Новомиргородський район Кіровоградської області

Голова Новомиргородської районної державної адміністрації – Сенченко Олександр Олегович

Голова Новомиргородської  районної ради – Совенко Сергій Миколайович

Новомиргородський район розташований в північній частині Кіровоградської області. Центр – м.Новомиргород, знаходиться на відстані 80 км від м.Кіровограда.

Район межує на північному заході та півночі- із Шполянським та Смілянським районами Черкаської області, на сході та південному сході- з Олександрівським та Кіровоградським, на півдні з Маловисківським, на заході – Новоархангельським районами Кіровоградської області.

Територія району – 1,03 тис.кв.км, що складає 4,2 % території області. Рельєф рівнинний, лісостепова зона, клімат помірний, континентальний. По території району протікають ріки Велика Вись, Гептурка, бере початок р.Інгул.

Черезтериторію району із півночі на південь проходитьділянка Одеської залізниці Черкаси – Одеса протяжністю 25 км,на якій розташовані залізничні станції “Новомиргород” та “Капітанівка”.

Протяжність автошляхів складає близько 800 км, із них з твердим покриттям- 566 км, обласного підпорядкування – 22 км.

В районі у 49 населених пунктах (22 адміністративні одиниці), проживає 34,8 тис.чоловік.

Промисловий комплекс Новомиргородського району займає близько 20% у виробництві валової продукції району.

Рельєф рівнинний, лісостепова зона, клімат помірний, континентальний. Середньорічні температури: літня – (+18°С), зимова – (-10°С). Кількість опадів 470-510 мм (середньорічна).