25 жовтня 2019 року відбулась заключна частина довгоочікуваної програми «Медичний Олімп України», яка проходила в рамках святкування 1000-ліття української медицини від Святого Агапіта Печерського до сьогодення.
Історія медицини, як галузі науки, на землях України пройшла складний і важкий шлях. Опис діянь монахів-лічців Агапіта, Пантелеймона, Феодосія та інших, в літописах можемо вважати зачатками більш пізніх словників українських лікарів, які стояли у витоків історії української медицини.
Лікарі і сьогодні, ніби Ангели, – серед нас, бо світлішої професії немає. Чудова самовіддана, героїчна праця лікаря, часом не по-людськи тяжка. Національна програма «Медичний Олімп України» засвідчила повагу найрозумнішим, найдобрішим, найпрекраснішим представникам галузі охорони здоров’я, тим, хто вміє лікувати, ладен, як ніхто інший, розуміти, співчувати і підтримувати інших.
Всенародним визнанням відзначено майже 150 провідних фахівців, медиків- практиків, керівників лікувальних центрів, установ, клінік та всіх, хто пов’язаний з медичною галуззю, а їхні імена внесені до Книги пошани «Медичний Олімп України».
Дякуємо за участь і підтримку Національній академії медичних наук України — президенту Цимбалюку Віталію Івановичу, Всеукраїнському лікарському товариству та його президенту Олегу Мусію, керівнику Київського осередку ВУЛТ — Карабаєву Даніелю Таїровичу, Верховній Раді України — спікеру Разумкову Дмитру Олександровичу, Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування — голові Радуцькому Михайлу Борисовичу, народному депутату України — Перебийносу Максиму Вікторовичу, раднику президента НАМНУ— Євстігнєєвій Олені Валентинівні, департаментам та управлінням охорони здоров’я, які складали рейтинг, та всім іншим, хто причетний до цього заходу
Шановні Медики! Ми засвідчуємо Вам свою повагу та завдячуємо кожному від самого народження. Тож зичимо щасливої долі Вам та вашим родинам, процвітання та миру нашій Україні! До зустрічі в наступному році!