Світловодський район Кіровоградської області

Голова Світловодської районної державної адміністрації – Твердовський Сергій Сергійович

Голова Світловодської районної ради – Домбровський Роман Васильович

Світлово́дський райо́н — район на північному сході Кіровоградської області України, на межі з Полтавською та Черкаською областями. Адміністративний центр — місто Світловодськ, до складу району не входить. Населення становить 12 948 осіб (на 1 серпня 2013 року).

Територія району входила до складу земель, на яких ще з доби міді і бронзи почало формуватися основне ядро протослов'янських племен. Поблизу сіл Великої Андрусівки і Калантаєва виявлені поселення доби трипільської культури.

В І тисячолітті н. е. територію краю заселяють племена східних слов'ян. Як свідчить давньоруський літопис «Повість врем'яних літ», до розселення східнослов'янських племен в районі Середньої Наддніпрянщини жили племена уличів.

Найдавніша писемна згадка про край датується 1190 роком в «Київському літописі».

Землі сучасної Світловодщини входили до складу Київської Русі. Саме тут проходила південна лінія укріплень проти кочовиків: печенігів, а згодом половців.

У місці впадання Тясмину в Дніпро в кінці ХІІ ст. було закладено поселення Крилов. Але монголо-татари в середині ХІІІ ст. його зруйнували. Згодом на цій землі владарювали литовські та польські феодали.

На території Світловодщини у межах Олександрійської округи Катеринославської губернії 7 березня 1923 року було створено Новогеоргіївський район. Його площа на той момент становила 48 207 десятин землі, населення — 51 787 осіб.