МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ
Україна від краю до краю
Кіровоградщина. Імена та здобутки


За підтримки та участі
Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради,
представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України, органів місцевого самоврядування,
всеукраїнських та міжнародних громадських організацій
Голованівський район Кіровоградської області



Голова Голованівської районної державної адміністрації – Голімбієвський Олег Дмитрович
Голова Голованівської районної ради – Кучмій Богдан Борисович
Голованівський район розташований у західній частині Кіровоградської області, на півночі межує з Уманським районом Черкаської області, на півдні - з Кривоозерським і Первомайським районами Миколаївської області, на сході - з Вільшанським і Новоархангельським, а на заході з Ульяновським районом Кіровоградської області. Голованівський район утворився в 1923 році і входив до за адміністративним поділом до Первомайського округу Одеської області.
З 1954 року Голованівський район входить до складу Кіровоградської області. Територія району складає 99209 га., що становить 4% території області. На території району знаходиться 50 населених пунктів, з них два селища міського типу (смт.Голованівськ, смт.Побузьке) та 48 сіл, які підпорядковані відповідно 2 селищним та 22 сільським радам. В районі проживає 30,584 тис. чоловік.
Район розташований у досить вигідному географічному положені. Через район проходят дороги загального користування, з них державного значення "Ульяновка-Миколаїв" а також залізничні колії. Довжина доріг 378 км., у тому числі державних - 37,6 км., місцевого значення - 341,4 км.
Північна територія району відноситься до південної частини Правобережного лісостепу, а південна - до північної частини Правобережного Степу.
На півночі району знаходяться значні площі лісових масивів. Відсоток лісистості території складає 13,4, що значно більше, ніж в середньому по області.
Площа лісових та деревно-чагарникових насаджень складає 13367 га, з них полезахисних лісосмуг 1151,6 га.
Клімат району помірно континентальний. Середньорічні температури: літня +20,2 °С, зимова -5,4 °С. В окремі дні липня-серпня температура може досягати +38 °С, а в січні-лютому знижується до -34 °С. Середня річна кількість опадів становить 451 мм.
Через північну частину району протікає річка Ятрань, яка впадає в річку Синюху.