Міжнародна програма
"Наукова еліта України"
За підтримки та участі представників: Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, Академії будівництва України, народних депутатів та інших державних структур і громадських об’єднань
Положення про Міжнародну програму «Наукова еліта України» та створення Організаційного комітету та експертної ради
З метою сприяння розвитку наукової галузі, підтримки наукових і науково-педагогічних працівників, які професійно займаються науковою діяльністю, розкриття та відзначення їх конкретних досягнень провести
ІІІ Міжнародну програму «Наукова еліта України».
І. Для затвердження складу лауреатів Міжнародної програми «Наукова еліта України», створити організаційний комітет до якого входять:
Семиноженко Володимир Петрович — голова Української федерації вчених, академік Національної академії наук України, член президії Федерації роботодавців України, громадський і політичний діяч, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Міжнародної премії в галузі ядерної фізики
Цимбалюк Віталій Іванович — Президент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки
Табачніков Станіслав Ісакович — Президент Національної академії наук вищої освіти України, президент Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, директор Державної установи «Науково-дослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров’я України», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України
Міхньов Володимир Анатолійович — головний учений секретар Національної академії медичних наук України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України
Бех Іван Дмитрович — дійсний член Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки
Вербицький Володимир Валентинович — голова Спілки освітян України, віце-президент Національної академії наук вищої освіти України, доктор педагогічних наук, професор, директор Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України
Пилипенко Володимир Пилипович — народний депутат України 6 і 7 скликання, директор Українського центру суспільно правових досліджень, український політичний діяч, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України
ІІ. Для формування складу учасників Міжнародної програми «Наукова еліта України» створити експертні ради до складу яких, залучити ректорів ВНЗ, керівників наукових об’єднань ВНЗ та наукових установ.
ІІІ. До складу учасників можуть бути запрошені наукові, науково-педагогічні працівники, а також докторанти, аспіранти (ад'юнкти).
ІV. Покласти відповідальність за збір матеріалів, рекомендацій, підготовку видання та урочистої частини на
УІВЦ «Галактика».
V. Відзначення та вшанування наукових досягнень лауреатів провести у листопаді 2021 року, у місті Києві.
Голова Української федерації вчених Володимир Семиноженко
Голова СОУ Володимир Вербицький
Авторами ідеї відзнаки «Науковець року» виступає Міжнародна програма «Наукова еліта України», організаторами якої є Українська Федерація Вчених, УІВЦ «Галактика», Спілка освітян України, Інститут проблем виховання НАПНУ, Національна академія вищої освіти України.
З огляду на недостатню увагу держави до престижу науки, Організаційна рада Міжнародної програми «Наукова еліта України» прийняла рішення, заснувати Національне визнання «Науковець року» для заохочення та відзначення наукової еліти, підвищення авторитету науковця, всебічної підтримки наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні, розкриття професійних знань, вмінь, талантів вчених України, вшанування праці науковців та висловлення їм поваги і глибокої вдячності.
Організаційна рада Міжнародної програми «Наукова еліта України» отримала підтримку Верховної ради України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, представників Офісу Президента України, Національної академії наук України, громадських об’єднань.
Нагородження відбувається один раз на рік. До складу лауреатів входять наукові, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти.
Національне визнання «Науковець року» присвоюється згідно офіційних рішень та заявок, які надходять до Організаційної ради Міжнародної програми «Наукова еліта України» від державних структурних виконавчих органів галузі, громадських організацій та інших.
Лауреатів Міжнародної програми «Наукова еліта України» визначають шляхом експертного опитування та рекомендацій наданих науковими установами, вузами, громадськими об’єднаннями, окремими особистостями та іншими. Враховуються особисті досягнення кожного, високий рівень фахової підготовки та сходження на вершину професійного зростання.
Всі лауреати повинні подати інформаційні матеріали про успішну наукову діяльність. Інформація публікується у щорічному виданні «Наукова еліта України», на офіційному сайті Міжнародної програми «Наукова еліта України» та сайтах організаторів.
Нагородна рада перевіряє інформацію і приймає остаточне рішення про присвоєння Національного визнання «Науковець року». Рішення публікується на офіційному сайті Міжнародної прогами «Наукова еліта України» та сайтах організаторів.
Організаційна рада проєкту бере на себе відповідальність, звернутися з клопотанням до МОН України, ВРУ з проханням про внесення Національного визнання «Науковець року» до відомчих нагород України.
Про нагороду
Нагорода «Науковець року» затверджена у вигляді колодки жовто-блакитного кольору і медалі з надписом «Науковець року». По центру медалі розташоване графічне зображення зірки та герба України на синьому фоні. Знак покритий позолотою та емаллю, має елементи захисту. До комплекту входить посвідчення. Знак є однією з найвідоміших наукових українських недержавних нагород.
Нагородна рада
Первинне висунення та обговорення кандидатів на нагородження відбувається за участі всіх державних виконавчих органів галузі, громадських організацій та інших. Після чого кандидатури розглядає Нагородна рада. До складу Нагородної ради входять: Семиноженко Володимир Петрович – голова Української федерації вчених, академік НАН України, Вербицький Володимир Валентинович — голова Спілки освітян України, директор НЕНЦ МОН, Захарченко Галина Іванівна — генеральний директор УІВЦ «Галактика», Бех Іван Дмитрович — директор Інституту проблем виховання НАПНУ, Головою Нагородної ради обрано — Семиноженка Володимира Петровича. (Голова Нагородної ради обирається щорічно, згідно з рішенням Організаційної ради )
Положення про відзнаку
Загальні положення
-
Знак «Науковець року»» є відзнакою наукової громади України.
-
Знак «Науковець року» присвоюється громадянам України за видатні заслуги в галузі науки
-
Нагороджені знаком «Науковець року» набувають почесного національного звання «Науковець року».
-
Знак «Науковець року» затверджено у вигляді колодки жовто-блакитного кольору і медалі з надписом «Науковець року». По центру медалі розташоване графічне зображення зірки та герба України на синьому фоні. Знак покритий позолотою та емаллю, має елементи захисту.
-
У комплект нагороди входить знак, у вигляді медалі, посвідчення, грамота про нагородження.
Порядок подання до нагородження на Національне визнання «Науковець року»
-
Клопотання про нагородження знаком «Науковець року» перед Організаційною радою Проєкту порушують керівники державних структурних виконавчих органів галузі, громадські організації та інші. Висування кандидатур здійснюється у письмовому вигляді.
-
У поданні зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
Порядок вручення нагороди «Науковець року»
-
Вручення нагороди «Науковець року» проводиться в обстановці урочистості та гласності.
-
Почесну відзнаку вручає, як правило, Голова Нагородної Ради.
-
За дорученням Голови Нагородної Ради почесну відзнаку можуть вручати члени Нагородної Ради або почесні гості.
-
Нагородженому національним визнанням «Науковець року» вручається знак відзнаки та грамота.
-
Знак відзнаки «Науковець року» носиться на грудях зліва.
Порядок зберігання відзнаки «Науковець року»
-
Нагородні знаки «Науковець року» та грамоти зберігаються в Нагородній Раді.
-
У разі нагородження особи знаком «Науковець року», знак та грамота зберігаються у цієї особи.
-
У разі втрати (псування) знака та грамоти дублікати, як правило, не видаються. Вони можуть бути видані, як виняток, за умови, що нагороджений не зміг запобігти втраті (псуванню) знаку та документів, згідно з рішенням Нагородної Ради за кошти нагородженого або безкоштовно.
Художньо-композиційний опис знаку «Науковець року 2021»
-
Нагорода «Науковець року» затверджена у вигляді колодки жовто-блакитного кольору і медалі з надписом «Науковець року». По центру медалі розташоване графічне зображення зірки та герба України на синьому фоні. Знак покритий позолотою та емаллю, має елементи захисту.
-
На зворотному боці колодки є застібка для кріплення нагрудного знака до одягу.
-
Нагорода «Науковець року» може видозмінюватися.
-
Рішення № 3 від 19 листопада 2021 року
Президія Організаційного комітету Міжнародної програми «Наукова еліта України» на чолі з Головою постановляє:
відзначити «За вагомі здобутки та особистий внесок у розвиток науки України» наукових і науково-педагогічних працівників, що професійно займаються науковою діяльністю, мають наукові та науково-технічні результати, а також сприяють розвитку галузі, Національним визнанням «Науковець року 2021» з врученням відзнаки, Почесної грамоти та Книги пошани:
-
АНТОНІВ АЛЬОНА АНДРІЇВНА
-
АСТАЙКІН ДМИТРО ВАДИМОВИЧ
-
БАБІНЕЦЬ ЛІЛІЯ СТЕПАНІВНА
-
БАКУЛІН ЄВГЕНІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
-
БАРАНОВА ВАЛЕРІЯ ВАДИМІВНА
-
БЕНЧ ОЛЬГА ГРИГОРІВНА
-
БОЛДІЖАР ПАТРІЦІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
-
БОНДАРЕНКО АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
БОЧЕЛЮК ВІТАЛІЙ ЙОСИПОВИЧ
-
БОРИСОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
-
БРОШКОВ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
-
БУЛИК РОМАН ЄВГЕНОВИЧ
-
ВАЩЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВОЛОДИМИРІВНА
-
ВЕЛИЧКО ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
-
ВЕЛЬЧИНСЬКА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
-
ВИННИКОВ ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
-
ВЛАДИМИРОВА ІННА МИКОЛАЇВНА
-
ВОЗНИЙ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
-
ВОЛОШИНА МАРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
-
ВОЛКОГОН ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
-
ВОРОБЙОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
-
ГЕРГАНОВ ЛЕОНІД ДМИТРОВИЧ
-
ГЕТЬМАН АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ
-
ГИЛЬ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
-
ГНАТЕНКО ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
-
ГОВОРОВ ПИЛИП ПАРАМОНОВИЧ
-
ГОРЛЕНКО ОЛЕСЯ МИХАЙЛІВНА
-
ГРИГОР'ЄВА ГАННА САВІВНА
-
ГРИЦЮК МАР'ЯНА
-
ГРУЩИНСЬКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
-
ГУТИЙ БОГДАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
ДАНИЛЕНКО ДМИТРО ВІТАЛІЙОВИЧ
-
ДАНИЛЕНКО ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ
-
ДЕЙНЕГА ІРИНА ІВАНІВНА
-
ДЕМИДАСЬ ГРИГОРІЙ ІЛЛІЧ
-
ДОБРОВОЛЬСЬКА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
-
ДИЧКО ВЛАДИСЛАВ ВІКТОРОВИЧ
-
ДИЧКО ДАНИЛО ВЛАДИСЛАВОВИЧ
-
ЄРМАКОВА СВІТЛАНА СТАНІСЛАВІВНА
-
КАЛУГІН ІГОР ВІТАЛІЙОВИЧ
-
КИРИЛІШИНА МАРИНА ГЕННАДІЇВНА
-
КІСЛОВ ДЕНИС ВАСИЛЬОВИЧ
-
КІЧУК АНТОНІНА ВАЛЕРІЇВНА
-
КОВАЛЬЧУК ІРИНА ІВАНІВНА
-
КОНОПКІНА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
-
КУЛИНИЧ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
-
КОРПАН МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
-
КЮРЧЕВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
-
ЛЕЖНЮК ПЕТРО ДЕМ’ЯНОВИЧ
-
ЛОСКУТОВ ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ
-
ЛУЦІВ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
МАЗАРАКІ АНАТОЛІЙ АНТОНОВИЧ
-
МАЗУРКЕВИЧ АНАТОЛІЙ ЙОСИПОВИЧ
-
МАКСИМОВ МАКСИМ ВІТАЛІЙОВИЧ
-
МАМОНОВ КОСТЯНТИН АНАТОЛІЙОВИЧ
-
МЕЛЬНИК АНТОН ІВАНОВИЧ
-
МИХАЛЬЧЕНКО ОЛЕКСІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
-
МИРОНЕНКО ПЕТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
МОСКАЛЕНКО АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
-
НАДИКТО ВОЛОДИМИР ТРОХИМОВИЧ
-
НАДКЕРНИЧНА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
-
НІЖЕНКОВСЬКА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
-
ОВЧИННИКОВ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
ОРЛЕНКО ВАЛЕРІЯ ЛЕОНІДІВНА
-
ПАЛЮХ ВІКТОР ВАЛЕНТИНОВИЧ
-
ПАЄНОК ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
-
ПЕНЬКОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
-
ПИЛИПЧУК МАРІЯ ІВАНІВНА
-
ПОВЧ ОЛЕГ АНДРІЙОВИЧ
-
ПОЛІЩУК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
-
ПОМАЗА-ПОНОМАРЕНКО АЛІНА ЛЕОНІДІВНА
-
ПОЛЬКА НАДІЯ СТЕПАНІВНА
-
ПОСТАН МИХАЙЛО ЯКОВИЧ
-
ПРИДАЛЬНИЙ БОРИС ІВАНОВИЧ
-
ПРІСС ОЛЕСЯ ПЕТРІВНА
-
ПРОКОПЕНКО ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
-
РИКОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
-
САВОЛЮК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
-
СІРЧАК ЄЛИЗАВЕТА СТЕПАНІВНА
-
СКРИПНИК ІРИНА ЛЕОНІДІВНА
-
СЛАБКИЙ ГЕННАДІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
-
СОРОКА ОЛЕНА МИХАЙЛІВНА
-
СЮТА БОГДАН ОМЕЛЯНОВИЧ
-
ТЄРЬОШИН ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
-
ТКАЧУК ПАВЛО ПЕТРОВИЧ
-
УВАРОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
-
ЦВІЛІХОВСЬКИЙ МИКОЛА ІВАНОВИЧ
-
ЦИГАНІЙ СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА
-
ЦІПОРЕНКО СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ
-
ЧЕРНЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
91.ЧОБЕЙ СТЕПАН МИХАЙЛОВИЧ
92. ШАПРИНСЬКИЙ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
93.ШОСТЯ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
94. ШУВАЛОВ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
МІЖНАРОДНОЮ НАГОРОДОЮ «НАУКОВА СПІВДРУЖНІСТЬ УКРАЇНА - ІТАЛІЯ» нагродити:
АЛЬФРЕДО ПРАДО – РЕКТОР АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ В АГРІДЖЕНТО «МІКЕЛАНДЖЕЛО» (СИЦИЛІЯ, ІТАЛІЯ) ALFREDO PRADO – RECTOR OF THE MICHELANGELO ACADEMY OF ARTS IN AGRIGENTO (SICILY REGION ITALY)
НІКОЛА МІЧЕЛІ – ДОКТОР, ПРОФЕСОР (ІТАЛІЯ)
МІЖНАРОДНОЮ НАГОРОДОЮ «НАУКОВА СПІВДРУЖНІСТЬ УКРАЇНА - ПОЛЬЩА» нагородити:
МАРЕК П'ЄТРАШ – ДИРЕКТОР ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНИХ НАУК ТА УПРАВЛІННЯ (ПОЛЬЩА)
МІЖНАРОДНОЮ НАГОРОДОЮ «НАУКОВА СПІВДРУЖНІСТЬ УКРАЇНА - ЛИТВА» нагородити:
ЮЛЮС ДАУТАРТАС – ЧЛЕН ЛИТОВСЬКО – УКРАЇНСЬКОЇ МІЖПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ
Завершилась робота над ІІІ Міжнародною програмою «Наукова еліта України», підведення підсумків якої проводилось протягом року.
Захід приурочений до Міжнародного дня науки. Його метою є сприяння іміджу та підтримка наукової еліти України, висвітлення діяльності українських вчених, міжнародної співпраці, відзначення та вшанування особистих наукових здобутків.
19 листопада 2021 року, в рамках Міжнародної програми «Наукова еліта України» були відзначені 94 вчених, чиї результати науково-педагогічної роботи сприяють значному розвитку галузі, у якій вони працюють.
Підсумки конкурсного відбору найуспішніших науковців 2021 року та нагородження переможців Міжнародної програми «Наукова еліта України» проводилися Українською федерацією вчених, Національною академією аграрних наук України, Спілкою освітян України, Національною академією вищої освіти України, Українським центром суспільно-правових досліджень, Українським інформаційно-видавничим центром «Галакика» під егідою Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, наукових установ та громадських структурних об’єднань.
Згідно рішення Організаційної ради Міжнародної програми «Наукова еліта України», лауреатам присвоєне національне визнання «Науковець року 2021» з врученням медалі, посвідчення та Почесної грамоти, а також Книги пошани «Наукова еліта України», яка ознайомить спільноту з кращим науковим потенціалом України та їх науковими здобутками.
Особлива та окрема подяка організаторам заходу та Організаційній раді, до якої увійшли:
Семиноженко Володимир Петрович — голова Української федерації вчених, академік Національної академії наук України, член президії Федерації роботодавців України, громадський і політичний діяч, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Міжнародної премії в галузі ядерної фізики
Цимбалюк Віталій Іванович — Президент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки
Табачніков Станіслав Ісакович — президент Національної академії наук вищої освіти України, президент Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, директор Державної установи «Науково-дослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров’я України», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України
Міхньов Володимир Анатолійович — головний учений секретар Національної академії медичних наук України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України
Бех Іван Дмитрович — дійсний член Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки
Вербицький Володимир Валентинович — голова Спілки освітян України, віце-президент Національної академії наук вищої освіти України, доктор педагогічних наук, професор, директор Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України
Пилипенко Володимир Пилипович — народний депутат України 6 і 7 скликання, директор Українського центру суспільно правових досліджень, український політичний діяч, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України,