Новоархангельський район Кіровоградської області

Голова Новоархангельської районної державної адміністрації – Васильченко Сергій Сергійович

Голова Новоархангельської  районної ради – Олег Сова

Новоархангельськ - селище міського типу, центр району, розташоване на лівобережжі річки Синюхи, за 120 км від обласного центру м. Кіровоград та за 40 км від залізничної станції Тальне, що в Черкаській області. В смт Новоархангельську досить добре розвинена автотранспортна інфраструктура, проте повітряне та водне сполучення відсутнє. Селище розташоване поблизу автошляху Львів-Кіровоград-Знам`янка і має автобусний зв`язок з містами: Кіровоград, Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Вінниця, Хмельницький.

Населення Новоархангельська налічує 6449 чоловік, переважна більшість якого є українці. Представники інших національностей складають менше одного відсотка загальної чисельності.

Історія селища Новоархангельськ сягає своїм корінням в глибину віків. В кам’яну добу тут містилася стоянка первісних людей (пізній палеоліт, 30 – 10 тис. до н.е.). У період середньовіччя (XIV – XV ст.) на місці приміщення сучасної районної газети "Колос" знаходились майстерні ковалів. Під час їх дослідження було виявлено інструменти ковалів, вироби та напівфабрикати. Наразі ці знахідки містяться у фондах Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.