Новоукраїнський район Кіровоградської області

Голова Новоукраїнської районної державної адміністрації – Самойленко Віктор Володимирович

Голова Новоукраїнської  районної ради – Савенко Валерій Анатолійович

Новоукраї́нський райо́н — район, розташований у південній частині Кіровоградської області. Населення становить 41 912 осіб (на 1 лютого 2016 року). Адміністративний центр — місто Новоукраїнка.

На півночі він межує з Маловисківським районом, на сході — з Кіровоградським і Компаніївським районами, на заході — з Добровеличківським районом, на півдні — з Бобринецьким районом Кіровоградської та Братським районом Миколаївської області.

Більша частина території району розташована у степовій зоні, крайня північна частина — у лісостепу, поверхня — рівнинна, розчленована долинами річок, балками та ярами, але на півдні розташована найвища точка області — 269 метрів над рівнем моря. Найбільші річки — Чорний ТашликСухий Ташлик і Плетений Ташлик. Ґрунти головним чином чорноземні.

Основні корисні копалини — глина і граніт (кольорові граніти Капустянського родовища, що біля с. Кам'яний Міст, прикрашають архітектуру міст багатьох країн світу).

Найпоширеніші породи дерев — дубясен і липа, кущів — шипшинаглід і терен.

Район має чотири природно-заповідних об'єкти:

Останнім часом, завдяки чудовому санаторію та природно-оздоровчому центру, все більше відомим стає Гусарське урочище (с. Піддубне), славне своєю цілющою мінеральною водою.