Олександрівський район Кіровоградської області

Голова Олександрівської районної державної адміністрації – Борота Ольга Дмитрівна

Голова Олександрівської районної ради – Гончаренко Григорій Кіндратович

Олекса́ндрівський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця у складі Кіровоградської областіУкраїни. Площа — 1 159 км² (4,7% від площі області). Адміністративний центр — смт Олександрівка. Населення становить 29 088 осіб (на 1 грудня 2011 року).

Розташований він на межі лісостепу і степу, у помірному поясі центральної частини України, на північному заході Кіровоградської області.

На півночі район межує з Чигиринським, на північному заході — з Кам'янським районами Черкаської області, на сході і південному сході — зі Знам'янським, на півдні — з Кіровоградським, на заході — з Новомиргородським районами Кіровоградської області.

Відстань від Кропивницького до Олександрівки становить 54 км.

Район простягається з північного сходу на південний захід на 95 км, з півночі на південь — на 50 км. Площа району становить 11 160 км², що у чотири рази перевищує площу Мальти, у шість разів — площу Ліхтенштейну і вдвічі — площу Андорри.

Площа району займає 0,2% площі України і 4,9% площі Кіровоградської області.

Вигідність положення району зумовлюється рівним рельєфом, наявністю річок, помірним кліматом, родючими ґрунтами, сусідством з високорозвиненими в промисловому відношенні районами, а також наявністю транзитної залізниці й загальнодержавних магістралей.

Агрокліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства, запаси глини дають можливість розвивати виробництво цегли та будівництво.