити, домагається ефективного засвоєння знань. Широко використовує ігрові методи у роботі з дітьми та володіє акторським мистецтвом.

М.О. Артеменко систематично впроваджує перспективний педагогічний досвід, бере участь у його поширенні, надає практичну допомогу іншим педагогам. Вона користується авторитетом серед колег та батьків вихованців. Її люблять діти.

Марія Олександрівна проводить роботу щодо планування та організації правового виховання дітей дошкільного віку, створює умови для розвитку правової компетентності своїх вихованців та їхніх батьків. Вона вдало справляється з розв'язанням завдань виховання та впливу на свідомість дитини.

Бичівник

Бичівник

Альона

Вікторівна

Вчитель початкової освіти середньої загальноосвітньої школи № 1 м. Новомосковська

Альона Вікторівна народилася 3 липня 1991 року у с. Мар'янівка Дніпропетровської області. Має педагогічне звання «Старший учитель».

Є переможцем міських етапів конкурсів «Молодий учитель року – 2011», «Учитель року – 2014», лауреатом обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2014» у номінації «Початкові класи».

Крім того, Альона Вікторівна – учасник Всеукраїнського конкурсу «Педагог-новатор – 2017», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів початкових класів «Соняшник-учитель – 2017».

А.В. Бичівник – автор методичної розробки виховного заходу на тему «Подивись на квіти України. Скільки квітів у її саду! Кожна квітка – справжняя перлина. Як намисто я вінок сплету», педагогічної статті «Вплив учителя на формування сприятливого мікроклімату класу», методичної розробки інтерактивного уроку з елементами міжпредметної інтеграції «Розповідне речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення. Життя птахів взимку».

Булгакова

Булгакова

Тетяна

Михайлівна

Асистент кафедри зв'язків з громадськістю та журналістики Київського національного університету культури і мистецтв

Все життя для Тетяни Михайлівни мистецтво на першому місці, вона завжди захоплювалась музикою і співами, пропагуючи прекрасне. Ще в дитинстві захопилась співом – відвідувала гуртки хорового та сольного співу, брала активну участь у культурних заходах школи, міста, дитячо-юнацького центру, займала призові місця у конкурсах.

За покликом серця вступила до Київського національного університету культури та мистецтв, здобула вищу освіту, кваліфікацію «Викладач, артист-вокаліст (соліст)».

У 2004–2009 рр. працювала керівником гуртка солістів естрадно-духового оркестру «Сувенір» Дитячо-юнацького центру Дарницького району Києва. Потім 8 років працювала вчителем музичного мистецтва у ЗОШ і керувала вокально-хоровим ансамблем «Музичний калейдоскоп». Щороку її вихованці займали призові місця, здобували гран-прі на конкурсах.

У 2016 році Т. М. Булгакова захистила дисертацію на тему «Художньо-естетичне виховання учнів у загальноосвітніх закладах України у другій половині ХХ ст.» під керівництвом професора Таніти Іванівни Люріної.

Як фахівець-практик досконало володіє методикою викладання музичного мистецтва, активно впроваджує інтерактивні форми навчання з метою розвитку творчого потенціалу студентів та набуття професіоналізму.

Т. М. Булгакова є автором 2 монографій та понад 20 наукових статей. Вона постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Василишин

Василишин

Лариса

Миколаївна

Директор Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови

Львівська українська гуманітарна гімназія імені Олени Степанів з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови – модель нової української школи, основою якої є Національна Ідея.

ЛУГГ ім. Олени Степанів є переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» у номінації «Школа шкіл», Всеукраїнського конкурсу «Школа ХХІ століття» у номінації «Школа майбутнього» та конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи. За творчу апробацію орієнтованих педагогічних технологій Гімназія нагороджена медаллю та дипломом «Акмеологія – наука ХХІ століття». За заслуги в галузі освіти і науки України медаллю та грамотою на Міжнародному форумі «Сучасний стан освіти і науки в Україні. Стратегія розвитку». За активну участь у створенні сучасної системи національної освіти нагороджена дипломом «Сучасні заклади освіти – 2017».

Успішно впроваджуються програми та проекти: «Національна освіта», «Елітарне виховання», «Обдарованість», «Освіта через мистецтво», «Пізнай свій рідний край», «Українці у світі», «Віртуальне воскресіння України», «Українські міста і села – осередки культури», «Мислетворчість», «Музейна педагогіка».

Гімназія спільно з Національним НДІ українознавства здійснює експериментальний інноваційний проект «Українознавство як основа дидактики». На основі новітньої філософії здійснюються глибинні, системні перетворення.

Директор значну увагу звертає на розкриття науково-педагогічних засад освіти, впровадження перспективних освітніх технологій, розвиток і саморозвиток учнів, забезпечення знань і освоєння життєвої компетентності. Ефективне управління інноваційною діяльністю має велике значення для досягнення результатів гімназистів та педагогів, розвитку особистості й гімназійного колективу. Інноватика ЛУГГ ім. О.Степанів базується на швидкій перебудові програмних вимог, встановленні міжпредметних дослідницьких центрів, щоденно формується колектив з оригінальним і нестандартним мисленням, втілюються нові освітні ідеї. Освітній маркетинг гімназії полягає у відкритості і відвертому обміні думками, колективній відповідальності та звітності.

Педагогічний колектив, батьки та гімназисти є центром інновацій, центром, що об'єднує заклади освіти у формуванні якісної української освіти. Впроваджені гімназією модернізуючі, коригуючі, модифікуючі нововведення – це навчання за кордоном, теоретична та практична практика, міжнародні конференції, форуми, семінари, лекції із запрошенням зарубіжних фахівців, уведення спецкурсів, обґрунтування й опрацювання інновацій на основі психолого-педагогічного аналізу, прогнозування того, як розвиватиметься інноваційний процес і які його негативні і позитивні наслідки. Усі педагогічні інноваційні форми й методи організації навчального процесу скеровані на те, щоб дати можливість кожному гімназисту навчатися самостійно здобувати знання, практично використовувати їх, сприяти розвитку емоційного інтелекту гімназистів.

Успіх ЛУГГ ім. О. Степанів засвідчує, що інноваційне освітнє поле, створене педагогами і батьками, сприяє досягненню високих академічних показників гімназистів, а нова україноцентрична концепція виховання допомагає підготувати до життя у європейських країнах та державотворенні сильної, незалежної, суверенної, соборної, самостійної держави – України.

Гринишина

Гринишина

Лариса

Миколаївна

Вчитель музичного мистецтва Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8 Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області

Лариса Гринишина працює у Старокостянтинівській ЗОШ № 8 з 1994 року. Вважає, що якщо в дитинстві не пізнати красу музичного мистецтва, то залишишся глухим до неї на все життя. Тому педагог орієнтує вихованців на сприйняття кращих зразків музичного мистецтва.

Лариса Миколаївна і сама є творчою особистістю: вона створила серію репертуарних збірників, до яких увійшли авторські твори й обробки українських народних пісень. Частина із них стали улюбленими піснями школи: Гімн школи, «Ми вітаємо вас», «Рідна школа».

Демонструє високий професійний рівень і чітку громадянську позицію. Є активним учасником конкурсу «Вчитель року»: у 2001 році стала лауреатом обласного, а в 2005 і 2017 роках – учасником всеукраїнського етапу конкурсу. Традиційною є участь вчителя в обласній виставці педагогічних інновацій.

Творчий дитячий колектив «Чисті джерела», який організувала та очолила Лариса Гринишина, демонструє високий рівень виконавської майстерності у міських та обласних конкурсах, огляді художньої самодіяльності.

Діяльність вчителя вивчена та узагальнена міським методичним об'єднанням вчителів музичного мистецтва, обласним ІППО, а її творчі доробки розміщені на сторінках фахових видань.

Гудкова

Гудкова

Надія

Петрівна

Вчитель біології Шепетівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія»

Надія Петрівна працює в НВК з 2001 року.

Досконало володіє сучасними формами і методами роботи з учнями різного рівня розвитку, різних вікових категорій. Запровадила практику співпраці учнів з науковими лабораторіями ВУЗів. Досвід вчителя з питання «Розвиваюче навчання при вивченні біології як засіб активізації розумової діяльності учнів» впроваджується в практику роботи вчителів біології області. Постійно опрацьовує інноваційні технології.

Її учні є переможцями та призерами ІІ (70 учнів),

ІІІ (53 учні), ІV (14 учнів) етапів Всеукраїнської олімпіади з біології та екології, ІІ (16 учнів), ІІІ (4 учні) етапів конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН України. В 2017 році учениця Гудкової Н.П. стала президентським стипендіатом.

Надія Петрівна розробила авторську програму з мікробіології, яка успішно пройшла експертизу в Хмельницькому ОПІППО. Педагог також створила кабінет біології, який посів І місце в обласному огляді-конкурсі кабінетів біології в 2012 році.

Вчитель занесена на Дошку Пошани закладу, до «Алеї педагогічної слави» управління освіти виконавчого комітету Шепетівської міської ради та міську Дошку Пошани.

Дзюбинська

Дзюбинська

Лариса

Миколаївна

Заступник директора Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів, учитель християнської етики, керівник проекту «дорогою духовності»

Майбутнє України, що має багату тисячолітню християнську культуру, залежить від духовного виховання, від цінностей, які закладаються в серця молоді, від усвідомлення ідентичності зі своїм народом, історією, традиціями, від мудрої книжки, рідного українського слова.

В основу освітнього процесу Гімназії покладено духовність. У християнській моралі сконцентровані найвищі цінності європейської цивілізації. Лариса Миколаївна координує роботу учасників Проекту, спрямовує педагогічний процес на наповнення змістом, який виховує душу, чесні й сильні характери, формує сумління, працьовитість, самопожертву, пошану до старших, спонукає у єдності з Богом вирости корисними своєму народові, розкрити здібності й таланти. В основі проекту: наука, система ідей, поглядів, переконань, традицій, звичаїв, обрядів, які забезпечують духовне самовідтворення нації.

Утвердження духовних засад, повернення до джерел найкращих педагогічних практик, впровадження українознавства сприяє набуттю та засвоєнню якісних знань, вихованню духовно багатої особистості.

Аббасова Т.О

Аббасова

Тетяна Олександрівна

Аббасова_02.jpg

Директор Херсонського ясел-садка № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради

Тетяна Олександрівна народилась 21 серпня 1981 року у Херсоні. В 2003 році закінчила Херсонський державний університет, факультет дошкільної та початкової освіти, та здобула кваліфікацію «Вчитель початкових класів. Логопед». Це і дало паросток до подальшої педагогічної діяльності. Шлях до професійного становлення як директора закладу дошкільної освіти розпочався з першої сходинки – «Вчителя-логопеда». А вже з 2013 року Тетяна Олександрівна працювала вихователем-методистом. Наступним кроком був вступ до Херсонського державного університету на факультет економіки та менеджменту, де здобула кваліфікацію «Керівник підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання)» та ступінь магістра за спеціальністю «Управління навчальним закладом».

З січня 2015 року очолює Херсонський ясла-садок № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради. Головним напрямком роботи закладу є здійснення спеціально-організованого освітнього процесу у комплексі з корекційно-розвивальною та лікувально-оздоровчою роботою для дітей, які мають порушення опорно-рухового апарату (ОРА) в умовах ясел-садка.

Тетяна Олександрівна багато уваги приділяє створенню позитивного іміджу ясел-садка, який зростає з кожним роком. Так, у 2016 році заклад увійшов у шістку найкращих закладів дошкільної освіти  Херсона за рейтингом освітян і батьків міста. У 2017 році заклад відзначено на сторінках видання «Херсонщина. Імена та здобутки», а його керівника нагороджено медаллю «Патріот Херсонщини».

Брижань

Ірина Анатоліївна

Брижань.jpg

Учитель історії та права Дмитрівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Дмитрівської сільської ради Полтавської області,спеціаліст вищої категорії,учитель-методист.

Ірина Анатоліївна працює вмотивовано, навчає дітей мислити самостійно і творчо розвиває їхню інтелектуальну діяльність та ерудованість, сприяє формуванню життєвих компетентностей учнів. Приділяє велику увагу роботі з обдарованими дітьми. Її учні є активними учасниками та переможцями всеукраїнських предметних олімпіад міського та обласного рівнів, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт з історії і правознавства.

Ірина Анатоліївна постійно підвищує свій фаховий і методичний рівень. Розроблений нею урок «Російська революція 1905–1907 рр. на території України» увійшов до посібника з методики викладання курсу «Історії України» в 9 класі, а у фаховому конкурсі «Учитель року» вчителька стала лауреатом обласного рівня. Її педагогічні надбання занесено до обласної скарбниці передового досвіду.

Успіх роботи вчительки забезпечується її лідерством, що проявляється, насамперед, в її особистих якостях – високій моральності, рівні культури, знанні свого фаху, педагогічній майстерності, принциповості, високій вимогливості до себе.

Формуючи громадянські компетентності в учнів, Ірина Анатоліївна намагається запалювати в дитячих душах вогник великої любові до Батьківщини, виховує доброту і милосердя, честь і порядність, гідність і відповідальність.

Брижань
Бударова

Бударова

Альона Станіславівна

Бударова_01-01.jpg

Вчитель початкових класів Кочубеївської філії закладу І–ІІ ступенів опорного закладу Орлівський НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дитячий садок» Кочубеївської сільської ради ОТГ Херсонської області Кочубеївського освітнього округу

Ще в шкільні роки проявляла педагогічну майстерність, сумлінно виконувала доручення, брала участь у шкільних олімпіадах, конкурсах. З 2000 року займається настільним тенісом, має грамоти та медалі за перемоги.

У 2004 році вступила до Херсонського державного університету на факультет початкового навчання та виховання, який закінчила у 2009 році за спеціальністю «Початкове навчання» і здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, вчителя українознавства. У студентські роки показувала свою наполегливість, працьовитість. Була головою Наукового сектору. Друкувала свої статті у збірнику наукових праць студентів «Студентські наукові студії».

З вересня 2009 року працює вчителем початкових класів у Кочубеївській школі. З перших днів роботи виявляє професійну майстерність. Велика нагорода за працю – це вдячність батьків та перемоги дітей. Її учні є переможцями конкурсів «Колосок», «Гринвіч», «Кенгуру», «Sunflower», «Соняшник», нагороджені у номінації «Талановиті діти Херсонщини». І це, звичайно, надихає працювати ще більше над собою, тому вчителька завжди в творчому пошуку нових ідей. Є активною учасницею освітніх вебінарів, які дають змогу розвиватися та пізнавати нове. А ще взяла участь у «Педагогічному протесті», який проводився на інтернет-порталі Рейтингу освітніх закладів України, і склала його на «відмінно», посівши І рейтингове місце. Має диплом учасника ІІІ Всеукраїнського інтернет-конкурсу «Учитель року – 2018» за версією науково-популярного природничого журналу «Колосок» у номінації «Початкова школа»; успішно завершила «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», розроблений студією онлайн-освіти Edera; має сертифікат учасника у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності для вчителів початкових класів «Геліантус Учитель – 2018»; відзначена подякою за поповнення бібліотеки освітнього проекту «На Урок» авторськими розробками; має свідоцтво про публікацію на сайті vseosvita.ua методичних розробок. У 2018 році отримала грамоту у конкурсі «Соняшник» у номінації «Найкращий клас».

Для Альони Станіславівни її професія – це можливість самореалізації, джерело задоволення і визнання. Вона здатна посміхатися і цікавитися всім, що її оточує, вона поєднує любов до справи й учнів, вміє не тільки вчити, але і сама здатна вчитися. Як вчитель, ніколи не зупиняється на досягнутому, обов'язково йде вперед, адже її праця – це прекрасне джерело для безмежної творчості.

Васильчук А.Л

Васильчук

Анатолій Леонідович

Васильчук_01.jpg

Кандидат педагогічних наук, доцент анатомії, педагог, еніолог, еніоанатом, лікар-еніопсихолог

 

Васильчук А.Л. вперше у світі викладає еніоанатомію і проводить практичні заняття з еніоанатомічного, еніопсіанатомічного, еніопедагогічного, еніопсихічного розвитку тонкоматеріальних тіл, інтелекту, духовності і ПСІ-феноменальних здібностей. Здійснює еніопсіанатомічну, еніопсихічну і еніопедагогічну підготовку високопрофесійних спортсменів (футбол, хокей, боротьба, гімнастика, стрільба, фігурне катання, теніс) України, Чехії, Словаччини. Розробив комплекс оригінальної вимірювальної апаратури для контролю за тренувальним процесом гімнастів, тренажерів для вдосконалення спортивно-технічної майстерності висококваліфікованих спортсменів та кінезотерапевтичні тренажери для корекції, лікування і розвитку рухового апарату, технічні рішення яких захищені авторськими свідоцтвами.

Є засновником нової навчальної і наукової дисципліни «Еніоанатомія тонкоматеріальних тіл людини». Розробив еніоанатомічну номенклатуру та міждисциплінарну номенклатуру еніології, створив понад 450 кольорових еніоанатомічних навчальних ілюстрацій. Ним розроблені, описані та надруковані в 21 монографії інноваційні еніоанатомічні, еніопсіанатомічні, еніомолекулярні, еніоцитологічні, еніопсіфеноменальні, еніопсихічні, еніопедагогічні, еніорефлексотерапевтичні, еніофармакологічні, еніофітотерапевтичні, еніодендротерапевтичні, еніомедичні та інші еніотехнології виховання, навчання, вдосконалення, тренування, лікування, регенерації, реабілітації та рекондиції людини. Особливої уваги заслуговують еніотехнології поєднання виховання, навчання і лікування, анатомічні, еніоанатомічні, еніопсіанатомічні, еніопсіфеноменальні технології розвитку тонкоматеріальних тіл, ПСІ-феноменальних здібностей, еніотехнології еніолікування хвороб людини. На даний час Анатолій Леонідович працює над створенням нової галузі медицини – еніомедицини, еніотерапевтичні технології еніолікування якої легко комбінуються з будь-якими медичними технологіями лікування та не мають протипоказань.

Васильчук А.Л. – автор 700 наукових робіт, в т. ч. 17 монографій, 1 навчально-методичного посібника, 3 підручників для університетів та 11 винаходів.

Вельчинська О.В

Вельчинська

Олена Василівна

Вельчинська_01.jpg
Вельчинська_01.jpg

Доктор фармацевтичних наук, професор кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Олена Василівна закінчила з відзнакою хімічний факультет Мелітопольського державного педагогічного інституту та очну аспірантуру при Інституті органічної хімії НАН України (м. Київ). У 1992 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Інституту органічної хімії НАН України успішно захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук». Відзначена Премією ДКНТ для молодих вчених за вагомі досягнення в області прогнозування та синтезу нових біологічно активних сполук з потенційною протипухлинною активністю. З 1994 по 1999 роки працювала в Інституті фармакології та токсикології АМН України на посаді старшого наукового співробітника відділу технології, синтезу та аналізу лікарських засобів, а також у відділі реєстрації лікарських засобів Фармакологічного центру МОЗ України. Працює у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця з 1999 року.

У 2013 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Національного фармацевтичного університету (Харків) успішно захистила докторську дисертацію.

Вельчинська О.В. вперше в світі спрогнозувала та отримала нові моно- і біс-похідні урацилів та бензімідазолу з широким спектром протипухлинної активності. Вона вперше отримала адукти нових гетероциклічних сполук з бактеріальними лектинами, які мають високий протипухлинний ефект, вперше розробила новий метод синтезу в умовах міжфазного каталізу ДБ-18-краун-6 в присутності лугу та модифікувала відомі препаративні методи синтезу моно- та біс-похідних піримідинового та пуринового ряду на основі відповідних гетероциклів та флуоровмісних синтонів.

Вельчинська О.В. є автором та співавтором 518 наукових праць, з них – підручник «Токсикологічна хімія», 7 монографій, 5 навчальних посібників, 23 методичні посібники, 192 патенти; 2 типові та 6 робочих навчальних програм, 89 статей у фахових та закордонних журналах (в тому числі Scopus). Є автором першого в Україні навчального посібника англійською мовою «Тoxicological and forensic chemistry (Criminal analysis). Poisonous substances and their biotransformation» для іноземних студентів 4 та 5 курсів вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів.

На засіданні Академії наук вищої освіти України 25 листопада 2017 року серія навчальних посібників «Токсикологічна хімія. Отруйні речовини та їх біотрансформація» (автори: Вельчинська О.В., Ніженковська І.В.) отримала диплом та першу премію конкурсу АН ВО України у номінації «Навчальний посібник».

Доктор фармацевтичних наук, професор кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Олена Василівна закінчила з відзнакою хімічний факультет Мелітопольського державного педагогічного інституту та очну аспірантуру при Інституті органічної хімії НАН України (м. Київ). У 1992 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Інституту органічної хімії НАН України успішно захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук». Відзначена Премією ДКНТ для молодих вчених за вагомі досягнення в області прогнозування та синтезу нових біологічно активних сполук з потенційною протипухлинною активністю. З 1994 по 1999 роки працювала в Інституті фармакології та токсикології АМН України на посаді старшого наукового співробітника відділу технології, синтезу та аналізу лікарських засобів, а також у відділі реєстрації лікарських засобів Фармакологічного центру МОЗ України. Працює у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця з 1999 року.

У 2013 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Національного фармацевтичного університету (Харків) успішно захистила докторську дисертацію.

Вельчинська О.В. вперше в світі спрогнозувала та отримала нові моно- і біс-похідні урацилів та бензімідазолу з широким спектром протипухлинної активності. Вона вперше отримала адукти нових гетероциклічних сполук з бактеріальними лектинами, які мають високий протипухлинний ефект, вперше розробила новий метод синтезу в умовах міжфазного каталізу ДБ-18-краун-6 в присутності лугу та модифікувала відомі препаративні методи синтезу моно- та біс-похідних піримідинового та пуринового ряду на основі відповідних гетероциклів та флуоровмісних синтонів.

Вельчинська О.В. є автором та співавтором 518 наукових праць, з них – підручник «Токсикологічна хімія», 7 монографій, 5 навчальних посібників, 23 методичні посібники, 192 патенти; 2 типові та 6 робочих навчальних програм, 89 статей у фахових та закордонних журналах (в тому числі Scopus). Є автором першого в Україні навчального посібника англійською мовою «Тoxicological and forensic chemistry (Criminal analysis). Poisonous substances and their biotransformation» для іноземних студентів 4 та 5 курсів вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів.

На засіданні Академії наук вищої освіти України 25 листопада 2017 року серія навчальних посібників «Токсикологічна хімія. Отруйні речовини та їх біотрансформація» (автори: Вельчинська О.В., Ніженковська І.В.) отримала диплом та першу премію конкурсу АН ВО України у номінації «Навчальний посібник».

Вожегова Р.А

Вожегова

Раїса Анатоліївна

Вожегова_01.jpg

Директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Раїса Анатоліївна – талановитий і натхненний науковець, мудрий організатор, справедливий керівник, творча, усебічно розвинута особистість. Її добре знають і поважають в Україні і за кордоном. Формула її успіху – працьовитість і наполегливість помножені на талант. Такою її виховали батьки, і за це вона їм дуже вдячна.

Закінчила агрономічний факультет Кримського ордена «Знак Пошани» сільськогосподарського інституту ім. М.І. Калініна. Працювала на Кримській державній сільськогосподарській дослідній станції молодшим науковим співробітником відділу селекції.

Захистила дисертацію в Інституті зрошуваного землеробства. Працювала в Інституті рису (Скадовськ), де нею створено 12 сортів рису, 9 з яких внесені до Державного реєстру сортів рослин України.

У 2010 році перейшла працювати директором до Інституту зрошуваного землеробства. Завдяки мудрому менеджменту науково-дослідна установа щороку здобуває все більше схвальних відгуків українських та закордонних аграріїв і представників бізнесу. Сьогодні в Інституті діють договори про творчу співпрацю з Туреччиною, Нідерландами, Францією, Сербією, Китаєм, Казахстаном, Туркменістаном, відомими іноземними компаніями. Інститут одержав Міжнародну нагороду і сертифікат «ESQR's Quality Achievements Awards 2017» за значні практичні досягнення в сфері управління якістю.

У науковому доробку вченої – понад 600 наукових праць, з них – 46 монографій, 39 авторських свідоцтв та патентів. Є автором 12 сортів рису та 7 сортів пшениці озимої. Підготувала одинадцять кандидатів наук.

Окрім наукової діяльності, ця жінка-лідер веде активну громадську діяльність. За її ініціативи відроджено дендропарк Інституту зрошуваного землеробства. Йому надано статус «Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення». Фактично він є зеленими легенями селища Наддніпрянське з населенням більше 1000 мешканців. У квітчаних композиціях дендропарку пізнається особистість Раїси Анатоліївни, відчувається її ніжна турбота про природу. Чуйне жіноче серце створює дивовижу навкруги. І більше 150 видів квітів, трав, дерев та кущів прикрашають сьогодні територію Інституту та селища Наддніпрянське.

Демчишина О.С

Демчишина

Олена Станіславівна

Демчишина_01.jpg

Засновник освітньо-консалтингового центру «Центр успішних людей», автор статей і навчальних курсів у галузі туризму, управління бізнесом та викладання іноземних мов

Олена Станіславівна – відомий в Україні та за кордоном фахівець у галузі управління та розвитку бізнесу, туристичної діяльності, а також освітніх лінгвістичних програм.

Народилася 30 грудня 1976 року в Одесі. Закінчила Одеський педагогічний університет імені К.Д. Ушинського за спеціальністю «Педагогіка, психологія, викладання іноземних мов», Інститут професійних технологій за спеціальністю «Організація туристичної діяльності» та Одеський економічний університет за спеціальністю «Економіка і підприємництво, облік і аудит». Стажувалася в Німеччині з питань управління персоналом та бізнесом у рамках проекту з підвищення кваліфікації топ-менеджерів з країн СНД за підтримки Міністерства економіки Німеччини. З 2011 року – постійний учасник освітніх програм Міжвідомчого центру з питань організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва за підтримки «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit GIZ».

У 2016 році Олена Станіславівна стала учасником Міжурядової освітньої програми в ООН, ОБСЄ, Єврокомісії за підтримки Інституту міжнародного академічного і наукового співробітництва «Internships in International Intergovernmental Organizations:  International  Careers».

У галузі іноземних мов з 1994 року пройшла шлях від роботи викладачем, перекладачем і лектором до створення авторської методики навчання. Олена Станіславівна – автор понад 20 навчальних видань.

У сфері туризму працювала гідом-перекладачем (англійська-німецька мови) з іноземними групами на круїзних лайнерах з 2001 по 2014 роки. У 2009 році створила туристичну компанію «Демчишина-ТУР», у 2011 році – «ДЕМЧІ-ТРЕВЕЛ». Діяльність її підприємств була відзначена численними грамотами та почесними листами.

З 2009 брала активну участь у міжнародній діяльності з просування іміджу України на міжнародних туристичних ринках у Лондоні, Берліні. Олена Демчишина – співавтор Каталогу туристичних програм за підтримки Одеського департаменту з розвитку туризму, Путівника по Одеському регіону в рамках Проекту Євросоюзу щодо розвитку туризму Румунія–Україна, 2010–2011 рр., та є автором публікацій у журналі «Агротуризм».

У 2014 році розробила навчальний курс «Менеджер з туризму» та заснувала освітньо-консалтинговий центр «Центр успішних людей», основною діяльністю якого є бізнес-навчання, консалтинг та навчання іноземним мовам за авторською методикою. У 2016 році Олена розробила авторський проект «Школа директорів», основними аспектами якого є управління бізнесом та діяльністю компанії, а також курс «Щаслива жінка і гармонійні відносини».

Дубрівна А.П

Дубрівна

Антоніна Петрівна

Дубрівна.jpg
Дубрівна.jpg

Доцент Київського національного університету технологій та дизайну, член Національної спілки художників України, художник та дослідник сучасного мистецтва

Антоніна Петрівна народилась та мешкає у Києві. У 1992 році вступила до Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури на факультет живопису. З 1994 року навчалась в учбово-творчій майстерні станкового живопису під керівництвом народного художника України, професора І.В. Гуріна, яку успішно закінчила у 1998 році.

Її творча діяльність розпочалась ще у 1993 році – взяла участь у фестивалі сучасного мистецтва «INTERCUNST» (Берлін). У 1997 році вступила до Молодіжного об'єднання Київської спілки художників України. З 2003 року є членом Національної спілки художників України, з 1993 – постійним учасником всеукраїнських художніх виставок Національної спілки художників України, симпозіумів живопису та арт-груп в Україні, Росії, Грузії, Німеччині, США, КНР, Іспанії.

З 2013 року Антоніна Петрівна – організатор та учасник міжнародних культурно-мистецьких проектів, направлених на розвиток культурної дипломатії між країнами: проект «ABSTRAСCIONESENCONTRADAS», що відбувся в Centro Civico Delicias (Іспанія) та Київському національному університеті технологій та дизайну; «R-EVOLUTION. SUPREMATISM.MAYDAN», Національна спілка архітекторів України; учасниця мистецьких проектів соціального спрямування: «ASPANOA» в музеї Пабло Сірано (Іспанія) у 2014 р.; учасниця та організатор міжнародного мистецького культурно-патріотичного проекту «R-EVOLUTION» (Іспанія), музей CDAN, та учасниця мистецького проекту культурного єднання країн «Arte Uсrania» («Мистецтво України») в Centro Civico Delicias (Іспанія), 2015 р.

Робота в мистецьких проектах допомагає вивчати особливості розвитку сучасного мистецтва, вплив процесів глобалізації на культуру та мистецтво України й країн Європи. Творчі роботи художниці виконані у техніці олійного живопису, пастелі та аерографії, їм притаманні тонкий ліризм, вишуканий колорит, глибоке психологічне розкриття художнього образу.

З 2000 року Антоніна Петрівна працює на кафедрі рисунка та живопису Київського національного університету технологій та дизайну. За роки роботи здійснила ряд навчально-методичних розробок по дисциплінам: «Рисунок», «Живопис», «Основи рисунка, живопису та пластичної анатомії», «Навчальна практика», «Естетичні проблеми дизайну та мистецтв», «Основи проектування середовища». Також вона є автором посібника «Основи пленерного живопису» (2007 рік).

Педагогічна робота в університеті підштовхнула Дубрівну А.П. до науково-дослідної роботи – розробки нових методик викладання дисциплін образотворчого напрямку та дослідження сучасної української художньої культури. Сферою її наукового інтересу є абстрактне мистецтво України. З 2014 року Дубрівна А.П. – здобувач наукового ступеня доктора філософії при відділі аспірантури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. За цей час здійснено 11 наукових публікацій на тему дисертаційного дослідження в українських і міжнародних наукових виданнях. Апробація основних положень і теми наукового дослідження проведено в культурно-мистецьких проектах та на наукових конференціях міжнародного і всеукраїнського рівнів.

Антоніна Петрівна – багатогранна, розвинута особистість, унікальний приклад органічного поєднання обдарованого митця та уважного дослідника, який своєю творчою працею та науковою роботою вносить безцінний вклад в культурну скарбницю України.

Дударєва Т.А

Дударєва

Тетяна Анатоліївна

Дударєва.jpg

Директор Козачолопанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний заклад» Дергачівської районної ради Харківської області, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України

Тетяна Анатоліївна – керівник і педагог активної життєвої позиції, талановитий, наполегливий, творчий. За короткий час створила високопрофесійний, творчий і натхненний педколектив, члени якого мають високий рівень спрямованості на сучасні технології освіти.

Використовує нові методи управління, які базуються на принципах демократизму, гуманізму, впроваджує інноваційні освітні технології. Завдяки її ініціативності та безпосередній участі заклад бере участь у науково-дослідницьких проектах та експериментальній роботі: в українсько-польському проекті «Шкільна академія підприємництва», Всеукраїнському проекті «Школа, дружня до дитини», Міжнародному проекті «Вчимося жити разом», україно-американському проекті міжнародної допомоги «Медіаграмотність і контент-аналіз».

Тетяна Анатоліївна є організаційним, ідейним і комунікативним центром колективу. Щирість, доброзичливість, повага до людей, готовність допомогти – риси, які допомагають директорові знаходити шлях до сердець і учнів, і дорослих. Вона завжди з тими, хто робить корисні справи для людей та освітянської громади.

Відзначена грамотами та подяками МОН України, Департаменту освіти і науки Харківської ОДА та регіональними професійними медалями.

Дяченко А.М

Дяченко

Аліна Михайлівна

Дяченко.jpg

Вчитель історії Хмельницького навчально-виховного комплексу №10, вчитель-методист

Аліна Михайлівна з 1998 року працює у НВК № 10 м. Хмельницького. За цей час вона виявила високий рівень професіоналізму. У 2016 році стала переможцем ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Історія» та посіла IV місце на ІІІ етапі конкурсу.

Педагогічна діяльність Аліни Михайлівни відзначається професійною компетенцією, впровадженням інноваційних педагогічних технологій: сервісів Web 2.0 і Office 365. Учитель працює над темою «Організація пізнавальної діяльності на уроках історії шляхом використання елементів інформаційних технологій», друкується у фахових журналах та збірниках, бере активну участь у всеукраїнських конференціях, є учасником науково-педагогічного проекту «Основи проектування хмаро орієнтованого навчального середовища загальноосвітнього навчального закладу».

Учні Аліни Михайлівни щороку стають переможцями та призерами міських, обласних, всеукраїнських етапів олімпіади з історії та конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України.

Аліна Михайлівна є автором посібника «Формування логічної компетентності учнів як складової історичної освіти засобами умовно-графічної наочності», співавтором посібника «Компетентнісно орієнтовані завдання. Історія України. 8 клас», а також онлайн-посібника «Історія України. 9 клас».

Житомирсьока Т.М

Житомирська

Тетяна Михайлівна

Житомирська_01.jpg

Гарант спеціальності «Дошкільна освіта» Ізмаїльського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти

Тетяна Михайлівна народилася у 1980 році. У 2002 році закінчила Ізмаїльський державний гуманітарний університет, факультет української філології, за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література».

Тетяна Житомирська – одна з перших вітчизняних науковців, які досліджували історію та розвиток освіти в українському Подунав'ї. Свої здобутки Тетяна виклала у дисертації за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему «Полікультурне виховання учнів у загальноосвітніх закладах українського Подунав'я», блискучий захист якої відбувся 2013 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

У 2014 році здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання» та кваліфікацію «Організатор дошкільної освіти» в Київському національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. Це дало Тетяні Михайлівні не лише можливість розширити свої викладацькі можливості, а й сприяло її новим розвідкам і здобуткам у сфері науки.

Значну увагу у своїй діяльності Тетяна Михайлівна приділяє інноваційним освітнім методами й технологіям у галузі дошкільної освіти, активно впроваджує їх у професійному середовищі. Щорічно вона є організатором вебінарів для студентів рідного університету та регіональних закладів дошкільної освіти з поглибленим вивченням іноземних мов міст Києва та Одеси.

Педагог веде активну науково-пошукову роботу зі студентами; є керівником наукового студентського гуртка, курсових і магістерських робіт. Серед вихованців Тетяни Михайлівни є учасники Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта», переможці регіональних конкурсів наукових студентських робіт з гуманітарних дисциплін. Своїми напрацюваннями Тетяна Михайлівна щиро ділиться з колегами, слухачами курсів підвищення кваліфікації при Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Жукова Г.В

Жукова

Галина Вікторівна

Жукова.jpg

Старший викладач кафедри психології і педагогіки Національного університету фізичного виховання і спорту України

Коло інтересів Галини Вікторівни формують історія та духовна культура України, моральне виховання та національне світорозуміння молоді.

Першим наставником, яка відкрила їй не лише неосяжний світ науки, а й творчо-натхненне учіння й викладання стала професор, академік, відмінник освіти України Таніта Іванівна Люріна. У 2016 році захистила дисертацію під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Наталії Алімджанівни Молодиченко, яка стала для неї взірцем відданості науці.

Г. Жукова має високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє інноваційними технологіями навчання, що активізують пізнавальну діяльність і сприяють розвитку творчого потенціалу студентів. Для її роботи характерний творчий пошук, створення емоційно-комфортних умов життєдіяльності особистості в освітньо-виховному просторі, прагнення удосконалення організації навчально-виховного процесу.

Галина Вікторівна – чуйна, сумлінна людина, педагог-гуманіст, ставиться з добротою й увагою до потреб студентів, постійно підвищує свій професійний рівень. Викладач-дослідник бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських форумах, науково-практичних конференціях, акціях національно-патріотичного спрямування тощо. Результати її наукового пошуку відображено у понад 20 наукових працях (у т. ч. двох монографіях), у вітчизняних і зарубіжних виданнях.

Задоя С.Ю

Задоя

Світлана Юріївна

Задоя.jpg

Викладач по класу бандури і вокалу Богуславської школи мистецтв Київської області, магістр, член національної спілки кобзарів України

Народилася 4 березня 1976 року в м. Богуславі Київської області в сім'ї педагогів. У своїй успішній життєтворчій стежині вона завдячує родині. Мати, фахівець з дошкільного виховання, і батько, педагог-бандурист, подбали про її повноцінне родинно-шкільне виховання, професійне становлення, здійснення мрій поєднати долю з українською народною музичною творчістю, бандурним мистецтвом, педагогікою. Успішно закінчила музичне відділення Богуславського педагогічного училища та музично-педагогічний факультет НПУ імені М.П. Драгоманова.

Талант Світлани як викладача по класу бандури і вокалу розкрився у Богуславському педагогічному коледжі імені І.С. Левицького та Богуславській школі мистецтв Київської області. У 2004–2009 рр. працювала диригентом і хормейстером аматорської капели бандуристів «Богуславка», яка стала лауреатом багатьох конкурсів та фестивалів. Створений нею ансамбль бандуристів «Вишневий цвіт» – самобутній, оригінальний колектив, який є окрасою звітних та обласних академічних концертів, мистецьких конкурсів і фестивалів. Творчу копітку працю талановитого художнього керівника і диригента С.Ю. Задої та її вихованців відзначено багатьма дипломами, грамотами і подяками.

Запорожець В.П

Запорожець

Володимир Петрович

Запорожець-В.jpg

Викладач композиції та професійної майстерності Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України

З 1993 року працює викладачем композиції та професійної майстерності Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка.У своїй професії основним вважає постійне самовдосконалення через особисту творчість та системний якісний розвиток художньо-професійного світогляду. Виховує індивідуальні здатності студентів до творчості, даючи міцні професійні знання, розвиваючи їхній мистецький світогляд, високу професійну майстерність. Керівник курсового та дипломного проектування, навчальних та переддипломних практик студентів циклової комісії Художньої обробки дерева. Створив програму «Композиція» для І–ІV курсів.

Взяв участь у 60 обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках. Має публікації у численних мистецьких каталогах та профільних виданнях.

Запорожець Г.М

Запорожець

Галина Миколаївна

Запорожець-Г.jpg

Викладач живопису та кольорознавства Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка, викладач вищої категорії, викладач-методисти

Галина Миколаївна з 1996 року працює на посаді викладача живопису та кольорознавства Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка, Стаж педагогічної роботи – більше 20 років. Працює над педагогічною проблемою «Розвиток творчої особистості студентів засобами образотворчого мистецтва». На своїх заняттях виховує у студентів любов до творчості та обраної професії. Навчаючи, дає їм міцні професійні знання з живопису та кольорознавства, розвиваючи у них творче мислення та впевненість у своїх професійних можливостях.

Г.М. Запорожець розробила навчальні програми з предметів «Живопис» і «Кольорознавство». Виступала з методичними доповідями на методичному об’єднанні викладачів рисунка та живопису ВНЗ І–ІІ рівня акредитації Чернівецької області. Брала участь у науково-практичних конференціях, обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках.

Іванюк

Катерина Анатоліївна

Іванюк_01-01-01.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури опорного закладу Орлівський НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дитячий садок» Кочубеївської сільської ради ОТГ Херсонської області Кочубеївський освітній округ

Катерина Анатоліївна має фахову вищу освіту. Закінчила Херсонський державний педагогічний інститут імені Н.К. Крупської (факультет української філології). Їй притаманні зріла мудрість і досвід заступника з навчально-виховної роботи, творчість і високий професіоналізм, постійне самовдосконалення і прагнення йти в ногу з часом. У неї свій стиль роботи, свій неповторний імідж, створений роками наполегливої праці.

Доклала багато зусиль для створення нового освітнього середовища, побудови гнучкої моделі методичної роботи, яка оперативно та своєчасно реагує на потреби суб'єктів педагогічної діяльності та запити суспільства і держави. Педагог є активним учасником обласних та всеукраїнських заходів. За роки своєї діяльності вона двічі була переможцем ІІ та лауреатом ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Друкується на шпальтах фахових видань та освітянських сайтах. Публікації вчителя відзначено редакцією журналу «Відкритий урок». Узагальнено та затверджено передовий педагогічний досвід вчителя з питань запровадження інноваційних технологій навчання в освітній процес.

Уміння працювати в команді, висока мотивація до дій, небайдужість до вирішення складних справ спонукали Катерину Анатоліївну взяти на себе відповідальність і зайняти посаду начальника відділу освіти Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади. Під час роботи на посаді доклала чимало зусиль для створення опорного закладу – нового типу сучасної сільської школи.

Іванюк К.А. також активно займається самоосвітою шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти. На її думку, уміння навчатися протягом життя, підтримка ділового тонусу, інтелектуального фону, утвердження нового професійного світогляду  зіграє ключову роль у розбудові нового освітнього середовища.

Іванюк К.А
Ісмаілова С.В

Ісмаілова

Світлана Валеріївна

Ісмаілова.jpg

Вчитель образотворчого мистецтва Одеського навчально-виховного комплексу № 300 «Спеціалізована школа і ступеня – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Педагог з 26-річним стажем працює в ОНВК № 300 вчителем образотворчого мистецтва вже 15 років. Має добру науково-теоретичну підготовку, володіє ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу, забезпечує належну результативність своєї праці. На кожному уроці відкриває образне, кольорове сприйняття світу, змушує працювати фантазію дітей, розвиває просторове мислення, розумові та пізнавальні здібності. За свою діяльність відзначена грамотами департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

В НВК під її керівництвом працює студія «Джерельце», де розвиваються творчі здібності учнів і вихованців через впровадження різних технік: ліплення з солоного тіста, глини, виконання виробів з природного матеріалу, квілінг, декупаж, стімпанк та інші. Студія постійно стає лауреатом І ступеня в усіх міських творчих конкурсах.

Вчитель звертається до народної творчості, вчить цінувати народні традиції. Під її керівництвом діти ставлять вистави, які відкривають красу народних свят України. Театральні вистави «Ходить гарбуз по городу», «Масниця», «На Івана, на Купала», «Вечори на хуторі біля Диканьки» – лауреати І та ІІ ступенів.

Її професійне кредо: «Відкрити у кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися і розквітнути».

Карпова Т.О

Карпова

Тетяна Олексіївна

Карпова_01.jpg

Вчитель англійської мови Нетішинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів та ліцей» Нетішинської міської ради Хмельницької області, вчитель вищої категорії, старший вчитель

Від молодого спеціаліста до визнаного, авторитетного, досвідченого педагога-професіонала – такий шлях довжиною у 23 роки пройшла у Нетішинському НВК Карпова Т.О.

Основою її педагогічної діяльності є «Формування комунікативних компетентностей для творчого самовираження особистості засобами сучасних ІКТ». Педагог переконана: творчий підхід до навчання підвищує ефективність будь-якого уроку. Організовуючи навчання як самостійні відкриття, учитель дає можливість дітям відчути насолоду від інтелектуальної праці не загубившись у великому потоці інформації та розкрити своє неповторне «я».

Готуючись до уроків Тетяна Олексіївна завжди враховує рівень підготовки та розвитку учнів, специфіку навчального матеріалу, ретельно продумує методи і форми роботи. Робота в групах та парах, драматизація діалогів, мозковий штурм, дискусії та інтерв'ю – усі ці види роботи сприяють активній участі кожного учня у навчальній діяльності на уроці англійської мови. Вчитель проводить імітаційні й рольові ігри, уявні подорожі, заохочує дітей до підготовки власних проектів та написання оповідань, віршів. Тетяна Олексіївна використовує інтерактивні методи викладання, які передбачають відмову від авторитарного стилю викладання та орієнтацію на особисті якості учня.

Модель сучасної школи передбачає створення єдиного освітнього простору, що формує умови для вільного руху інформації, швидкого доступу до неї всіх учасників навчального процесу. Саме використання інформаційно-комунікативних технологій під час навчально-виховного процесу надає можливість підвищити якість викладання іноземної мови та розширити можливості індивідуалізації і диференціації навчання.

Тетяна Олексіївна – голова методичного об'єднання вчителів іноземної мови міста. Проводить майстер-класи, практичні заняття, виступає з доповідями. Узагальнила досвід роботи у посібнику «Teaching English Creatively». Вона – творча, ерудована людина, яка бачить у кожній дитині особистість і дає їй можливість пізнати себе. Вірить в істинність слів Сократа: «У кожній людині – сонце, тільки дайте йому світити».

Касеко І.І

Касеко

Ірина Ігорівна

Касеко_01.jpg

Директор Харківської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 17 Харківської міської ради Харківської області, вчитель вищої категорії, вчитель-методист

«У справжнього вчителя – найважче і найрадісніше життя, трепетно хвилююча і болісно складана творчість, незбагненно тонкі і вічні інструменти, якими він діє на людську душу», – так висловлювався про вчительське життя В.О. Сухомлинський. У руках учителя найбільша цінність світу – дитина, виховувати ж Особистість – це мистецтво! Навчаючи учнів, учитель продовжує в них себе, даруючи кожному частину своєї душі.

Незламна духом, сильна волею, наполеглива, неповторна – так характеризують учні й колеги Касеко Ірину Ігорівну. У своїй роботі Ірина Касеко керується правилом: «Покажіть підлеглим, як виконувати роботу, а не просто вказуйте, що і як робити». Як компетентний професіонал із творчим підходом до справи вона забезпечує вміле, висококваліфіковане управління освітнім процесом. Під її керівництвом здійснюється прогнозування та системне планування роботи закладу, забезпечується контрольно-аналітична діяльність. Ірина Ігорівна – керівник експериментального проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», над впровадженням якої колектив освітнього закладу наразі працює.

За педагогічну та управлінську діяльність Ірина Касеко нагороджена Почесною Грамотою МОН України, Почесною Грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради та медаллю «За заслуги в галузі освіти і науки».

Гармонійно поєднуючи сучасні освітні тенденції з власним педагогічним досвідом, Ірина Ігорівна зуміла перетворити свою нелегку щоденну працю на мистецтво, яке надихає, приносить задоволення, спонукає до самовдосконалення і служить дитинству. Наче на крилах, підтягнута, енергійна, цілеспрямована, Ірина несе у школу відчуття легкості і радості. Адже попереду – нові горизонти, нові зустрічі, пошуки і перспективи, попереду ще довга дорога, зіткана з життєвої мудрості, поваги, любові, добра і справедливості.

Катіна

Ірина Володимирівна

Катіна_01.jpg

Директор Комунального закладу освіти «Жовтоводська середня загальноосвітня з профільними класами школа № 8»

Ірина Володимирівна народилася 17 липня 1970 року в м. Жовті Води Дніпропетровської області. Закінчила Жовтоводське педагогічне училище та Криворізький державний педагогічний університет.

Трудову діяльність розпочала в 1989 році вчителем початкових класів. З 2011 року працює директором Жовтоводської середньої загальноосвітньої з профільними класами школи № 8.

Є членом Асоціації керівників шкіл України, тренером-координатором за програмою «Партнерство в освіті», учасником науково-практичних конференцій з проблем розвитку гуманітарної освіти.

Нагороджена почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради.

Педагог написала кілька друкованих праць. Крім того, вона є автором соціальних проектів-переможців «Від розпачу й зневіри – до надії й перемоги», «Від шкільного майданчику до олімпійських висот».

Катіна І.В
Кисла Т.В

Кисла

Тетяна Володимирівна

Кисла_01-01.jpg

Начальник відділу освіти виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради об’єднаної територіальної громади

«Людина віддзеркалюється у своїх вчинках» – такого життєвого правила намагається дотримуватися Кисла Тетяна Володимирівна. У 1994–1999 роках навчалася у Херсонському державному університеті за спеціальністю «Учитель української мови та літератури, світової літератури». Згодом повернулася у рідне село працювати за покликом. Зразу отримала повагу від колег, учнів.

2016 рік став для Кислої Т.В. знаковим, бо саме у цей період був створений відділ освіти Кочубеївської ОТГ – першої об'єднаної територіальної громади Херсонщини. З перших днів її існування Тетяна Володимирівна була та є прибічником розвитку децентралізації в державі. Саме в час, коли перші кроки освіти Кочубеївського освітнього округу були не досить впевненими, будучи спеціалістом відділу освіти, брала участь у форумах, семінарах, тренінгах задля покращення життя та розвитку громади.

У 2017 році в Кочубеївському освітньому окрузі була створена Первинна Профспілкова організація працівників освіти Кочубеївського освітнього округу, де одноголосно головою обрано Кислу Т.В.

У серпні того ж року Тетяну Володимирівну призначили начальником відділу освіти виконавчого комітету Кочубеївської сільської ради ОТГ. У січні 2018 року брала участь у наданні допомоги щодо створення Молодіжної ради Кочубеївської ОТГ.

За період роботи на посаді начальника Тетяною Володимирівною, працівниками відділу освіти та педагогами зроблено чимало для того, щоб покращити освітянську галузь, а саме: розроблено та впроваджено Програму розвитку освіти Кочубеївського освітнього округу, Програму «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини», Програму «Розвиток людського капіталу Кочубеївської ОТГ», проведено чимало заходів щодо удосконалення роботи з молодим поколінням.

Кіт Н.В

Кіт

Наталія Василівна

Кіт_01.jpg

Завідувач Котовського дошкільного навчального закладу «Веселка» Магдалинівського району Дніпропетровської області

Наталія Василівна здобула вищу педагогічну освіту в Донбаському державному педагогічному університеті та вищу економічну освіту у Дніпропетровській фінансовій академії. Має педагогічний стаж 3 роки.

У своїй роботі завідувач ДНЗ використовує новітні сучасні технології управління, постійно дбає про створення сприятливих умов для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності, розвитку ціннісного ставлення до людей, самої себе, природи, культури та світу.

Професійне кредо Наталії Василівни: «Дитина – неповторна і дивовижна краплинка чистої, живої води, яку треба берегти, цінувати, любити, і лише тоді вона перетвориться в повноводну річку, бездонне море, могутній океан почуттів, емоцій, вражень».

За сумлінну та наполегливу працю неодноразово нагороджена грамотами і подяками Магдалинівським відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту, головою Котовської селищної ради.

Кічук Я.В

Кічук

Ярослав Валерійович

Кічук_01.jpg

Ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету, доктор педагогічних наук, професор

Кандидатську дисертацію на тему «Соціально-педагогічні умови формування правосвідомості майбутніх учителів у педагогічних коледжах» захистив у 2002 році, а захист докторської дисертації на тему «Теоретичні і методичні засади формування правової компетентності майбутнього соціального педагога в умовах університетської освіти» відбувся в 2010 році. У 2011–2014 роках очолював факультет економіки та інформатики Ізмаїльського державного гуманітарного університету (ІДГУ), а з 2015 року – ректор ІДГУ. Як один із найактивніших молодих професорів і ректорів закладів вищої освіти, зумів об'єднати прогресивні сили в українському Подунав'ї та відстояти незалежний статус єдиного державного закладу вищої освіти на півдні Одеської області – ІДГУ. На базі ІДГУ було підготовлено більше 50 тис. фахівців. ІДГУ є не лише освітнім, науковим, культурним центром, а й центром просоціальної активності в українському Подунав'ї.

Кічук Я.В. займає активну проукраїнську громадянську позицію, координує діяльність «Молодіжного правозахисного руху», «Мережі проєвропейських організацій України», «Центру розвитку Бессарабії», «Ротарійського руху», «Народного зібрання Болгарії». В 2017 році в Українській Бессарабії Ярослав Валерійович був обраний Людиною року.

За підтримки Кічука Я.В. на базі ІДГУ створені та успішно функціонують Лабораторія освітніх реформ, Молодіжний волонтерський центр, Навчальний хаб «Стартап», Центри академічного письма, громадянської освіти, інноваційних технологій, національних культур українського Подунав'я, неперервної освіти, підвищення кваліфікації педагогів, «Самоорганізуючий навчальний простір», Ресурсний центр інститутів громадянського суспільства, Бессарабський медіа холдинг, Школа молодіжного лідера. Задля поширення та розвитку українського культурного простору проводяться щорічні міжнародні фестивалі «Дунайська Січ», «Бессарабський міст», «Буджакfest». З метою популяризації української культури Кічук Я.В. ініціював відкриття в Болгарії та Румунії Українських інформаційно-культурних центрів.

Сфера наукових інтересів Кічука Я.В. – проблеми юридичної освіти, педагогіки для правників; актуальні питання професійної освіти фахівців соціогуманітарної сфери. Професор Кічук Я.В. є автором та співавтором понад двохсот наукових праць, у тому числі чотирьох монографій та семи посібників. Під його науковим керівництвом успішно захищають докторські та кандидатські  дисертації.

Вихователь-методист Одеського навчально-виховного комплексу № 300 «Чпеціалізована школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради одеської області, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

У 2007 році Тетяна Коварц закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет, здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання», за фахом – викладач педагогіки та психології.

З 2000 року працює вихователем в Одеському НВК № 300. Стаж роботи на цій посаді – 25 років. Тетяна Валеріївна відзначається загальною культурою та моральними якостями, що служать прикладом для наслідування.

Педагог працює за методикою Зайцева, яку вважає дуже сучасною і результативною для дітей раннього віку. Багато уваги приділяє розвитку артистичних здібностей дитини: її вихованці гарно володіють монологічним мовленням. Широко використовує ігрові методи у роботі з дітьми та володіє акторським мистецтвом, використовує сучасні інноваційні технології. Завдяки постійній роботі відпрацьована чітка схема виховання дітей, що дає змогу розкрити здібності і таланти кожного вихованця.

Тетяна Валеріївна вдало впроваджує перспективний педагогічний досвід, бере участь у його поширенні, надає допомогу молодим фахівцям. Є лауреатом конкурсу «Вихователь року».

Вчитель вміє організовувати дітей до спільної роботи, сприяє становленню вихованців, як особистостей. Поглиблено працює над оптимізацією взаємодії дошкільного закладу і батьків. Добра, відповідальна, користується авторитетом серед колег. Активно бере участь у масових заходах, особливо на дитячих розвагах та святах, а також у методичній роботі навчально-виховного комплексу.

Коварц_01.jpg

Коварц

Тетяна Валеріївна

Коварц Т.В
Козлюк О.Г

Козлюк

Олена Григорівна

Козлюк_01.jpg

Учитель початкових класів Олешинської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Хмельницького району Хмельницької області

У 2007 році закінчила з відзнакою Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академію і розпочала свою трудову діяльність у школі.

Олена Григорівна – прихильниця інтерактивної моделі навчання, яка ґрунтується на створенні ситуацій вибору, обміну думками, авансуванні успіху. Їй близька тема інтегрованого навчання як засобу формування ключових компетентностей молодших школярів. Її педагогічний хист – поєднання внутрішньої гармонії, великої енергії, вміння підтримати кожну дитину. Для неї професія вчителя – це пошук, сумнів і співпереживання.

Її вихованці є переможцями конкурсу з української мови ім. П. Яцика, захисту проектів товариства «Обдарованість», всеукраїнських інтерактивних конкурсів та ігор, численних районних та обласних хореографічних, вокальних, мистецьких конкурсів.

Активний учасник районного методичного об'єднання учителів початкових класів, призер районної педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». Презентує свій досвід на семінарах-практикумах, майстер-класах. Творчі доробки учителя розміщені на сторінках фахових видань.

У 2017 році Центральний оргкомітет присвоїв Олені Козлюк звання лауреата Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Початкова освіта». Отримала подяку від Тернопільської ОДА та обласної ради, нагороджена Грамотою Верховної Ради України.

Козубенко

Олена Степанівна

Козубенко.jpg

Учитель англійської мови, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу № 302 м. Києва, спеціаліст вищої категорії

Олена Степанівна розпочала педагогічну діяльність у 1995 році. У своїй роботі застосовує нестандартні підходи до організації уроку. Виявляє ґрунтовну професійну компетентність, використовує сучасні форми і методи навчання та виховання. Активно впроваджує нові технології в навчальний процес, використовує інноваційні методи навчання. Особливу увагу приділяє формуванню комунікативної компетентності учнів шляхом застосування інтерактивних методів навчання на уроках англійської мови, активно використовує метод проектів. Бере активну участь у створенні електронних уроків.

Олена Степанівна зарекомендувала себе як сучасно мислячий управлінець, здатний до прийняття важливих рішень. Майстерно проводить педради-тренінги з впровадження сучасних інноваційних технологій, творчо співпрацює з ВНЗ, створює умови для успішної соціалізації студентів-практикантів і учнів, підвищення професіоналізму вчителів, уміло організовує та координує їх роботу.

Упродовж кількох років є начальником дитячого пришкільного табору. Активний учасник міжнародних і всеукраїнських наукових і науково-практичних конференцій, симпозіумів. Має друковані праці. Нагороджена подяками і грамотами РУО та Департаменту освіти, Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації.

Козубенко О.С
Коломієць Г.В

Коломієць

Ганна Василівна

Коломієць.jpg

Директор Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради

Кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, Відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», лауреат обласної премії ім. Софії Русової.

У 1970 році закінчила Чернігівський ДПІ ім. Т.Г. Шевченка, була направлена на роботу у рідний вуз, де пройшла шлях від асистента до доцента кафедри вищої математики. З 1994 року очолює обласний педагогічний ліцей. Разом із педагогічною командою, у якій 13 кандидатів та 3 доктори наук, працює над створенням у закладі міцного енергетичного поля, яке об'єднує освітянську, академічно-наукову, художньо-творчу, громадську сфери суспільного життя задля формування гідних громадян України.

Сьогодні ліцей позиціонує себе як Екошкола, розуміючи поняття про екологію як екологію душі, екологію свідомості й екологію освітнього середовища. Ключові пріоритети функціонування ліцею як інноваційного навчального закладу – Інтелект, Духовність, Здоров'я.

Кондратенко Г.О

Кондратенко

Ганна Олександрівна

Кондратенко_01.jpg

Завідувач Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 42» Криворізької міської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вихователь-методист

Заклад дошкільної освіти – це відкрита, взаємодіюча з багатьма соціальними інститутами соціально-педагогічна система, про яку все частіше говорять як про сферу послуг, вживаючи слова «конкурентоспроможність», «сегмент ринку», «освітня послуга» тощо. Імідж ЗДО – це емоційно забарвлений образ закладу освіти, свідомо сформований, який покликаний чинити психологічний вплив на соціум. Головним суб'єктом формування іміджу Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 42» Криворізької міської ради є його завідувач Кондратенко Ганна Олександрівна.

Ганна Олександрівна – талановитий педагог та досвідчений менеджер дошкільної освіти. Вона вважає, що кращих результатів досягає не той, у кого найрозумніша голова, а швидше той, хто краще всіх вміє координувати роботу своїх розумних і талановитих колег. Вона готова до діалогу, орієнтована на співпрацю, бере на себе відповідальність, діє оперативно та принципово, впроваджує активні та інтерактивні методи управління персоналом.

З метою створення позитивного образу педагогічного колективу Ганна Олександрівна власним прикладом заохочує колег співпрацювати з різними соціальними інституціями, брати участь у фахових конкурсах, семінарах різних рівнів. Під її керівництвом заклад уже вкотре є флагманом освіти та учасником Міжнародного форуму «Науковці та освітяни України», Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті». Результатом участі є золоті медалі, грамоти керівника та педагогічного колективу.

Обрати професію за покликанням і присвятити їй життя – це справжнє щастя. І такою щасливою людиною вважає себе завідувач Кондратенко Ганна Олександрівна, яка живе улюбленою справою ось уже 31 рік. Вона пройшла шлях від вихователя до вихователя-методиста та керівника закладу. І ніколи про свій вибір не шкодувала. Керівник створила в закладі такі умови, що він є місцем радості для дітей, місцем творчості для педагогів та місцем впевненості і спокою для батьків. Ганна Олександрівна дуже пильна і відповідальна, адже в її руках Дитинство.

Костюченко

Вікторія Іллівна

Костюченко.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 9»

Вікторія Іллівна є учителем української мови та літератури, спеціалістом вищої категорії та учителем-методистом.

Пріоритетними напрямками в роботі педагог вбачає моделювання та впровадження сучасних педагогічних технологій на основі інноваційної діяльності, сутність якої полягає в оновленні педагогічного процесу. Веб-квести, хмарні технології, технології розвитку критичного мислення – невід'ємні складові в педагогічному арсеналі вчителя.

Педагог охоче ділиться досвідом з колегами в інтернеті, у пресі, на конференціях. Є лауреатом обласної педагогічної премії – 2017.

За сумлінну творчу працю учитель нагороджена грамотами від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА та Інституту педагогіки НАПН України, подяками від Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Дніпропетровського регіонального відділення МАН України, іменним гравітоном від Дніпропетровської ОДА.

Костюченко В.І
Коцюк С.М

Коцюк

Світлана Миколаївна

Костюченко.jpg
Коцюк_01.jpg

Заступник директора Одеської загальноосвітньої школи № 14 І–ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, учитель вищої категорії, старший учитель

Світлана Миколаївна працює в Одеській загальноосвітній школі № 14 І–ІІІ ступенів 26 років, на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи – вже 6 років.

Має вищу педагогічну освіту, у 2014 році закінчила магістратуру Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за спеціальністю «Управління навчальним закладом».

Учні Світлани Миколаївни неодноразово посідали призові місця у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені П. Яцика, конкурсах читців «Срібне слово», предметних олімпіадах. Світлана Миколаївна має Подяку за підготовку учнів до Всеукраїнської студентської олімпіади в області математики та точних наук (2016).

Як старший учитель багато працює з молодими колегами. Маючи високий професійний рівень, постійно вивчає передовий педагогічний досвід та активно поширює його у професійному середовищі. Брала участь у проведенні міського семінару «Формування життєвих компетенцій учнів початкової школи шляхом організації пошукової роботи» (2010). У 2011 році на районному ярмарку-виставці «Педагогічна скарбниця» в номінації «Інноваційний урок» її робота «Вивчення величин у початковій школі засобами проблемного навчання та діяльнісного підходу» посіла призове місце. На сучасному етапі велику увагу приділяє педагогіці партнерства, що є одним із пріоритетів Нової української школи.

За час роботи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи початкової школи Світлана Миколаївна виявила високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє прийомами і методами управлінської діяльності. Для її роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалення навчально-виховного процесу в школі. Під час вивчення системи роботи вчителів особливу увагу приділяє якості та результативності навчання. Під її керівництвом у 2016 році початкова школа Одеської ЗОШ № 14 представила свій досвід роботи за темою «Формування комунікативної компетентності молодших школярів» на районному засіданні МО вчителів початкових класів, на міському засіданні вчителі школи поділились досвідом роботи з теми «Проектні технології у початковій школі».

Кременчуцький А.М

Кременчуцький

Анатолій Михайлович

Кременчуцький_01.jpg

Начальник відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації Луганської області, відмінник освіти України, депутат Кремінської районної ради V i VI скликань

Анатолій Михайлович – педагог, талановитий управлінець, громадський діяч. Народився в українському місті Кремінна, що на Донбасі. Освіту отримав у Луганську в Національному університеті імені Т.Г. Шевченка. Пройшов професійними сходинками від лаборанта Кремінської школи до начальника відділу освіти Кремінської РДА, що сприяло уявленню своєї власної місії та сформувало здібності до проведення рішучих сміливих змін, тобто реформування освітньої системи Кремінського району.

А.М. Кременчуцький – яскравий представник сучасних менеджерів інноваційного типу, в практиці повсякденного життя якого поєднуються стратегія ділового успіху та стратегія професійної самореалізації. Ініціює та очолює виконання стратегічних програм розвитку освіти на Кремінщині.

Засобами оптимізації районної освітньої мережі створено дванадцять навчально-виховних комплексів, що дозволило забезпечити потребу в послугах дошкільної освіти мешканців сіл району. Формується політика високих стандартів, яка просуває освітянську Кремінщину до лідерів освіти України. Розвивається міжнародна співпраця з освітянськими та владними структурами держав світу.

Якість управління Кремінської системи освіти оцінено чисельними грамотами та дипломами Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Луганської ОДА. За підсумками участі в міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні», «Сучасні навчальні заклади» відділ освіти, кращі навчальні заклади неодноразово нагороджувалися дипломами Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України «За інноваційний внесок у розвиток освіти». У 2012 році Анатолій Михайлович визнаний лауреатом ІV Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» і нагороджений відзнакою «Патріот України». Професійні успіхи А.М. Кременчуцького у 2016 році були представлені у виданні «Науковці та освітяни України».

Кузнецов

Віталій Вікторович

Кузнецов_01.jpg

Директор-керівник Зразкового художнього колективу хореографічного ансамблю «Карнавал»

Кузнецов Віталій Вікторович має дві вищі освіти: він закінчив Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського за фахом «Вчитель музики і хореографії» у 2007 році та Одеський національний університет імені І.І. Мечникова за фахом «Юрист» у 2013 році.

В 2008 році створив хореографічний ансамбль «Карнавал», якому 2016 року було присвоєно звання «Зразковий художній колектив», і продовжує ним керувати.

Мета діяльності Віталія Вікторовича – координувати і направляти діяльність свого колективу в позитивне русло в реалізації поставлених завдань; реалізувати сприятливі умови до модернізації роботи у колективі; створити умови щодо впровадження компетентнісно-орієнтованого підходу у навчально-виховному процесі, підтримувати партнерський, рівноправний стиль відносин серед учасників колективу.

Віталій Вікторович – високопрофесійний спеціаліст і педагог, має особисті якості, що відповідають найвищим вимогам: любов до дітей, самовідданість у праці, закоханість у хореографію, наполегливість, ініціативність, принциповість; відзначається загальною культурою, високими моральними якостями, широтою знань та інтересів, володіє різними методами та прийомами навчання, лідер і організатор, тактовна, принципова та інтелігентна людина.

В 2018 році при Департаменті освіти та науки Одеської міської ради закінчив Школу резерву керівних кадрів для педагогічних працівників дошкільних і шкільних навчальних закладів. Там навчився основам управління персоналом, методичним основам менеджменту, економічним питанням, вивчив нормативно-правові документи.

Педагог проводить велику профорієнтаційну роботу та роботу по соціальній адаптації дитини в колективі та сучасному суспільстві. Активна концертна і педагогічна діяльність колективу спрямована, передусім, на популяризацію дитячої творчості і мистецтва танцю, на всебічний розвиток культурного потенціалу, на збереження і примноження славних хореографічних, національних традицій, естетичних і моральних цінностей.

Кузнецов В.В
Кучугурна Т.Г

Кучугурна

Тетяна Григорівна

Кучугурна_01-01-01.jpg

Завідувач Ковпаківського дошкільного навчального закладу Магдалинівського району Дніпропетровської області

Тетяна Григорівна народилася 13 вересня 1981 року у Дніпропетровську. Закінчила Красноградський коледж Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Дошкільне виховання» та здобула середню педагогічну освіту. Згодом закінчила Вищий навчальний приватний заклад «Дніпропетровський гуманітарний університет» за спеціальністю «Психологія». Вже 11 років працює на посаді завідувача дитячого садка.

Нагороджена грамотами відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Магдалинівської районної державної адміністрації, Бузівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, а також подякою від військової частини А 1964 за надання гуманітарної допомоги.

Педагогічне кредо Тетяни Кучугурної: «Дитина – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити». Життєве кредо: «Треба самому багато знати, щоб навчати інших».

Лобанова

Світлана Василівна

Лобанова.jpg

Директор Оленівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Магдалинівської районної ради Дніпропетровської області

С.В. Лобанова – учитель історії вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник освіти України. З 2000 року обіймає посаду директора Оленівської ЗОШ І–ІІІ ст. Була депутатом 3 скликань Оленівської сільради, з 2015 р. – депутат Магдалинівської райради, голова постійної комісії з питань освіти, медицини, культури, сім'ї, молоді та спорту. Член Асоціації керівників шкіл України, автор багатьох статей і публікацій у наукових збірниках, фахових виданнях і періодичній пресі. За вагомі досягнення у роботі нагороджена Почесними Грамотами МОН України, ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Демократичний стиль управління, партнерство, відкритість, впровадження нових педагогічних ідей, громадсько-державного управління, технологій сучасного менеджменту в освіті, практичної психології та педагогіки, готовність до змін є, на думку педагога, необхідними й ефективними складовими у здійсненні успішної управлінської діяльності освітнього процесу сучасного сільського навчального закладу.

Лабанова С.В

Лужанська

Аліна Петрівна

Лужанська.jpg

Вихователь-методист Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» №29 Одеської міської ради Одеської області

Народилася 1 травня 1994 року в с. Шершенці Кодимського району Одеської області. У 2000–2011 рр. навчалась в ЗОШ № 17 с. Шершенці. З 2011 року навчається у Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського» на факультеті дошкільної та спеціальної освіти. Здобуває освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» за напрямом логопедія.

Педагогічну діяльність розпочала у 2014 році на посаді вихователя, згодом була переведена на посаду вихователя-методиста. Педагог є автором друкованих статей, які неодноразово публікував збірник наукових праць «Педагогічний альманах». Пріоритетним напрямком роботи Аліни Петрівни є розвиток лінгвокреативних здібностей, комунікативних навичок педагогів та дітей дошкільного віку.

Для того, щоб наділити дитину-дошкільника прагненням до словотворчості, дитину необхідно навчити основам словесної гри, експресивності мовлення. Але для цього кожному педагогу необхідно володіти даром слова, вмінням передати частинку свого таланту дітям. Тільки педагог, який володіє мистецтвом слова, зуміє передати його дітям!

Лужанська А.П
Люріна Т.І
Люріна.jpg

Професор кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук, професор

Т.І. Люріна (Антоненко-Мороз) народилася 1 січня 1940 року в смт Талалаївка Сумської (нині Чернігівської) області у багатодітній сім'ї. Як шлях оволодіння майбутньою професією педагога нею було обрано Ржищівське педагогічне училище (1954–1958), в подальшому – Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка (1960–1966) та Київський державний педагогічний інститут імені О.М. Горького (1978–1980). У 1958–1983 роках відбувалося професійне становлення педагога-гуманіста у м. Богуславі Київської області на педагогічних посадах (методист Будинку піонерів, учитель ЗОШ, викладач педучилища). Її захоплення фольклористикою, етнопедагогікою та етнопсихологією, жага до пошукової наукової та освітянської діяльності привела до роботи над дисертацією «Моральне виховання підлітків у позаурочній діяльності засобами фольклору», яку вона успішно захистила.

З 1983 р. розпочала управлінську діяльність (заступник директора ЗОШ), а з 1987 р. – науково-педагогічну (старший викладач Глухівського, Переяслав-Хмельницького педінститутів; доцент, професор Київського університету імені Б. Грінченка, зав. кафедри психології Київського інституту соціальних і культурних зв'язків імені Св. княгині Ольги, професор Національного авіаційного університету). З 2012 року професорка працює в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького, обіймаючи посади завідувача кафедри української мови (2012–2014), кафедри початкової освіти (2014–2017), професора. Під її керівництвом працює наукова школа з проблеми виховання духовно-моральної особистості, захищено 11 кандидатів педагогічних наук (А. Болдова, Т. Булгакова, Н. Молодиченко, В. Мороз, Ю. Підборський, К. Плівачук, А. Сембрат, О. Семеног, Л. Сєрих, Л. Степаненко, С. Танана). Член спеціалізованих учених рад, виступає офіційним опонентом. Т.І. Люріна – автор понад 250 наукових праць: монографій, посібників, підручників, програм і публікацій у наукових виданнях та періодиці.

Завжди наповнена невичерпним позитивом і світлою енергією і глибоко переконана, що тільки генерація світлих думок допоможе в перемозі добра над злом. Любить живе неформальне спілкування з колегами, аспірантами, студентами, які ставляться до неї з любов'ю і вдячністю. Її знають і глибоко шанують як відому українську вчену-дослідницю у царині розвитку національної освіти.

його дітям!

Люріна

Таніта Іванівна

Нагній_01.jpg

Завідувач Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 190» Криворізької міської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вихователь-методист

Нагній Алла Володимирівна очолює ДНЗ № 190 з 2005 року. Досвідчений спеціаліст, організатор, креативний педагог, вона завжди знаходиться у пошуку нових методів і форм роботи. За весь час роботи на посаді завідувача Алла Володимирівна виявила високий рівень професійних здібностей, успішно організує роботу в дошкільному закладі, багато уваги приділяє укріпленню та збереженню матеріально-технічної бази, створенню раціональних умов для утримання дітей в закладі.

Під керівництвом Алли Володимирівни педагоги навчального закладу є постійними учасниками міжнародних, обласних, міських рівнів науково-практичних конференцій.

Алла Володимирівна є учасником «Літньої школи для дорослих – 2015», а також вона брала участь у роботі Всеукраїнського проблемного семінару «Формування основ здорового способу життя суб'єктів освітнього простору: проблеми та шляхи вирішення».

Роботи колективу неодноразово друкувалися у збірнику «Международная научно-практическая конференция», «Дошкільна освіта: проблеми, пошуки, інновації», на сайті «АБЕТКАland».

Під керівництвом Алли Володимирівни закладом підписана Угода про творчу співпрацю лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Комунального закладу «Інноваційно-методичний центр» Криворізької міської ради та Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 190» з впровадження в освітній процес методичних посібників «Для творчості дитини вірші, пісні, картини. Азбука в картинках Александра Бенуа» та «КОМПАС у світі ціннісних орієнтацій». В результаті плідної співпраці заклад став опорним у місті щодо впровадження цих посібників.

Нагній

Алла Володимирівна

Нагній А.В
Нагорна Г.О
Нагорна_01-01.jpg

Професор кафедри теорії музики та композиції одеської національної музичної академії імені а.в. нежданової, доктор педагогічних наук, професор

Галина Олексіївна – висококваліфікований педагог-професіонал, невтомний дослідник нових сучасних освітніх технологій, творча особистість із високими морально-етичними якостями.

Загальний педагогічний стаж складає понад 40 років, в т. ч. педагогічний стаж роботи у вищих навчальних закладах – Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського та в Одеській національній музичній академії імені А.В. Нежданової. За цей період пройшла трудовий шлях від викладача до професора кафедри соціальної педагогіки і психології, завідувача кафедри соціальної педагогіки і психології, професора кафедри теорії музики та композиції. На високому професійному, науково-теоретичному і методичному рівнях читає лекції з курсів «Педагогіка», «Соціальна педагогіка», «Поліфонія», «Аналіз музичних творів», «Методологія і технологія музичного мислення особистості». Постійно підвищує рівень своєї педагогічної майстерності. Пройшла стажування в Саскатунському університеті Канади (провінція Саскачеван), де вивчала світові технології управління освітою.

У 1978 році закінчила одночасно повні курси двох факультетів – музикознавчого і вокально-хорового – Одеської державної консерваторії імені А.В. Нежданової за спеціальностями «Музикознавство» та «Хорове диригування». Кандидат педагогічних наук (1983), доцент (1986), доктор педагогічних наук (1995). Вчене звання професора кафедри соціальної педагогіки і психології отримала у 1997 році. З вересня 1998 року до вересня 2002 року працювала завідувачем кафедри соціальної педагогіки і психології Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. У 2002 році повернулася до своєї альма-матері на посаду професора кафедри теорії музики та композиції, де працює і сьогодні.

Вона знана і глибоко шанована в Україні та за кордоном як відома вчена-дослідниця проблеми формування професійного мислення особистості. Результати наукових досліджень знайшли відображення в понад 90 публікаціях (монографіях, навчальних посібниках, наукових статтях, навчально-методичних розробках). Активний учасник міжнародних і всеукраїнських наукових та науково-практичних конференцій. Під її керівництвом були успішно захищені кандидатські дисертації.

Нагорна

Галина Олексіївна

Ніженковська_01-01.jpg

Завідувач кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Ірина Володимирівна народилася 1955 року. У 1978 році з відзнакою закінчила Київський медичний інститут. Працює в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця з 1983 року на посадах асистента, доцента кафедри фармакології та клінічної фармакології. Брала безпосередню участь у створенні і розбудові фармацевтичного факультету в НМУ. З 1997 року – заступник декана, з 2003 по 2015 рр. – декан фармацевтичного факультету. В 2009 році Ніженковська І.В. захистила докторську дисертацію за фахом «Медична біохімія», з 2010 року – завідувач кафедри біоорганічної, біологічної та фармацевтичної хімії, з 2014 – завідувач кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії.

Ніженковська І.В. – відомий в Україні та за її межами вчений у таких галузях хімії і фармакології, як токсикологічна хімія, біологічна хімія м'язів і м'язового сполучення, фармакологія і токсикологія серцево-судинних лікарських засобів, педагогіка вищої медичної і фармацевтичної освіти.

Зробила значний внесок у вирішення проблеми виявлення біоенергетичних, функціональних і ультраструктурних змін у міокарді за умов серцевої недостатності функціонального і токсичного ґенезу, а також фармакологічної корекції біохімічних і мембранних ушкоджень міокардіоцитів при різних видах серцевої недостатності та токсичних уражень. Вперше в світі експериментально обґрунтувала доцільність застосування метаболічних сполук, похідних бурштинової кислоти та урацилу при антрацикліновій інтоксикації та кардіоміопатії, спричиненій антрацикліновими антибіотиками.

Протягом 1990–2018 років провела дослідження щодо виявлення кардіотонічної, кардіопротекторної, антигіпертензивної активності більш ніж 300 нових сполук різних хімічних класів. Отримані результати дозволили встановити найбільш перспективні сполуки, що попереджають прояви оксидативного стресу в міокарді та інших органах, зменшують порушення енергетичного обміну та зрушення жирнокислотних спектрів ліпідів, нормалізують ультраструктуру міокардіоцитів, справляють антигіпертензивний ефект.

Професор Ніженковська І.В. є автором та співавтором 494 друкованих робіт, у тому числі – 9 підручників, 15 навчальних посібників, з біологічної і біоорганічної хімії, фармакології, токсикологічної хімії, фармацевтичної хімії, організації фармацевтичної справи, 8 методичних рекомендацій МОЗ України, 40 патентів. Під її керівництвом виконуються 2 докторські та 7 кандидатських дисертацій.

Ніженковська

Ірина Володимирівна

Ніженковська О.В

Ніколаєнко

Валентина Миколаївна

Ніколаєнко_01-01-01.jpg

Завідувач Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 345 комбінованого типу Харківської міської ради

Чарівний світ дитинства пронизаний любов'ю – це відчувається відразу, як тільки підходиш до території Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 345 комбінованого типу Харківської міської ради. Вражає сучасний дизайн, оформлення експозицій, різноманітних виробів, садових фігур. Різноманіття квіткового віночку насолоджує погляд у різні пори року. На квітниках садка кожна квітка – то витвір природи, який вдало поєднується з дизайнерським рішенням всієї території садочка.

Відвідувачі, гості та працівники дошкільного навчального закладу вже багато років не перестають дивуватись таланту завідувача садочка – Валентини Миколаївни Ніколаєнко – як організатора, її художньо-естетичному смаку, наполегливості та майстерності, бо все, що сьогодні радує очі в садочку та на його подвір'ї, створено її руками. Вміння завідувача занурюватись у роботу з головою зачаровує своєю запопадливістю, з особливим трепетом і теплотою вона робить все найкраще для вихованців навчального закладу, і це викликає, особливу гордість, шанування і повагу за її відданість.

Відчиняючи двері садочка, відвідувачі поступово стають активними учасниками дитячої казки. Тут захоплює все й одразу: фонтан у східному стилі, українські куточки, стенди «Рідне місто», художній розпис стін, картини з солоного тіста та тканини – справжні витвори мистецтва. Все вражає та надихає.

У садочку – вісім груп, але жодна з них не схожа одна на одну. Заходити у ці групи велике – задоволення, тут продумане все: від розвивального середовища дітей до зручностей для працівників і батьків. Середовище дошкільного закладу створено  відповідно до законів краси. Крок за кроком педагоги, батьки, вихованці пізнають радість творчості, казковість навколишнього світу. Побачене і відчуте викликає в дітей потяг до самостійної діяльності, пізнання особистих можливостей, а у вихователів – бути першими помічниками у продовжуванні створювання Чарівного світу дитинства.

Валентина Миколаївна малює, створює дизайнерські роботи з тканини, працює з глиною і солоним тістом, виконує обструкційні картини. Чудовий квіткар, письменник. Під її мудрим керівництвом проявляються яскраві неординарні таланти педагогів та батьківського колективу.

Ніколаєнко В.М
Онищенко.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи Дмитрівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Дмитрівської сільської ради Полтавської області, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Одним із своїх першочергових завдань Галина Іванівна Онищенко ставить формування педагогічної компетентності як однієї з умов успішної професійної діяльності учителя. Науково-методичну роботу Галина Іванівна спрямовує на залучення педагогів до активної діяльності. Вона намагається створити в педагогічному колективі умови для саморозвитку і реалізації творчого потенціалу. Відносини будуються на демократичних засадах, стимулюється творчість, створюються умови для успішної атестації. Найпоширенішими формами роботи з педагогічними кадрами є ярмарки педагогічних технологій, майстер-класи, психолого-педагогічні тренінги, презентації-меседжі «Я роблю це так», відкриті уроки молодих педагогів «Мій перший крок до зірок».

Як результат, вчителі впроваджують інноваційні технології: розвиток креативного мислення у процесі вивчення історії та права; упровадження здоров'язберігаючих технологій в навчальне середовище молодших школярів; освоєння техніки відеоскрайбінгу та застосування її на уроках літератури; використання хмарних Інтернет-технологій під час вивчення математики та фізики. Щорічно до 65% учнів задіяні у заходах різних рівнів, що підкреслює наявну можливість учнів реалізувати свої творчі здібності.

Галина Іванівна впевнена, що в сучасних умовах керівник і вчитель, учитель та учень взаємодіють і беруть участь в оновленні шкільного життя. Колектив Дмитрівської ЗОШ І–ІІІ ступенів завжди готовий до змін і більшість вчительських інноваційних проектів ще попереду.

Онищенко

Галина Іванівна

Онищенко Г.І
Остапець.jpg

Заступник директора з виховної роботи Дмитрівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Дмитрівської сільської ради Полтавської області, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Ірина Костянтинівна упевнена: школа для дитини є першою й основною моделлю соціального світу. Саме шкільний досвід допомагає учневі освоювати ті закони, за якими живе суспільство. Оскільки у 2016 році Дмитрівська ЗОШ приєдналася до обласної мережі Міжнародного проекту громадсько-активних шкіл, виховна робота спрямована на співпрацю з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об'єднаннями.

Заступником директора розроблений комплекс заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання учнів. Як відомо, велике починається з малого. Любов до України починається з любові до рідного дому, малої батьківщини. У співпраці з керівником туристичного гуртка Брижань І.А. розроблено альманах «Краєзнавчими стежинами Дмитрівки». Учні вивчають історію Полтавщини, долучаються до вивчення постатей видатних земляків – Героя Радянського Союзу Баля М.І., воїна-афганця Валерія Бутенка, Сергія Гирмана, що поклав своє життя за Україну на Донбасі, сільської трудівниці, двічі орденоносця Лиходій Р.М. Усі урочистості в школі проходять з використанням національної державної символіки, українського традиційного одягу.

Ірина Костянтинівна переконана, що патріотизм, активна життєва позиція складають ціннісну основу демократичного суспільства. Без виховання таких моральних цінностей не можна розраховувати на покращення ситуації в країні.

Остапець

Ірина Костянтинівна

Остапець І.К
Палагнюк С.Д
Палагнюк_01.jpg

Вчитель географії, економіки, природознавства, керівник гуртка «Географічне краєзнавство» Клішковецької гімназії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України

Творче кредо Світлани Дмитрівни: «Іти в руслі вимог сьогодення, працювати творчо, нести добро й бути потрібною іншим».

Світлана Дмитрівна народилася 16 грудня 1960 року. Росла допитливою, уважною, добре вчилася. Закінчивши географічний факультет Чернівецького державного університету імені Ю. Федьковича, з головою поринула в роботу.

В одному з інтерв'ю районній газеті «Хотинські вісті» Світлана Дмитрівна сказала: «Учительство стало способом мого життя. У ньому все: сльози радості і прикрість невдач, високі поривання і приземленість повсякдення, та найголовніше – свіжий подих змін та можливість творчої реалізації».

За 35 років на ниві педагогічної діяльності Світлана Дмитрівна виробила власну методику проведення уроків, мета яких – привести кожного учня до особистого успіху, виявити в ньому нахили, викликати почуття гордості за свої досягнення. Учителька прекрасно володіє предметом, уміє захопити ним дітей. Вихованці щорічно стають призерами різних конкурсів, всеукраїнських олімпіад, експедицій. Гордиться Світлана Дмитрівна, що її учні – кандидати географічних, економічних наук, екологи, менеджери туристичної індустрії, працівники різних галузей сфери послуг.

Учителька добра, чуйна, справедлива, до неї тягнуться діти. Постійно працювала класним керівником і була другою мамою для багатьох випускників. Тактовна, уміє похвалити, а зауваження дає так, що не ображає гідність, дбає, щоб учні добре знали рідну країну. Постійно організовує екскурсії в Хотинську та Кам'янець-Подільську фортеці, Кривчанську кришталеву печеру, на Новодністровську ГЕС, у Чернівці, Львів, Умань, Київ…

Палагнюк

Світлана Дмитрівна

Палій_01-01.jpg

Учитель української мови і літератури Комунального закладу «Ганнівський навчально-виховний комплекс СЗШ-ДНЗ» Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області, учитель вищої категорії, учитель-методист

Вікторія Миколаївна розпочала свою педагогічну діяльність у 1989 році як вчитель української мови та літератури, закінчивши Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, і ось уже 28 років поспіль віддає свою душу, знання і вміння учням. Це тип педагога, у якому поєднані високий професіоналізм, інтелігентність, соціальна зрілість і любов до обраної справи.

На думку учителя, розвиток майбутнього нашої держави, освіти, людини в цілому неможливий без створення умов для розвитку особистості кожного учня, який зміг би пізнати себе, свої здібності, уподобання, відкрив і розвинув свою індивідуальність. Тому Вікторія Миколаївна використовує такі форми і методи під час навчально-виховного процесу, за допомогою яких учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховує власні можливості, самовдосконалюючись та самовиховуючись.

Вікторія Миколаївна спрямована на постійне вдосконалення педагогічної майстерності, оволодіння сучасними методиками та технологіями, реалізацією особистісно зорієнтованого, проектного навчань, методикою критичного мислення. Її учні – переможці обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу імені П. Яцика, імені Т. Шевченка, учасники всеукраїнського етапу.

Вчитель працює над теоретичним вивченням, осмисленням і апробацією новітніх технологій, над всебічним розвитком учня як найвищої цінності суспільства.

Вікторія Палій гармонійно поєднує традиційність і креативність, нестандартність й артистизм, поетичність мови і талант у спілкуванні з учнями, відповідальність і наполегливість, велику любов до своєї праці. Про це яскраво свідчать високі досягнення і почесні нагороди учителя: Подяка МОН України, Грамоти департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, Подяки КПНЗ «МАНУМ» ДОР». Вона є лауреатом обласної премії, переможцем обласного конкурсу у рамках виставки-презентації «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини». Досвід вчителя занесений до обласного каталогу «Інноваційні технології Дніпропетровщини».

Палій

Вікторія Миколаївна

Палій В.М

Пінчук

Тетяна Анатоліївна

Пінчук_01.jpg

Учитель біології та екології Шепетівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8 Хмельницької області, вчитель-методист

Тетяна Анатоліївна працює в Шепетівській ЗОШ № 8 з 2007 року. Досконало володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює у професійному середовищі. Володіє широким спектром стратегій навчання, вміє продумувати оригінальні ідеї, застосовує нестандартні форми проведення уроків біології, екології, активно впроваджує форми і методи організації освітнього процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів, вносить пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу в школі. Формує ключові компетентності учнів у процесі впровадження моделі системно-діяльнісного підходу при вивченні шкільного курсу біології. Розробила власну модель системно-діяльнісного підходу, основними складовими якої є особистість учня і вчителя, мотивація, переконання, освітні технології, педагогічний інструментарій, принципи навчання, ключові компетентності.

Тетяна Анатоліївна – переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2017» у номінації «Біологія». Занесена до «Алеї педагогічної слави» управління освіти Шепетівської міської ради.

Пінчук Т.А
Плашей Н.В

Плашей

Наталія Василівна

Плашей.jpg

Вчитель фізкультури Одеської загальноосвітньої школи №105 Одеської міської ради Одеської області, інструктор з фізкультури Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Наталія Василівна за час роботи в школі зарекомендувала себе як досвідчений педагог. У повсякденній роботі вчитель на високому рівні володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та пропагує.

Метою фахової діяльності педагога є формування основи для забезпечення й усебічного розвитку здоров'я учнів; підвищення рівня фізичної підготовленості; формування й поліпшення основних життєво важливих рухових навичок, умінь та пов'язаних з ними знань; підготовка до активної участі в забезпеченні повноцінного тривалого життя в природних, техногенних та соціальних умовах, які постійно змінюються.

На уроках фізкультури забезпечує інтенсивний розвиток в учнів основних рухових якостей з урахуванням сенситивних періодів розвитку дітей шкільного віку. Заняття характеризуються високою щільністю, реалізацією принципів індивідуалізації та диференціалізації навчання. Наталія Василівна забезпечує високу результативність, якість своєї роботи. Її учні мають оцінки високого та достатнього рівня навчальних досягнень, виконують вікові нормативи.

Бере активну участь у роботі районного методичного об'єднання вчителів фізичної культури.

Плівачук К.В

Плівачук

Катерина Володимирівна

Пліварчук.jpg

Учитель української мови та літератури Сквирського ліцею – ЗОШ І–ІІ ступенів, доцент кафедри філологічних, суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти», доцент, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України, старший вчитель, вчитель-методист, відмінник освіти України

Катерина Володимирівна нагороджена орденом Св. Архистратига Михаїла, багатьма грамотами відділу освіти Сквирської РДА, грамотами головного управління освіти і науки Київської ОДА, Почесними грамотами МОН України, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», грамотами та подяками департаменту освіти і науки Київської ОДА, Почесний громадянин м. Сквира.

Має власний стиль викладання, в основі якого – органічне поєднання традиційного і нового, розвиток творчих здібностей учнів і формування їхнього світогляду.

Енергійна, рішуча, завжди в творчому пошуку, вона здатна створити навколо себе атмосферу завзяття і захопленості. Центром її уваги стала робота з обдарованими дітьми. Як науковий керівник, виплекала не одне покоління переможців та призерів конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України різних рівнів. Відомі її вихованці як переможці численних обласних, всеукраїнських олімпіад, різноманітних конкурсів.

Є автором понад 250 наукових статей, 29 друкованих посібників та методичних розробок, монографій, наукових праць. Неодноразово виступала з доповідями на конференціях, конкурсах, методичних семінарах.

Вчитель-науковець прагне формувати творчо розвинену, національно-свідому особистість незалежної України.

Погорєлова

Анастасія Андріївна

Погорєлова.jpg

Вихователь Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Анастасія Андріївна народилась у 1988 році в Одесі. Має вищу педагогічну освіту, володіє англійською та німецькою мовами. З 2010 року працює вихователем в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» № 52. За час роботи у навчальному закладі зарекомендувала себе як відповідальний, досвідчений педагог. Вона добре володіє ситуацією у дитячому колективі, враховує у роботі індивідуальні особливості своїх вихованців. Під час проведення різних видів роботи з дітьми надає перевагу ігровим методам і прийомам, що сприяє невимушеному засвоєнню кожною дитиною необхідних знань, умінь, навичок, ство-

рює умови для повноцінного розвитку дітей.

Анастасія Андріївна створила розвивальне середовище, структурними елементами якого є системи розвивальних ігор, серії головоломок, кросвордів і ребусів. Завдяки системному використанню в освітньому процесі розвивальних ігор вихованці Анастасії Андріївни виявляють творчість, самостійність, уміння використовувати набутий досвід під час розв'язання інтелектуальних завдань.

Анастасію Андріївну поважають батьки вихованців групи та колеги. Вона – врівноважена і доброзичлива людина.

Погорєлова А.А
Покуса І.Г

Покуса

Ірина Глебівна

Покуса.jpg

Вихователь Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Ірина Глебівна має великий досвід роботи з дітьми дошкільного віку та досконало володіє методикою виховання та розвитку дітей, виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості. Впроваджує в життя нові технології навчання. Ефективно використовує колективні форми навчання з диференційним підходом до кожного вихованця, широко практикує нестандартні форми проведення занять. Чітко, ясно і доступно викладає матеріал, використовуючи різноманітну наочність. Забезпечує високий рівень та якість знань вихованців. Проводить семінари, конференції.

Педагог зарекомендувала себе як досвідчений та відповідальний працівник. У своїй діяльності вихователь активно застосовує інноваційні форми роботи з дітьми. Вміє зацікавити дітей, домагається ефективного засвоєння ними знань. Широко використовує ігрові методи та володіє акторським мистецтвом, бере активну участь у засіданнях методичного об'єднання вихователів старших груп. Систематично впроваджує перспективний педагогічний досвід, поширює його, надає практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

У спілкуванні з дітьми, їхніми батьками та колегами Ірина Глебівна поєднує доброзичливість і лагідність з серйозністю та наполегливістю.

Поліщук Н.В

Поліщук

Надія Вікторівна

Поліщук.jpg

Вчитель початкових класів Одеського навчально-виховного комплексу № 300 «спеціалізована школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Педагог з 24-річним стажем працює в ОНВК № 300 з 1999 року. За свою діяльність відзначена почесними грамотами департаменту освіти та науки Одеської міської ради та міського голови. Є творчим досвідченим вчителем, добре володіє інноваційними освітніми методами й технологіями, активно їх використовує у своїй роботі.

Розробляє і активно впроваджує інтерактивні та нетрадиційні форми і методи роботи, враховуючи індивідуальні особливості дітей. Значну роботу проводить з розвитку пізнавальної активності дітей, для чого систематично застосовує розвивальні вправи, рольові ігри, уроки-подорожі, уроки-казки, уроки-квести. Її вихованці – постійні учасники і переможці інтелектуальних конкурсів і змагань.

Для Надії Вікторівни її професія – це можливість самореалізації, джерело задоволення і визнання. Вона поєднує в собі любов до справи і до учнів, вміє не тільки вчити дітей, але і сама здатна вчитися, та ніколи не зупиняється на досягнутому.

З 2017 року активно впроваджує та використовує в своїй роботі новітні технології, працюючи за програмою «Розумники» (Smart Kids).

Вчителю притаманні чуйність, чесність, вимогливість до себе та інших, наполегливість та зібраність у справах, самокритичність, вміння виправляти власні помилки.

Пономарьов В.І

Пономарьов

Володимир Іванович

Пономарьов_01.jpg

Завідувач кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології медичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна МОН України, доктор медичних наук, професор

У 2000 році Володимир Іванович закінчив Харківський державний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа», у 2001 році – інтернатуру за спеціальністю «Психіатрія» на базі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Харківського державного медичного університету, де залишився працювати спочатку старшим лаборантом, потім асистентом кафедри.

У лютому 2005 року захистив кандидатську дисертацію. В 2006 році отримав вчене звання доцента кафедри психіатрії, наркології та медичної психології.

У лютому 2011 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за двома спеціальностями: «Психіатрія» та «Наркологія».

З 1 вересня 2012 року – завідувач кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології медичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. В 2013 році отримав вчене звання професора кафедри психіатрії, наркології, неврології та медичної психології.

Під керівництвом професора Пономарьова В.І. відкрито аспірантуру за спеціальністю «Психіатрія»; започатковано міжнародний науково-практичний журнал «Психіатрія, неврологія та медична психологія»; він є його головним редактором, а також багатьох інших галузевих видань; захищено 3 та подано до офіційного захисту 2 кандидатські дисертації; в теперішній час заплановано та виконується 7 кандидатських і 2 докторські дисертації; проведено 7 міжнародних конференцій, 8 круглих столів.

Автор та співавтор 287 публікацій, з них – 180 наукових праць, 75 навчально-методичного характеру, 8 патентів України на корисну модель, 19 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 4 рацпропозиції та 1 наукова пропозиція. З них 87 статей опубліковано у фахових виданнях України та в зарубіжних виданнях. Стаж науково-педагогічної роботи Володимира Івановича у ВНЗ III–IV рівня акредитації – 16 років, загальний (медичний) стаж – 25 років.

.

Поцелуєва

Яна Юріївна

Поцелуєва

Яна Юріївна

Поцелуєва_01.jpg
Поцелуєва_01.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи Одеської спеціалізованої школи № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, вчитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Яна Юріївна працює в Одеській спеціалізованій школі № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи вже 5 років, має педагогічний стаж майже 24 роки. Вона є керівником проекту з вивчення китайської мови та їхніх традицій на базі школи разом із Південноукраїнським національним педагогічним університетом ім. К.Д. Ушинського у межах реалізації Міжнародного проекту «Освітньо-культурний центр “Інститут Конфуція”». За свою діяльність відзначена грамотами та подяками департаменту освіти Одеської міської ради. Лауреат конкурсу першого ступеня у номінації «Розробка та впровадження в освітню практику інноваційних технологій, технічних засобів навчання, проектів, програм і рішень» на Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2015». Яна Юріївна також відзначена Сертифікатом від Національної академії педагогічних наук України за презентацію методичної розробки «Педагогічна технологія розвитку творчих здібностей учнів на уроках англійської мови за допомогою технології співробітництва». Її школа нагороджена Дипломом та Срібною медаллю Національної академії педагогічних наук України та Міністерством освіти і науки України за її розробки у номінації «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу» на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015».

Вона має високий рівень професіоналізму, ініціативи, досконало володіє ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу, методичної роботи в школі. Має високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє прийомами і методами управлінської діяльності та педагогічної роботи з дітьми. Для її роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалення організації навчально-виховного процесу в школі. При вивченні системи роботи вчителів школи звертає особливу увагу на ефективність праці педагога.

.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Одеської спеціалізованої школи № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, вчитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Яна Юріївна працює в Одеській спеціалізованій школі № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи вже 5 років, має педагогічний стаж майже 24 роки. Вона є керівником проекту з вивчення китайської мови та їхніх традицій на базі школи разом із Південноукраїнським національним педагогічним університетом ім. К.Д. Ушинського у межах реалізації Міжнародного проекту «Освітньо-культурний центр “Інститут Конфуція”». За свою діяльність відзначена грамотами та подяками департаменту освіти Одеської міської ради. Лауреат конкурсу першого ступеня у номінації «Розробка та впровадження в освітню практику інноваційних технологій, технічних засобів навчання, проектів, програм і рішень» на Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2015». Яна Юріївна також відзначена Сертифікатом від Національної академії педагогічних наук України за презентацію методичної розробки «Педагогічна технологія розвитку творчих здібностей учнів на уроках англійської мови за допомогою технології співробітництва». Її школа нагороджена Дипломом та Срібною медаллю Національної академії педагогічних наук України та Міністерством освіти і науки України за її розробки у номінації «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальну, наукову та управлінську діяльність навчального закладу» на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015».

Вона має високий рівень професіоналізму, ініціативи, досконало володіє ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу, методичної роботи в школі. Має високу науково-теоретичну підготовку, досконало володіє прийомами і методами управлінської діяльності та педагогічної роботи з дітьми. Для її роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалення організації навчально-виховного процесу в школі. При вивченні системи роботи вчителів школи звертає особливу увагу на ефективність праці педагога.

.

Поцелуєва Я.Ю
Прокопенко Л.О

Прокопенко

Людмила Олексіївна

Прокопенко_01.jpg

Завідувач Магдалинівського закладу дошкільної освіти № 1 «Ромашка»

Сучасний вихователь розуміє, любить і поважає особистість дитини, сприймає її такою, якою вона є, розуміє і враховує природні потреби та можливості. Саме таким педагогом із 35-річним стажем роботи є Людмила Олексіївна, яка здобула вищу освіту у Дніпропетровському гуманітарному університеті за спеціальністю «Психологія».

За сумлінну працю нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», грамотою Департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА, багатьма грамотами Магдалинівського районного відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту, грамотами Магдалинівської РДА, районної та селищної рад, має звання вихователя-методиста.

Вже 16 років обіймає посаду директора Магдалинівського закладу дошкільної освіти № 1 «Ромашка», який здобуває призові місця на всеукраїнських, обласних і районних конкурсах. Нині «Ромашка» є опорним закладом району, що працює над проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

.

Руда Н.В

Руда

Надія Володимирівна

Руда_01.jpg

Завідувач Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 71 комбінованого типу» Криворізької міської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вихователь-методист

Історія Криворізького дошкільного навчального закладу № 71 розпочинається з січня 1995 року, коли у свято Водохреща було гостинно розкрито двері перед малюками та їхніми батьками. Очолює роботу колективу від початку будівельних робіт і донині завідувач Руда Надія Володимирівна – талановитий педагог та досвідчений менеджер дошкільної освіти.

З метою створення позитивного образу педагогічного колективу Надія Володимирівна власним прикладом заохочує колег співпрацювати з різними соціальними інституціями, брати участь у фахових конкурсах, семінарах. Під її керівництвом заклад уже вкотре є флагманом освіти та учасником Міжнародного форуму «Науковці та освітяни України», Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті».

За весь час роботи на посаді завідувача Надія Володимирівна виявила високий рівень професійних здібностей, вона успішно організує роботу в дошкільному закладі, багато уваги приділяє укріпленню та збереженню матеріально-технічної бази, створенню раціональних умов для виховання та навчання дітей. Робота колективу має на меті збереження і корекцію здоров'я вихованців та будується з урахуванням індивідуальних особливостей та можливостей кожної дитини, в тому числі і дітей, які мають вади психічного розвитку, опорно-рухового апарату та мовлення.

.

Савіцька

Оксана Вікторівна

Савіцька.jpg

Учитель інформатики навчально-виховного комплексу № 10 м. Хмельницького, вчитель-методист

Вже понад 17 років Оксана Вікторівна працює в освіті міста. За цей час відбулося становлення креативного та ініціативного педагога.

Методика викладання вчителя насичена інтерактивними прийомами і застосуванням новітніх інформаційних технологій. Вона використовує елементи змішаного навчання, моделює життєві ситуації на уроках інформатики, сприяє вихованню інформаційної культури учнів, розвитку алгоритмічного мислення та навичок ХХІ ст.

Оксана Вікторівна є співавтором серії відео уроків з різних тем інформатики на авторському сайті xeol.com.ua. Є адміністратором офіційного сайту НВК № 10 та сайту учнівського наукового товариства, які неодноразово перемагали в обласному конкурсі освітніх сайтів. З 2015 року бере участь у всеукраїнському експерименті «Хмарні сервіси в освіті», є глобальним адміністратором хмаро орієнтованого навчального середовища НВК №10 в Office365. Успішно працює з обдарованою молоддю та є одним із тренерів команди Хмельницької області з інформаційних технологій.

Щороку її учні стають переможцями конкурсів й олімпіад з комп’ютерних та інформаційних технологій.

Є активним членом динамічних груп вчителів інформатики «Хмарні сервіси на уроках інформатики» та «Розв'язок олімпіадних задач з програмування», учасником програми «Школа тренерів» Microsoft, активно впроваджує набутий на тренінгах досвід.

Савіцька О.В

Савіцький

Олег Миколайович

Савіцький.jpg

Учитель інформатики гімназії № 2 м. Хмельницького, керівник методичного об'єднання вчителів інформатики м. Хмельницького, вчитель-методист

Савіцький Олег Миколайович працює в гімназії №2 м. Хмельницького з 1998 року.

Має добру науково-теоретичну підготовку, володіє методикою викладання предмета. Особливу увагу приділяє формуванню ключових компетентностей учнів. Використовує інноваційні методи викладання, методи активного та інтерактивного навчання, залучає учнів до самостійного пошуку, формує навички самостійного набуття знань. Учитель спрямовує свою педагогічну діяльність на особистісний розвиток учня, його інтереси, на інтелектуальний та духовний розвиток дитини.

Уроки вчителя відзначаються інформативністю, завершеністю етапів, науковою організацією праці, гарною психологічною атмосферою. Для популяризації інформатики та інформаційних технологій, вчитель розробляє і вдало впроваджує дистанційне навчання на власних web-сайтах. Сотні відео уроків на xeol.com.ua допомагають учням та всім бажаючим зануритись у світ інформаційних технологій. Результатом плідної праці педагога є щорічні перемоги його учнів в олімпіадах та конкурсі-захисті наукових робіт учнів-членів МАН України ІІ, ІІІ та IV етапів.

Олег Миколайович є керівником та тренером команди учнів-олімпійців Хмельницької області з інформаційних технологій. Під його керівництвом команда області успішно виступає на IV етапі олімпіади з ІТ.

Савіцький О.М
Саглаєва О.П

Саглаєва

Оксана Петрівна

Саглаєва_01-01.jpg

Вчитель англійської мови Кочубеївської філії ОЗ «Орлівський НВК»

Оксана Петрівна розпочала свою педагогічну діяльність у 1994 році вчителем української мови та літератури в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області в середній школі № 97 після закінчення Криворізького державного педагогічного інституту за цією спеціальністю. На своїх уроках вчителька виховувала в учнях любов до рідного краю, працювала над відродженням національної пам’яті, духовності, формуванням національного характеру, знайомила з багатством і красою рідної мови. Художнім словом впливала на формування моральних якостей школярів, зосереджуючи увагу на проблемах честі, добра, правди, вічності.

З 2002 року Оксана Петрівна працює в КЗ «Кочубеївська ЗОШ І–ІІІ ступенів» Високопільського району Херсонської області (віднедавна – Кочубеївська філія ОЗ «Орлівський НВК»). У 2005–2015 рр. як голова Первинної Профспілкової організації школи допомагала колегам відстоювати свої права.

За вимогою часу і за покликом душі, зрозумівши, що справжній філолог не повинен зупинятися на вивченні лише однієї мови, у 2015 році здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Вчитель англійської мови та зарубіжної літератури» у ДВНЗ «Криворізький національний університет».

Метою фахової діяльності педагога є формування стійкої мотивації до вивчення іноземної мови, формування мовленнєвої культури, творчих здібностей, критичного мислення, самостійного аналізу та оцінювання прочитаного. Впровадження цієї мети неможливе лише під час уроків англійської мови, тому велика увага приділяється позакласній роботі. В школі на постійній основі працює гурток англійської мови «Happy English». Завдання вчителя – дати змогу всім бажаючим учням, незалежно від їх рівня знань, брати участь у різноманітних конкурсах, пропагувати значення англійської мови для міжнародної комунікації.

Оксана Петрівна спрямована на постійне вдосконалення власної педагогічної майстерності, оволодіння сучасними методиками та технологіями, є постійним учасником, як українських, так і міжнародних вебінарів та курсів (British Council, National Geographic), методичної конференції від Cambridge English у місті Києві у 2017 році, взяла участь у роботі обласного науково-практичного семінару «Концепція мовної інтерференції на уроках англійської та іспанської мов» у місті

Салімон А.П

Салімон

Алла Петрівна

Салімон_01.jpg

Директор Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області, учитель-методист, відмінник освіти України, заслужений працівник освіти України

Алла Петрівна працює директором з 1990 року. Її педагогічне кредо: «Ніколи не зупинятися на досягнутому» та «Хто іде, той подолає свій шлях».

Закінчила Черкаський педагогічний інститут імені 300-річчя Возз'єднання України з Росією за спеціальністю «Учитель української мови та літератури».

Багато років працює над проблемою «Робота в команді як необхідна передумова розвитку творчого  потенціалу та спільної діяльності колективу». Така структурно-управлінська модель розкриває тісний взаємозв'язок між директором, заступниками, учителями, учнями, які завдяки організаційним об'єднанням мають можливість взаємодіяти як на горизонтальному рівні, так і у вертикальній структурі. Повноцінна реалізація такої моделі дає можливість якнайповніше розкрити свій потенціал кожному вчителю, розвивати здібності кожному учню, що є необхідним для забезпечення інноваційної діяльності школи.

Свищ Н.М

Свищ

Наталя Михайлівна

Вчений секретар Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Наталя Михайлівна народилася 29 грудня 1991 року в селі Карналіївка Білгород-Дністровського району Одеської області. У 2013 році закінчила з відзнакою Ізмаїльський державний гуманітарний університет та здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Українська мова і література», кваліфікацію філолога, вчителя української мови і літератури, російської мови і зарубіжної літератури. У 2014 році закінчила з відзнакою магістратуру у тому ж університеті за спеціальністю «Українська мова і література», здобула кваліфікацію філолога, викладача української мови і літератури. У 2015 році отримала другу вищу освіту в тому ж університеті за спеціальністю «Практична психологія».

Протягом 2013–2014 років працювала за сумісництвом викладачем української мови та літератури в Ізмаїльському технікумі механізації і електрифікації сільського господарства. З 2014 року – викладач української мови та літератури, соціальний педагог Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства.

У 2014 році отримала диплом першої премії Академії наук вищої освіти України в номінації «Праці молодих учених» за працю «Дослідження світогляду в мові українського весілля». З 2014 року – член Ради молодих учених Академії наук вищої освіти України.

У 2015 році як молодий науковець Свищ Н.М. удостоєна Міжнародної літературної премії «Сад божественних пісень» імені Григорія Сковороди – видатного українського філософа, письменника і педагога. У 2016–2017 роках займала посаду заступника директора з виховної роботи Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства. З 2017 року – вчений секретар Ізмаїльського державного гуманітарного університету. У 2018 році – внутрішній сумісник на посаді викладача кафедри загальної та практичної психології та кафедри української мови і літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Свищ Н.М. – автор понад 35 наукових праць з семантики, етимології, етнолінгвістики, культури української мови, фольклору, активно працює над дослідженням картини світу в українських весільних текстах.

Свищ_01.jpg
Сембрат А.Л

Сембрат

Алла Леонтіївна

Сембрат.jpg

Доцент кафедри педагогіки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

Алла Леонтіївна Сембрат (Чепур) народилася 29 вересня 1972 р. в м. Шпола Черкаської обл. Закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут імені Григорія Сковороди за спеціальностями «Російська мова і література» та «Початкове навчання». З 1995 року працює на кафедрі педагогіки рідного вишу.

У 2007 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Теорія та методика виховання» в Інституті проблем виховання НАПН України. Досконало володіє методикою викладання у вищій школі, активно впроваджує в навчально-виховний процес інноваційні технології, проблемно-пошукові, дослідницькі методи, здійснює особистісно орієнтований підхід у роботі зі студентами.

Алла Леонтіївна – справжня сучасна жінка, з добрим серцем, сповненим любов'ю до близьких, колег, вихованців. Життєве кредо: «Людина має робити добро, не чекаючи за це винагороди».

Сипченко

Валерій Іванович

Сипченко_01.jpg

Професор кафедри педагогіки вищої школи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат педагогічних наук

Сипченко В.І. – висококваліфікований спеціаліст, ерудований фахівець у галузі початкової освіти, загальної педагогіки та педагогіки вищої школи, який на високому теоретичному й навчально-методичному рівні проводить навчальну і виховну роботу зі студентами. У 1998–2012 роках очолював кафедру педагогіки, яка за роки його керівництва перетворилася на потужний науковий і методичний центр університету та регіону, в якому успішно працює започаткована Сипченком В.І. науково-дослідна школа «Гуманізація навчально-виховного процесу», у рамках якої під його безпосереднім керівництвом підготовлено та захищено 28 кандидатських дисертацій. У 2013–2018 роках – завідувач кафедри педагогіки вищої школи.

Валерій Іванович – популяризатор педагогічної науки в регіоні. В учителів і студентів користуються увагою його науково-популярні книги та статті. Він укладач і редактор регіонального видання, започаткував кілька науково-педагогічних видань, укладач і головний редактор збірника наукових праць «Гуманізація навчально-виховного процесу», який включено до переліку фахових видань України.

Різнобічність науково-педагогічних проблем, високо компетентний підхід, креативність Валерія Івановича знайшли відображення у понад 300 наукових публікаціях: навчальних посібниках, статтях у збірниках наукових праць, матеріалах конференцій, педагогічних часописах, у тому числі 3 монографії і 12 навчальних посібників для студентів, учителів, викладачів вишів, кураторів студентських груп.

Валерій Іванович завжди дотримується норм педагогічної етики, моралі, з повагою та гідністю ставиться до студентів та аспірантів університету, прищеплює їм любов до науки та педагогічної професії. Завжди вражає і викликає повагу високий рівень культури Валерія Івановича, який виявляється у його бездоганному зовнішньому вигляді, цікавих, читаних на одному подиху, насичених захопливим матеріалом лекціях, умінні повчально і водночас доброзичливо, з гумором спілкуватися зі студентами.

Сипченко В.І
Слюсар В.В

Слюсар

Віктор Васильович

Слюсар_01.jpg

Директор Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна клінічна наркологічна лікарня», Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент

Віктор Васильович народився 9 жовтня 1964 року у Харкові в родині робітників. У 1982 році Віктор вступив до Харківського медичного училища № 2. Навчання поєднував з роботою санітаром у Харківській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги № 4, працював санітаром на підстанції № 7 у бригаді швидкої медичної допомоги та у Харківській міській дитячій лікарні № 5 – молодшою медичною сестрою. У 1982–1984 рр. служив у збройних силах.

Після звільнення у запас навчався на лікувальному факультеті Харківського медичного інституту та працював санітаром, а потім медичною сестрою відділення судово-психіатричних експертиз у Харківській міській клінічній психіатричній лікарні № 15, де у  1991–1992 рр. проходив інтернатуру за спеціальністю «Психіатрія».

У 1992–1995 рр. Віктор Слюсар займав посаду лікаря­психіатра відділення судово­психіатричних експертиз Харківської міської клінічної психіатричної лікарні № 15. Потім шість років працював на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології Харківського державного медичного університету на посадах асистента, доцента. З 2001 року Віктор Васильович працює у Комунальному закладі охорони здоров'я «Харківська обласна клінічна наркологічна лікарня» (далі – ХОКНЛ) на посадах лікаря-нарколога Комінтернівського наркокабінету, лікаря-нарколога приймального відділення, лікаря-нарколога та завідувача другого наркологічного відділення.З травня 2011 року Слюсар В.В. виконував обов'язки головного лікаря ХОКНЛ. У березні 2015 року призначений на посаду головного лікаря.

З вересня 2018 року ХОКНЛ було реорганізовано шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство Харківської обласної ради «Обласна клінічна наркологічна лікарня» (далі – КНП ХОР «ОКНЛ»).

Роботу у медичному закладі Віктор Васильович поєднує з роботою на кафедрі психіатрії, наркології, неврології та медичної психології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на посаді доцента, зовнішнього сумісника.

Слюсар В.В. – автор понад 160 друкованих праць у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях із найактуальніших проблем наркології, психіатрії та медичної психології.

У 2014 році обраний академіком Академії наук вищої освіти України по відділенню проблем психічного здоров'я. У 2016 році був обраний академіком Міжнародної академії освіти і науки.

Досвідчений лікар, талановитий організатор та керівник, відповідальна та ініціативна особистість, Віктор Слюсар користується заслуженою повагою та авторитетом серед колег­медпрацівників, громади міста, а особливо – серед пацієнтів, яким лікар повертає найцінніше – здоров'я.

Смирнова І.М

Смирнова

Ірина Михайлівна

Смирнова_01.jpg

Доктор педагогічних наук, доцент, провідний науковий співробітник лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, професор кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Все своє свідоме наукове життя Ірина Михайлівна займалася проблемами формування інформаційної культури фахівців та впровадженням інформаційних технологій у професійну діяльність учителів. За результатами своїх досліджень, у 2004 році Смирнова І.М. успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. У 2009 році вона отримала диплом доктора філософії PHD (в галузі педагогіки).

Протягом життя Ірина Михайлівна постійно намагається розширити коло своїх професійних інтересів, про що свідчать ще дві додаткові освіти: навчання на фізико-математичному факультеті та здобуття повної вищої освіти за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика» і навчання на факультеті управління, адміністрування та інформаційної діяльності та диплом за спеціальністю «Технологічна освіта. Основи підприємництва, технічної і комп’ютерної графіки. Креслення».

Зацікавленість інноваційними технологіями, розроблення та впровадження нових програмних засобів, розроблення і використання електронних освітніх ресурсів, працьовитість, наполегливість, впевненість і допомога великого кола відомих науковців України, Національної академії педагогічних наук дозволили захистити докторську дисертацію у спеціалізованій вченій раді в Інституті професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України за двома спеціальностями 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни).

Активна життєва позиція Ірини Михайлівни надає наукової потужності на участь у наукових проектах «Створення електронних ресурсів для професійно-технічних навчальних закладів аграрного напрямку» (в межах роботи лабораторії підручникотворення для систем ПТО Інституту ПТО НАПН України) – диплом І ступеня за підписом Президента НАПНУ В.Г. Кременя, 2014 рік; та «Кращий електронний ресурс (навчального призначення, для підтримки наукових досліджень, управління освітою)» диплом ІІ ступеня за підписом Президента НАПНУ В.Г. Кременя, 2018 рік.

Смирнова І.М. є автором понад 70 наукових праць, електронних освітніх ресурсів та електронних підручників.

Стешенко Н.М

Стешенко

Наталія Миколаївна

Стешенко_01.jpg

Методист інформаційно-методичного центру управління освіти виконавчого комітету Покровської міської ради

Наталія Миколаївна – вчитель української мови і літератури, старший вчитель, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. Закінчила Криворізький державний педагогічний університет у 1999 році.

Починала працювати на посаді вожатої, потім завдяки сумлінній праці була переведена на посаду вчителя української мови та літератури. З 2014 року – заступник директора з навчально-виховної роботи, з 2016 року – методист ІМЦ управління освіти Покровської міськради.

Відповідальний, досвідчений педагог, умілий організатор. Має високий рівень професійних знань, постійно самовдосконалюється. Нагороджена грамотами управління освіти та ДОІППО. Завдяки особливому особистісному підходу до виконання своїх обов'язків та доручених справ досягла значних результатів у педагогічній діяльності: її учні є неодноразовими переможцями міських та шкільних олімпіад та мають один з найвищих показників за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.

Строгуш Г.Р

Строгуш

Галина Романівна

Строгуш.jpg

Заступник директора ЛУГГ ім. Олени Степанів, учитель англійської мови

Практичні заняття гімназистів із вивчення іноземної мови за кордоном – одна з обов'язкових форм проведення практично-теоретичної підготовки в ЛУГГ ім. О. Степанів. У рамках проекту гімназисти відвідують різні країни, де гідно представляють свою державу на європейському рівні, спираючись на знання, здобуті на уроках іноземних мов.

Заняття сплановані так, що гімназисти, перебуваючи за кордоном, засвоюють матеріал про сучасний стан у країнах, які накопичили значний і цікавий досвід. На щоденних заняттях учні вчаться оцінювати соціальну політику держави, формують власний погляд на практичні проблеми освіти в різних країнах, оволодівають способами практичного мовлення, завдяки якому засвоюють все доцільне зі світової скарбниці досвіду. Вони мають змогу вивчати європейські країни,  знайомлячись із культурою, життям та побутом населення.

Все це дає змогу гімназистам порівняти методи навчання в Україні та за кордоном, отримати нові навички й безцінний мовний досвід, взяти та синтезувати все найкраще і найкорисніше на майбутнє.

Стукалова І.В

Стукалова

Ірина Володимирівна

Стукалова_01.jpg

Вчитель інформатики Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Ірина Володимирівна з 1992 року працює у загальноосвітній середній школі № 16 міста Хмельницького, з 1997 року – Хмельницькому колегіумі ім. В. Козубняка.

За час роботи вчителем інформатики Ірина Володимирівна виявила себе як професіонал високого рівня, учитель творчий, ініціативний. Її педагогічна діяльність спрямовується на конструювання активних та інтерактивних методів роботи на основі аналізу, знань психолого-педагогічних особливостей учнів, варіативності розв'язування педагогічних проблем.

Ірина Володимирівна систематично впроваджує передовий та ділиться власним педагогічним досвідом. Досконало володіє ефективними формами і методами організації навчального процесу, забезпечує високу результативність своєї роботи.

Ірина Володимирівна досконало володіє сучасними освітніми технологіями та має високий рівень загальної ерудиції. Творчі доробки вчителя розміщені на сторінках фахових видань.

Табачніков С.І
Табачніков_01.jpg

Доктор медичних наук, академік, професор, президент Академії наук вищої освіти України, президент Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, завідувач відділу соціальної та клінічної наркології Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України, лікар вищої категорії з психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії, спеціаліст із судової психіатрії

Станіслав Ісакович народився 1 травня 1940 року. Закінчив Донецький медичний інститут імені М. Горького. Працював лікарем-психоневрологом в м. Апатіти, старшим лаборантом і асистентом кафедри психіатрії та медичної психології ДонДМІ.

Станіслав Ісакович був засновником кафедри психотерапії, завідувачем кафедри психіатрії, психотерапії, медпсихології і наркології, першим заступником проректора з лікувальної роботи ДонДМІ. У 1991 році він організував вперше в Україні Донецьке Психоаналітичне Коло разом зі школою Париж 8 з метою підготовки кадрів з психоаналізу. Своїми науковими працями зробив вагомий внесок у розвиток психогігієни, психопрофілактики та психотерапії на сучасному промисловому виробництві.

Станіслав Ісакович – ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Як керівник медичної бригади МОЗ України був керівником реабілітаційно-оздоровчого центру для робітників ВО «Комбінат» (м. Чорнобиль) та ВО «Спецатом» (м. Прип'ять). За активну участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нагороджений відомчими нагородами Президента України, Штабу Цивільної оборони СРСР, Урядової комісії СРСР, Почесним знаком «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», орденом Герой Чорнобиля.

З грудня 1999 року до жовтня 2012 року – директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (УНДІ ССПН).

З 15 жовтня 2012 року працює на посаді завідувача відділу соціальної та клінічної наркології УНДІ ССПН МОЗ України, заступник голови спеціалізованої Вченої ради інституту за спеціальністю «Психіатрія», член Апробаційної ради і Проблемної комісії зі спеціальності «Наркологія» УНДІ ССПН МОЗ України.

Під його керівництвом виконано та захищено 15 докторських і 23 кандидатські дисертації. Табачніков С.І. – автор шести монографій. Має понад 500 наукових праць, є співавтором чотирьох навчальних посібників.

З 2004 року – засновник і академік-секретар відділення з проблем охорони психічного здоров'я АНВШ України, з 2007 по січень 2017 року – віце-президент-головний учений секретар АНВО України. З 2017 року – президент АНВО України.

З 17 травня 2016 року – засновник і президент Міжнародної академії освіти і науки.

Табачніков

Станіслав Ісакович

Табачніков_01.jpg

Табачніков

Станіслав Ісакович

Тернавська О.В
Тернавська_01.jpg

Вихователь Одеського навчально-виховного комплексу № 300 «Спеціалізована школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області, спеціаліст ІІ категорії

Ольга Володимирівна за час роботи в Одеському навчально-виховному комплексі № 300 зарекомендувала себе як досвідчений педагог. У повсякденній роботі на високому рівні володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує. Вміє організувати дітей до спільної роботи, керувати дитячим колективом. Широко використовує ігрові методи та володіє акторським мистецтвом, бере активну участь у засіданнях методичного об’єднання вихователів старших груп. Систематично впроваджує перспективний педагогічний досвід, поширює його, надає практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

Під час проведення різних видів роботи з дітьми Ольга Володимирівна надає перевагу ігровим методам і прийомам, що сприяє невимушеному засвоєнню кожною дитиною необхідних знань, умінь, навичок, створює умови для повноцінного розвитку дітей.

Вихователь дотримується педагогічної етики, завжди поважає гідність своїх вихованців. Добра, відповідальна, користується авторитетом серед колег.

Ольга Володимирівна дуже любить свою роботу та пишається нею. У 2016 році вона брала участь у конкурсі «Вихователь року».

Нагороджена грамотами департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Її професійно кредо: «Працюй так, щоб дітям біля тебе було комфортно і затишно».

Теравська

Ольга Володимирівна

Тодорва С.З
Тодорова_01.jpg

Учитель української мови і літератури Одеської спеціалізованої школи № 35 І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови, спеціаліст вищої категорії, старший учитель

Тодорова Світлана Зінов'ївна в галузі освіти працює з 2000 року одразу після закінчення Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського за фахом «Вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури».

За роки роботи Світлана Зінов'ївна показала себе досвідченим вчителем, відповідальним, креативним працівником, який сумлінно виконує свої обов'язки. Добре володіє інноваційними освітніми методами й технологіями, активно їх впроваджує у професійному середовищі.

Світлана Тодорова використовує методи компетентно-орієнтовного підходу до організації навчального процесу, знає основні нормативно-правові акти в галузі освіти, адже паралельно в школі займає посаду голови профспілкового комітету, володіє ораторським мистецтвом. Вона вважає, що велика майстерність вчителя полягає у пошуках педагогічної гармонії, вмінні створювати певний стан уроку, інтерпретувати знання, імпровізувати під час уроку, знаходити гармонію у формуванні фактичних та узагальнених значеннях.

Як класний керівник велику увагу приділяє національно-патріотичному вихованню, формуванню національної свідомості, активної самостійної особистості своїх учнів.

Світлана Зінов'ївна гармонійно поєднує традиційність і креативність, нестандартність й артистизм, поетичність рідної мови й талант у спілкуванні з учнями у своїй педагогічній діяльності, відповідальність і наполегливість у праці, велику любов до неї. Про це яскраво свідчать високі досягнення і нагороди вчителя та її учнів.

Тодорова

Світлана Зінов'ївна

Топчій І.В
Топчій.jpg

Директор Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка, відмінник освіти України, заслужений працівник освіти України

Ірина Вікторівна – досвідчений та успішний освітянський менеджер з досвідом роботи понад 20 років. Очолює один із найкращих навчальних закладів міста Черкаси – гімназію № 9, в якій навчаються понад півтори тисячі учнів. Певний період керувала освітянською галуззю всього міста.

За освітою вона є викладачем російської мови та літератури, закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка.

Брала участь у роботі Міжнародних семінарів та міжнародних проектів: Фонду «Відродження», «Крок за кроком», Програмі Розвитку ООН «Освітня політика та освіта “рівний рівному”». Ірина Топчій є тренером з інтерактивних методик навчання, лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України», внесена до книги «Відмічені Батьківщиною», нагороджена за перемогу в конкурсі якості в сфері надання послуг. Гімназія, яку вона очолює, здобуває перемоги на міжнародних освітянських виставках.

Топчій

Ірина Вікторівна

Федченко Т.М
Федченко_01.jpg

Вихователь Одеського навчально-виховного комплексу № 300 «Спеціалізована школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області, спеціаліст І категорії

 

Тетяна Миколаївна працює в Одеському навчально-виховному комплексі № 300 з 2004 року. За час роботи вихователь зарекомендувала себе відповідальним та досвідченим педагогом.

Вона добре володіє ситуацією у дитячому колективі, враховує у роботі індивідуальні особливості всіх своїх вихованців. Багато уваги приділяє розвитку активного мовлення дітей: її вихованці гарно володіють монологічним та пояснювальним мовленням.

Завдяки системному використанню в самоосвітньому процесі розвивальних ігор, вихованці Тетяни Миколаївни виявляють уміння використовувати набутий досвід під час розв’язання інтелектуальних завдань.

Тетяна Миколаївна – відповідальний, досвідчений педагог, умілий організатор. Вона має високий рівень професійних знань, постійно самовдосконалюється. Нагороджена грамотами департаменту освіти та науки Одеської міської ради. Постійно бере активну участь у педагогічних та наукових виставках-форумах.

Тетяна Миколаївна гармонійно поєднує традиційність і креативність, нестандартність й артистизм, відповідальність і наполегливість, велику любов до своєї роботи. Життєве кредо вихователя: «Попри все – бути сильнішою за обставини».

Федченко

Тетяна Миколаївна

Фасенко Л.В
Фесенко_01.jpg

Директор Комунального закладу «Ліцей» м. Покров Дніпропетровської області

 

Любов Вікторівна – вчитель-методист, вчитель географії та економіки, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, відмінник освіти України. Закінчила геолого-географічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з відзнакою.

Директор КЗ «Ліцей» – творчий педагог, керівник, фахівець високого науково-методичного рівня. Має майже 40 років педагогічного та 35 років керівного стажу роботи. Впроваджувала в практику роботи освітян м. Покров диференційоване, модульне, профільне навчання. Сьогодні з колективом працює за програмою експерименту «Формування нових життєвих компетентностей особистості в контексті освіти для сталого розвитку в рамках Концепції Нової Української школи».

Результативність її роботи вимірюється багатьма випускниками, які обрали пов'язані з географією та економікою професії, та молодими вчителями, які, пропрацювавши поруч із наставником, наразі працюють на керівних посадах.

Фесенко

Любов Вікторівна

Хараїм Т.О
Хараїм_01.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи ОЗ Орлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дитячий садок» Кочубеївської сільської ради ОТГ Херсонської області Кочубеївського освітнього округу, учитель англійської мови та світової літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель

Тетяна Олександрівна розпочала свою педагогічну діяльність у 1994 році після закінчення Херсонського державного педагогічного інституту за спеціальністю «Російська мова та література». У 2016 році здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Англійська мова та світова література» та ступінь спеціаліста Європейського зразка. Вважає, що мотивацію навчання учнів можна підвищити шляхом застосування інноваційних методів на основі особистісно-орієнтованого підходу. Саме тому вчитель формує модель комунікативно компетентної особистості, викликає стійкий інтерес до предмету, в повному об'ємі розкриває творчі здібності учнів, використовуючи ІКТ, виробляє практичні вміння та навички для самореалізації, бажання самовдосконалюватися, створює умови для самовизначення, інтелектуальної незалежності, впевненості у собі, забезпечує всебічний розвиток дитини як особистості, виявлення її талантів, здібностей. Вчитель створює комфортні умови навчання, такі, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну самостійність, що і робить продуктивним сам процес навчання. Навчальний процес організовується таким чином, що практично всі учні виявляються залученими в процес пізнання.

Автор розробок нетрадиційних уроків, позакласних заходів, які розміщені на фахових Інтернет-порталах. Вона учитель-новатор у проведенні уроків з міжпредметними зв'язками (зарубіжна література, історія, образотворче мистецтво), на яких вчить умінню аналізувати, зіставляти та узагальнювати. Прагне долучити учнів до найкращих традицій театрального мистецтва, до історії і культури англомовних країн.

Велике значення приділяє естетичному оформленню кабінету англійської мови. Рішенням журі Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України була нагороджена у номінації «Кращий кабінет іноземної мови – 2017». Спрямування професійної діяльності Т.О. Хараїм, в першу чергу, розраховує на молоде покоління, яке буде розвивати нашу європейську країну.

Хараїм

Тетяна Олександрівна

Харатон Г.М
Харатон.jpg

Заступник директора ЛУГГ ім. Олени Степанів, учитель математики

Галина Михайлівна координує побудову освітнього процесу таким чином, щоб залучалися різні типи інтелекту дитини. Педагогічний колектив вибудовує особливу лінію навчання для кожного з урахуванням інтелектуальних здібностей. З метою індивідуалізації освітнього процесу на уроках застосовується теорія множинного інтелекту Г. Гарднера, яка отримала всесвітнє визнання. Учитель залучає низку інтелектуальних здібностей дитини, кожна з яких має свою структуру, функції, мову. Гімназисти мислять та навчаються різними способами.

Інтелект дитини розглядається не як сталий показник, а як потенціал, наявність якого дозволяє використовувати різноманітні форми мислення. Кожна дитина має різні таланти або знання. Різні типи інтелекту використовуються одночасно і доповнюють один одного з розвитком здібностей або вирішенням проблемних ситуацій. Такий підхід забезпечує максимальну самостійність навчання, стимулює активність гімназистів, підвищує інтерес до пізнання, сприяє свідомому засвоєнню математичних знань.

Харатон

Галина Михайлівна

Холостенко Ю.В
Холостенко_01.jpg

Старший викладач кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти Ізмаїльського державного педагогічного університету

Життєве кредо Юлії Володимирівни: «Всі перемоги починаються з перемоги над собою».

Народилася у 1972 році. Вищу педагогічну освіту здобула в Ізмаїльському державному педагогічному інституті (ІДПІ). З 1996 року працює в Ізмаїльському державному університеті на посаді старшого викладача кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти. Після закінчення навчання в аспірантурі альма-матер у 2012 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування у майбутніх учителів початкових класів готовності до організації дизайнерської діяльності учнів». До кола наукових інтересів Холостенко Ю.В. належать питання формування професійної компетентності художника-педагога щодо стимулювання дизайнерського мислення, мистецької діяльності учнів основної і старшої загальноосвітньої школи.

Активно впроваджує у навчально-виховний процес інноваційні методи, вдосконалюючи форми та методи навчально-виховного процесу. Застосовує інформаційно-комунікаційні технології, вдало орієнтується в інформаційному просторі, вміло оперує інформацією. Серед нестандартних форм методичної роботи завжди вибирає такі, що посилюють наукову спрямованість та практичну діяльність: проблемні семінари, тижні передового педагогічного досвіду, відкриті заняття, тренінги, мозкові штурми, флешмоби та стартапи.

Автор чисельних наукових та навчально-методичних праць: статей, посібників тощо. За роки професійної діяльності показала себе відповідальним, креативним працівником, який сумлінно виконує поставлені цілі, вміє добре працювати в команді. Демонструє ґрунтовні знання і професійну компетентність, цікаво викладає навчальний матеріал. Проявляє зацікавлене, доброзичливе, чуйне ставлення до студентів, готовність зрозуміти їхню точку зору.

Холостенко

Юлія Володимирівна

Циганенко Л.Ф
Циганенко_01.jpg

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Ізмаїльського державного гуманітарного університету, доктор історичних наук, професор

Лілія Федорівна – ініціатор відкриття історичного факультету в ІДГУ, який очолювала з 2001 по 2009 роки. Вона є одним з фундаторів створення наукового осередку ізмаїльських істориків. З вересня 2011 року до липня 2015 року обіймала посаду декана факультету української філології та історії, з серпня 2015 року – проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків ІДГУ.

Незважаючи на адміністративні обов'язки, наука залишається основною частиною життя професора. У сфері наукових інтересів домінують питання етно-конфесійного та культурно-освітнього розвитку південноукраїнських губерній в ХІХ–ХХ ст. та історія Південної Бессарабії у 1944–1953 рр. Вперше серед вітчизняних і закордонних дослідників здійснила комплексний теоретичний та фактологічний аналіз процесу формування дворянства як соціальної еліти Півдня України в др. пол. XVIII – на поч. XX ст. Докторську дисертацію на тему «Дворянство Півдня України (кінець ХVIII – початок ХХ ст.)» захистила достроково у вересні 2010 року. Має свою наукову школу, є офіційним науковим керівником 5 аспірантів, докторанта, 6 захищених кандидатських дисертацій; автор понад 200 наукових публікацій. Рідко на периферії можна знайти людину, яка б стільки вклала у написання навчальних підручників і посібників з історії рідного краю, як для школи, так і для вищих навчальних закладів. Лілія Федорівна – член спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (історичний факультет). Циганенко Л.Ф. активно співпрацює з провідними спеціалістами фахової освіти, бере участь у підготовці новітніх методичних розробок щодо програм освітньо-кваліфікаційних рівнів підготовки кадрів вищої кваліфікації, виступає офіційним опонентом кандидатських і докторських дисертацій з історичних наук. Член редакційних рад фахових наукових журналів, заступник головного редактора «Наукового вісника ІДГУ».

Циганенко

Лілія Федорівна

Чеберко І.В
Чеберко.jpg

Керівник музичний Одеського дошкільного навчального  закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Інна Вікторівна народилась 19 жовтня 1971 року в м. Чаплино Дніпропетровської області. Після закінчення Одеського Південноукраїнського педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського працювала керівником музичним у ДНЗ №№ 59, 126, 50. З 2011 року гідне місце посідає в Одеському ДНЗ № 52 в якості керівника музичного. Має великий досвід роботи з дітьми дошкільного віку та досконало володіє методикою виховання та розвитку музичних здібностей дітей. Виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості. Впроваджує в життя нові технології навчання. Ефективно використовує колективні форми навчання з диференційним підходом до кожного вихованця, широко практикує нестандартні форми проведення занять. Чітко, ясно і доступно викладає матеріал, використовуючи різноманітну наочність. Впроваджує в життя нові технології навчання. Забезпечує високий рівень та якість знань вихованців в музичному розвитку. Проводить семінари, конференції, розваги. Розробила перспективний план, конспекти занять, консультації для батьків з музичної діяльності.

Чеберко Інна Вікторівна – керівник-творець, цілеспрямована, енергійна, стійка і наполеглива у досягненні поставленої мети.

Чеберко

Інна Вікторівна

Чекмарьова Л.В
Чекмарьова_01.jpg

Директор Красноріченської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Кремінської районної ради Луганської області, вчитель вищої категорії, вчитель-методист

Лариса Володимирівна, яка добре обізнана з мудрощами педагогічної справи, володіє мистецтвом «терапевтичного» впливу на людей та знає що і як треба робити для розвитку нової української школи. Висококваліфікований фахівець, організатор, обдарована особистість, неординарна людина з надзвичайною працездатністю. Вона є прикладом сучасного лідера, який вміє аналізувати тенденції розвитку освітнього простору і знаходити те, що відповідає не тільки вимогам часу, але й конкретному педагогічному колективу, його потенційним можливостям.

Психологи стверджують: ефективного педагога вирізняють риси вихованої людини – чесність, відкритість, добропорядність тощо. Це повною мірою стосується і Лариси Володимирівни. В цієї миловидної жінки вимогливість поєднується із теплом і любов'ю до підлеглих, душевна делікатність з чіткою системою соціальних норм, позитивна емоційність з аналітичним розумом.

Школа Чекмарьової Л.В. – це стиль викладання, стиль керівника, це творчість. Струнка, внутрішньо осяяна, з пильним, вимогливим поглядом, із дзвінким «Доброго ранку» – такою вона з'являється на порозі школи. Непересічний керівник селищної школи, діяльність якого разом із колегами, учнями, батьками, громадськістю спрямована на те, щоб зробити навчання змістовним, цікавим для дітей, враховуючи індивідуальні особливості кожного. Лариса Володимирівна завжди в курсі педагогічних новацій. Проте не сприймає нічого просто так, на віру, не поспішає запроваджувати в школі модні новинки, а ретельно вивчає суть кожної з них, розмірковує, намагається передбачити наслідки – і позитивні, і, звичайно ж, негативні.

Демократизація і пошук концепції національної школи ніби розв'язали руки, духовно розкріпачили керівника навчального закладу: директор обирає шляхи управління, створює власну модель школи, експериментує, практично переконується в необхідності реформування освітньої галузі. Лариса Володимирівна – реформатор школи за актуальними вимогами сьогодення.

Чекмарьова

Лариса Володимирівна

Чередниченко О.В
Чередниченко_01-01.jpg

Директор Одеського дошкільного навчального закладу № 264

Оксана Володимирівна Чередниченко пройшла шлях від виховательки та практичного психолога до директора Одеського дошкільного навчального закладу № 264.

За компетентність, вимогливість і відповідальність, високу педагогічну культуру і такт, вміння створювати теплу і комфортну атмосферу у закладі, її високо цінують і поважають колеги та батьки.

Талановитий педагог, ініціативний та справедливий керівник, Оксана Володимирівна спрямовує свою діяльність на те, щоб створити такий заклад, в якому всі (без винятку!) співробітники люблять і розуміють дітей, в який малеча йде із задоволенням, а батьки спокійні за своїх нащадків і повністю довіряють колективу дитячого садочка.

Кожен вихованець для Оксани Володимирівни – це неповторна і яскрава особистість зі своїм багатогранним, неповторним характером, із неймовірними талантами і здібностями, зі своїм особливим баченням світу. Тому головний напрямок діяльності Оксани Володимирівни – знайти індивідуальну стежинку до кожної дитини, бо кожне маля неперевершене і дивовижне, а головне завдання вихователя – побачити і допомогти розкритись його здібностям, пам'ятаючи, що кожна дитина – це маленька зіронька, яка поки що стримує свій блиск, але згодом сяятиме на повну силу. Професія вихователя – це не тільки поклик душі, це, в першу чергу, бажання і терпіння, потім – радість і задоволення від своєї роботи і… просто щастя!

Чередниченко

Оксана Володимирівна

Шевчук А.В
Шевчук.jpg

В. о. ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка, проректор з навчально-методичної та виховної роботи, кандидат історичних наук, доцент

З 2003 р. Андрій Володимирович пов'язав свою професійну діяльність з Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

Обіймаючи різні посади, він активно співпрацює із студентською молоддю університету, підтримує її, ініціює різні освітні, мистецькі заходи задля гармонійного розвитку майбутніх фахівців. Підтримує науковців, митців, спортсменів, сприяє різнобічному вдосконаленню викладачів, активно реалізовує профорієнтаційні заходи в освітніх закладах Житомирщини з метою формування у школярів позитивного ставлення до праці (зокрема педагога) та свідомого вибору професії.

У педагогічній діяльності поєднує традиційні та інноваційні форми, методи та інтерактивні технології. У сфері наукових зацікавлень – питання зарубіжної та української історіографії, історія судової влади на Правобережній Україні. Активний учасник археологічних розкопок. Автор понад 50 наукових праць. Нині працює над докторською дисертацією на тему «Судова влада та суспільство Правобережної України наприкінці XVIII – у першій половині XX століть».

Андрій Володимирович – ініціатор створення фахового збірника наукових праць «Волинські історичні записки», виконував обов'язки заступника головного редактора цього журналу. Започаткував проведення Волинської історико-краєзнавчої конференції (у 2018 р. буде ювілейна – десята – конференція).

Шевчук

Андрій Володимирович

Шматченко Л.А
Шматченко.jpg

Учитель української мови та літератури Дмитрівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Дмитрівської сільської ради Полтавської області, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист

Кожен випускник педагогічного навчального закладу, ступаючи на стезю учительської діяльності, мріє стати професіоналом, у кожного виробляється свій стиль роботи, «почерк».

Людмила Анатоліївна Шматченко переконана, що сучасний учитель – це творча особистість, активна, комунікабельна, динамічна, вольова, толерантна, висококомпетентна та впевнена в собі. Одним із основних напрямів роботи з учнями в умовах сучасного освітнього процесу вважає формування компетентного учня, спроможного розкрити, розвинути та конструктивно реалізувати свій життєвий потенціал в умовах складних вимог і ризиків, які висуває перед ним сьогодення.

Учитель володіє сучасними формами і методами викладання української мови та літератури, прагне створювати оптимальні дидактичні й психологічні умови для всебічної реалізації потенційних можливостей учнів, їхніх здібностей і талантів. Є переможцем міського й лауреатом обласного конкурсу «Учитель року», нагороджена грамотами відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради та Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Вихованці Людмили Анатоліївни – багаторазові переможці олімпіад з української мови та літератури, творчих і просвітницьких конкурсів різних рівнів (конкурсу з української мови імені П. Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсів читців «Тарасовими шляхами», «Усміхнемось щиро Вишні», конкурсу-захисту МАН).

Педагог не зупиняється на досягнутому, шукає нові моделі навчальної діяльності, спрямовані на розвиток особистості, здатної до життєвої творчості та самореалізації.

Шматченко

Людмила Анатоліївна

Шуліко О.О
Шуліко_01.jpg

Завідувач Чугуївського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 Чугуївської міської ради Харківської області

Працьовитість, відданість своїй роботі, порядність, людяність – це незмінні риси характеру Олени Олександрівни. Яскрава і добра людина, з якою приємно спілкуватися.

Вона з тієї категорії людей, які володіють собою в критичних ситуаціях, можуть передбачати і запобігати можливим конфліктам. У будь-який момент вона може зрозуміти і підтримати. Двері кабінету завідувача завжди відкриті для колег, батьків, дітей – вона ніколи не залишається байдужою до проблем дітей і їхніх батьків, працівників закладу. Знає і розуміє кожну дитину, працівника. Її відрізняє безмежна любов до дітей.

Завідувач – це не просто посада, а спосіб життя для Олени Олександрівни. Як керівник вона робить все для того, щоб заклад дошкільної освіти процвітав, комфортно працювалося співробітникам, батьки спокійно довіряли своїх дітей, які з радістю йдуть до закладу. Вона ініціативний керівник, що направляє діяльність колективу на реалізацію творчих здібностей, розкриття індивідуальних якостей особистості кожного педагога.

Заклад дошкільної освіти, яким керує Олена Олександрівна, бере активну участь у міжнародних проектах, а саме: Міжнародний проект «Сприяння освіті» (в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation), «Вчимося жити разом» за ініціативою Європейського Союзу (ЄС), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, проект «Садочок – простір, дружній до дитини» (Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» у межах реалізації програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України», що реалізується Представництвом Дитячого Фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні).

Шуліко

Олена Олександрівна

Шулімовська О.В

Завідувач Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» №29 Одеської міської ради Одеської області

Народилася 13 квітня 1981 року в Одесі. У 2009 році закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання», кваліфікацію вихователя дітей дошкільного віку, практичного психолога в закладах освіти.

Педагог має друковані статті, які публікує Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського» у матеріалах науково-практичної конференції «Проблеми реабілітації».

Є співавтором практичного посібника для вчителів-логопедів і вихователів спеціалізованих ДНЗ і логопедичних груп, який виданий Організацією корекційно-виховної роботи в спеціальних дошкільних закладах для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

Вважає основою роботи керівника не керування, а подолання перешкод, які заважають якісно працювати колективу. Пріоритетним напрямком роботи для неї є збереження та зміцнення фізичного розвитку дитини. Поглиблено працює над оптимізацією взаємодії дошкільного закладу і батьків.

Завідувач створює в ДНЗ такі умови, щоб він був місцем для радості дітей, місцем творчості і натхнення вихователів, місцем впевненості і спокою для батьків.

Шуміловська

Олеся Василівна

Шуміловська.jpg
Юхимович О.А
Юхимович.jpg

Учитель економіки, математики та інформатики Навчально-виховного комплексу №10, керівник методичного об'єднання вчителів економіки м. Хмельницького

Оксана Антонівна вже 18 років працює над створенням власної системи роботи, в основу якої покладено вивчення і впровадження педагогічних інновацій, професійна компетентність і творча самореалізація педагога. Володіє інформаційно-комунікаційними технологіями, нестандартними формами роботи, формує в учнів інформаційно-цифрову і математичну компетентності, ініціативність, підприємливість, гнучкість мислення, уміння вчитися впродовж усього життя, вирішувати проблеми, оцінювати ризики, приймати рішення, працювати в команді.

Оксана Антонівна – учасник Всеукраїнського експерименту «Хмарні сервіси в освіті», всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій. Відзначена Почесними грамотами МОН України, МАН України та ін.

Творчі доробки Оксани Антонівни розміщені на сторінках фахових видань «Географія та економіка в рідній школі», «Економіка в школах України», «Учительський журнал онлайн». У 2016–2017 роках вона стала співавтором навчальних посібників «Фінансова абетка. 2 кл.», «Фінансова арифметика. 3 клас» та «Фінансова поведінка. 4 клас», схвалених для використання у ЗНЗ комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОН України.

Юхимович

Оксана Антонівна

Яровик О.М

Яровик

Олена Михайлівна

Яровик

Олена Михайлівна

Яровик.jpg
Яровик.jpg

Вихователь Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 52 Одеської міської ради Одеської області

Олена Михайлівна працює вихователем в Одеському ДНЗ № 52 з 1997 року. Вихователь проявляє достатній професіоналізм, володіє сучасними формами, методами виховання та навчання. Педагог відзначається загальною культурою та моральними якостями, що служать прикладом для наслідування.

Творчий спеціаліст активно переймає досвід. Вміє організувати дітей до спільної роботи, керувати дитячим колективом. Сприяє становленню вихованців як особистостей, створює умови для розвитку здібностей, талантів вихованців, сприяє участі дітей в художній, технічній, фізично-спортивній, суспільно корисній діяльності.

Педагог є для вихованців і вихователем, і мамою-ненькою, і добрим порадником. Діти відчувають її любов і проявляють прихильність до неї, приходять зі своїми проблемами та радощами. Дотримується педагогічної етики, поважає гідність вихованців. Постійно підвищує свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. Добра, відповідальна, тактовна, витримана користується авторитетом серед колег. Активно бере участь у методичній роботі та масових заходах: виконує ролі на дитячих святах, творчо готує доповіді до педрад, семінарів, засідань методоб'єднань.

Мартиненко С.М

Мартиненко Світлана Миколаївна

Мартиненко.jpg

Проректор з питань розвитку Київського міжнародного університету, доктор педагогічних наук, професор

Вчена займається проблемами професійної підготовки фахівців, діагностуванням їхнього особистісно-професійного зростання, реформуванням університетської освіти, впровадженням сучасних інноваційних технологій в освітній процес ВНЗ.

Світлана Миколаївна – автор більше 200 наукових і науково-методичних праць, серед яких – підручники і навчально-методичні посібники для студентів вищих навчальних закладів.

Під її керівництвом захищено 13 кандидатських дисертацій з проблем дидактики і професійної освіти. Якщо проаналізувати їхній якісний склад, то це серйозні практики – директори шкіл, викладачі та завідувачі кафедр, провідні науковці – люди невипадкові в професії, які розвивають і формують педагогічну галузь. Головний редактор журналу «Початкова школа і сучасність». Член науково-методичної комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи загальноосвітніх навчальних закладів МОН України, Міжвідомчої Ради з координації досліджень у галузі освіти НАПН України.

Життєве кредо Світлани Миколаївни: «Повір у себе! І відчуєш – тобі підвладним стане неможливе…»

Марценко Г.О

Марценко

Галина Олегівна

Марценко_01.jpg

Учитель-методист української мови й літератури КЗНЗ «Гімназія № 15» міста Нікополя Дніпропетровської області

Галина Олегівна – активний учасник методичного процесу в школі, керівник міського методичного об'єднання вчителів української мови й літератури. Неодноразово була членом журі предметних і творчих конкурсів та олімпіад обласного рівня. У 2007 році стала переможцем обласного конкурсу «Учитель року». У 2012 році нагороджена міською педагогічною премією «За особливі успіхи у навчанні та вихованні молоді». У 2014–2017 роках – член журі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Брала участь у роботі Всеукраїнських фестивалів у 2014 та 2016 роках «Мій особистісно зорієнтований урок» у Новоград-Волинському та Вінниці. За високий рівень педагогічної діяльності нагороджена Грамотою Інституту педагогіки НАН України, Грамотами та Подяками ДОІППО.

Головні досягнення педагога – успіхи учнів, серед яких – призери міських та обласних конкурсів і олімпіад, Всеукраїнського конкурсу «Олімпус», переможці конкурсу науково-дослідницьких робіт.

Матвєєва О.О

Матвєєва

Ольга Олександрівна

Матвєєва.jpg

Керівник Комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 9 м.Покров Дніпропетровської області», вчитель хімії, старший учитель

Сучасна ділова леді. Такою людиною по праву можна назвати керівника середньої загальноосвітньої школи № 9 м. Покров.

Не боятися нового, сміливо йти йому назустріч, бути творцем, а не пасивним спостерігачем, формувати людину з інноваційним типом мислення, культури – професійне кредо Ольги Олександрівни, талановитого, розумного, толерантного, життєрадісного, вимогливого і, водночас, людяного керівника.

Застосовує демократичний стиль керівництва, створює у колективі сприятливий психологічний клімат, сприяє розвитку творчих здібностей та зростанню професійної майстерності вчителів, використовує сучасні технології управління та формування стратегії розвитку школи. Вона – приклад талановитого педагога, а для учнів – хімік-фанатик, здатний дією своєї непересічної особистості визначити подальшу долю учня.

З 2015 р. веде експериментально-дослідницьку роботу на тему «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес». Учасник ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Філософія, теорія та практика випереджаючої освіти для сталого розвитку» (2017 р.).

В її роботі все «з великої літери»: Людяність, Інтелігентність, Інтелект, Фаховість, Відданість педагогічній праці. Результатом професійної діяльності керівника є численні грамоти та подяки.

.

Мельник Т.С

Мельник

Тетяна Сергіївна

Мельник_01.jpg

Завідувач Одеського дошкільного навчального закладу «ясла-садок» № 232 Одеської міської ради Одеської області

Кожна людина приходить у світ, щоб зростати, розвиватися й вдосконалюватися, жити, любити, надіятися й вірити. З самого початку Мельник Тетяні Сергіївні було призначено стати педагогом. З дитинства вона мріяла піти шляхом батьків: стати працівником поліції, як батько, або педагогом, як мати. Після закінчення школи вступила до Одеського Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського на факультет початкового навчання і здобула кваліфікацію «Вчитель початкових класів, практичний психолог в закладах освіти».

Сьогодні Тетяна Сергіївна щаслива, що обрала цю професію, оскільки в іншій галузі себе не уявляє. Першими кроками на трудовому шляху стали десять років праці практичним психологом в Одеському санаторному навчально-виховному комплексі № 313 «Дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу – загальноосвітня школа І ступеня» Одеської міської ради Одеської області. За період роботи зарекомендувала себе досвідченим та відповідальним педагогом, досягла достатнього рівня в роботі. Досконало оволоділа інноваційними формами та методами психологічного забезпечення навчально-виховного процесу, вносила пропозиції щодо його покращення, тісно співпрацювала з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

У жовтні 2013 року надрукувала тренінгові заняття для педагогів «Формування психологічного клімату в колективі» в науково-методичному журналі «Шкільному психологу. Усе для роботи».

У своєму арсеналі широко використовувала ігротерапію, терапію малюнком, групову дискусію, рольову гру, психогімнастику, музикотерапію, тренінги, роботу груп особистісного зростання тощо. Володіє педагогічним тактом, завжди мала довірливі, проникнуті взаємоповагою і взаєморозумінням відносини з педагогічними працівниками, батьками та вихованцями закладу, це забезпечувало можливість активної та плідної співпраці.

Завдяки організаторським здібностям та високому професійному рівню Тетяни Сергіївни в колективі відпрацьована чітка схема виховання молодого покоління, що дає змогу розкрити здібності і таланти кожної дитини. Вихованці закладу постійно беруть участь у конкурсах, виставках, фестивалях. Завідувач навчального закладу підтримує зв'язки з батьками, надає їм консультативну педагогічну допомогу з питань освіти, фізичного й психічного розвитку їхніх дітей.

Особистим прикладом Тетяна Сергіївна заохочує педагогів оволодівати мистецтвом комунікації, навчання та виховання, впроваджувати в роботу перспективний педагогічний досвід, підвищувати власний професійний рівень.

Миронюк Т.П

Миронюк

Тетяна Петрівна

Миронюк_01.jpg

Завідувач Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради»

Тетяна Петрівна з п'яти років мріяла стати педагогом. Її кумирами були найкращі педагоги світу. А ще, перша вчителька – Стеценко Валентина Андріївна, яка віддавала учням своє тепло і серце, вчила пізнавати світ, виховувала любов до життя.

І мрія здійснилась. За час роботи в КЗ «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради» Тетяна Петрівна зарекомендувала себе професійно грамотним і компетентним керівником, який чітко усвідомлює мету функціонування, розвитку і відповідного внутрішнього управління закладом, втілює сучасні технології управління. Завжди готова до інновацій, до пошуку варіантів розв'язання проблем, нових цікавих ідей, проектів. Велику увагу приділяє створенню позитивного іміджу закладу. Працює творчо, з перспективою, завжди бачить кінцеву мету й вибирає найбільш раціональні методи її досягнення, бачить результат у різних починаннях.

Колектив закладу є учасником Міжнародного проекту благодійної програми «Сприяння освіті». А за висновками регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації КЗ «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 150 Харківської міської ради» визнаний атестованим з відзнакою.

Тетяна Петрівна не тільки керівник ЗДО, а ще й заступник голови місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Харківської області та член Ради керівників закладів освіти м. Харкова.

.

Мігунова Т.А

Мігунова

Інна Анатоліївна

Мігунова.jpg

Заступник директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу №10 м. Хмельницького, вчитель-методист

Інна Анатоліївна працює в НВК № 10 м. Хмельницького з 1989 року. Результативність її праці зумовлена потребою удосконалення процесу управління навчальним закладом шляхом впровадження інформаційно-комп'ютерних систем у процес управління навчальним закладом, організацію навчального процесу.

Постійна практика використання інформаційно-комп'ютерних систем в управлінні навчальним закладом привчає до нового стилю співробітництва, вимагає від педагогів постійного розвитку, самовдосконалення та сприяє покращенню якості організації навчально-виховного процесу.

Інна Анатоліївна – неодноразовий переможець виставки педагогічних досягнень «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, учасник міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій, форумів. Є автором й укладачем методичних посібників, публікацій в журналах, науково-педагогічного вісника «Педагогічний пошук», Інформаційного збірника для директора школи та завідувача дитячого садочка МОН України.

Педагог активно ділиться досвідом з директорами і заступниками директорів шкіл Хмельниччини: майстер-класи, семінари-практикуми, в жовтні 2017 року була ведучою вебінару «Використання інформаційно-комп'ютерних систем у процесі управління Новою українською школою» під час інтернет-марафону ВГ «Основа».

Молодиченко В.В

Молодиченко

Валентин Вікторович

МолодиченкоВВ.jpg

Професор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, редактор науково-теоретичного часопису «Versus» доктор філософських наук, професор

Валентин Вікторович народився 31 жовтня 1965 року в м. Мелітополі Запорізької області. Вищу освіту здобув у Мелітопольському державному педагогічному інституті за спеціальністю «Географія-біологія». Працюючи у своїй альма-матер обіймав різні посади (викладач, доцент, професор, завідувач кафедри початкової освіти, в. о. заступника декана з виховної роботи, декан соціально-гуманітарного факультету, проректор з наукової роботи, ректор). За його активної участі при кафедрі та педагогічній лабораторії університету створено навчально-науковий комплекс (ННК) початкової освіти, до якого увійшов експериментальний клас початкової школи у співробітництві зі спеціалізованою школою № 25 м. Мелітополя. На базі ННК створені умови для впровадження нових освітніх технологій, реалізується ідея безперервної екологічної освіти, створено студентську науково-дослідну лабораторію «Екологічна освіта для сталого розвитку», організовано безперервну педагогічну практику студентів, науково-інноваційну роботу кафедр психолого-педагогічного циклу.

Обіймаючи посаду проректора з наукової роботи, спрямовував свою діяльність на вдосконалення змісту та форм організації науково-дослідної роботи науково-педагогічного і студентського колективів університету. За його ініціативи були створені міжгалузеві науково-дослідні структури (Центр соціологічних досліджень університету як підрозділу Всеукраїнської соціологічної служби; лабораторія фізіологічних досліджень університету, що продуктивно співпрацює з Інститутом фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України). Сприяв створенню на базі НДІ біорізноманіття наземних та водних структур екосистем України сучасного науково-навчального підрозділу університету – ННЦ «Біорізноманіття» з метою сучасної підготовки фахівців з біології, екології та хімії з поглибленою науковою складовою.

Враховуючи профільність університету особлива увага ректора В.В. Молодиченка приділялася інноватиці в організації та здійсненні освітнього процесу. Викладачі та студенти університету творчо співпрацюють з провідними педагогічними ВНЗ країни та науковими установами НАПН України. В університеті створено науково-дослідні підрозділи, де успішно реалізуються сучасні підходи у професійній підготовці педагогів.

Автор понад 230 наукових та навчально-методичних праць. Керує науковою школою із проблем аксіологічних вимірів в умовах трансформації суспільних відносин. Його наукові наробки оприлюднюються в наукових часописах Польщі, Болгарії, Молдови, Росії, Словакії, США, Німеччини.

Молодиченко Н.А

Молодиченко

Наталія Алімджанівна

МолодиченкоНА.jpg

Доцент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України

Наталія Алімджанівна народилася 25 травня 1971 р. в Мелітополі. Закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут «з відзнакою» за спеціальністю «Географія та іноземна (німецька) мова». У 2002 р. захистила кандидатську дисертацію. Досвідчений фахівець з 24-річним стажем науково-педагогічної роботи активно впроваджує індивідуальні, диференційовані, групові форми навчання, проблемно-пошукові, дослідницькі методи, а також рольові ігри, тренінги.

Н.А. Молодиченко плідно працює у науковій сфері. Член спеціалізованої вченої ради К 18.053.01 Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (2011–2017). Виступає офіційним опонентом під час захисту кандидатських дисертацій. Під її науковим керівництвом успішно захистили кандидатські дисертації А.В. Лебедєва (2011), Г.В. Жукова (2016), Ю.О. Лабунець (2016). Є автором наукових праць: монографій, навчальних посібників, рекомендованих МОН України, наукових статей з проблем виховання духовно-моральної особистості. Науковець бере активну участь у роботі науково-практичних конференцій, форумів різного рівня. Понад усе цінує в інших людяність. Серед колег і студентів користується заслуженою повагою і авторитетом.

Москаленко А.М

Москаленко

Алла Миколаївна

МоскаленкоАМ.jpg

Заступник декана факультету психології, доцент кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України

Алла Миколаївна народилася 5 травня 1967 році в м. Боярка Києво-Святошинського району Київської області, в багатодітній сім'ї (брат Олександр і сестра Наталія).

Мама, Ганна Силівна, і батько, Микола Петрович, наділили свою доньку найкращими людськими якостями: доброта, чуйність, справедливість, щирість, любов до людей. Алла Миколаївна є неймовірно харизматичною людиною. Її харизму доповнює бездоганна моральність, висока принциповість, вимогливість, різнобічно розвинений розум, широка ерудиція, організаторські здібності, креативність, надзвичайна працездатність, соціальна і наукова активність, професійна сміливість, які є чудовим зразком для наслідування молодою генерацією наукових і освітянських кадрів.

Алла Миколаївна є професіоналом своєї справи, палко закоханою у свою професію, якій присвятила більше 30 років свого життя: майстер виробничого навчання, методист позашкільного навчального закладу, вчитель і заступник директора школи, старший викладач, доцент, заступник декана вишу.

Москаленко Н.М

Москаленко

Наталія Миколаївна

МоскаленкоНМ.jpg

Директор дошкільного навчального закладу № 573 м. Києва

Наталія Миколаївна народилася 4 березня 1969 року в м. Вишневому Києво-Святошинського району Київської області в багатодітній сім'ї (брат Олександр і сестра Алла), в якій і було закладено батьками духовно-моральні цінності, життєві принципи. Їхні настанови, поради слугують міцною опорою Наталії і донині.

Дошкільній освіті Наталія Миколаївна присвятила майже 30 років, пройшовши шлях від вихователя до директора. В її особі гармонійно поєднується педагог, психолог, менеджер. Їй притаманні принциповість, наполегливість, цілеспрямованість, дисциплінованість, здатність аналізувати ситуацію, творчо підходити до вироблення і прийняття необхідних рішень, брати на себе відповідальність за їх виконання.

Є активним учасником міжнародних і всеукраїнських наукових і науково-практичних конференцій, автором перспективного досвіду «Взаємодія дитячого освітнього закладу та сім'ї у вихованні дружніх взаємин у дітей», внесеного до міжрегіональної картотеки перспективного педагогічного досвіду як такий, що заслуговує поширення і використання у практичній роботі освітніх установ.

Наталія Миколаївна сумлінною і творчою працею заслужила любов дітей, повагу колег і батьків вихованців. Має понад 30 друкованих праць.

bottom of page