Новгородківський район Кіровоградської області

Голова Новгородківської районної державної адміністрації – Кочерга Андрій Леонідович

Голова Новгородківської  районної ради – Горбенко Олександр Вікторович

Новгородківський район утворено в 1936 році. У 1962 році його було ліквідовано та приєднано до Кіровоградського та Долинського районів Кіровоградської області. В 1965 році район було поновлено.

Район розташований в південно-східній частині Кіровоградської області .

 Територія району межує на півночі зі Знам”янським та Олександрійським районами, на сході – з Петрівським районом, на півдні – з Долинським районом, а на заході -  з Компаніївським та Кіровоградським районами Кіровоградської області.

 Його територія становить 1 тис. кв. км. В адміністративному відношенні район поділено на одну селищну та 10 сільських рад, які об”єднують 27 населених пунктів, один з яких – селище міського типу.

 Новгородківський район знаходиться в східній частині Кіровоградської області та входить до третьої  південно-східної степової зони Кіровоградської області. Рельєф району являє собою підвищену хвилясту рівнину, яка сильно унизана річковими долинами та багато чисельними балками та ярами. В долинах річок та глибоких балок виходять на поверхню кристалічні породи, які місцями утворюють скельні береги. Територія Новгородківського району пронизана рядом річок та джерел басейну річки Південний Буг. Найбільш значними з них є річки Інгул і Кам”янка.

Новгородківський-район_Кіровоградщина-20
004_Горбенко1.jpg
006_Лісова1.jpg
029_Вєтров1.jpg
030_Монашок1.jpg
034_Кулик1.jpg