Голова Благовіщенської районної державної адміністрації – Зосим В'ячеслав Григорович

Голова Благовіщенської районної ради – Кримький Ігор Аркадійович

Благовіщенський райо́н (з 1921 по 2016 рр. — Ульянівський район) — адміністративно-територіальна одиниця у складі Кіровоградської області УкраїниПлоща — 701 км² (2,85 % від площі області). Адміністративний центр — місто Благовіщенське. Населення становить 23 787 осіб (на 1 грудня 2011 року).

Благовіщенський район Кіровоградської області розташований у південно-західній частині Придніпровської височини, у лісостеповій зоні. На заході він межує з Гайворонським, на сході — з Голованівським районами Кіровоградської області, на півночі — з Уманським районом Черкаської області. Через усю територію району з півночі на південь тече річка Синиця, що впадає в Південний Буг, який у свою чергу відділяє район з півдня від Савранського району Одеської області та Кривоозерського району Миколаївської області.

Площа району — 0,7 тисяч км². У районі — 26 населених пунктів, які підпорядковуються одній міській та 17 сільським радам. Місцеві ґрунти славляться своїми чорноземами та їх родючістю. Рельєф району рівнинний з пагорбами, ярами, балками та долинами. Землі багаті чорноземами, у листяних лісах переважають дубиклениясени.

Історично землі Благовіщенського району є частиною Брацлавського Поділля, що внаслідок адміністративно-територіального поділу за радянських часів приєднані до Кіровоградської області.

Благовіщенський район Кіровоградської області