top of page

Голованівський район Кіровоградської області

Голова Голованівської районної державної адміністрації – Голімбієвський Олег Дмитрович

Голова Голованівської районної ради – Кучмій Богдан Борисович

Голованівський район розташований у західній частині Кіровоградської області, на півночі межує з Уманським районом Черкаської області, на півдні - з Кривоозерським і Первомайським районами Миколаївської області, на сході - з Вільшанським і Новоархангельським, а на заході з Ульяновським районом Кіровоградської області. Голованівський район утворився в 1923 році і входив до за адміністративним поділом до Первомайського округу Одеської області.

   З 1954 року Голованівський район входить до складу Кіровоградської області. Територія району складає 99209 га., що становить 4% території області. На території району знаходиться 50 населених пунктів, з них два селища міського типу (смт.Голованівськ, смт.Побузьке) та 48 сіл, які підпорядковані відповідно 2 селищним та 22 сільським радам. В районі проживає 30,584 тис. чоловік.

   Район розташований у досить вигідному географічному положені. Через район проходят дороги загального користування, з них державного значення "Ульяновка-Миколаїв" а також залізничні колії. Довжина доріг 378 км., у тому числі державних - 37,6 км., місцевого значення - 341,4 км.

   Північна територія району відноситься до південної частини Правобережного лісостепу, а південна - до північної частини Правобережного Степу.

  На півночі району знаходяться значні площі лісових масивів. Відсоток лісистості території складає 13,4, що значно більше, ніж в середньому по області.

   Площа лісових та деревно-чагарникових насаджень складає 13367 га, з них полезахисних лісосмуг 1151,6 га.

   Клімат району помірно континентальний. Середньорічні температури: літня +20,2 °С, зимова -5,4 °С. В окремі дні липня-серпня температура може досягати +38 °С, а в січні-лютому знижується до -34 °С. Середня річна кількість опадів становить 451 мм.

   Через північну частину району протікає річка Ятрань, яка впадає в річку Синюху.

bottom of page